X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

temperaturka

Oceń ten wątek:
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula09 wrote:
    Dziewczynymam takie pytanie staram sie mierzyć tempke zawsze o tej samej godzinie fakt prze te swieta to było róznie ale dziś obudziłam sie o 5 i próbowałam zasnąć co prawda nie udało mi sie tylko tak leżałam temperature zmierzyłam o 6.30 i tak sie zastanawiam czy jest ona dobra czy lepiej jej nie ignorować bo powinno sie mierzyc od razu po przebudzeniu co o tym myslicie ignorować czy zostawić tak jak jest?

    Kasiula ja bym ja jednak uznala za zaklocona kochana jesli odstepuje duzo od wczorajszej tempki, mam nadzieje, ze pomoglam.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniMisiowa wrote:
    hej Dziewczyny, moze ktoras z Was mi pomoze? Nie wiem ktora temperature wpisac. Normalnie mierze okolo 6.30 - 7 ale dzis obudzilo mnie chrapanie meza o 5.30...zmierzylam temp bo nie moglam zasnac i bylo 35,9. Zasnelam potem okolo 6 (tak mi sie wydaje) i spalam do 9. Zmierzylam ponownie temperature i bylo 36,3. Teraz nie wiem ktora temperature wpisac? Pomocy!!:)
    Kochanie wpisz pierwsza.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniMisiowa wrote:
    OK, ale ja nie mierze ani tak wczesnie ani tak pozno wiec dlatego mam dylemat...
    jesli budziesz sie pomiedzy 5 a 8 temperatura zmierzoba po przebudzeniu nie powinna byc zaklocona..chyba ze M cie mozno wkurzyl wczesna pobudka to cisnienie moglo ci skoczyc ;)

    PaniMisiowa lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86, dzieki za odpowiedz, wpisalam te nizsza temperature, a cisnienie to mi skacze ciagle bo malz chrapie ostatnio non stop i przez to ciagle mnie budzi :(

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniMisiowa wrote:
    weronika86, dzieki za odpowiedz, wpisalam te nizsza temperature, a cisnienie to mi skacze ciagle bo malz chrapie ostatnio non stop i przez to ciagle mnie budzi :(
    klamerka na noska :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Bluraja Koleżanka
    Postów: 39 12

    Wysłany: 6 stycznia 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam mały problem .
    Kupiłam termometr nowy z dwoma miejscami po przecinku zanim zaczęłam pomiary . Ufałam mu ale dziś mierzyłam temperaturę rano dwa razy pod rząd , bo nie byłam pewna czy dobrze zobaczyłam i temperatury były całkiem inne :( Teraz sprawdziłam to w dzień i mierzyłam kilka razy po sobie i co... za każdym razem inna temperatura !!!! I To duża rozpiętość od 36,45 do 36.98 !! Na starym termometrze cały czas jest ta sama po trzech pomiarów . I nie wiem czy zmienić termometr w trakcję czy poczekać do nowego cyklu ??
    Dodam że oba elektroniczne tylko jeden z jednym miejscem po przecinku ( stary ) a drugi z dwoma ( nowy ) . Mierzę temperaturę w ustach .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2014, 15:28

    xnw4vkcb6o569j47.png
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, mam krotkie pytanie: czy mierzyc temperature podczas okresu?

  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mierzę. ale słyszałam że nie trzeba

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za odpowiedz Robotka1!

  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 8 stycznia 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluraja wrote:
    A ja mam mały problem .
    Kupiłam termometr nowy z dwoma miejscami po przecinku zanim zaczęłam pomiary . Ufałam mu ale dziś mierzyłam temperaturę rano dwa razy pod rząd , bo nie byłam pewna czy dobrze zobaczyłam i temperatury były całkiem inne :( Teraz sprawdziłam to w dzień i mierzyłam kilka razy po sobie i co... za każdym razem inna temperatura !!!! I To duża rozpiętość od 36,45 do 36.98 !! Na starym termometrze cały czas jest ta sama po trzech pomiarów . I nie wiem czy zmienić termometr w trakcję czy poczekać do nowego cyklu ??
    Dodam że oba elektroniczne tylko jeden z jednym miejscem po przecinku ( stary ) a drugi z dwoma ( nowy ) . Mierzę temperaturę w ustach .

    Ja mam podobny problem. Wlasnie kupilam nowy termometr firmy Geon (lekarze tu gdzie mieszkam, w UK uzywaja tej firmy, wiec mam nadzieje ze dobry jest, pokazuje do dwoch miejsc po przecinku)i wlasnie go przetestowalam. Tez pokazal mi rozne temperatury w zaleznosci od miejsca pod jezykiem. Poszperalam w necie i okazalo sie ze roznice temperatur pod jezykiem sa bardzo rozne, co miejsce to inna tempka....no i teraz tez nie wiem czy mierzyc tym nowym czy starym (do jednego miejsca po przecinku)... Dodam tylko, ze w instrukcji jest napisane aby mierzyc zawsze w jednym i tym samym miejscu jak najblizej "korzenia"/ konca jezyka, po tej samej stronie, tak aby koncowka termometru/ sensor byl otoczony z wszystkich stron tkanka. Czy moze zaczac mierzyc w innych miejscach, np pochwie? Czy ta temperatura mierzona w ustach moze byc mniej wiarygodna?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2014, 18:36

  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś się orientuje czy niepokojące są mniej więcej stałe temperatury w pierwszej fazie cyklu, PRZED owulacją?
    Mam dość płaski wykres aż do owulacji, później ładny skok i spadek na @. Ale czy te bardzo zbliżone temperatury od @ do owulacji są w normie?

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • anka8820 Ekspertka
    Postów: 201 161

    Wysłany: 2 lutego 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prosze o interpretacje mojego cyklu

    weronika86 lubi tę wiadomość

    ojxerl68zpp0dnjs.png uwo9dqk35cdxwpkq.pngqtch47g9q574lwns.png
  • paula2704 Debiutantka
    Postów: 8 4

    Wysłany: 3 lutego 2014, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was ma niska temperature podstawową? Ja mam około 36.1 czy to normalne?

    weronika86 lubi tę wiadomość

    a190ec5b3275f4341f064314640219bb.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 3 lutego 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka8820 wrote:
    prosze o interpretacje mojego cyklu
    Anka moim zdaniem ciaza, za 4 dni powinien wyjsc na bank test pozytywny...moze juz wyjdzie choc patzac na plamienie jako na zagniezdzenie moze byc jeszcze wczesniej, ale na sto procent ciaza :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 3 lutego 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paula2704 wrote:
    Czy któraś z Was ma niska temperature podstawową? Ja mam około 36.1 czy to normalne?
    Kochana ja mam i zazwyczaj to jest tak niska przy niedoczynnosci tarczycy, czy badalas u siebie kiedykoliwek tsh? ja przy 3.5tsh tempki mialam 36,1..36.0 a nawet 35.7 ale w tym cyklu juz sa 36.3-36.5 czyli prawidlowe...od 3 miesiecy biore plyn lugola- jod...jod w tabletkach na mnie nie dzialal...jest bardzo tani ok 6zl w aptece, naskornie.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 3 lutego 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida wrote:
    Czy któraś się orientuje czy niepokojące są mniej więcej stałe temperatury w pierwszej fazie cyklu, PRZED owulacją?
    Mam dość płaski wykres aż do owulacji, później ładny skok i spadek na @. Ale czy te bardzo zbliżone temperatury od @ do owulacji są w normie?
    ida cchyba odpisalam ci na to amo pytanie w innym watku...moim zdaniem stabilne tempki w pierwszej fazie cyklu swiadcza o stabilnosci hormonow, ale jesli juz caly wykres jest plaski bez skokow to juz nie ma owulacji...moim zdaniem nie jest calkiem plaska, wyglada super jak dla mnie i do 7 dni mozesz miec owulacje :) powodzenia.

    Ida lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 4 lutego 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę pomożcie.
    nie wiem jaka temperaturkę zaznaczyć na moim wykresie:
    Za pierwszym razem ( chciałam ogrzać termometr)o 6:30- 36.09
    za drugim razem 6:30- 36,12
    za trzecim razem (od 6:30 spałam do 10:15) 10:15- 36,74

    Wcześniej na moim wykresie nie ogrzewałam w ustach termometru.
    Jaką temperaturkę zaznaczyć? PRoszę pomocy bo pierwszy raz prowadzę wykres.

  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 4 lutego 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha wrzuciłabym 36,12

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 4 lutego 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga.just wrote:
    Mycha wrzuciłabym 36,12
    Czyli dobrze ogrzewać termometr za pierwszym razem i drugi wynik wpisywać?

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 4 lutego 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha wrzucaj zawsze tą temperaturę, której pomiar był wykonany w podobnych warunkach co poprzednie. Jeżeli do tej pory nie ogrzewałaś termometru liczyłabym pierwszy pomiar jako poprawny (chociaż różnica minimalna, ale jednak dla poprawności trzymałabym się tego co "zawsze").

    Mychaa22 lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ