X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów POMOGĘ w interpretacji wykresu wg metody Rötzera
Odpowiedz

POMOGĘ w interpretacji wykresu wg metody Rötzera

Oceń ten wątek:
  • cucciola Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam a może coś z mojego pani wyczyta choćby kiedy była owulacja bo ja już waruje. dziękuję
    f0e6ad6fccf63f34892919aaf4097b24.png

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko monitoring cyklu wyznaczy dokładną owulację... Czy ten ostatni rozciągliwy śluz był mętny, czy klarowny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2015, 10:13

  • cucciola Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redhotka wrote:
    Tylko monitoring cyklu wyznaczy dokładną owulację... Czy ten ostatni rozciągliwy śluz był mętny, czy klarowny?
    klarowny raczej mi wydaje się że miałam owulacje 26 dnia cyklu

  • an28 Koleżanka
    Postów: 35 5

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za interpretacje

    Redhotka lubi tę wiadomość

    An28
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    an28 wrote:
    Dziekuje za interpretacje
    Nie ma za co. ;)
    cucciola wrote:
    klarowny raczej mi wydaje się że miałam owulacje 26 dnia cyklu
    Owulacja może być do 3 dni przed skokiem i do 3 dni po skoku temperatury, więc jak już mówiłam - nie da jej się tak wyznaczyć, jedynie monitoring ją potwierdzi...

    A interpretację Twojego wykresu wykonałabym w taki sposób:
    http://banny.republika.pl/interpretacje_ovufriend/ovufriend-cucciola.png
    - brązowa strzałka oznacza przedwczesny wzrost temperatury i nie jest zaliczana do poziomu wyższych temperatur
    - temperatury zakłócone (w nawiasach), ponieważ sąsiadują z niezakłóconymi to są liczone do szóstki niższych temperatur, ale nie są brane pod uwagę przy wyznaczaniu linii podstawowej.

    cucciola lubi tę wiadomość

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redhotka, podoba mi się Twój pomysł i chęć pomocy innym :D

    Co powiesz o moim ostatnim wykresie? --> 125f7e834e7aef0a068943800eeec301.png

    Redhotka lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Redhotka, podoba mi się Twój pomysł i chęć pomocy innym :D

    Co powiesz o moim ostatnim wykresie? --> 125f7e834e7aef0a068943800eeec301.png
    Jak dla mnie, to nie miałaś jeszcze owulacji, a to krwawienie jest krwawieniem śródcyklicznym, a nie standardową miesiączką... Ale niestety ekspertem nie jestem i gdyby to był mój wykres, to pewnie zwróciłabym się o pomoc do nauczyciela NPR w celu weryfikacji moich przypuszczeń...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2015, 17:40

  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja przypomniałam sobie :) tez poproszę o interpretację :)
    a98abde5f24c607c32456a3016b1197a.png

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redhotka wrote:
    Jak dla mnie, to nie miałaś jeszcze owulacji, a to krwawienie jest krwawieniem śródcyklicznym, a nie standardową miesiączką... Ale niestety ekspertem nie jestem i gdyby to był mój wykres, to pewnie zwróciłabym się o pomoc do nauczyciela NPR w celu weryfikacji moich przypuszczeń...
    Hmm... bardzo ciekawe. Dzięki.
    Jesteś pewna, że te trzy ostatnie temperatury to nie są te wyższe, po których następuje miesiączka?

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Hmm... bardzo ciekawe. Dzięki.
    Jesteś pewna, że te trzy ostatnie temperatury to nie są te wyższe, po których następuje miesiączka?
    Niestety nie mam pewności, dlatego sama bym się zwróciła o pomoc do osoby po kursie nauczycielskim, która zapewne takie przykłady widziała...
    Spróbuję jeszcze poszukać przykładów w moich materiałach wideo do kursu NPR'u (swoją drogę polecam!) i spróbuję jeszcze raz podejść do interpretacji tego wykresu... :) Zawsze to jakaś nauka na przyszłość!

  • Milla Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 maja 2015, 13:29 Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 18 czerwca 2015, 09:55

  • Milla Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PS moze to glupie, ale moj maz twierdzi, ze w niedziele tj 14 dc juz nie mialam rozciagliwego sluzu i pewnie dlatego ovu waha sie co do dnia owulacji...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JennyXS wrote:
    To ja przypomniałam sobie :) tez poproszę o interpretację :)
    a98abde5f24c607c32456a3016b1197a.png
    Szkoda, że tylu temperatur brakuje... Choć nie robi to aż takiego "problemu" jak ktoś się stara, a nie odkłada... :D
    http://banny.republika.pl/interpretacje_ovufriend/ovufriend-JennyXS.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milla wrote:
    e6dc4b56cab0a93938e9ecde5677b85b.png

    Witam Redhotko,

    Czy mogłam prosić o pomoc w interpretacji wykresu? :) Ovufriend kilka razy przestawiało mi owulacje z 13 na 14 dc lub odwrotnie. Zastanawia mnie także dzisiejszy spadek temperatury... Czy może on świadczyć o niewydolności ciałka żółtego?

    Pozdrawiam,
    M.
    Czemu temperatura z 17dc jest zaznaczona jako zakłócona? Burzy to trochę interpretację, zwłaszcza jak się spojrzy na kolejną, dość niską temperaturę...

    Jak już wspominałam - żadna interpretacja, ani tym bardziej automat ovufriend nie wyznaczy owulacji jako takiej... Tylko monitoring cyklu da odpowiedź kiedy dokładnie owulacja miała miejsce.

    O spadkach i niewydolności ciałka żółtego się nie wypowiem, bo nie znam się. Tyle w tym temacie. :)

    PS. Edytujemy posty, a nie piszemy jeden pod drugim... i czekam na odpowiedź co do zakłóconej temperatury. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Hmm... bardzo ciekawe. Dzięki.
    Jesteś pewna, że te trzy ostatnie temperatury to nie są te wyższe, po których następuje miesiączka?
    Przyjrzałam się jeszcze raz i chyba tak powinnam zinterpretować od początku (za wcześniejszą pomyłkę przepraszam).
    http://banny.republika.pl/interpretacje_ovufriend/ovufriend-littleladybird.png
    Bardzo niepokojąca jest tak krótka faza lutealna - zawsze to tak u Ciebie wygląda?

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 1 maja 2015, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie dzięki. Przyznam szczerze, że zmartwiło mnie wcześniej to krwawienie śródcykliczne. Co nie zmienia faktu, że wykres tak czy owak jest dziwny. Faza lutealna nie powinna być taka krótka.
    Z moich wcześniejszych wykresów raczej wynika, że większość cykli mam bezowulacyjnych :(

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej moglabys mi cos o moim powiedziec? Czy jeszcze za wczesnie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    littleladybird wrote:
    Wielkie dzięki. Przyznam szczerze, że zmartwiło mnie wcześniej to krwawienie śródcykliczne. Co nie zmienia faktu, że wykres tak czy owak jest dziwny. Faza lutealna nie powinna być taka krótka.
    Z moich wcześniejszych wykresów raczej wynika, że większość cykli mam bezowulacyjnych :(
    A co lekarz na to?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 maja 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciri22 wrote:
    Hej moglabys mi cos o moim powiedziec? Czy jeszcze za wczesnie?
    Za wcześnie... :-)

  • littleladybird Autorytet
    Postów: 3539 1948

    Wysłany: 1 maja 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redhotka wrote:
    A co lekarz na to?
    Mam wizytę we wtorek, wtedy pokażę wykresy i zobaczymy co powie :)

    Redhotka lubi tę wiadomość

    05ludzik.gif "Życie ma tyle samo wad ile zalet."
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ