X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji wykresu...
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wykresu...

Oceń ten wątek:
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jednak migdały działaj dobrze na endometrium skoro masz normalna miesiączkę :). Ja po dupku mam też normalna.

    Nami przeciętna zdrowa para może starać się do roku i to jest ok. My staraliśmy się 4/5 lat z tym że ja też miałam bardzo nieregularne miesiączki.

    Oby dziewczyny bo właśnie czuje jak mnie zalewa. Test będę robiła chyba ale dopiero tak jak wczoraj koło 17 może nawet po. Zobaczymy jak dziś go nie przekonam to nawet nie wiem czy dupka wezmę bo szkoda trochę.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migdały działają i na dłużej wchodzą w moją dietę.
    Girl jak mąż nie skusi się, to potraktuj ten cykl na lajcie i żebyś się nie zdziwiła, że się uda.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Migdały działają i na dłużej wchodzą w moją dietę.
    Girl jak mąż nie skusi się, to potraktuj ten cykl na lajcie i żebyś się nie zdziwiła, że się uda.
    Jak się nie skusi to i tak nic nie wyjdzie bo ostatni seks był 12 maja a mamy 19 więc nie ma szans

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 19 maja 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl to jak Ty masz skąpe te miesiączki, to jak nie będziesz brała teraz dupka, to może spróbuj z tymi migdałami w rym cyklu.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 maja 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Girl to jak Ty masz skąpe te miesiączki, to jak nie będziesz brała teraz dupka, to może spróbuj z tymi migdałami w rym cyklu.
    Sprobuje a jesz całe czy płatki też? Chyba coś mu foch przechodzi to się uda może. Na dodatek mnie w prawej pachwinie boli myślicie że to może mieć związek z owulacja? W sumie ostatnio jak zaszłam to owu była prawdopodobnie z prawego jajnika a ginekolog stwierdził że to lewy mogę mieć niedrożny bo szyjka jest skierowana w lewą stronę bardziej i podobno przez to tak może być a miałam robiona droznosc i wtedy wyszło że niby prawy jest niedrożny (w tym szczęśliwym cyklu byłam na usg u podobno bardzo dobrego lekarza z Krakowa) i właśnie pokazywał płyn przy prawym jajniku i to było po owulacji.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Mojaciazaw2019 Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 19 maja 2019, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co z tymi migdałami i morelami? Kiedy trzeba jej jeść i na co działają?

    561a98364f6646af5ea95fe83fd3b0dc.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 19 maja 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojaciazaw2019 wrote:
    Dziewczyny a co z tymi migdałami i morelami? Kiedy trzeba jej jeść i na co działają?
    Oj nie wiem czy to tak działa, może szczęście bo ja praktycznie jem codziennie ok 30/40 g (bo lubię po prostu i do owoców fajnie "zapychaja" i nic mi nie pomagają :D
    Tak dzisiaj liczyłam, że skoczy w końcu ta temperatura, bo testy od 3 dni pokazują owulacje, a skończyło o 0,1.. No porażka.

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 19 maja 2019, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te migdały i morele to nie na owulacje a na poprawę endometrium. Ja jem około 30 g migdałów całych ze skórką i tak 5 szt. moreli i powiem Ci, że dawno takiej miesiączki nie miałam. Nawet nie miałam plamienia przed, tylko od razu okres. I jem sobie to cały cykl, a do owulacji staram się zajadać świeżego ananasa razem z tym twardym środkiem, bo tam jest najwięcej bromeliny, tylko trzeba pamiętać, że ananasa nie można łączyć z lekami, trzeba zachować 4 godz. odstępu przed i po zjedzeniu.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 19 maja 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć, że są takie naturalne "wspomagacze", nigdy wcześniej nie zgłębialam tak tematu, dopiero teraz przy kolejnych staraniach.

  • Iga2019 Znajoma
    Postów: 22 3

    Wysłany: 19 maja 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Drugi cykl mam tak że śluz najbardziej plodny (przeźroczystym, rozciagliwy) pojawia mi się ok 1 tydzień przed owulacją a podczas owulacji i kilka dni przed zmienia się w kremowy lepki itd. W zeszlym miesiącu sluz plodny zauważyłam 11dc a owulacje Ovu obliczylo mi 18 dc (na podstawie skoku temperatury).. Dziś mam 9dc i widoczny sluz plodny.. Owulacje powinnam mieć za ok tydzień (test owulacyjny wykonany dzis jest negatywny)
    Trochę martwi mnie to że ten sluz pojawia się tak wcześnie i zmienia swoje właściwości wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny czyli przed owulacja.. Czy któraś z Was kiedyś tak miała? Czy powinna udać się z tym do lekarza? Będę wdzięczna za każdą opinię.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 maja 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko one działają na endometrium a nie na progesteron

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Nami Ekspertka
    Postów: 188 136

    Wysłany: 19 maja 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stookrotka wrote:
    Ten cykl trwał 32 dni (u mnie średnio jest 32-31-30) wiec niby wszystko w „normie”.
    A czy w tym udanym cyklu odpuściłaś trochę starania ? Czy wszystko wyglądało tak jak w poprzednich? :)
    Ja nie potrafię zrozumieć jak ktoś mówi, ze trzeba się mniej starać.... nie da się :-)

    Byłam ostatnio u gin i jeśli chodzi o usg, cytologię i monitoring owu to wszystko jest OK.

    Też miałam raczej takie dłuższe cykle koło 31 32 dni. Tylko u mnie pierwsza faza była dość długa bo około 18 19 dni. Odeszłam ż pracy która nieźle dawała mi w kość. Potem dwa cykle i w drugim się udalo. Choć niby wcześniej starałam się wyluzować to jest takie bezsensowne gqdanie... Tak jak mówi girl niby do roku jest wszystko w normie... U mnie była obserwacja w kierunku cykli bezowulacyjnych ale rzutem na taśmę się udało;))

    Haschimoto.niedoczynność tarczycy
    7cs szczesliwy
    ❤Hania 🧡 Franek
    h84f2n0aftn3jvsb.png
  • Nami Ekspertka
    Postów: 188 136

    Wysłany: 19 maja 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl myślę że ten ból to właśnie owulacja... U mnie też tak było. Mocne kłucie i taki właśnie ból...

    Haschimoto.niedoczynność tarczycy
    7cs szczesliwy
    ❤Hania 🧡 Franek
    h84f2n0aftn3jvsb.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 maja 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nami wrote:
    Girl myślę że ten ból to właśnie owulacja... U mnie też tak było. Mocne kłucie i taki właśnie ból...
    To albo jest już po albo sama nie wiem... Patrzcie na test dzisiejszy z 19 dc....

    229f530595f4303cmed.jpg

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 19 maja 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie dziwne... Mam te same testy i tam pisało, że ta pierwsza ma być taka sama bądź grubsza.. Nie wiem też na ile są miarodajne, bo już dużo czytałam na forum, że w różne dni pokazywały raz w 10 dniu potem znów w 17.. Mnie też 3 dni pokazywały super krechy takie same i nic.

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 19 maja 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie... Mnie w tamtym cyklu 15 dc pokazały kreche ciemniejsza niż kontrolna. Chyba najlepiej na temperaturze a raczej skoku najlepiej polegać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2019, 19:14

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 19 maja 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl dzisiejszy jakby bledszy, dziwne faktycznie, jakby już było po, śle temperatura na to jeszcze nie wskazuje i śluz. Testy trzeba też brać jako dodatek. Ja je robię żeby sprawdzić czy w ogóle było LH na tyle wysokie, żeby traktować cykl, że była potencjalna owulacja, więc dla mnie nawet blada kreska jest sygnałem, że coś się dzieje. U mnie nigdy nie wychodziły identyczne jak kontrolne, a zaskoczyłam i to w cyklu, w którym testy odpuściłam.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Camarilla Autorytet
    Postów: 491 226

    Wysłany: 19 maja 2019, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    To albo jest już po albo sama nie wiem... Patrzcie na test dzisiejszy z 19 dc....

    229f530595f4303cmed.jpg

    U mnie potrafią wyjść po 3 - 4 dni z rzędu pozytywne. Wiadomo że pod uwagę bierzemy pierwszy pozytyw ale od 7 cykli testy owu mi nie pomogly.

    To jest mój pierwszy cykl z mierzeniem temperatury i jestem ciekawa czy wyniki się pokrywają.

    ♂️r. 81 - aspermia / brak możliwości oddania nasienia do badania
    ♀️r. 91 - owulacje potwierdzone monitoringami / podstawowe badania w normie

    Starania od 08.2018
  • Nami Ekspertka
    Postów: 188 136

    Wysłany: 19 maja 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm ten wczorajszy był chyba ciemniejszy rzeczywiście a jak Twoja tempka?

    Haschimoto.niedoczynność tarczycy
    7cs szczesliwy
    ❤Hania 🧡 Franek
    h84f2n0aftn3jvsb.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 19 maja 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl a może miałaś zbyt rozwodniony mocz. Nie piłaś minimum 2 godziny przędz robieniem testu?

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ