X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Temperatura

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przerywane linie oznaczają, że są objawy, które wskazują na owulację, ale nie są one pełne, czyli np. tylko temperatura lub tylko śluz/pozycja szyjki. Jak będą później inne czynniki wpisane, to pewnie zmieni zdanie - mi owulkę przesunął, jak dodałam w późniejszych dniach inne objawy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche glupie pytne ale mnie meczy. Jak mierzyc temperature jesli rano bylo serduszko? I co na wykresie oznacza pusta kropka?

  • aciulka Autorytet
    Postów: 362 262

    Wysłany: 22 września 2014, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam takie pytanko do bardziej obeznanych. Czy możliwe jest to że temperatura wzrasta w drugiej fazie mimo to że nie było owulacji???

    Córeczka 16.11.2017❤
    Synuś 31.05.2015❤
    Córeczka 09.12.2000❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cegielka wrote:
    I co na wykresie oznacza pusta kropka?
    To temperatura nie brana pod uwagę - ze względu na zbyt zróżnicowaną porę mierzenia lub przy zaznaczeniu jej zaburzenia, np. Ze względu na późne pójście spać, wyjazd, etc.

    gigsa lubi tę wiadomość

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 22 września 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowy termometr kupiony :D od jutra zmieniam sposób mierzenia temperatury. Dziewczyny czy jest jakiś konkretny czas mierzenia tempki dopochwowo? W instrukcji obsługi nie ma podanego czasu pomiaru. Czy po prostu poczekać na pikanie?

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • starajaca1 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 22 września 2014, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam spojrzycie na mój wykres? nie rozumiem z niego kompletnie nic tym bardziej ze już od 2 dni swieci mi sie pomaranczowe swiatło ze jest to moj mozliwy dziec plodny zaznaczone jest az do 27dc

    Cegielka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co z temperatura jesli byla mierzona po zblizeniu? Czy w ogole jest sens mierzyc? Nie mam pojecia jak to traktowac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do powtarzających swoje pytania: ja odpowiadam tylko na te pytania na które sama znam odpowiedź, powtarzanie ich, zwłaszcza na tej samej podstronie nie ma raczej sensu... Ktoś kto zna na nie odpowiedź, pewnie odpisze.

    Osobiście temperatury po zbliżeniu bym nawet nie dodawała... Niby z łóżka nie wstajesz, ale to nie o to samo chodzi, tylko o brak aktywności fizycznej, przy której temp. znacząco wzrasta. Ale to tylko moja logika... :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2014, 23:20

    Czarnula87, gigsa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małaMyszka wrote:
    Nowy termometr kupiony :D od jutra zmieniam sposób mierzenia temperatury. Dziewczyny czy jest jakiś konkretny czas mierzenia tempki dopochwowo? W instrukcji obsługi nie ma podanego czasu pomiaru. Czy po prostu poczekać na pikanie?
    Ja elektronicznym mierzyłam po prostu zawsze tyle samo czasu (3 minuty). Ogólnie jakimkolwiek elektronikiem jakbyś nie mierzyła, to niestety małe są szanse na jego powtarzalność pomiarów. Z tego powodu ja zainwestowałam w szklany, owulacyjny. Lepszey taki z dokładnością pomiaru do 0,05 niż elektronik z tylko teoretyczną dokładnością 0,01.

    małaMyszka lubi tę wiadomość

  • małaMyszka Autorytet
    Postów: 8937 17375

    Wysłany: 23 września 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy pomiar zrobiony o 5:30. Dosyć szybko zapikał :D a temperatura??? no cóż, nigdy takiej nie widziałam, ale ważne, że jest.

    Alexander
    6 czerwca 2017, 3320, 55 cm, 10 pkt
    47d8cd3eb4.png
    Sebastian
    11 sierpnia 2015, 3370, 55 cm, 10 pkt
    967b64d0e6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia! :)

  • Pełna Nadziei Autorytet
    Postów: 463 117

    Wysłany: 23 września 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam prosbe moglybyśćie zerknac na moj wykres i pomoc mi go zinterpretować? czy ovu juz byla czy bedzie? pomóżcie :)



    ed3f69e54ae2194159f0f5a21b6d6aaa.png

    bl9cdf9hc1bxboyf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem nie było, patrząc na śluz i położenie szyjki, ale ciężko stwierdzić - za rzadkie pomiary. Temperaturę powinno się mierzyć codziennie, najpóźniej od 6 dnia cyklu, a Ty masz spore dziury. Z tego też powodu ovufriend sam nic nie zaznaczył.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2014, 23:00

  • kusiczka Autorytet
    Postów: 365 229

    Wysłany: 24 września 2014, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, w wątku jestem nowa i mam pytanie odnośnie temperatury, jeśli ktoś może mi pomóc będę wdzięczna ;)
    a mianowicie- jak wygląda sytuacja przed @ kiedy spada temperatura? czy ten spadek jest znaczny? czy wystarczy niewielki np. o 0,2 i to może oznaczać już nadejście @?

    f2w3gov3j7kctpp8.png
  • Pełna Nadziei Autorytet
    Postów: 463 117

    Wysłany: 24 września 2014, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Redhotka wiem że za pózno zaczelam mierzyć temp ovu zaznaczyl mi owulacje przerywana linia ale ten cykl jest dla mnie i tak stracony, od nastepnego bede mierzyc codziennie temp :) Dziekuje za odpowiedz :)

    bl9cdf9hc1bxboyf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kusiczka wrote:
    jak wygląda sytuacja przed @ kiedy spada temperatura? czy ten spadek jest znaczny? czy wystarczy niewielki np. o 0,2 i to może oznaczać już nadejście @?
    Różnie bywa. :) Czasem temperatura spada dopiero w dzień miesiączki, więc brak spadku wcale nie musi za to oznaczać ciąży... Osobiście spadkiem 0,2 raczej bym się nie sugerowała w jakąkolwiek stronę - patrząc po galerii wykresów, a już po przejściach z elektronicznym: wcale. :)
    Jest też wątek na forum o spadku implantacyjnym, ale jak pokazuje życie - nie jest on regułą, więc nie ma co się nastawiać, bo można się tylko niepotrzebnie rozczarować.

    Ja ogólnie postanowiłam od tego cyklu nie świrować - będę wszystko oznaczać, ale bez nastawiania się na wielkie halo, bo szkoda nerwów - tylko więcej siwych włosów na głowie się pojawia. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2014, 11:37

  • sonia86 Autorytet
    Postów: 536 335

    Wysłany: 24 września 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, mam pytanie, czy to normalne, żebym przez większość dni cyklu moja temperatura wynosiła 33.4, 34.7, raz chyba nawet 32 z groszami. niedawno zaopatrzyłam się w termometr elektroniczny, który pokazuje mi takie cuda. nie wiem teraz czy termometr do bani czy ze mną coś nie halo...

    3 lata starań, niepłodność idiopatyczna
    Wrzesień 2016 - punkcja, hiperka, 3 mrozaki
    Luty 2017 transfer blastki 2aa.....
    f2wli09k3u36asu6.png
  • Mysia 15 Autorytet
    Postów: 1560 871

    Wysłany: 24 września 2014, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aciulka wrote:
    A ja mam takie pytanko do bardziej obeznanych. Czy możliwe jest to że temperatura wzrasta w drugiej fazie mimo to że nie było owulacji???
    Możliwe. Są cykle bezowulacyjne gdzie pęcherzyk przerasta i potem się wchłania i w tym wypadku temperatura wzrasta, a cykl wygląda na owulacyjny pomimo iż owulacyjny nie jest. Najbardziej wiarygodny do potwierdzenia owulacji jest monitoring.

    gigsa lubi tę wiadomość

    Maja nasz kochany Groszek 20 tc 23.12.2014 [*] Tak ciężko dalej żyć.
    zem32n0alr3vfj1n.png
    iv09cwa14ccjvtbo.png

  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 24 września 2014, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sonia86 wrote:
    cześć dziewczyny, mam pytanie, czy to normalne, żebym przez większość dni cyklu moja temperatura wynosiła 33.4, 34.7, raz chyba nawet 32 z groszami. niedawno zaopatrzyłam się w termometr elektroniczny, który pokazuje mi takie cuda. nie wiem teraz czy termometr do bani czy ze mną coś nie halo...
    Myślę, że termometr jest do kitu. Te tanie elektroniczne cuda są nic nie warte.

    Redhotka, sonia86 lubią tę wiadomość

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 25 września 2014, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sonia86 - niemożliwe. Albo coś nie tak z termometrem, albo źle mierzysz.
    Jeśli mierzysz temp w ustach, powinien to być pomiar pod językiem, dość głęboko, blisko ślinianki, zawsze w tym samym miejscu. Nie widziałam nigdy temperatury poniżej 35 która nie byłaby zaburzona.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2014, 14:02

    vanessa, sonia86 lubią tę wiadomość

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ