X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Elektroniczny czy rtęciowy-jakim mierzycie?
Odpowiedz

Elektroniczny czy rtęciowy-jakim mierzycie?

Oceń ten wątek:
  • karoam Autorytet
    Postów: 939 2548

    Wysłany: 22 lutego 2013, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam rtęciowego- pomiar codziennie o 8.30 ale dopiero zaczęłam przygodę z pomiarami ;)

    1usaej28ly44zrzp.png
  • Kfjatus Autorytet
    Postów: 2946 7692

    Wysłany: 25 lutego 2013, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również dopiero zaczęłam mierzyć temperaturę, kupiłam termometr owulacyjny elektroniczny, mierzę w ustach zawsze o tej samej porze.

    1221648qmrgggy559.gif
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 28 lutego 2013, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierzę elektronicznym owulacyjnym, ale wkurza mnie strasznie. Dzisiaj temperatura wydała mi się dziwna i postanowiłam zmierzyć raz jeszcze. Wynik jest taki, ze były 3 pomiary i 3 różne od siebie temperatury.. I to nie był najtańszy termometr w aptece... :|

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Yvone Ekspertka
    Postów: 169 67

    Wysłany: 28 lutego 2013, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja początkowo sebza tak samo miałam, kupiłam niby specjalny owulacyjny elektroniczny termometr i pokazywał mi temperatury ok. 34 stopni. okazało się, że niby prosta rzecz, a jednak nieumiejętnie mierzyłam. mierze nim, ale czy mam do niego zaufanie.. chyba raczej nie. nie wiem czy coś z tych moich pomiarów w ogóle da się zinterpretować:/

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 28 lutego 2013, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuję się do zaleceń z ulotki. Wcześniej miałam wrażenie, że on ma za mało czasu, żeby "naciągnąć". Teraz po włożeniu w miejsce pomiaru najpierw odczekuję , żeby termometr miał czas "złapać temperaturę" po czym go włączam. On mierzy temp. przez 30 sekund, po czym się wyłącza i nada mam wątpliwości, czy to jest ok. Jestem zła na to, bo kosztował dużo, ma dwa miejsca po przecinku, a ciągle mam wrażenie, że przekłamuje mi temp.
    :|

    samira lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Yvone Ekspertka
    Postów: 169 67

    Wysłany: 28 lutego 2013, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jak duża jest ta rozbieżność między tymi pomiarami?

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 28 lutego 2013, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy pomiar 36,40, kolejny 36,23 i ostatni 36,28. Wiem, że to nie jest duże wahanie, ale wiem, że nawet takie ma znaczenie dla obserwacji cyklu. Tym bardziej, że wczoraj miałam temp. 36,70 i nie jestem na pewno przed miesiączką, bo póki co zaczęłam dopiero brać metforminę.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Yvone Ekspertka
    Postów: 169 67

    Wysłany: 28 lutego 2013, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to faktycznie spore wahanie..nie wiem co Ci poradzić:/ sama debiutuję w obserwacji.;)

  • martula Ekspertka
    Postów: 143 100

    Wysłany: 28 lutego 2013, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam elektronicznego. Zgodnie z instrukcja mierzy się do sygnału dźwiękowego, ale ja i tak trzymam dłużej bo tempka jest w stanie jeszcze urosnąć o 0,1-0,2 st. Pamiętam jak na zajęciach na studiach mierzylismy pH i wtedy mówiono nam, że mierzymy do czasu, aż wartość pH przestanie rosnąć i taką sama zasadę stosuję mierząc tempke. Sprawdzalam czy mierząc do sygnału uzyskam w kolejnych pomiarach taką sama temperaturę i wtedy wychodziły rozbieżności. :)

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 1 marca 2013, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po sygnale termometr już nie mierzy. Sprawdziłam dzisiaj. No trudno, chyba musze zakupić nowy. Polecacie jakieś, sprawdzone i dobre?

    atdci09k89ytpjkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2013, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja radze kupić termometr z dwoma miejscami po przecinku (elektroniczny)jest dokładniejszy i tempki nie będą płaskie np. masz 36,90 a na takim z dwoma miejscami może być 36,97 najlepiej mierzyć w pochwie o tej samej porze, ja bym mierzyła najpóźniej do 7:30 i nie można wstać z łóżka i nic pić przed mierzeniem ,wprowadzać go w to miejsce na ok.4cm (tempka jest wtedy najbardziej optymalna)i trzymać go tam jeszcze ok. 30sekund po pikaniu .
    ja mam taki i tej firmy są bardzo dobre a takie rzadko są w aptekach ,wklejam link
    http://allegro.pl/termometr-owulacyjny-mt-16c2-microlife-mt16c2-npr-i3062518447.html :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2013, 13:40

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 1 marca 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam Cyclotest Lady, ma dwa miejsca po przecinku, mierzę o tej samej porze (7.00) bez wstania z łóżka, oczywiście w pochwie. :) Po prostu mi się nie sprawdził. Mam pogmerane cykle i pcos, więc mogłabym uwierzyć, że wahania temperatur tez mam kosmiczne, gdyby nie to, że pewnie mierząc pod rząd 10 razy otrzymam 10 różnych wyników. :) Wybieram się do PL na urlop, więc chyba zakupię sobie jakiś z prawdziwego zdarzenia.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • maga Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 1 marca 2013, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam dokładnie ten sam co samira i jestem z niego zadowolona. szybko mierzy temperaturę i sygnalizuje koniec pomiaru dźwiękiem, dzięki temu nie zasypiam z termometrem w buzi:) faktycznie trudno go dostać w aptekach, udało mi się go w końcu kupić w super-pharm za 18 zl

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2013, 15:59

  • Kropka Autorytet
    Postów: 2135 3205

    Wysłany: 1 marca 2013, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam termometr elektroniczny, najbardziej denerwuje mnie fakt, że jak sprawdzam temp. zaraz po sobie, to jest czasem spora różnica - nic z tego nie rozumiem. Myślę by zacząć sobie mierzyć tam na dole :)

    f2wl8iikvmjqq5fe.png
    zem3iei3ovaf51qt.png
  • zaba25 Przyjaciółka
    Postów: 179 49

    Wysłany: 1 marca 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dlatego termometr rteciowy mimo ze nie ma dwóch miejsc po przecinku jest najbardziej pewny, kupilam tez owulacyjny elektroniczny i w tym cyklu chce go sprawdzic jak bedzie chodzil- zobaczymy.

    Julia 24.02.2010 Dla ciebie zyje
    aniolek [*] 20/06/2012 6tc
    aniolek [*] 02/08/2014 4/5tc
    aniolki [*] 23/10/2014 8tc
  • Gunia Autorytet
    Postów: 670 2201

    Wysłany: 2 marca 2013, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2014, 09:11

    samira lubi tę wiadomość

    ... 21 cykl na Ovu. A w dupę z tym...
  • Catherine Koleżanka
    Postów: 40 53

    Wysłany: 2 marca 2013, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mierzę również elektronicznym z allegro - zawsze około godziny 7:15 i tylko w pochwie :)

    Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano , weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2013, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gunia wrote:
    Ja z takim pytankiem... czy możliwe, by głębokość mieszczenia termometru w pochwie miała znaczenie? Ja mam takie wysokie tempki bo może za daleko wkładam? :/ Któraś z dziewczyn pisała coś o 4cm, ale mi się wydawało, że on się wysunie? Tak sobie myslę, że ja to chyba na głębokości 6-7cm? (wstyd się przyznać ;))

    tak ma znaczenie wkłada się właśnie na gł. 4cm ,ja lekko przytrzymuję można powiedzieć ze go podpieram (i wtedy temperatura jest najbardziej optymalna ) :)

  • Gunia Autorytet
    Postów: 670 2201

    Wysłany: 4 marca 2013, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki samira:-) Od następnego cyklu spróbuję, chociaż nie wiem, czy będę mierzyć w ogóle, po dzisiejszym spadku tempki się załamałam

    ... 21 cykl na Ovu. A w dupę z tym...
  • Luli Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 marca 2013, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do was pytanie dopiero od niedawna prowadze wykres i caly czas mierze temerature w ustach a zauwarzylam ze wiekszosc z was pobiera temperature z pochwy czy z waszego doswiadczenia to ma jakies znaczenie z kad pobiera sie temperature i jesli tak to skad najlepiej i jak ustawic termometr bo ja go wkladam pod jezyk...?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2013, 08:21

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ