X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Załamane -

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dziś na 1-szym usg i mam dużo pęcherzyków od 10 do 17mm i endometrium o grubości 11 mm. Także fajnie. Lekarz mówił, że bardzo ładnie. W środę mam kolejne podglądanie i wtedy decyzja kiedy punkcja piątek, czy poniedziałek. Dodano mi Pergoveris i zmniejszono gonal. Teraz mam już dwa zastrzyki jeden w penie i jeden do rozpuszczania :)

    To fajnie, że już jesteś po najgorszym. Teraz tylko transfer i to co dla mnie zawsze najgorsze - czekanie i czekanie. Te dwa tygodnie jakoś nigdy nie chcą szybko przelecieć ;)

    Daj znać jak tam się będą rozwijały zarodki... :)

    Buziaki :****

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozumiem, no widac nie zawsze zlecaja te badania <3 kochane a powiedzcie mi, bo juz sie podgubilam, po transferze trzeba sobie szukac samemu lekarza prowadzacego ciaze, czy klinika wam kogos wyznacza?

    tez pytalam na forum, ale tylko jedna dziewczyna mi odp, czy po transferze mozna normalnie auto samemu prowadzic czy raczej nie bardzo bo to tez stres w jakims tam stopniu? bo jednak od siebie do kliniki mam 60 km, a moj nie ma prawka, a ze wiecej osob nie wie o transferze, to zastanawialam sie nad tym transportem...

    kciukam za Was dziewczyny :) mocnoooooo <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amelcia no widze, ze tez jajcuchy ci szaleja ;D to dobrze, koniecznie daj znac kiedy punkcja. Idziemy prawie leb w leb. Bede trzymc &&&& Ja jakos sie nie stresuje ani transferem ani oczekiwaniem, bo juz na nic wplywu nie mam... Bedzie co ma byc...od dzis zaczyanm brac luteine 3 razy po 2 tabsy i duphaston 3 razy po jednej tabsie...spoo tego :/

    anna255 ja nie wiem jak to u innych dziewczyn, bo moja ciaze w UK bedzie (oprocz poloznej) prowadzil moj lekarz od in-vitro. On przyjmuje i w Londku i w Katowicach ( dlatego tez tu podchodzilam do IVF). Tak to sobie sprytnie obmyslilam :P nie powiem kosztowalo mnie to sporo kasy, stresu i logistyki aby byc o czasie i na miejscu ale nie zaluje, bo wiem ze jesli mi sie uda to bede miala bardzo dobra opieke u tego lekarza. Bardzo mu ufam i wiem, ze jestem w dobrych rekach!

    Nie wiem czy mozna samemu auto prowadzic, ale po punkcji wiem ze na pewno NIE bo podpisalam specjalne dokumenty o tym, ze nie bede dzwigac, prowadzic auta przez najblizsze 12h itp. ale to pewnie w zwiazku z narkoza... Pamietaj, ze zawsze mozesz zapytac o takie sprawy lekarza prowadzacego i on odpowie ci chyba najbardziej rzeczowo i wiarygodnie.

    pozdrawiam :)

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    rozumiem, no widac nie zawsze zlecaja te badania <3 kochane a powiedzcie mi, bo juz sie podgubilam, po transferze trzeba sobie szukac samemu lekarza prowadzacego ciaze, czy klinika wam kogos wyznacza?

    tez pytalam na forum, ale tylko jedna dziewczyna mi odp, czy po transferze mozna normalnie auto samemu prowadzic czy raczej nie bardzo bo to tez stres w jakims tam stopniu? bo jednak od siebie do kliniki mam 60 km, a moj nie ma prawka, a ze wiecej osob nie wie o transferze, to zastanawialam sie nad tym transportem...

    kciukam za Was dziewczyny :) mocnoooooo <3


    Anna, po transferze, udanym oczywiście, przez pierwszy trymestr można jeszcze chodzić do kliniki. Przynajmniej w mojej tak jest a w poprzedniej to prowadzą ciąże do końca. To zależy od kliniki, musisz się zorientować u siebie. U mnie po pierwszych trzech miesiącach trzeba się przenieść do swojego lekarza.

    Co do prowadzenia samochodu, to i w tej i w poprzedniej nie pozwolili mi ani po punkcji ani po transferze. Wyraźnie pisze w dokumentach, które podpisujesz, że w dniu transferu ze względu na podane leki znieczulające nie wolno. Ja dostawałam dormicum i uwierz, prowadzenie samochodu jest wręcz niemożliwe i bardzo niebezpieczne. Jak masz możliwość, to zamówcie taksówkę, lub miejsce gdzieś w hotelu w pobliżu na jedną noc (czy jakąś choćby kwaterę, pokój, cokolwiek).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2015, 22:42

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beebs wrote:
    amelcia no widze, ze tez jajcuchy ci szaleja ;D to dobrze, koniecznie daj znac kiedy punkcja. Idziemy prawie leb w leb. Bede trzymc &&&& Ja jakos sie nie stresuje ani transferem ani oczekiwaniem, bo juz na nic wplywu nie mam... Bedzie co ma byc...od dzis zaczyanm brac luteine 3 razy po 2 tabsy i duphaston 3 razy po jednej tabsie...spoo tego :/

    anna255 ja nie wiem jak to u innych dziewczyn, bo moja ciaze w UK bedzie (oprocz poloznej) prowadzil moj lekarz od in-vitro. On przyjmuje i w Londku i w Katowicach ( dlatego tez tu podchodzilam do IVF). Tak to sobie sprytnie obmyslilam :P nie powiem kosztowalo mnie to sporo kasy, stresu i logistyki aby byc o czasie i na miejscu ale nie zaluje, bo wiem ze jesli mi sie uda to bede miala bardzo dobra opieke u tego lekarza. Bardzo mu ufam i wiem, ze jestem w dobrych rekach!

    Nie wiem czy mozna samemu auto prowadzic, ale po punkcji wiem ze na pewno NIE bo podpisalam specjalne dokumenty o tym, ze nie bede dzwigac, prowadzic auta przez najblizsze 12h itp. ale to pewnie w zwiazku z narkoza... Pamietaj, ze zawsze mozesz zapytac o takie sprawy lekarza prowadzacego i on odpowie ci chyba najbardziej rzeczowo i wiarygodnie.

    pozdrawiam :)



    o Ty spryciulo :) no wlasnie pod wzgledem logistycznym mam teraz rozkminy, no ale cos trzeba bedzie wymyslec, dzieki za odp :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia wrote:
    Anna, po transferze, udanym oczywiście, przez pierwszy trymestr można jeszcze chodzić do kliniki. Przynajmniej w mojej tak jest a w poprzedniej to prowadzą ciąże do końca. To zależy od kliniki, musisz się zorientować u siebie. U mnie po pierwszych trzech miesiącach trzeba się przenieść do swojego lekarza.

    Co do prowadzenia samochodu, to i w tej i w poprzedniej nie pozwolili mi ani po punkcji ani po transferze. Wyraźnie pisze w dokumentach, które podpisujesz, że w dniu transferu ze względu na podane leki znieczulające nie wolno. Ja dostawałam relanium i uwierz, prowadzenie samochodu jest wręcz niemożliwe i bardzo niebezpieczne. Jak masz możliwość, to zamówcie taksówkę, lub miejsce gdzieś w hotelu w pobliżu na jedną noc (czy jakąś choćby kwaterę, pokój, cokolwiek).

    rozumiem, wiec nocleg bezpieczniejszy... zaczne sie rozgladac... takie niby szczegoly, ale wolalam was zapytac <3 jejkuuuu zeby nam tak wszystkim sie z tego watku udalo w tym roku - to bylby nie lada wyczyn :) chyba trzeba by bylo zmienic wtedy tytul posty z "załamane" na "przełam się na IVF - a bedzie Ci dane" heh

    zapytam jak to u nas w klinice, wiesz dopiero bylam na pierwszej wizycie... chyba spisze sobie na kartce pytania, ktore chce zadac, bo przyjdzie co do czego i wszystko ze stresu zapomne... <3 ale dobrze by bylo, tak jak piszesz, ze chociaz ten pierwszy trymestr ciazy klinika prowadzi, w koncu to najniebezpieczniejszy okres w trakcie calej ciazy... potem moze czlowiek bedzie juz troche spokojniejszy w kolejnych trymestrach. Jak na dzien dzisiejszy - jak widze siebie i ewentualny brzuszek i ze cos tam w srodku mnie by roslo - to jakas istna abstrakcja. No ale warto probowac :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna255 no wlasnie ta logistyka jest najgorasza :/ ja od czwartku do soboty spalam tylo 4 godz. bo w czwartek okazalo sie, ze pecherze sa juz duze i duzo ich i w sobote miala byc punkcja :/ ale anestezjolog mogl byc dopiero w poniedzialek dlatego troszke to wszystko sie opoznilo. Ale juz od soboty jestem w Katowicach a moj Emek tu przylecial prosto z Londka, wywalentnkowalismy sie w sobote do rana (kino + restauracja grecka a mial byc koncert w katowickim spodku ale nie wyszlo niestety ;( ), w niedziele odpoczelismy, dzis dzien punkcji i dalej odpoczywamy, jutro jak dobrze bede sie czula i jak fajna pogoda bedzie to jedziemy do Tych, bo chce zobaczyc grob Ryska Rydla a Emek przy okazji chce zwiedzic fabryke browaru tyskiego ;P sroda-czwartek transfer i jak dobrze pojdzie to w piatek wracam do Bydgoszczy...takze widzisz, ze tez bede po ewentualnym transferze odpoczywac w hotelu ( z reszta o tym tez rozmawialam z lekarzem i uzgodnilismy taki schmat dzialania juz na samym poczatku).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lutego 2015, 22:31

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o kurcze, ale grunt, ze poplanowane wszystko :) ogarneliscie temat :) wlasnie, my tez w uk, z tym, ze ja rzuce prace, moj jedynie bedzie musial do mnie dolatywac, gdzie juz tydzien wolnego zuzylismy, teraz bedzie kolejny... heh potem moj bedzie harowal do samiutkiego konca roku bez dnia wolnego :) no ale jak mus to mus... ja przez ciaze chce byc w polsce, wiec czeka nas tez rozlaka. U nas lekarz w klinice jest 2 razy w miesiacu, wiec boje sie, ze jakby cos sie stalo podczas jego nieobecnosci, to juz nie daloby sie nic zrobic... jestes w uk, wiec wiesz jak to jest - do 12 tygodnia to do domu odsylaja jak cos sie dzieje, potem wg nich jest ciaza... ostatnio znajoma jak miala bole i plamienia w na poczatku ciazy, to ja na early pregnancy unit przyjecli co prawda, ale nic nie dali i odeslali do domu, wiele juz takich przypadkow tu widzialam... to jest przerazajace, chociaz ciaze z ivf, pewnie lepiej traktuja i moze by tak juz nie odeslali od razu, tylko cos by juz zrobili...

    ps z jakiej czesci angli jestes, jesli mozna wiedziec? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2015, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja nie moge sobie na ten komfort pozwolic i cala ciaze byc w Polsce. Chociaz moj maz nalega :D Moj lekarz przyjmuje co drugi tydzien a jak go nie ma w Londku to przyjmuje jego ojciec ( takze wszystko pozostaje w rodzienie :P ). Ja mieszkam w Londynie, Middlesex. Wiem jak wyglada opieka w UK dlatego bede tez chodzic prywatnie do mojego lekarza aby byc spokojna i pod dobra opieka. Ja mam staly kontakt z moim lekarzem tel., sms-owy i e-mailowy. Zawsze odpowiada na moje pytania i obawy. Sam nawet dzis nas odwiozl po punkcji do hotelu, swietny z niego gosc!! :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2015, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o ja cie, to faktycznie lekarz-przyjaciel, zazdroszcze. No wiesz, mojemu niezbyt na reke ze nie bedziemy sie widziec wiekszosc ciazy, nie bedzie codziennie widzial jak brzuszek rosnie itd, ale co zrobic, tez nie wyobrazalam sobie takiej rozlaki w tak waznym momencie zycia, ale coz... ciezko troche bedzie finansowo, gdy jedno pracuje i tylko jedno z nas bedzie lozylo na utrzymanie, ale co zrobic. To dzieki temu, ze w uk mieszkamy, w polsce nie byloby nas stac nawet na iVF :/ a tak mamy taka mozliwosc... oby tylko udalo sie nam zaciazyc i urodzic dzidziusia <3 Beebs a imiona macie jakies ulubione juz ewentualnie? wiem, ze za wczesnie, tak tylko pytam... Mi cos do glowy dla dziewczynki wbila sie teraz Kaja (wczesniej byly inne heh) dla chlopczyka zas dluzszy czas Oskar, ale teraz to juz nie wiem... <3 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2015, 17:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    transferu nie bedzie bo oocyty sa albo puste albo niedojrzale, z 7 pozostalo tylo 3 ktore slabo sie dziela...lekarz nie dal mi wielkich nadzieji...jestem w czarnej rozpaczy.....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    noszzzz cholera - nie gadaj!!!! ale mi sie smutno zrobilo... wyobrazilam sobie siebie na Twoim miejscu, bo przeciez nigdy nie wiadomo, czy sie powiedzie i w ogole dojdzie do transferu... :/ trzymam jeszcze kciuki za te 3 - moze jeszcze cos z nich bedzie <3 <3 <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beebs wrote:
    transferu nie bedzie bo oocyty sa albo puste albo niedojrzale, z 7 pozostalo tylo 3 ktore slabo sie dziela...lekarz nie dal mi wielkich nadzieji...jestem w czarnej rozpaczy.....

    No to przykro bardzo.
    Czekasz co będzie z tymi trzema???

    A ja jestem po drugim usg i w piątek mam punkcję. Trzymajcie kciuki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia, trzymam i nie puszczam!

    Beebs - trzymaj sie kochana <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem po punkcji, teraz czekam na środę na transfer :) Pobrano mi 17 oocytów, zobaczymy ile z nich się zapłodni i ładnie rozwinie do blastuli. Także trzymajcie nadal kciuki...... :)

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to ladny wynik Amelcia - kciukam :)

    Amelcia lubi tę wiadomość

  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 20 lutego 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry, witam sie z beta 0,100 :(
    Pierwsza inseminacja poszla sie rypac.

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja87 przykro mi bardzo, tulę mocno <3 <3 <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2015, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amelcia piekny wynik, &&&&&&&&& zacisniete!!!!

    Nadzieja bardzo mi przykro.... jaki masz dalszy plan???

    Anna255 na jakim etapie jestes, kiedy rozpoczynasz procedure???

    Milego weekendu wszystkim zycze!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja - wspieram kochana... <3

    Beebs - w przyszlym tyg ide dopiero do gina w uk po dokumentacje, jak mi wystawi wszystko jak trzeba to pewnie zalapiemy sie na rzadowe ivf. Jak nie to i tak mamy wizyte w polowie marca w klinice (strasznie mi sie dluuuuuuuzy) i wtedy jedziemy z wynikami badan, pewnie jakies nowe badania zleca przed samym ivf (bo np posiewu jeszcze nie bylo itd) i chcialabym jak najszybciej rozpoczac cala procedure... ciekawe czy beda chcieli mi wyciszac jajniki? kurcze jeszcze jedna wielka niewiadoma, a juz bym chciala byc na takich etapach jak Wy, a nie ja dopiero "raczkuje", tym bardziej ze to bedzie moje pierwsze IVF, to ja w polowie zielona jestem w tym temacie... Boje sie troche hiperki bo z tym AMH 12,76 nie za ciekawie, no ale nie ma co swirowac... zawsze nienawidzilam igiel, ale bede musiala jakos nauczyc sie robic sobie samej zastrzyki - w koncu czlowiek do wszystkiego moze sie przyzwyczaic...

    a to dla Was :) ps jutro moje urodzinki 27, wiec mam nadzieje, ze w kolejne bede juz w ciazy, albo nawet z dzidziusiem, tego sobie zycze! hihi Milego dnia kochane :***

    TnUbnny.jpg

‹‹ 16 17 18 19 20 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ