X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów jak to z ta temperatura??
Odpowiedz

jak to z ta temperatura??

Oceń ten wątek:
  • kwiatuszek_122 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam pomóżcie kochane czy to już jest to co myślę czy bo temperaturka skoczyła

    https://ovufriend.pl/biezacy-cykl.html#

  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wrzuciłaś link który przekierowuje do własnego wykresu, czyli ja po kliknięciu widzę swój. Link musisz skopiowac (wejdz w "udostepnij wykres" pod wykresem i tam z zakładki "link" skopiuj i wklej :)

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • kwiatuszek_122 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuję oto link:
    https://ovufriend.pl/graph/0fdc7b1396c5cb875fdfb06c686b1ff4

  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 7 grudnia 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak dla mnie trochę za szybko na zagnieżdżenie, poczekaj jeszcze czy przez najbliższe dni tempka się utrzyma - to chyba jedyna opcja, bo jak zacznie spadać to następny cykl przed Tobą...

  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, jestem tu nowa i mam do Was pytanie, bo chyba zwariuję, nie mogę się na niczym skoncentrować i ciągle myślę o jednym O_o Czy jeszcze mogę z taką temperaturą i negatywnymi testami łudzić się nadzieją, czy sobie odpuścić? Zastanawiam się, czy nie zrobić beta HCG jutro, ale czy jest sens?

    mój wykres https://ovufriend.pl/graph/bb088c623cbf78243a84f3597383f4e5

    Poprzedni cykl miałam bardzo dziwny bo jednocześnie z owulacją dostałam silnego krwawienia i oznaczyłam go później jako pierwszy dzień nowego cyklu - powyżej. Ale w tym poprzednim krótkim zażywałam estrofem, bromergon, luteinę i clostilbegyt... Chyba mi się przez to rozregulowała gospodarka hormonalna i martwię się, że obecny brak okresu i te wszystkie objawy, to jednak nie ciąża, a skutek lekowej mieszkanki. Do tej pory miałam regularne cykle z owulacją a tu nagle taki zonk :( help :(

    age.png

    age.png
  • lilka1984 Autorytet
    Postów: 367 265

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abbigal wrote:
    Cześć, jestem tu nowa i mam do Was pytanie, bo chyba zwariuję, nie mogę się na niczym skoncentrować i ciągle myślę o jednym O_o Czy jeszcze mogę z taką temperaturą i negatywnymi testami łudzić się nadzieją, czy sobie odpuścić? Zastanawiam się, czy nie zrobić beta HCG jutro, ale czy jest sens?

    mój wykres https://ovufriend.pl/graph/bb088c623cbf78243a84f3597383f4e5

    Poprzedni cykl miałam bardzo dziwny bo jednocześnie z owulacją dostałam silnego krwawienia i oznaczyłam go później jako pierwszy dzień nowego cyklu - powyżej. Ale w tym poprzednim krótkim zażywałam estrofem, bromergon, luteinę i clostilbegyt... Chyba mi się przez to rozregulowała gospodarka hormonalna i martwię się, że obecny brak okresu i te wszystkie objawy, to jednak nie ciąża, a skutek lekowej mieszkanki. Do tej pory miałam regularne cykle z owulacją a tu nagle taki zonk :( help :(

    Powiem Ci z własnego doświadczenia, że nadzieja umiera ostatnia. W tym cyklu obiecałam sobie, ze nie zrobie bety do dnia spodziewanej miesiączki, a najlepiej 2 dni po jeśli sie nie pojawi. Na Twoim wykresie widać, że temperatura spada od 11 dnia po owulacji co moze wskazywac na zbliżającą się @. Z drugiej strony po przejrzeniu iluś tam wykresów ciązowych widać, ze temperatura moze spadać w 2 połowie cyklu a potem znowu wzrosnąć. Prawde mówiąc to wydaje mi się, że nie da sie wyciągnąć wniosków z wykresu na podstawie tempki do momentu pozytywnego testu lub nadejscia miesiaczki. Trzymam kciuki za malucha w tym cyklu :)

    Czekamy na Stasia!!!
    ponad 2 lata starań, szczęśliwa 2 IUI, ciąża zawierzona Maryi
    p19u9n73sbrglaq2.png

    f2w3yx8duzgrf5y5.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abbigal wrote:
    Do tej pory miałam regularne cykle z owulacją a tu nagle taki zonk :( help :(

    W takim razie po co te wszystkie leki???

    Co do wykresu, trudno powiedzieć, temperatura spadła, co wskazywałoby na to, że zbliża się @. No, ale dopóki nie ma @ zawsze jest szansa, że się udało. Łatwiej by było powiedzieć coś, gdybyś wiedziała, ile trwa u ciebie najczęściej faza lutealna, bo to że się @ spóźniła, to akurat widać z wykresu, że owulacja przyszła później - gdzieś w okolicach 20-22 dc najprawdopodobniej.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie po co te wszystkie leki???

    W zasadzie właśnie nie wiem. Jako, że nam nie wychodziło, zgłosiłam się do lekarza, który w szpitalu prowadzi klinikę niepłodności. Dziewczyny w necie baardzo sobie chwalą tego lekarza, ma b. dobre opinie, więc mu zaufałam... Zlecił mi tylko zbadanie prolaktyny i po tym wyniku (był w okolicy dolnej granicy normy po 1h) zalecił mi najpierw estrofem i luteinę, a jak przyszłam po miesiącu to dodał bromerg. i clostil. i właśnie po tej dawce w połowie normalnego cyklu dostałam krwawienia. Wróciłam do mojej gin. i też zrobiła wielkie oczy i powiedziała, że z takim składem w życiu nie byłoby ciąży! Endometrium spadło mi do 3 mm, a do tej pory zawsze miałam ok. Zaprzestałam oczywiście tej hormonalnej kuracji od dnia tego krwawienia. Zwykle cykle miałam 28-30 dn. a owulację ok. 18 dnia cyklu.

    age.png

    age.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po jednym badaniu, jednego hormonu, które w dodatku wychodzi na to, że było w normie (o ile dobrze zrozumiałam) i to dolnej normie (więc nie wiem na co Bromergon - który się stosuje w hiperprolaktynemii), a on Ci zlecił od razu tyle leków?! Masakra jakaś...

    A jak długo się staracie?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 9 grudnia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, możecie zerknąć na mój wykres? Cykle mam 28 dniowe, zwykle dość regularne, pierwszy cykl mierzę temperaturę, czy to normalne, że przed owu temperatura mi rośnie? Parę poprzednich cykli robiłam testy owulacyjne i miałam wg nich owulację 17-18 dnia, czasami 15go, różnie, więc wygląda na to, że jestem jeszcze przed owulacją (dziś 9dc), ale dlaczego ona mi tak rośnie? Któraś z was się z tym spotkała?

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Po jednym badaniu, jednego hormonu, które w dodatku wychodzi na to, że było w normie (o ile dobrze zrozumiałam) i to dolnej normie (więc nie wiem na co Bromergon - który się stosuje w hiperprolaktynemii), a on Ci zlecił od razu tyle leków?! Masakra jakaś...

    A jak długo się staracie?

    Moja "stała" gin. stwierdziła, że mógłby być większy przyrost prol. po 1h, ale wynik nie wskazywał na konieczność tych wszystkich leków. Ona też ma specjalizację z endo... i komu tu wierzyć?
    Teraz jesteśmy po 12 miesiącach starań bez żadnego wspomagania, wcześniej prawie był rok przerwy bo miałam łyżeczkowanie po pustym jaju i zostały zrosty, a przed tamtą feralną ciążą też staraliśmy się jakiś 13 mies. Zaczynam się zastanawiać nad prywatnymi klinikami niepłodności...

    age.png

    age.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 grudnia 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem - po takim czasie powinniście rozpocząć diagnostykę, ale to zaczyna się od szczegółowych badań, a nie od razu wór leków po zbadaniu jednego hormonu i to jednorazowo. Dla mnie to jakiś obłęd. A w ogóle to co twoja gin zaleca? Co dalej z twoją diagnostyką?

    A twój maż robił badanie nasienia, bo to jest podstawa, zanim się cokolwiek zacznie "mieszać" w cyklach kobiety.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 11 grudnia 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Rozumiem - po takim czasie powinniście rozpocząć diagnostykę, ale to zaczyna się od szczegółowych badań, a nie od razu wór leków po zbadaniu jednego hormonu i to jednorazowo. Dla mnie to jakiś obłęd. A w ogóle to co twoja gin zaleca? Co dalej z twoją diagnostyką?

    A twój maż robił badanie nasienia, bo to jest podstawa, zanim się cokolwiek zacznie "mieszać" w cyklach kobiety.

    Mąż - ma tylko 2% prawidłowych plem. dostał Profertil od androloga na poprawę i na razie tyle. Pod koniec grudnia sprawdzimy czy pomaga... Wczoraj zrobiliśmy mu testosteron i wyszedł trochę poniżej normy ( 232ng/d a niby dolna norma to 241). Po histeroskopii w listopadzie'15 chodziłam do lekarzy w szpitalu gdzie mi ten zabieg robili. Przez cały 2016 r. byłam u 4 różnych i każdy mnie zbywał, że jeszcze mam czas i że będzie dobrze (grrr). Ostatni był ten z przyszpitalnej kliniki niepłodności patrząc na badanie nasienia teżstwierdził, że damy radę... a mi zaaplikował ten hormonalny szał.. więc wróciłam w końcu do mojej gin. Ona dała mi skierowanie na HSG (szkoda, że dopiero teraz) i jutro się a dowiem, czy mnie przyjmą, bo wczoraj @ się pojawiła ale przez te hormony okres mi się opóźnił z tydzień i wymaz zaraz straci termin ważności. Chyba mam mega pecha:|

    age.png

    age.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 12 grudnia 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się bardziej skupiła na leczeniu męża tym momencie, bo wszystko wskazuje na to, że to słaba jakość nasienia i obniżony testosteron są problemem. A dlaczego miałaś robioną histeroskopię?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 13 grudnia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Ja bym się bardziej skupiła na leczeniu męża tym momencie, bo wszystko wskazuje na to, że to słaba jakość nasienia i obniżony testosteron są problemem. A dlaczego miałaś robioną histeroskopię?

    Dzięki za rady, faktycznie chyba trzeba bardziej zlustrować parametry mojego M. A histeroskopia była, bo w marcu zeszłego roku miałam usuwane puste jajo płodowe prze łyżeczkowanie i zostały zrosty, więc jak okres po tym nie wrócił to w listopadzie zrobiono mi histeroskopię i wszystko (@@@) wróciło do normy. Jutro jestem za to umówiona na HSG, wiec mam nadzieję, że potwierdzi się, że ze mną jest ok.

    age.png

    age.png
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ