X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia zgadzam się z Asta zreszta sama czesto mam takie noce w których budze sie i sprawdzam godzinę, mimo to nie mam zachwianej tempki. Co innego kiedy budze się w nocy i czuję się zdenerwowana, cos mnie stresuje i dlatego nie daje spokojnie spac, wtedy tempka jest zaburzona.

    Andzia_:) lubi tę wiadomość

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie właśnie objawia się to przede wszystkim "obsesyjnym sprawdzaniem godziny". ;) Kiedyś nie miałam z tym problemów, dopiero od niedawna zauważyłam, że zdarza mi się to coraz częściej. Próbuję sobie to tłumaczyć stresem przed sesją i tym, że każdego dnia wszystko wygląda tak samo - nauka,nauka,nauka :D Stąd też pewnie budzę się w nocy i patrzę, ile jeszcze godzin snu i możliwości odpoczynku przede mną. ;)

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 25 stycznia 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam dziewczynji ja tu od niedawna.. jestem naetapie starania sie o kolejnego dzieciaczka ... mianowice juz mam trojke duzycj chlopakow jeden 13 latek 10latek I 6 latek... wsomie nie przyposzczla bym ze jeszcze przyjdzie mi ochota na kolejna pocieche ale tak sie zycie potoczylo.. ze mam sznse na kolejne staranie.. troche czasu minelo od ostatniej ciazy I czuje sie jak by to mial byc pierwszy raz :) trzy cykle temu usunelam po trzch latach wkladke nie chormonalna I od tego mometu sie staramy..I nic wiec czwarty cykl postanowila monitorowac. jak zapatrujecie sie na moj wykres ?

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Dorotucha Autorytet
    Postów: 1562 1447

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalcia gratuluję rodzinki zawsze chciałam mieć trójkę dzieci :) wykresik ładny :) a powiedz czy wy co cykl tyle serduszkujecie? Jeżeli wszystko jest ok to może spróbujcie rzadziej się kochać żeby żołnierzyki wzmocnić może to pomoże :) bo są różne teorie z regeneracją armii jedni mówią codziennie się kochać a drudzy co drugi dzień ;) a najlepiej tylko wtedy gdy jest na to ochota bez zmuszania się do tego ;) pozdrawiam ;)

    https://www.maluchy.pl/li-69459.png
    2nn3dqk3jjvpzuar.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki.. no moja trojca z pierwszego zwiasku to trzech chlopcow:) a co do tych serduszek to nie na sile to moja polowka tak namnie dziala..:) a wracajac do tematu mam nadzieje ze jest wszystko w przadku .pierwsze dwa cykle po usunieciu wkladki byly nie reguralne. trzeci juz byl ok.. a czwarty wyglada ze tez ,, a co z tego wyniknie sie okaze..:) w poprzednich trzech ciazach praktycznie wiedzialam co sie swieci przed testowaniem mianowicie tydzien przed terminem @ pwiekszaly mi sie gruczoly ktore so pod sutkami.. a teraz troche mnie piersi bola a to dzis nawet bardzo I sa twarde .ale dwa lata temu naprawialam je :) I teraz nie wiem czy nadal dzialaja jak przedtem..w sumie cala trojke karmilam kolo 36 miesiecy

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Dziewczyny, czy Któraś będzie tak miła i zerknie na mój wykres? Wydaje mi się, że tym razem cykl jest bezowulacyjny. Jestem w pierwszym cyklu po trzeciej histeroskopii, i po dwóch paczkach tabletek anty wziętych ciagiem (na potrzeby histeroskopii). Mogę prosić o pomoc? Miłego dnia Wam życzę :*

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renja poczekaj jeszcze z oceną. Fakt nie ma może "szalonego" skoku, ale delikatnie temperatura pnie się w górę, więc jeśli miałabym wskazywać owu to na 20 dzień cyklu. Jeżeli dalej temperatura będzie szła w górę to jest szansa, że owu się odbyła. Na poziomie 36,43 wyznaczyłabym u Ciebie granice między wyższymi i niższymi temperaturami i jeśli pojawią się dwa spadki podrząd poniżej lub do tej wartości tzn że do owulacji nie doszło.
    Pod lupę wzięłabym również termometr, może to z jego winy te skoki temperatur nie są takie, jak powinny...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2014, 10:47

    renja lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta, pięknie dziękuję Ci za pomoc. Zatem zobaczę co będzie działo się w najbliższych dniach. Tak, termometr niestety jest podejrzany, ale dziewczyny zalecały bym już nim skończyła ten cykl, a od nowego używała innego. Pięknie dziękuję Ci za wszystko. Miłego dnia :*

  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a możecie zerknąć na mój wykres bo nie wiem dlaczego tak tempka spadła ale program mi owu nie przesunął bo przecież na implantację za wcześnie albo??? :(

    4eee589261b98c2adb28d44b1e3937a0.png

    marzenia się spełnią
  • Agaata Autorytet
    Postów: 3778 5914

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zerkniecie na mój wykres? Kurcze zastanawiam się, czy to będzie bezowulacyjny, czy miałam zaburzoną pierwszą fazę temperatur, bo byłam przeziębiona.... Ostatnio miałam owulację w 14 i 13 dni cyklu.

    relgj44j0jdjxxnn.png
    f2wlx1hpmkxg2b4v.png
    h4zp0tc7mm1rsrjp.png
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no na moje oko wygląda jakby owu była przed tobą

    marzenia się spełnią
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaata wrote:
    Dziewczyny zerkniecie na mój wykres? Kurcze zastanawiam się, czy to będzie bezowulacyjny, czy miałam zaburzoną pierwszą fazę temperatur, bo byłam przeziębiona.... Ostatnio miałam owulację w 14 i 13 dni cyklu.

    Wydaje mi się (choć żaden ze mnie ekspert), że owulacja jeszcze przed Tobą - widzę, że męczyłaś się przez długi czas z infekcją, a to zawsze w jakiś sposób wpływa na organizm. Być może przeziębienie spowodowało takie skoki temperatury? Organizm nie działa jak "automat", w każdym miesiącu cykl może się czymś różnić, wiem co mówię, bo obserwuję się od niedawna (3 cykl) i każdy z nich wyglądał inaczej. :) Może choroba po prostu przesunęła owulację? Skoku temperatury póki co nie widać, ale to nie znaczy, że w ogóle się nie pojawi. :) Taka oto moja diagnoza. :)Mam nadzieję, ze wszystko będzie ok!

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi któraś może pomóc? czy ja na pewno miałam tą owulację ? bo boję się niby wszystko potwierdzone ale dziś ten spadek, śluz żółto biały rozciągliwy szok co to jest

    marzenia się spełnią
  • Andzia_:) Przyjaciółka
    Postów: 97 21

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matik2012 wrote:
    a mi któraś może pomóc? czy ja na pewno miałam tą owulację ? bo boję się niby wszystko potwierdzone ale dziś ten spadek, śluz żółto biały rozciągliwy szok co to jest

    Hmm...Mi osobiście trudno się wypowiedzieć, dopiero "raczkuję" w kwestiach samoobserwacji...Może to tylko chwilowy spadek temperatury? Mi też kiedyś tak drastycznie spadła, po czym znów się podniosła, więc może to przejściowe zawirowania? Mam nadzieję, ze wypowie się ktoś, kto lepiej się zna na tych kwestiach. :)

    Aaa, chciałam dodać jeszcze jedno - z tego co wiem, test owulacyjny tylko potwierdza, że owulacja się ZBLIŻA - nie daje 100% pewności, że się odbyła. :/ Niemniej jednak, trzymam kciuki, żeby wszystko się wyjaśniło! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2014, 20:12

    Matik2012 lubi tę wiadomość

    Obserwuję - nie planuję (jeszcze). :)
    *** Zdiagnozowane PCOS z tendencją do powstawania torbieli czynnościowych.
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję wiem test był mega mocny jeszcze takiego w życiu nie miałam i po tym skok na 37,09

    marzenia się spełnią
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matik w fazie wyższych temperatur dopuszczalne są dwa pojedyncze spadki temperatur, nie jest to nic złego. Jeżeli jutrzejsza temperatura też będzie niska to niestety wróży kłopoty. Nie ma co się teraz stresować, pozostaje czekać co jutrzejsza temperatura pokaże.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Matik2012 Przyjaciółka
    Postów: 98 82

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki

    marzenia się spełnią
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda w tym miesiącu wykresu nie mam, ale mam kilka podstawowych informacji więc może będziecie w stanie pomóc :)
    31 grudnia skończyłam miesiączkę i nieźle się rozchorowałam, brałam antybiotyki, 2 tygodnie w domu. Po odstawieniu leków od 13 - 18 klasyczny śluz owulacyjny w mega ilościach. Testy owulacyjne codziennie negatywne. 15 stycznia jeden test w południe, prawie taka sama kreska jak kontrolna, minimalnie słabsza, popołudniu zero śladu po kresce. 14stego zaczęłam brać luteinę, bo stwierdziłam, że nie ma co czekać na owulkę po antybiotykach. Owulkę odstawiłam w środę, do dziś nie ma miesiączki. Temperatury na stałym poziomie jak przy lutce, bolesne jajniki, dzisiaj ponownie śluz ala owulacyjny.
    Myślicie, że owulka była? Czy miesiączka nie powinna się już pojawić skoro odstawiłam lutkę 4 dni temu?

    ebaed71ee500586a361d1530308b812a.png

    Naniosłam te dane na wykres.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2014, 22:20

    weronika86 lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike czy wieczorny pomiar poprzedza godzina spoczynku?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike czasami mala dawka luteiny moze wywolac owulacje...nie wiesz jak dlugo masz juz podwyzszona tempke? jesli byla mala dawka to np po 3 dniu brania lutki moglas miec owulacje i jeszcze fl moze trwac...to jedna hipoteza...druga to, ze dawka luteiny byla za niska dlatego nie wywolala @ po odstawieniu...ale wtedy tempka powinna byc na niskim poziomie a tobie poszla do gory...albo po prostu jestes w ciazy! Mierz moze tempke od jutra przez 4 dni a jak nie bedzie nadal to zrob test...na swoim doswiadczeniu wiem, ze lutka nie zawsze dziala...zawsze bralam 10 dni po 3 razy dziennie po jednej tabletce pod jezyk..zadzialalo 3 razy zawsze mialam @ 3/4 dni po odstawieniu ( i 90% procent dziewczat dostaje max 3/4 dni po odstawieniu), natomiast 3 cykle do tylu ( mozesz zobaczyc na wykresach u mnie) wzielam tak samo i miesiaczki nie bylo, czekalam do 7 dni po odstawieniu i zaczelam brac 5 dni po 3 razy dziennie 2 tabletki i dopiero wtedy przyszla na 3 dzien po odstawieniu...u 90% dziewczat przychodzi 3/4 dnia po odstawieniu, ale na ulotce pisze, ze nawet moze przyjsc do dwoch tygodni po odstawieniu...Trzymam kciuki zeby byla to najmilsza z opcji :)

    Unlike lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ