X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Podwyższona prolaktyna
Odpowiedz

Podwyższona prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • Maggie1 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Ja leczę się na niedoczynność tarczycy i biorę eutyrox od ponad 2 lat. Zaczęłam chorować po 1 ciąży. Teraz staramy się o kolejne dziecię, ale od sierpnia i nic;< i tak się zastanawiam co jest grane. Mój endokrynolog nie przepisał mi badania na poziom prolaktyny i chyba sama pojadę i zrobię, bo w końcu tyle prób i nic, a poziom TSH przy lekach w normie ok 1,78.

    Co o tym sądzicie? Może to stres?

    Pozdrawiam

  • agaaa~ Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Castagnus ponoc obniza prolaktyne. Poczytaj o tym. ja bralam Dostinex, pol tabletki raz w tygodniu. prolaktyna spadla ponizej normy.

    agaaa~
    f2w3rjjghwpqs5dl.png
  • Anulk88k Ekspertka
    Postów: 235 52

    Wysłany: 30 stycznia 2015, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak też czytałam ze castangus obniża prolaktyne. Mnie jak się nie uda w tym cyklu mam zamiar zacząć go brać żeby ewentualnie obniżyć bo mam lekko ponad norme

    Aniolek [*] - 04.2016 7/8 tc [*] 18.08.2016 6/7tc
    19.01.2017 - 12/13 tc

    Synek 05.2008 <3
  • monisia881 Koleżanka
    Postów: 72 16

    Wysłany: 12 lutego 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :) ja tez mam podwyzszona prolaktyne gorna granica 23,30 ja mam ponad 26,74 ng\ml biore od kilkunastu dni castangus ale jutro kupuje juz bromergon i mam nadzieje ze wkoncu mi sie ona unormuje bo tez mam problem z zajsciem w ciaze

    monisia881
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rowniez mialam podwyzszona prl, ok 37. Pol roku biore bromergon i spadla do 21:-) wiec jest dobrze. Lekarz w dalszym ciagu kazal brac bromek do zajscia w ciaze poniewaz nagle skoki prolaktyny moga prowadzic do poronienia. Teraz biore pol tabletki na noc, po zajsciu w ciaze mam zejsc do 1/4 tab na noc ale stopniowo:-) staramy sie pierwszy cykl i narazie cisza...

  • monisia881 Koleżanka
    Postów: 72 16

    Wysłany: 13 lutego 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchelkaa wrote:
    Rowniez mialam podwyzszona prl, ok 37. Pol roku biore bromergon i spadla do 21:-) wiec jest dobrze. Lekarz w dalszym ciagu kazal brac bromek do zajscia w ciaze poniewaz nagle skoki prolaktyny moga prowadzic do poronienia. Teraz biore pol tabletki na noc, po zajsciu w ciaze mam zejsc do 1/4 tab na noc ale stopniowo:-) staramy sie pierwszy cykl i narazie cisza...
    to widze jeszcze wieksze prl mialas odemnie .
    kochana napewno bd dobrze i sie doczekasz <3 napewno jestes blizej niz dalej wkoncu spadla ci ta prolaktyna i to ponizej normy to juz jest +

    monisia881
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki Monisia881, to dopiero Nasz pierwszy cykl. Narazie czekam na @, bola mnie piersi, bole miesiaczkowe rowniez mam, a termin @ na 21.02, czytajac temat PIERWSZE OBJAWY na forum niektore sie zgadzaja, wiec czekam na testowanienlub @. Jesli udalo sie to chyba jakis cud, bo lekarz kazal sie przygotowac na problemy.

  • monisia881 Koleżanka
    Postów: 72 16

    Wysłany: 13 lutego 2015, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchelkaa wrote:
    dzieki Monisia881, to dopiero Nasz pierwszy cykl. Narazie czekam na @, bola mnie piersi, bole miesiaczkowe rowniez mam, a termin @ na 21.02, czytajac temat PIERWSZE OBJAWY na forum niektore sie zgadzaja, wiec czekam na testowanienlub @. Jesli udalo sie to chyba jakis cud, bo lekarz kazal sie przygotowac na problemy.
    Kochana cuda się zdarzają :*tez na niego liczę po cichutko :*

    monisia881
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam problem z prolaktyną. Miałam cykle bezowulacyjne, braki miesiączki i po zrobieniu tsh i prolaktyny okazało się,że ona wyniki mam podwyższone (co prawda tsh sie mieściło w granicach normy, ale gin powiedział, że w moim wiekui powinno być niższe). Nie pamiętam tsh, ale prolaktyne miałam sporo ponad 600 a norma na wyniku była 102 - 495. Gin przepisał mi bronek 1 tabletka na noc i kazał iść do endo. Engo przepisała mi letrox i zmieniła dawkowanie bronka, napierw miesiąc 1,5 tabletki, potem 1, potem 0,5, potem odstawić i za jakiś czas zrobić badania. Po kilku tygodniach od odstawienia tsh ładnie zbite (zażywam ten letrox cały czas) a prolaktyna uwaga uwaga ponad 900!!! I jestem pewna, że w tamtym cyklu owulacji nie było. Wróciłam do gina, zwiększył mi dawkę bromka znowu do 1 tabletki dziennie no i za 3 miesiące kazał powtórzyć badania. Tym razem wynik był sporo poniżej normy, bo tylko 14... więc kazał zażywać 0,5 bromka, ale nie odstawiać, żeby znowu nie podskoczyło. Jak przez 3 miesiące nie zaciążę to znowu mam zrobić badania i zobaczymy. Ale z moich obserwacji wynika że odkąd biorę bromka to i tak mam owulacje (poza tym ekstremalnym wynikiem) więc takie lekkie podwyższenie może nic nie blokować :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2015, 09:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 marca 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monisia881 cud sie zdarzyl! Jestem w ciazy!!!:-) :-) dziewczyny podwyzszona prolaktyna to pikus;-) wystarczy regularnie przyjmowac leki w moim przypadku bromergon. Do tego ok pol roku zdrowe odzywianie, 0 alkoholu. I Wam sie uda :-* 'trzymam kciuki za wszystkie :-*

    Aska84 lubi tę wiadomość

  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 24 marca 2015, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pchelkaa a ile się starałaś??

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja prolaktynę leczę od 1,5 roku. Aktualnie przyjmuję Bromergon po 1 tab. dziennie. Do tej pory nie zaszłam w ciążę. Jestem natomiast po 1 poronieniu jeszcze przed diagnozą hiperprolaktynemii. Prolaktyna skacze jak szalona, raz niżej, raz wyżej, aktualnie 816, gdzie norma jest do 460. Ta po obciążeniu już się unormowała, za to podstawowa jest straszna. Mam mikrogruczolaka przysadki, mały 4mm, nigdzie natomiast nie mogę poznać kogoś, kto boryka się również z mikrogruczolakiem, zbyt wysoką prolaktyną oraz plamieniami przed i po miesiączce.

  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się tutaj wypowiem, ja swój problem z prolaktyną dostrzegłam w pażdzierniku oczywiscie był bronek przez dwa tygodnie , rezonans wykazał mikrgruczolaka ale naszczęscie zaczełam miesiączkować. W grudniu postanowilismy ze chcemy z mężem dziecko no i udało sie za pierwszym razem ale poroniłam. Po poronieniu długo nie dostawałam okresu oczywiscie powtórzyłam rezonans, mikrogruczolak nie powiększył się ale prolaktyna znów przy normie do 25 wynosiła 43 no i załamka. Od tygodnia biore bromka. Kidyś po 3 tabltece byl okres a teraz cisza. Od niedzieli biore dupka na wywołanie, gdyż wcześniej moja endo powiedziała że jak nię bede miała okresu mam go brać na wywołanie.
    Zobaczymy co z tego będzie. Jedyne co zoabserowowałm to śluż który wydaje mi się ze był owulacyjny już po 2 tabletce bromka. Wydaje mi się wszytsko możliwe skoro kiedys po 3 tabletce dostałam okres a teraz miałam mniejszą prolaktyne niż kiedyś to odblokował owulacje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2015, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też w pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym razem, wówczas nie wiedziałam nic o mikrogruczolaku. Ciążę straciłam w 10 tygodniu, przestało bić serduszko. Od początku miałam plamienia, więc problem był i jest ten sam. Czy również masz plamienia? Czy u Ciebie zablokowała się miesiączka? Różne są te objawy hiperprolaktynemi.

  • juju27 Przyjaciółka
    Postów: 76 37

    Wysłany: 9 kwietnia 2015, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnaBell ja poroniłam w 9 tygodniu i też przestało bić serduszko :( i teraz zablokował się okres. Lekarz nic nie mówił że przyczyną poronienia może być ten mikrgruczolak. Przed ciążą od endo słyszałam że jak zajde w ciąze to moze problem sam zniknie. Teraz jak pisałam wcześniej biore bromka i dupka.dupek dziś ostatni dzień i czekam na okres. Oby przyszedł bo chce już działać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2015, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nic lekarz nie mówił, że to od mikrogruczolaka... póki co, na lekach nic się nie zmienia

  • Gumisia Autorytet
    Postów: 2036 816

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.Jestem po dwóch poronieniach. W 3 dc. zrobiłam badania hormonalne. Oto wyniki:
    TSH 2,143 (norma od 0,350 do 4,940)
    FSH 6,65 (norma dla tej fazy od 3,03 do 8,08)
    LH 8,75 (norma dla tej fazy od 1,80 do 11,78)
    Estradiol 26,0!!!! (norma dla tej fazy od 21 do 251)
    Progesteron 0,50!!!! (norma dla tej fazy poniżej 0,1 do 0,3)
    Prolaktyna 30,75!!!!! (norma od 5,18 do 26,53)
    Testosteron 54,84 (norma od 10,83 do 56,94)
    Stosunek LH do FSH to 1,31.

    Martwi mnie ten niski estradiol, wysoki testosteron i wysoka prolaktyna.Nie wiem co myśleć o progrsteronie... Co myślicie o tych wynikach? Co to może być?

  • Angel28 Koleżanka
    Postów: 45 16

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam podwyższoną prolaktynę. Co tam podwyższoną... Pierwsze wyniki były 120% przekroczona norma. Dostałam Bromergon od endokrynologa i po dwóch miesiącach już była w normie. Lekarz mi powiedział, że jak miałam tak mocno przekroczoną to w ogóle nie było szans na ciążę. Ale żaden nie skierował na badania. Robiłam na własną rękę i wtedy wielce zdziwieni wynikami. Teraz już biorę ten lek od pół roku i tak jak kiedyś nie było owulacji tak teraz lekarz stwierdził ze wykresy temperatury są podręcznikowe. Wychodzi na to, że pomaga. Prolaktyna to jest najmniejszy problem bo bardzo łatwo można ją zbić. A i trzeba pamiętać żeby dzień przed badaniem nie współżyć, nie pieścić piersi. Powodzenia dziewczyny :*

    fd76df5510df5cbab7a1b3d126b4cbb9.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2015, 19:44

    Gumisia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam jakiś czas temu swoje wyniki
    Glukoza 113 limit 99
    Tsh 4300 limit 4200
    Prolaktyna 48,80 limit 23

    Dostałam bromergon na prolaktyne pół tabletki na noc, zapisałam się na jutro do endo żeby zbić glukozę i tsh. Miała któraś podobne wyniki? Jak szybko albo jak długo się leczylyscie? Myślicie że tabletki załatwia sprawę?
    Nadmienię ze w zeszłym roku poronilam a narazie mam zakaz zachdzenia w ciążę dopóki wyniki się nie poprawia.

    Pozdrawiam

  • Angel28 Koleżanka
    Postów: 45 16

    Wysłany: 21 kwietnia 2015, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak glukoza ale prolaktyne szybko zbijaja tabletki a tsh moj maz mial wysokie i po tabletkach po miesiacu ma w normie. Takze glowa do góry i jesc to co zapisze lekarz. Pozdrawiam.

    anka418 lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ