X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Krótsze miesiączki po Duphastonie
Odpowiedz

Krótsze miesiączki po Duphastonie

Oceń ten wątek:
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Miałam w tamtym miesiącu, ale ginekolog stwierdził brak pęcherzyka :( dlatego zdziwiła mnie ta wczesna @... pewnie CLO coś namieszał.

    Moja droga pocieszę Cię przykładem z zycia... moja przyjaciółka miała przy CLO stwierdzony brak pęcherzyka przez dwóch lekarzy i jest w ciąży z tego cyklu :) właśnie kończy 3 miesiąc :) nic nie jest niemożliwe!

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    Moja droga pocieszę Cię przykładem z zycia... moja przyjaciółka miała przy CLO stwierdzony brak pęcherzyka przez dwóch lekarzy i jest w ciąży z tego cyklu :) właśnie kończy 3 miesiąc :) nic nie jest niemożliwe!


    Miejmy nadzieję. W tym cyklu pewnie też pęcherzyka nie będzie, bo dawkę mam taką samą. Może w kolejnym...

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    Miejmy nadzieję. W tym cyklu pewnie też pęcherzyka nie będzie, bo dawkę mam taką samą. Może w kolejnym...

    a jaką masz dawkę?

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    a jaką masz dawkę?

    Na razie biorę po 1 tabletce.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ok, mojej przyjaciołce kazał lekarz brac po pół tabletki... zmieniła lekarza na szczęście i nastepna lekarka już po jednej tabletce zleciła i dobrze :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    to ok, mojej przyjaciołce kazał lekarz brac po pół tabletki... zmieniła lekarza na szczęście i nastepna lekarka już po jednej tabletce zleciła i dobrze :)

    No w kolejnym cyklu pewnie będę brała po 1,5 albo 2 i może wtedy coś ruszy... Mam nadzieję.
    A Tobie dobrze, że masz samoistne owulacje :) pewnie niedługo doczekasz sie upragnionej ciąży :)

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agania wrote:
    A Tobie dobrze, że masz samoistne owulacje :) pewnie niedługo doczekasz sie upragnionej ciąży :)

    niestety mam dość rzadkie owulacje :( tez nie jest tak kolorowo, ale moim głównym, problemem jest niski progesteron który muszę podnosić Duphastonem. Jednak nadzieję mam cały czas że może po prostu owulacja przychodzi zawsze u mnie wczesnie i dlatego potem mam takie problemy z progesteronem :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • agania Autorytet
    Postów: 2903 2573

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia85 wrote:
    niestety mam dość rzadkie owulacje :( tez nie jest tak kolorowo, ale moim głównym, problemem jest niski progesteron który muszę podnosić Duphastonem. Jednak nadzieję mam cały czas że może po prostu owulacja przychodzi zawsze u mnie wczesnie i dlatego potem mam takie problemy z progesteronem :)

    Całe szczęście, że są na to wszystko leki, które mogą pomóc :) i oby nam pomogły. Do mnie w pewnym momencie przestała w ogóle @ przychodzić, nie wiem czy zanikła czy po prostu w cyklu się coś popierdzieliło, bo nigdy nie pozwoliłam nie mieć miesiączki dłużej niż 60dni i zawsze ją wywoływałam. Na razie biorę bromergon do tego clo no i duphaston. Czekam na efekty. Po pierwszym cyklu zero efektów - ale ginka chyba to przewidziała, bo nawet nie kazała mi przychodzić, pewnie dlatego żebym się nie zestresowała, że pęcherzyk nie urósł. Ja poszłam, ale dlatego, że jajniki mnie kłuły, bałam się, ze to coś złego. Ale okazało się, że to nic, ba nawet nie urósł jeden pęcherzyk.
    Mam nadzieję, że niedługo mój organizm zareaguje na CLO.

    n59y3e5ef47vpcg5.png
    l22ncwa1igcivb04.png
  • garderoblanka Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 6 lutego 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja od nowego cyklu zaczynam z duphaston'em. Czytam Wasze opinie i odczucia na jego temat i w sumie nie wiem co mam myśleć... Póki co, nie stresuje się :)

    m7a4dn3j2rrztxbr.png

    rtku8xh90mreru62.png
  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 6 lutego 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi duphaston pomógł przynajmniej w wyregulowaniu hormonków FSH i LH :) a czy podniosł progesteron i o ile tego nie wiem bo niestety nie jestwykrywalny we krwi wiec jak badan progesteron to wychodzi nadal niski (bo taki jest moj naturalny)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • neczka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 lutego 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    miałam bardzo nieregularne cykle....od 35, nawet do 56dni. Poszłam do lekarza i zapisał mi DUPHASTON, mialam go brac od 12dnia cyklu przez 10dni i odstawić, robic tak przez 4miesiace i przyjsc na kontrole.Pierwszy okres po DUPHASTONIE dostalam po 33dniach,drugi po 37, a teraz o dziwo skonczylam brac i po 2 dniach pojawil sie okres w 22 dniu cyklu co mnie bardzo zdziwilo i byl inny niz zawsze bo zaczal sie plamieniami, dzis mam 4dzien okresu i jest koncowka....zawsze moje okresy poprzedzal bol piersi i okres trwal 7dni. Zmartwilam sie jak teraz okres przyszedl w 22 dniu cyklu i na tak krotko. Ciąże raczej wykluczam. Czy to jest normalne,moze udac sie do lekarza? bo nie mam pojecia czy tyeraz normalnie od tego 22 dnia liczyc 12 i znowu brac DUPHASTON czy tez nie. Pomóżcie proszę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2015, 22:15

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 10 lutego 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy któras z Was miała cienkie endometrium po duphastonie? dzisiaj usłyszałam od lekarki ze mam odstawic duphaston bo endo jest za cienkie jak na ten dzien cyklu... czy wlasnie duphaston nie ma za zadania go pogrubiac? czemu wiec jest ciensze?

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • neczka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 lutego 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odpisze ktos na moj wpis? ;/

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 10 lutego 2015, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czasie brania duphastonu zdarzaja sie plamienia niestety.. moze jeszcze trwa twoj cykl? Mialas normalne krwawienie czy tylko to plamienie?

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • neczka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 10 lutego 2015, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzis mam 5 dzien i jest taka koncowka,a okres byl bardzo skapy i wystapil w 22 dniu. bolal mnie brzuch jak zawsze w pierwszych dwoch dniach....ale za to piersi w ogole. a zawsze mnie bolaly przed miesiaczka.

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 11 lutego 2015, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po duphastonie mam straszne plamienia i krotki cykl.. ostatni trwal wlasnie 22 dni. Narazie lekarka kazala mi odstawic duphaston i odczekac 2 cykle. Pozniej sprobujemy luteine.

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • neczka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 11 lutego 2015, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tyle,ze u mnie takie plamienia (skapy okres) wystapil dopiero w 3 misiacu brania duphastonu,dlatego sie zdziwialam,czy moj organiz dopiero zareagowal na duphaston...teraz poczekam do 12 d.c i znowu zaczne go brac przez 10dni i odstawie. zobacze co sie stanie i udam sie do lekarza na kontrole na ktora mialam przyjsc po 4 miesiacach. czyli po skonczeniu 2 opakowan.

  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 26 lipca 2016, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    odświeżę temat :)
    lekarz zapisał mi duphaston na wizycie, tj. w 28 dc. miałam brać przez 9 dni 2x1. Dziewiąty dzień wypadał w niedziele, od soboty zaczęły się plamienia i ból jak na @. Wieczornej dawki niedzielnego dupka już nie wzięłam. Dzisiaj temp spadła i mam coś pomiędzy okresem a plamieniami. To znaczy (wybaczcie opis) przy podcieraniu na papierze jest żywa krew.

    Mam pcos, ostatni okres był jednodniowy bardzo słaby i przeszedł w plamienia dwu tygodniowe (krwawienie przełomowe jak nazwał je gin, stąd takie dziwne, wcześniej nie miałam okresu pół roku).

    Czy mogę dzisiejszą krew uznać jako 1dc? I skąpe krwawienie skoro nie są to brązowe plamienia? Muszę zrobić badania w 3dc no i zacząć brać clo stąd myślę jak ugryźć temat..
    Ten cykl był bezowulacyjny więc może nie mam co liczyć na klasyczny okres?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2016, 07:42

  • EwelkaRR Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, a jak się czujecie po duphastonie? Ja dziś 5 dzień biorę ten lek. 22dc

    EwelkaRR
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się generalnie czuję normalnie, jedynie może piersi trochę bardziej pobolewają, ale nie jakoś strasznie, do przeżycia :)

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ