X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Zuzik7 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 24 maja 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/cdec7540aeb1f100382f06927a84c625

    Czesc Dziewczyny jestem tu nowa bo potrzebuje pomocy doswiadczonych kolezanek.niepokoi mnie obecny cykl tzn bardzo niskie temp. Normalnie skok temp mam jak w zegarku ok.13-14dnia (cykle 28dni).Przed skokiem temperatury w granicach 36.35-36.54,po skoku w granicach 36.74-36.9. Czy zatem obecny cykl moze wskazywac na brak owu?Sluz w tym cyklu nie odbiegal id normy.W ostatnim polroczu juz raz mialam podobna syt, gdzie caly cykl bardzi niska temp a cykl wydluzony do 37dni. Czy jest sie czym.martwic?Prosze o interpretacje:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Hej dziewczyny :) proszę doświadczone koleżanki o opinie czy jest sens testować w tym miesiącu. Przedwczoraj miałam jednorazowy brązowy śluz. Mój wykres

    https://ovufriend.pl/graph/4ffc24912b7f538c906a6cbdc89aa2d1

    Wykres masz bardzo ładny.
    Testować warto w terminie @ żeby się nie rozczarować za szybko.
    Możesz zbadać jutro progesteron- będzie można ocenić jaka wartościowa była owulacja.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 maja 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzik7 wrote:
    https://ovufriend.pl/graph/cdec7540aeb1f100382f06927a84c625

    Czesc Dziewczyny jestem tu nowa bo potrzebuje pomocy doswiadczonych kolezanek.niepokoi mnie obecny cykl tzn bardzo niskie temp. Normalnie skok temp mam jak w zegarku ok.13-14dnia (cykle 28dni).Przed skokiem temperatury w granicach 36.35-36.54,po skoku w granicach 36.74-36.9. Czy zatem obecny cykl moze wskazywac na brak owu?Sluz w tym cyklu nie odbiegal id normy.W ostatnim polroczu juz raz mialam podobna syt, gdzie caly cykl bardzi niska temp a cykl wydluzony do 37dni. Czy jest sie czym.martwic?Prosze o interpretacje:)

    Zawsze jest się czym martwić jeśli coś odstaje od normy.
    Cykl jest z zygzakami, więc może być to spowodowane cyklem bezowulacyjnym.
    A żeby to sprawdzić, to warto było zbadać w okolicy 7dpo progesteron. Teraz prawdopodobnie już jest bardzo niski do @.
    Wizyta u ginekologa nic nie wniesie, bo ewentualne ciałko już znikło. Jedynie ginekolog może pomóc wywołać @.

    Ale zaczynając od początku, to badaj temperaturę o stałej porze. Te przeskoki mogą również być przyczyną, że wykres wygląda jak wygląda.
    Na pewno nie masz różnicy temperatur i może to świadczyć o wielu problemach.
    Zbadaj prolaktynę 2dc, LH, FSH, Estradiol, Testosteron.

    Nie wiem ile się już starasz, ale przy takich kiepskich wykresach, warto postawić na diagnostykę i obserwację z monitoringami.

    Na wydłużenie cyklu może działać przesunięcie owulacji, często spowodowana LUF. Przy późnej owulacji i zaburzonej fazie lutealnej są kłopoty z zarodkiem. Często dochodzi do poronień.

    Dlatego obserwacja i badania to podstawa. Nie ma się co kierować samą temperaturą i śluzem czy testami lh. Bo na nie też działają różne czynniki a każdy cykl nie jest taki sam czy idealny.

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 24 maja 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Wykres masz bardzo ładny.
    Testować warto w terminie @ żeby się nie rozczarować za szybko.
    Możesz zbadać jutro progesteron- będzie można ocenić jaka wartościowa była owulacja.

    Dzięki za pomoc :) w takim razie jutro zrobie sobie progesteron z samego rana.

  • elforia Autorytet
    Postów: 543 346

    Wysłany: 24 maja 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc,

    Możecie spojrzeć na mój wykres? Jest ok?
    Progesteron w 7dpo 12,27 ng/ml

    https://zapodaj.net/c680b19bf1477.jpg.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2018, 22:07

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • Zuzik7 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 24 maja 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania-dziekuje.

    Ania1003 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elforia wrote:
    Czesc,

    Możecie spojrzeć na mój wykres? Jest ok?
    Progesteron w 7dpo 12,27 ng/ml

    https://zapodaj.net/c680b19bf1477.jpg.html

    Szkoda że nie ma mierzonej temperatury w pierwszej fazie cyklu. Dlatego mimo jego końcówki i niby wysokich temperatur, nie można prawidłowo określić przebiegu cyklu.

    Progesteron 12 nie jest szałowym wynikiem. Można się tylko domyślać, że owulacja wystąpiła. Warto zrobić go jeszcze raz- być może mie robiłaś go w 7dpo i wtedy wynik jest mało miarodajny.

    Dodatkowo owulacja w 19dc jest owulacją późną. Przy tym problemie często ciąże kończą się poronieniem- za szybko spada progesteron i zarodek jest traktowany jak intruz. W sensie, organizm nie czuje potrzeby żeby zacząć z nim współpracować.

    Masz dwójkę dzieci jak widzę. Nie wiem ile teraz się już starasz o kolejne, czy robiłaś jakieś badania, jak wyglądają Twoje Cykle i ile trwają. Za mało jest konkretnych informacji aby coś mądrego powiedzieć. Tym bardziej o wykresie który jest uzupełniany od środka cyklu.

    elforia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Dzięki za pomoc :) w takim razie jutro zrobie sobie progesteron z samego rana.

    Daj znać ile wyszło.

  • elforia Autorytet
    Postów: 543 346

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Szkoda że nie ma mierzonej temperatury w pierwszej fazie cyklu. Dlatego mimo jego końcówki i niby wysokich temperatur, nie można prawidłowo określić przebiegu cyklu.

    Progesteron 12 nie jest szałowym wynikiem. Można się tylko domyślać, że owulacja wystąpiła. Warto zrobić go jeszcze raz- być może mie robiłaś go w 7dpo i wtedy wynik jest mało miarodajny.

    Dodatkowo owulacja w 19dc jest owulacją późną. Przy tym problemie często ciąże kończą się poronieniem- za szybko spada progesteron i zarodek jest traktowany jak intruz. W sensie, organizm nie czuje potrzeby żeby zacząć z nim współpracować.

    Masz dwójkę dzieci jak widzę. Nie wiem ile teraz się już starasz o kolejne, czy robiłaś jakieś badania, jak wyglądają Twoje Cykle i ile trwają. Za mało jest konkretnych informacji aby coś mądrego powiedzieć. Tym bardziej o wykresie który jest uzupełniany od środka cyklu.

    Cześć,

    To pierwszy cykl z potwierdzoną owulacją na usg. W sobotę był pęcherzyk 21mm a we wtorek już po :) robiłam między 7-8dpo na pewno proga.
    Co do temp wczesniej mierzyłem bez zapisywania. Zawsze waha się miedzy 36,6 a 36,7

    Moje jajniki odblokowały się po zbiciu tsh i po zażywaniu Glucophage na IO

    Poprzednia 2 dzieci mam z 34 dc i z 43dc ;) ciąże bezproblemowe.
    Od zawsze mam cykle 31-33dni
    Endometrium tez ok. Teraz na owu było ok 10mm

    Dzięki za odpowiedz :)
    Dziś temp lekko w dół 36,98 tak wiec myśle, że nici z tego

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elforia wrote:
    Cześć,

    To pierwszy cykl z potwierdzoną owulacją na usg. W sobotę był pęcherzyk 21mm a we wtorek już po :) robiłam między 7-8dpo na pewno proga.
    Co do temp wczesniej mierzyłem bez zapisywania. Zawsze waha się miedzy 36,6 a 36,7

    Moje jajniki odblokowały się po zbiciu tsh i po zażywaniu Glucophage na IO

    Poprzednia 2 dzieci mam z 34 dc i z 43dc ;) ciąże bezproblemowe.
    Od zawsze mam cykle 31-33dni
    Endometrium tez ok. Teraz na owu było ok 10mm

    Dzięki za odpowiedz :)
    Dziś temp lekko w dół 36,98 tak wiec myśle, że nici z tego

    O właśnie, te kilka informacji trochę zmienia. Jak był monitoring- to bardzo dobrze. W tym wypadku warto byłoby się zaopatrzyć w progesteron na podkręcenie fazy lutealnej (ja byłam co cykl skazana na PRG 9-14).
    Dopiero zwiększenie dawki Duphastonu do 3x1 dało efekt w postaci ciąży. 1x1 i 2x1 nic nie wnosiły. A w ciąży dodatkowo mam Luteinę, która też może być brana po owulacji- wtedy wyjdzie PRG wyższy w wyniku krwi. Dupka wyniki nie wyłapują bo jest syntetykiem.

  • elforia Autorytet
    Postów: 543 346

    Wysłany: 25 maja 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 dzięki :)
    Zapytam lekarza co o tym myśli. Niby po wyniku twierdziła, że jest ok
    Brałaś od 3 dnia po owulacji duphaston?

    age.png
    2011 👦🏼❤️
    2013 👧🏼❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elforia wrote:
    Ania1003 dzięki :)
    Zapytam lekarza co o tym myśli. Niby po wyniku twierdziła, że jest ok
    Brałaś od 3 dnia po owulacji duphaston?

    Moje ginki mówiły że i 9 jest ok, ale to nie jest prog dla ciąży- zdrowej ciąży.
    Warto naprawdę chociaż Duphaston dorzucić. Pomoże też na regularność cykli.

    Dupka brałam dopiero po potwierdzonej owulacji. Niby miałam że od 16dc ale jak ovu była np. 11dc to wystarczył mi wtedy wynik progesteronu >2,5 żeby wiedzieć, że mogę zacząć suplementację. Nie polegałam tak w 100% na zaleceniu ginki 'od 16dc' i po skoku temperatury.
    Skok może wystąpić do 4 dni przed owulką i nawet 4 dni po owulacji. Dlatego BADANIA, BADANIA i jeszcze raz BADANIA!

    W tym ciążowym cyklu chyba owulacja była właśnie szybciej i szybciej zaczęłam brać Dupka. A test wyszedł już 10dpo i beta 11dpo była aż 60.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 09:51

    elforia lubi tę wiadomość

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 25 maja 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Daj znać ile wyszło.
    Wynik progesteron 20,66 ng/ml 7 dpo


    Faza folikularna 0,057-0,893 ng/ml
    Faza owulacyjna 0,121-12,0 ng/ml
    Faza lutealna 1,83-23,9 ng/ml
    Po przekwitaniu <0,05-0,126 ng/ml
    I trymestr 11,0-44,3
    II trymestr 25,4-83,3
    III trymestr 58,7- 214 ng/ml

    Biorę clo na początku cyklu i duphaston teraz. Czy ten wynik jest ok?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2018, 15:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaaa88 wrote:
    Wynik progesteron 20,66 ng/ml 7 dpo


    Faza folikularna 0,057-0,893 ng/ml
    Faza owulacyjna 0,121-12,0 ng/ml
    Faza lutealna 1,83-23,9 ng/ml
    Po przekwitaniu <0,05-0,126 ng/ml
    I trymestr 11,0-44,3
    II trymestr 25,4-83,3
    III trymestr 58,7- 214 ng/ml

    Biorę clo na początku cyklu i duphaston teraz. Czy ten wynik jest ok?

    Jest ok.

  • lanikita Koleżanka
    Postów: 72 10

    Wysłany: 27 maja 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możecie spojrzeć na mój wykres?
    https://ovufriend.pl/graph/08f52c7150a8e0a9f03e56eaf4be4c55

    Myślicie, że jest jakaś szansa?
    W sumie czuję zbliżającą się @. Zmierzyłam przed chwilą temperaturę i była 36,92. Więc chyba koniec marzeń :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2018, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lanikita wrote:
    Możecie spojrzeć na mój wykres?
    https://ovufriend.pl/graph/08f52c7150a8e0a9f03e56eaf4be4c55

    Myślicie, że jest jakaś szansa?
    W sumie czuję zbliżającą się @. Zmierzyłam przed chwilą temperaturę i była 36,92. Więc chyba koniec marzeń :/

    Temperatury nie ma co mierzyć wieczorem bo jest niemiarodajna. Bez względu na to czy wyższa czy niższa była rano. Powinny być 4h snu i odpoczynku przed pomiarem co jest możliwe zwykle po nocy.

    Wykres jest dwufazowy i to jest plus.
    Nic więcej nie można powiedzieć.

    A jak to się mówi tutaj na forum- nadzieja zawsze jest, dopóki nie ma @

    Także czekaj na termin. Jak nie przyjdzie, to wtedy test, beta i progesteron.

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 29 maja 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Jest ok.

    Nie wytrzymałam, zrobiłam dzisiaj bęte w 27 dniu cyklu i wynik to 129.4.

    1 tydzien ciazy . mIU/ml 5 - 50
    1 - 2 tydzien ciazy . mIU/ml 50 - 500
    2 - 3 tydzien ciazy . mIU/ml 100 - 5000
    3 - 4 tydzien ciazy . mIU/ml 500 - 10000
    4 - 5 tydzien ciazy . mIU/ml 1000 - 50000
    5 - 6 tydzien ciazy . mIU/ml 10000 - 100000
    6 - 8 tydzien ciazy . mIU/ml 15000 - 200000
    2 - 3 miesiac ciazy . mIU/ml 10000 - 100000

    Termin miesiaczki mam mniej wiecej na 30 dzien cyklu. Troche pobolewa mnie brzuch, ale jakoś tak inaczej. Kurcze mam nadzieje ze będzie wszystko ok.
    Co myslicie?
    Kiedy zrobic kolejna betę? teraz czwartek święto :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2018, 18:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betę powinnaś zbadać po 48h i powinien być przyrost min. 66%. Wtedy można być spokojniejszym.
    Przez święto- zrób w piątek kolejny pomiar a jeszcze lepiej w sobotę i powtórz w poniedziałek. Wtedy masz przyrost 48h a wynik powinien być już spory.
    Przy 1000 lekarz jest w stanie w większości zobaczyć na usg, gdzie jest pęcherzyk ciążowy (macica, jajowód itd.) Czyli określić czy ciąża rozwija się w prawidłowym miejscu.

    Na ten moment wynik ok- potwierdzający sam fakt ciąży ale dobrze sprawdzić przyrost i potem przy becie 1000 zobaczyć gdzie jest ulokowany pęcherzyk.
    Ja zarodek miałam przy becie ponad 25tys.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w zakładce na belly jest kalkulator przyrostu bety. Nawet jak zrobisz jutro powtórkę czy w piątek to wyjdą Ci procęty (odpowiednio przeliczone do godziny pobrania krwi) i wyjdzie czy przyrost jest prawidłowy.
    Ale każdy kalkulator ma swoje zakresy i trzeba patrzeć z przymróżeniem na te wyniki. Najpewniejsza jest przez to beta co 48h.

  • magdaaa88 Autorytet
    Postów: 394 314

    Wysłany: 30 maja 2018, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    A w zakładce na belly jest kalkulator przyrostu bety. Nawet jak zrobisz jutro powtórkę czy w piątek to wyjdą Ci procęty (odpowiednio przeliczone do godziny pobrania krwi) i wyjdzie czy przyrost jest prawidłowy.
    Ale każdy kalkulator ma swoje zakresy i trzeba patrzeć z przymróżeniem na te wyniki. Najpewniejsza jest przez to beta co 48h.
    Dziękuje Aniu za pomoc :)

‹‹ 846 847 848 849 850 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ