X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Elektroniczny czy rtęciowy-jakim mierzycie?
Odpowiedz

Elektroniczny czy rtęciowy-jakim mierzycie?

Oceń ten wątek:
  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 10 grudnia 2012, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też należe do grona posiadaczek termometru microlife.mierzę zawsze w ustach w tym samym miejscu. powinno mierzyć się zawsze w tym samym miejscu i w tak samo długim czasie np.5 minut

    Blondi22 lubi tę wiadomość

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 17 grudnia 2012, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do tej pory używałam termometru elektronicznego, ale w tym cyklu chcę przejść na szklany (niertęciowy). Przeraża mnie jednak, że zwykły szklany termometr kosztuje 12 zł, a szklany termometr owulacyjny startuje z ceną od około 45 zł. Osobiście wole kupić zwykły i zainwestować dodatkowo w lupę ;).
    Zobaczymy, jak ten cykl wypadnie w stosunku do poprzedniego :D

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 19 grudnia 2012, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierze tez elektronicznym, ale cos mi sie wydaje, ze go moge o kant ty....a rozbic. Czy taki owulacyjny jest latwo dostepny?

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • carola Znajoma
    Postów: 19 8

    Wysłany: 21 grudnia 2012, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://allegro.pl/termometr-owulacyjny-rteciowy-warszawa-fv-i2832742341.html
    http://sklep.iner.pl/product.php?id_product=26

    ja mam identyczny od 3 lat i sobie chwale :)

  • Blondi22 Autorytet
    Postów: 6648 8129

    Wysłany: 27 grudnia 2012, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mierze elektronicznym;)

    a.png
    a.png
  • MADZIULA13 Autorytet
    Postów: 489 309

    Wysłany: 27 grudnia 2012, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam najpierw zwykły elektroniczny, ale kupiłam dokładniejszy, a dwoma miejscami po przecinku.

  • agaciaz Przyjaciółka
    Postów: 61 55

    Wysłany: 28 grudnia 2012, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzę zwykłym szklanym. Czy to jest naprawdę konieczne żeby mieć dwa miejsca po przecinku?

    20121212580114.png
    lcvo2ph.png
  • andziol Koleżanka
    Postów: 43 13

    Wysłany: 30 grudnia 2012, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Ja mam w domu elektroniczny który stosowaliśmy do tej pory. Ale jak sie wzięłam na poważne mierzenie to pognałam dzisiaj do apteki po nowy (tylko dla mnie-owulacyjny). Pani w aptece pytała mnie czy chce zwykły elektroniczny czy owulacyjny, no ja że chce owulacyjny. Zapłaciłam niecałe 9zł i ku mojemu zdziwieniu otrzymałam zwykły rtęciowy szklany termometr z powiększoną podziałką od 36st do 38 z wyraźną podziałką(kreseczkami) ale 2 miejsc po przecinku w życiu sie z tego nie odczyta. Co do stylu mierzenia- szklanego nie ma mowy nigdzie se nie wsadzę :) mierzę w ustach.

    zrz6zbmh7yy79ed9.png

    2nn3skjofxiik2bq.png
  • carola Znajoma
    Postów: 19 8

    Wysłany: 4 stycznia 2013, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie odczytasz dwa miejsca po przecinku jeśli temperatura będzie między 36.4, a 36.5.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2013, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam teraz elektroniczny owulacyjny który kupiłam przez allegro, mierzę nim chyba coś ok 5 dni a wcześniej miałam rtęciowy tylko mi się rozbił :)

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 4 stycznia 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kupilam termomert elektroniczny, owulacyjny, mierzy do dwoch miejsc po przecinku, jak na razie jestem zadowolona

    Q82doi09kub0318v3.png
  • nadia1902 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 6 stycznia 2013, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli mierzy się termometrem elektrycznym powinno się go trzymać ZAWSZE min.5 minut i nie ważne że wcześniej pika.Tak mam napisane na ulotce i tak mierzyłam cały pierwszy cykl starań, wyszedł ładny wykres.
    Teraz mierze minimum 5 min.tzn. wkładam i zdarza mi sie przysnąć wiec wyciągam go już wyłączonego i potem "z pamieci" odczytuje temperaturę.Zauważyłam że jak trzymam go 5 minut lub gdy sam się wyłączy to temperatura jest taka sama.Według mnie jest to najbardziej wiarygodny pomiar.

    samira lubi tę wiadomość

    Nadia
  • megan8 Autorytet
    Postów: 1775 5762

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Microlife MT16C2

    abi lubi tę wiadomość

    NIE STARAM SIĘ !!!!! 7a4at5odn0c3ve6g.png
  • grosza Autorytet
    Postów: 1985 6042

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważam że elektroniczny jest lepszy, zawsze mierzę dwa razy i wpisuję ten drugi wynik.

    0bfca738c07d15d024deec4f02710b8b.png
  • Muska Autorytet
    Postów: 2322 5037

    Wysłany: 23 stycznia 2013, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andziol wrote:
    Hej,
    Ja mam w domu elektroniczny który stosowaliśmy do tej pory. Ale jak sie wzięłam na poważne mierzenie to pognałam dzisiaj do apteki po nowy (tylko dla mnie-owulacyjny). Pani w aptece pytała mnie czy chce zwykły elektroniczny czy owulacyjny, no ja że chce owulacyjny. Zapłaciłam niecałe 9zł i ku mojemu zdziwieniu otrzymałam zwykły rtęciowy szklany termometr z powiększoną podziałką od 36st do 38 z wyraźną podziałką(kreseczkami) ale 2 miejsc po przecinku w życiu sie z tego nie odczyta. Co do stylu mierzenia- szklanego nie ma mowy nigdzie se nie wsadzę :) mierzę w ustach.

    Hej Andzioł. Ja też poszłam do apteki kupić term.owulacyjny. Dostałam szaklany z rozszerzoną podziałką. Pani mnie doinformowała, że to nie rtęciowy (bo zapytałam) bo teraz z powodu zakazów EU takich nie robią. Podobnoe te teraz są nieco gorszę niż rtęciowe, ale dokładniejsze nie elektroniczne. Choć faktycznie mierzenie temp. trwa nieco dłużej.

    9f7j3e5e06vngc0g.png
    961lgu1rd0kaje2g.png
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1046 1122

    Wysłany: 2 lutego 2013, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja posiadam elektroniczny owulacyjny w uroczym fioletowym kolorze z elastyczna końcówką póki co jestem zadowolona

    k0kd2n0ahvnns25k.png
    zpbn2n0ac5l0ttai.png
    7u22flw18pgbzvrz.png
  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 4 lutego 2013, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynałam od mierzenia termometrem elektronicznym z jednym miejscem po przecinku, ale ostatnio zaopatrzyłam się w termometr owulacyjny Microlife MT 16C2, który temperaturę odczytuje z dwoma miejscami po przecinku. :)

  • eulalijka Debiutantka
    Postów: 13 7

    Wysłany: 4 lutego 2013, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja mam szklany bezrtęciowy zwykły

  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 5 lutego 2013, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od samego początku mierze termometrem elektronicznym. Z pomiarem do dwóch miejsc po przecinku. Tez zakupionym z allegro :)

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
  • maia1991 Autorytet
    Postów: 631 551

    Wysłany: 5 lutego 2013, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jak narazie mierze rteciowym ale jesli w tym miesiacu sie nie uda to zakupie sobie elektroniczny:)jak narzazie mam temp37,03 37,08 takze podwyzszona jest

    kjmnio4p9cq8r3f2.png
    67eihicrx39gx9ms.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ