X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Zajćie w ciąże z endometriozą - komu się udało ?
Odpowiedz

Zajćie w ciąże z endometriozą - komu się udało ?

Oceń ten wątek:
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 24 lutego 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie gdzieś jest podobny wątek ale nie mogę go znaleźć, czy jest tu ktoś na tym forum kto pomimo obecności endometriozy zaszedł w ciążę bez ingerencji chirurgicznej, bez usunięcia endometriozy? Napiszcie proszę. Ewentualnie ile z was po laparo zaszło w ciąże tak do 3 m-cy .... dajcie mi jakąś nadzieje proszę ...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 24 lutego 2015, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że nikogo tu nie ma ... nadzieja umiera ...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 24 lutego 2015, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi endokrynolog zamiast laparo zaproponował antykoncepcje na kilka miesięcy żeby wstrzymać menstruację a tym samym uśpić endomteriozę, potem odstawić i od razu się starać... nie wiem co mam robić, którego lekarza słuchać, gin czy endokrynologa... to jest dla mnie horror... Ile jeszcze wytrzymam? chce już coś robić.. nie chce już czekać na decyzje, tak bardzo chce być w ciąży...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 24 lutego 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka chodź do naszego wątku o endometriozie - tam są kobietki które są w ciąży --> https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/endometrioza,81,67.html

    jesteś rocznik 88 - ja też :)
    w endometriozie potrzebna jest pokora i cierpliwość, niestety chęci typu "chcę być w ciąży już, teraz" trzeba odstawić gdzieś na bok i obmyśleć jakiś plan leczenia. Ja np. brałam Visanne, potem miałam laparoskopowo usuwane torbiele, teraz biorę duphaston i mamy się starac, w tym cyklu miałam hsg.

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 24 lutego 2015, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar ile to wszystko trwa? Ja mam isc kwiecien - maj na zabieg a co potem ?

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 25 lutego 2015, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś napisałam do gina żeby wyznaczył mi termin lapar... Nie będę dłużej czekała na cud bo i tak nie nastąpi...

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 25 lutego 2015, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Mar ile to wszystko trwa? Ja mam isc kwiecien - maj na zabieg a co potem ?

    A potem są dwie szkoły:
    1) leki przez 3 do 6 miesięcy wprowadzające w sztuczną menopauzę (np.visanne)w celu wyciszenia pozostałości endomendy, a potem starania
    2) starania od razu po laparo jesli chcemy zajść w ciąże bo branie leków nie poprawia podobno stanu po laparo i jest tylko stratą czasu.

    Postępowanie zależy od lekarza na którego trafisz i oczywiście od Ciebie.
    Moja lekarka zaleciła visanne na 3 miesiące, inny lekarz odradzał, w końcu przychylił się do terapii lekiem, ale to dlatego, że musiałam wstrzymać starania z innych powodów zdrowotnych.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaszlam w ciaze w 4 cyklu po laparoskopii. Przed laparoskopia staram sie 14 cykli bez skutku - mialam torbiel na jajniku, zrosty, ogniska na otrzewnej, wiezadlach krzyzowo macicznych i jelitach.

    urocza lubi tę wiadomość

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 25 lutego 2015, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam visanne przed operacją przez 4 miesiące, po operacji starania..
    to też zależy dlaczego masz mieć laparoskopie.. masz torbiele? jak duże?

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 25 lutego 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar mam widoczny na usg wewnatrzmacicznym torbiel na prawym jajniku i miesniaka na przedniej scianie macicy. Torbirl ma teraz 22x14 mm. Miesniak ma 27mm. Torbiel ma charakter endometrialny. Wynik badania Ca 125 - 78, 12. Ja bym wolala od razu starania nie chce czekac.... ile bylasvw szpitalu po zabiegu i jak szybko doszlas do siebie.

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 25 lutego 2015, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w szpitalu byłam 4 dni i po tygodniu już czułam się super ;) teraz jestem już pół roku po operacji i dopiero od tego cyklu zaczynam czuć że rozpoczynam takie prawdziwe porządne starania, zrobiłam HSG, owulacje wróciły do normy więc jestem pełna optymizmu:)
    gwiazdeczka nie masz dużych tych torbieli - ja miałam obustronne po 6 cm i CA125 jakoś 120 w szpitalu wynosiło.

  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 25 lutego 2015, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar niby male ale 10 miesiecy staran nic nie wychodzi.... mam nadziej ze po laparo od razu bedziemy mogli sie starac ....

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 26 lutego 2015, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwiazdeczka88 wrote:
    Mar niby male ale 10 miesiecy staran nic nie wychodzi.... mam nadziej ze po laparo od razu bedziemy mogli sie starac ....

    Ja miałam taką samą sytuację jak Ty, małą torbiel i mieśniaki.
    Dzięki laparo zrobili porządki, usunęli torbiel, zrosty i ogniska endo(których na usg nie widać). Do tego wyszło że endomenda zaatakowałą jajowody i są niedrożne.
    Cykl z laparo był normalny, potem visanne przez 3 miesiące i zaraz po dostawieniu dostałam okres. Pierwszy cykl różnił się tym, że miałam dużo wcześniej owulke. Teraz jestem już na 3 cyklu, owulacje mam kilka dni wczesniej niż w cyklach przed laparo, cykle krótsze i brak palmień które mnie nękały przed okresem i po.
    Cieszę się, że zrobili mi laparoskopię, teraz tak jak Mar będę miała HSG, zobaczymy czy uda się coś poprzepychać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2015, 17:50

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 26 lutego 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    urocza - powodzenia na HSG! :)

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 26 lutego 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar wrote:
    urocza - powodzenia na HSG! :)

    Nie dziękuję!
    Dziś złapał mnie cykor, mam nadzieję, że ketonal pomoże i nie będzie tak źle. :)

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 27 lutego 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I już po badaniu :)
    nie taki diabeł straszny :)
    Jajowody drożne obustronnie, jeden co prawda otwarty do przestrzeni wśród zrostów, ale jak widać laparoskopia też może dać mylny wynik.
    Gdy zapytałam czy można w tym cyklu się starać to lekarz który robił badanie powiedział, że nawet wskazane bo jajowody są rozepchnięte i po to badanie robione jest zaraz po miesiączce, żeby nie przejmować się promieniowaniem.
    Także do dzieła!
    Samo badanie praktycznie bezbolesne (pewnie dzięki 2 tabletkom ketonalu), po lekkie krwawienie. Jeszcze oczekując na opis załapałyśmy się na pyszny obiadek na oddziale :)

    scarllet, hajka lubią tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 4 marca 2015, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UWAGA WAŻNE!!!
    trwa tydzień świadomości endometriozy, szczegóły w linku
    http://pse.aid.pl/tydzien-swiadomosci-endometriozy-2-8-marca-2015/

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2015, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka :)

    No ja też mam Endometrioze I stopnia i jestem już po laparoskopii
    skończyłam leczenie vissane 6 miesięcy brałam 5 tyg temu skończyłam tabl. ale martwi mnie jedno nadal nie dostałam @ :(:(
    mój organizm oszalał po tej sztucznej menopauzie. tydz temu miałam straszny ból podbrzusza po lewej stronie i przez 2 dni źle się czułam nudnosci piersi nie dało się dotknąć i ból głowy przeszło mi ale czesto czuje jajniki!!!! nie wiem co się wogóle dzieje ! moja lekarka kazała przyjsc jak dostane @ ale dalej czekam

    poradźcie co robić może luteine na wywołanie @ ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć,
    niestety po dzisiejszej wizycie jestem oficjalnie posiadaczką tej wrednej @ endometriozy. torbiel na lewym jajniku 33x25mm. na prawym delikatne małe ogniska (tak zdiagnozował małe zacienienia na prawym jajniku)
    mam iść na HSG a potem znowu do ginka na kontrole i po skierowanie na laparo. no i oczywiście uprzedził, że pewnie skończy się IVF.
    jestem załamana :(
    powiedzcie mi bo tego nie rozumiem - po co HSG ? czy laparo nie wystarczy? nie rozumiem tego :(

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 10 marca 2015, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podczas laparo można sprawdzić drożność jajowodów, więc robienie HSG i bez względu na wynik laparo to trochę niepotrzebne.
    laparoskopia pozwoli zobaczyć jak bardzo rozwinięta jest endo i ewentualnie pousuwać ogniska, torbiele.
    o ile rozumiem laparo przed IVF to tego HSG dodatkowo nie bardzo. dziewczyny może Wy coś wymyślicie?
    koniecznie sprawdź przed laparo rezerwe jajnikową AMH, jeśli niska to trzeba delikatnie z jajnikami.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ