Odpowiedz
Forum > Starając się z pomocą medyczną > Zajćie w ciąże z endometriozą - komu się udało ?
Zarejestruj się - śledzenie płodności zwiększa szanse na ciążę
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

agi.83
Nowa
0

Wysłany: 10 grudnia 2017, 14:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Didik.34 dziękuję Ci bardzooo za informacje. Ja jestem osobą, która walczy poki starczy sił i nie mam zamiaru czekać. Co do laparoskopii nie mam wątpliwości, ze chce ja przejsc i to jak najszybciej. Nie wiem co dokładnie za guzy miała Twoja znajoma, ale mi lekarze mówią, ze moje torbiele na jajnikach trzeba wyciac a to sie wiaże z użyciem noża...i teraz albo ide w tradycyjna metodę.... ryzykowne!!! Albo w bardziej zaawansowana. Wczoraj na wizycie u lekarza potwierdził, ze maja w tej klinice duzo bardziej wyspecjalizowany sprzet. Ale nawet nie chodzi o to... jak czytam o uch metodach operacyjnych i technikach to co pisza (potwierdzajac naukowymi publikacjami) wydaje sie mieć sens. W piatek będę widziała sie z moim gin, bo ide na monitoring, zapytam go co on o tym myśli. Nie mniej jednak czekam na konsultacje od nich i bede podejmowac decyzję gdzie zrobie to laparo. Na ten moment 90% jestem za Miracolo i metodami, które przedstawia dr Jan Olek. Nawet gdy kiedys przyjdzie decyzja o podjeciu procedury in vitro przynajmniej ja bede świadoma co jest we mnie w srodku i że co mogłam skutecznie usunęłam. Trzymam Kochana za Ciebie kciuki by teraz po zabiegu jak najszybciej Wam sie udało. Przyjmujesz jakies leki jeszcze po zabiaegu? Czy odrazu masz sie starac? Jaki stopeń endo masz potwierdziny? Podczs laparoskopii miałas cos usuwane? Pozdrawiam

Endometrioza (torbiele endometrialne)
Dwurożna macica

didik34
Autorytet
529

Wysłany: 10 grudnia 2017, 21:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Agi oczywiście , rób i korzystaj z wszystkiego co najlepsze! W piątek mam kontrole pooperacyjna już u mojej ginki i zobaczę co powie. Z tego co czytałam , to czesto zalecają starać się od razu, bo czas odgrywa tu ważna role. U mnie stwierdzono 2 stopień endometriozy. Usunęli mi jej ogniska oraz przy histeroskopii przegrodę macicy. Zaczynamy starania od nowego roku, bo teraz 30 dni przerwy po zabiegu:( Tobie również życzę żeby się udało:) P.S. Guzy czekoladowe to inaczej torbiele endometrialne.buzki

36 lat, 4 lata starań, endometrioza I i II st., kiepskie HBA,
2 IUI :(
24.04.2018 1 IVF. 8tc Aniołek ;(
16.08.2018 2 IVF. 10 tc Helenka ;(

Maugo
Przyjaciółka
40

Wysłany: 4 marca, 18:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
didik34 napisała:
Agi oczywiście , rób i korzystaj z wszystkiego co najlepsze! W piątek mam kontrole pooperacyjna już u mojej ginki i zobaczę co powie. Z tego co czytałam , to czesto zalecają starać się od razu, bo czas odgrywa tu ważna role. U mnie stwierdzono 2 stopień endometriozy. Usunęli mi jej ogniska oraz przy histeroskopii przegrodę macicy. Zaczynamy starania od nowego roku, bo teraz 30 dni przerwy po zabiegu:( Tobie również życzę żeby się udało:) P.S. Guzy czekoladowe to inaczej torbiele endometrialne.buzki

Co nowego? Pisałaś na wątku o laparoskopii, ja też już jestem po, miałam zabieg 19 lutego i od razu w tym samym cyklu zaczęliśmy starania.
Miałam rozległe ogiska endometriozy.

04.2016 morfologia - 0%, 09.2016 - 12%, 03.2017 - 6%
HSG 04.2016 - drożne
05.2017 - Hiperprolaktynemia czynnościowa,
MTHFR 1298A-C i PAI-1 4G - układy heterozygoryczne,
02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
Metyle, Acard
Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski

Bea_
Autorytet
225

Wysłany: 2 lipca, 17:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Cześć, cztery stumulki do ivf i zarodki słabe. Mówią, że to pewnie przez endomendę... Nie ma potwierdzonego sposobu na poprawę komórek... no ale działamy dalej. W planie piąte podejście.

VI 2017 TVL-pogrom endomendy
VI 2016,I,II,III,V,VI 2017 IUI -
II 2016 HSG-ok
PRG,17-OHPRG, E2,PRL,TSH,FT4,FT3,T3,T4,ATG, ATPO,FSH,LH,AMH,D,B12,HCY,T,SHBG,DHEA,DHEA-S,AE,CA-125,BG,INS,GLU-ok
Kariotypy ok, hetero 677, KIR AA
chlam,urea,myco,ASA,ANA,AOA,APS-brak
Białko c i s, subp.lim. - ok
Mąż - ok

szatynkowato
Ekspertka
80

Wysłany: 4 lipca, 09:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
Bea_ napisała:
Cześć, cztery stumulki do ivf i zarodki słabe. Mówią, że to pewnie przez endomendę... Nie ma potwierdzonego sposobu na poprawę komórek... no ale działamy dalej. W planie piąte podejście.

Bea dawno Cię nie było, zastanawiam się nawet czy Ty nie na fioletowej stronie ;) z tego co pamiętam, to nie miałaś za bardzo zaawansowanej endometriozy? Mogę zapytać ile masz lat? Trzymam kciuki za piąte podejście :) Ja też ciagle walczę, 4cs po laparo..

Endometrioza DIE, ANA+, zespół antyfosfolipidowy,
ruch a plemników 0%, aglutynacja, test MAR 25%.

basiunia174
Koleżanka
4

Wysłany: 19 września, 18:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny opowiem w skrócie moją historię. Wile lat starań o dzidzie przy endometriozie. Ostatnio 8 miesiecy vissann. Nastepnie czekanie na @ i plan inseminacja lub invitro. @ nie przyszła. Dziś 11 tydzień ciąży. :) trzymam za Was kciuki

endometrioza

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 22 września, 20:45
Cytuj | (0) | Zgłoś
basiunia174 napisała:
Dziewczyny opowiem w skrócie moją historię. Wile lat starań o dzidzie przy endometriozie. Ostatnio 8 miesiecy vissann. Nastepnie czekanie na @ i plan inseminacja lub invitro. @ nie przyszła. Dziś 11 tydzień ciąży. :) trzymam za Was kciuki

Super, gratuluję. Jaki stopień endometriozy masz? Przed visanne miałaś laparoskopie?

endometrioza II - laparoskopia, histeroskopia
2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

basiunia174
Koleżanka
4

Wysłany: 23 września, 09:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ewka1700 napisała:
Super, gratuluję. Jaki stopień endometriozy masz? Przed visanne miałaś laparoskopie?

Nie mialam laparoskopi. 6 lat temu mialam operacje - wyluskanie torbieli z jajnika. Ale endometrioza powróciła. Leczenie tylko vissan. Torbiel znowu nadawala sie juz na opercaje ale wtedy moje szance na ciaze mega by zmalaly. Co do stopnia endometriozy to na wypisie ze szpitala nie mialam okreslone. Kiedys zapytalam mojego lekarza to mowil ze ta skala nie nalezy sie sugerowac i powiedział ze skoro jest torbiel to endometrioza najwyzszego stopnia.. ale jak widac cuda sie zdarzają :)

endometrioza

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 24 września, 09:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
basiunia174 a jak się czułaś na visanne ? Po leku torbiel się zmniejszyła ?

2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

basiunia174
Koleżanka
4

Wysłany: 25 września, 19:15
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ewka1700 napisała:
basiunia174 a jak się czułaś na visanne ? Po leku torbiel się zmniejszyła ?

Na początku bywały słabsze dni ale później juz ok. Torbiel sie zmiejszyla z 5cm na 3,5. Lekarz powiedzial ze choroba sie zatrzymala wiec moj organizm dobrze zareagował na lek. Teraz juz sama to wiem bedac w 12 tygodniu :)

endometrioza

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 26 września, 10:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
My się przymierzamy do in vitro, bo naturalnie się nie udaję.

2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

basiunia174
Koleżanka
4

Wysłany: 26 września, 17:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ewka1700 napisała:
My się przymierzamy do in vitro, bo naturalnie się nie udaję.

Nam też polecali in vitro, ale najpierw chcielismy spróbować z insyminacją. Trzymam za Was kciuki. Nie poddawaj się. Teraz wiem, ze wszystko jest możliwe

Wiadomość wyedytowana przez autora 30 września, 18:24

endometrioza

stokrotka0308
Koleżanka
3

Wysłany: 25 października, 21:32
Cytuj | (0) | Zgłoś
Słyszałyście coś na ten temat, że nawet po zagnieżdżeniu po ivf endometrioza niszczy zarodek i dochodzi do poronienia?

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 października, 21:35

Endometrioza III stopnia
2012 i 2014r. - laparoskopie
03.2016 - amh 0,26
06.2016 - amh 0,06

mamaporaz2
Autorytet
301

Wysłany: 25 października, 22:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
stokrotka0308 napisała:
Słyszałyście coś na ten temat, że nawet po zagnieżdżeniu po ivf endometrioza niszczy zarodek i dochodzi do poronienia?
Ja jestem przykladem że nie ;) a zarodek właśnie się lula i zasnąć nie chce ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora 25 października, 22:43

stokrotka0308
Koleżanka
3

Wysłany: 26 października, 06:56
Cytuj | (0) | Zgłoś
mamaporaz2 napisała:
Ja jestem przykladem że nie ;) a zarodek właśnie się lula i zasnąć nie chce ;)

Bardzo się cieszę i gratuluję, ja jestem po nieudanym transferze 2 zarodków. Mam nadzieję,że następny się uda.

Endometrioza III stopnia
2012 i 2014r. - laparoskopie
03.2016 - amh 0,26
06.2016 - amh 0,06

Liv
Koleżanka
4

Wysłany: 1 listopada, 09:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny, a jak u Was zdiagnozowano enometrioze? Moj lekarz podejrzewa, ze mam edno i wsylala mnie na badania markera CA 125 i wyszedl wynik 100 :( wizyte mam w niedzielę, ciekawa jestem co powie.
Na usg nic nie widac oprócz jakiegoś plynu ktory wg mojego gin moze wskazywac na endometriozę. Mialam hsg bylo ok. Ale pewnie czeka mnie laparo. Reszta badan ok, u meza ok, owulacja ok, więc nie wiem mzoe enometrioza nie pozwala mi zajsc w ciaze...dodam,ze badania robilam w 2 dniu cyklu.

mamaporaz2
Autorytet
301

Wysłany: 1 listopada, 16:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
Liv napisała:
Hej dziewczyny, a jak u Was zdiagnozowano enometrioze? Moj lekarz podejrzewa, ze mam edno i wsylala mnie na badania markera CA 125 i wyszedl wynik 100 :( wizyte mam w niedzielę, ciekawa jestem co powie.
Na usg nic nie widac oprócz jakiegoś plynu ktory wg mojego gin moze wskazywac na endometriozę. Mialam hsg bylo ok. Ale pewnie czeka mnie laparo. Reszta badan ok, u meza ok, owulacja ok, więc nie wiem mzoe enometrioza nie pozwala mi zajsc w ciaze...dodam,ze badania robilam w 2 dniu cyklu.
Ja torbiel emdometrislna w jajniku widoczna jak był w usg. Usunięta przy okazji cc ;)

m_d_f
Autorytet
303

Wysłany: 1 listopada, 21:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja jeszcze nie mam zdiagnozowanej endo, ale będę mieć laparoskopię przeprowadzaną w tym celu. A moja doktor zleciła ten zabieg, bo nie podobał jej się obraz macicy na USG. Torbiele miewam często, ale czynnościowe i się same wchłaniają - z tym raczej problemu nie ma.

Starania o drugie dziecko
2 lata starań/cykle 24-26 dni/ owu 10-11 dc/ fl 14-15 dni

Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami (listopad 2018)
HSG - marzec 2018 (16 cs)
LH:FSH poniżej 0,6
AMH w normie (2,39 ng/ml)
Wysoka homocysteina
TSH 3,880 uIU/ml (lipiec 2018) -> 1,3 uIU/ml (październik 2018)
Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018)

wombi
Autorytet
2205

Wysłany: 6 listopada, 13:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
hej dziewczyny,
podsyłam Wam artykuł do którego udzielałam wywiadu i konsultacji, nie ma tutaj opisanej mojej historii ale zachęcam Was do poczytania

http://www.medonet.pl/zdrowie,endometrioza-odebrala-mi-wszystko--to-zycie-w-niekonczacym-sie-bolu,artykul,1728756.html

Hashimoto, endometrioza -ZALECZONA :) borelioza, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, helicobacter, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki
Starania 5 lat
HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
01.2016 I IVF :( 1 zarodek, 0 mrożaków
05.2016 II IVF 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc <3

Ewka1700
Koleżanka
10

Wysłany: 6 listopada, 15:06
Cytuj | (0) | Zgłoś
Liv napisała:

Markery o niczym nie świadczą, u mnie były w normie a mam endo.
U mnie zaczęło się od dużej torbieli na jajniku, potem laparo i stwierdzona endo. Też nie mogę zajść w ciążę.

2,5 roku starań,
ponownie torbiel,
niska interleukina 10,

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)