Odpowiedz
Forum > Starając się z pomocą medyczną > Zajćie w ciąże z endometriozą - komu się udało ?
Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 6 listopada, 15:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
wombi napisała:
hej dziewczyny,
podsyłam Wam artykuł do którego udzielałam wywiadu i konsultacji, nie ma tutaj opisanej mojej historii ale zachęcam Was do poczytania

http://www.medonet.pl/zdrowie,endometrioza-odebrala-mi-wszystko--to-zycie-w-niekonczacym-sie-bolu,artykul,1728756.html

Sama smutna prawda...

endometrioza II - laparoskopia, histeroskopia
2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

hipisiątko
Autorytet
3094

Wysłany: 6 listopada, 19:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Czytałam artykuł, bardzo ciekawy.

Ja mam endo 4 stopnia, podobno najcięższy ale ostatnio dr mi powiedział, że odchodzi się od stopni bo to nie miarodajne a ja jestem żywym przykładem.

pierwsza miesiączka w wieku 13 lat, po roku regularne jak w zegarku co 28 dni, nie wiedziałam co to tabletka przeciwbólowa, okres normalny ok 5 dni.

Diagnoza endometrioza zszokowała mnie na tyle, że nie dopuszczałam jej do siebie prze jakiś czas. Nie miałam prawie nic co by wskazywało na endo, nic oprócz bólu podczas stosunku w jednej pozycji i czasem obfitsze okresy. Miałam dwie laparo, po nich moja @ to bajka. I ciągle nie wierzę czytając o 4 stopniu bo ja oprócz torbieli na jajnikach nie miałam nic. Czuję się wyśmienicie a tabletki przeciwbólowe łykam sporadycznie w 1 dc. Eliminuję gluten, nabiał ( laktozę ) ale czasem ciężko mi to idzie. Diety jako takiej nie stosuję, ani specjalnej aktywności fizycznej ( pracuję zawodowo fizycznie i to mi wystarcza ).

"...kiedy Bóg zamyka drzwi to otwiera okno ...."

..::Butterfly::..
Autorytet
491

Wysłany: 12 listopada, 10:21
Cytuj | (0) | Zgłoś
Liv napisała:
Hej dziewczyny, a jak u Was zdiagnozowano enometrioze? Moj lekarz podejrzewa, ze mam edno i wsylala mnie na badania markera CA 125 i wyszedl wynik 100 :( wizyte mam w niedzielę, ciekawa jestem co powie.
Na usg nic nie widac oprócz jakiegoś plynu ktory wg mojego gin moze wskazywac na endometriozę. Mialam hsg bylo ok. Ale pewnie czeka mnie laparo. Reszta badan ok, u meza ok, owulacja ok, więc nie wiem mzoe enometrioza nie pozwala mi zajsc w ciaze...dodam,ze badania robilam w 2 dniu cyklu.
Ja miałam okropne bóle okresowe, a do tego silne krwawienia. Już na pierwszej wizycie u lekarza po zebraniu wywiadu skierował mnie na laparoskopie, histerskopie i drożność jajowodów. No i wyszło szydło z worka.

atdcwn15gcus3ab9.png
Endometrioza ||| stopień
LUF
P/c ANA i kariolipinowe dodatnie
05.10.17 FET(blastocysta 1BC)i mamy to! Cudzie trwaj!<3
15.05.18 Synek jest już na świecie <3

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)