X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żona_męża wrote:
    Czyli raczej nie liczyć na poród drogami natury tylko raczej na cesarkę? Virad musimy się obserwować i reagować gdy coś się dzieje nic innego nam nie pozostaje. Ja Wam powiem, że z każdą tak bardzo zaczęłam przeżywać problemy które ją spotykają, że sama zaczęłam popadać w jakieś „schizy”. Nie to, że przestanę zważać na problemy innych ale po części trzeba nabrać do tego dystansu 🤷🏻‍♀️
    Wiesz, wszystko zależy od tego jak dzieci się ułożą. To nie jest tak że jesteś skazana na CC.
    Trzeba się obserwować, to prawda.
    moim zdaniem ważne tez są częstsze wizyty.
    Nie unikniemy wszystkich historii, a czasem one mogą okazać się pomocne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2020, 18:57

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin mówiła ze większości przypadków 2pak robi się cesarkę. Ja szczerze wole. Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do naturalnego porodu. A wszystkie znajome które zgadywały matki Polki to i tak kończyły się cesarka 🙄
    Gin. Prywatny mówiła właśnie ze co 2 tyg się później chodzi

    Dziewczyny chodzicie prywatnie czy NFZ czy oba ?


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę prywatnie i jak na razie mam wizyty co miesiąc zaplanowane, więc nie wiem. Lekarz po ostatniej nawet badań przed następną wizytą nie kazał mi robić żeby się nie narażać w punktach pobrań 🤷🏻‍♀️ Mam też pakiet opieki medycznej i tam w sumie mogłabym dodatkowo chodzić do ginekologa, ale w obecnej sytuacji praktycznie nie wychodzę w domu, więc jeszcze 22 dni i zobaczę moje czekoladki 🍫🍫

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Dziewczyny chodzicie prywatnie czy NFZ czy oba ?
    Ja chodzę tylko prywatnie. Przede mną ostatnia wizyta w klinice niepłodności a potem będę musiała wybrać lekarza do prowadzenia ciąży 🙈

    Żona_męża ale się naczekasz 🙈 ja zaliczyłam juz kilka usg 🙈. W klinice niepłodności wizyta pęcherzykowa, potem serduszkową. Potem miałam dwie awaryjne bo były krwawienia....

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy masz wizytę? I lekarza już wybrałaś do prowadzenia? Ja miałam dwie (pierwsza w 4 tyg sam pęcherzyk i druga jakieś 3 tyg później kiedy dowiedziałam się że to bliźniaki 🙈) i trzecia będzie za kolejny ponad miesiąc 🤷🏻‍♀️
    A wy kiedy dowiedziałyście się o bliźniakach?

    💙💙 bliźniacza mama
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chodzę prywatnie ale chciałam pomiędzy chodzić na NFZ żeby tylko potwierdzić czy wszystko ok

    Ja miałam usg w 6 tyg - wiedzala ze dwa
    Następne w 8 tyg - ♥️♥️
    A tera czekam dość długo do 21.04 na prenatalne... jeszcze 2 tyg 🙈
    Trochę się boje żeby wszystko ok było
    Mnie gin dała skierowanie na NFZ żebym sobie $ oszczędziła bo mówiła ze około 600zl przy dwójce



    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żona_męża wrote:
    A kiedy masz wizytę? I lekarza już wybrałaś do prowadzenia?
    A wy kiedy dowiedziałyście się o bliźniakach?
    3 tygodnie po tansferze widzieliśmy dwa pecherzyki.

    Nie wybrałam jeszcze lekarza prowadzącego, na razie szukam. Chciabym trafić od razu do takiego który pracuje w szpitalu w którym mogłabym rodzic. W przypadku bliźniaków należy patrzeć na stopień referencyjności szpitala...
    A gdzie chciałabym rodzić? Nie mam pojęcia 🙈
    Wizytę mam miec w tym miesiącu... i strach oczywiście już jest, czy wszytsko ok.

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    600 zł co za kwota... pewnie u mojego ginekologa też podobnie, ale mam do niego zaufanie jak do żadnego lekarza (a przerobiłam ich naprawdę sporo)

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Mnie gin dała skierowanie na NFZ żebym sobie $ oszczędziła bo mówiła ze około 600zl przy dwójce
    Prywatnie, przy dwójce to i za usg sobie liczą więcej na późniejszym etapie... masakra 🙈
    Ja właśnie się zastanawiam czy nie isc na NFZ na prenatalne... a jakie są wogole terminy?

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    Prywatnie, przy dwójce to i za usg sobie liczą więcej na późniejszym etapie... masakra 🙈
    Ja właśnie się zastanawiam czy nie isc na NFZ na prenatalne... a jakie są wogole terminy?

    Ja dostałam skierowanie / 1 raz będę korzystać z NFZ .. zobaczymy 🤣


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Ja dostałam skierowanie / 1 raz będę korzystać z NFZ .. zobaczymy 🤣
    Ja tez mam skierowanie 🙈 ale właśnie nie wiem gdzie i czy warto umawiać się na NFZ 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 18:06

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogę dać znać po 21.04 czy było ok 😂 ale chyba trochę będzie późno ?
    Panie z Kliniki mówili ze tydzień podobno się czeka na wyniki ? Wiec kolejny stres

    A ja mam dzisaj stressa bo się ZA DObRZE czuje 😅😅😅😅.


    Jak wasze ogólne samopoczucie ?


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tydzień będziesz czekać na opis tego usg prenatalnego? 🤔
    Mam to samo jeśli chodzi o samopoczucie, OCZYWIŚCIE mężowi się oberwało bo od wczoraj jakoś tak nawet mam apetyt, a dzisiaj miałam nawet pierwszą zachciankę (lody i kiwi) także napewno coś jest nie tak. Znajdziecie złoża cierpliwości to dajcie koniecznie znać - oddam wszystkie pieniądze za spokój! 🤷🏻‍♀️

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem czuje się taka napompowana. Wiecie, wypije szklankę wody a mam wrażenie że wypiłam 5 litrów 😉
    I mam problem z jedzeniem, wszystko jem na sile...
    ogólnie samopoczucie spoko... i to tez już powód do zmartwień 🤦🏼‍♀️ Bo się zastanawiam czy z maluchami tam wszystko ok. Także u mnie jest schiza 🤷‍♀️

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak tylko pójdę sikać to sprawdzam papier czy czasami nie czerwony 🤭😱

    Klinika mówiła ze około tyg się czeka na wyniki 🤷‍♀️


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Ja jak tylko pójdę sikać to sprawdzam papier czy czasami nie czerwony 🤭😱
    Ciążowa schiza i mnie dopadła 🙈 mam to samo 🤨

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Sylwucha Autorytet
    Postów: 3099 6532

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny u mnie też zapowiada się dwójka. Jestem w 12tc. Ciągle coś. Jak nie jakieś bóle, to brązowe upławy. Trwają już 2 tygodnie. Lekarz twierdzi, że jest wszystko ok. Sama nie wiem... szukam jakiegoś wątku, ale nie potrafię się tu odnaleźć...

    8 cs Kropki dwa 💚💚
    Beta HCG 11dpo (06.02.2020) 26,0
    Beta HCG 16 dpo (11.02.2020) 582,6
    Beta HCG 22 dpo(17.02.2020) 11025,0
    Bliźniaczki urodziły się 08.10.2020r.
    Pierwsza: Lena 2760 g, godzina 9:05
    Druga: Oliwia 2790 g, godzina 9:06
    Nadzieja umiera ostatnia 💚
    l22ndf9hs59wnzyu.png
    3i49vcqghh1yc3d7.png
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwucha wrote:
    Hej dziewczyny u mnie też zapowiada się dwójka. Jestem w 12tc. Ciągle coś. Jak nie jakieś bóle, to brązowe upławy. Trwają już 2 tygodnie. Lekarz twierdzi, że jest wszystko ok. Sama nie wiem... szukam jakiegoś wątku, ale nie potrafię się tu odnaleźć...
    Witaj. Zazdroszczę12tc ❤️
    Mnie do tej pory tez męczyły krawienia/plamienia i tez się bardzo martwiłam.
    Jeżeli byłaś na usg i wszystko jest ok, to znaczy że nie ma powodu do zmartwień.
    A wiadomo od czego te uplawy? Wkładasz sobie progesteron dopochwowo? Może jakieś zadrapanie było...
    Bierzesz magnez na te bóle? Powoli tam się wszystko zmienia... przy dwójce myśle, że bardziej będziemy odczuwać jak rosną nam dzieci.

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwucha wrote:
    Hej dziewczyny u mnie też zapowiada się dwójka. Jestem w 12tc. Ciągle coś. Jak nie jakieś bóle, to brązowe upławy. Trwają już 2 tygodnie. Lekarz twierdzi, że jest wszystko ok. Sama nie wiem... szukam jakiegoś wątku, ale nie potrafię się tu odnaleźć...
    Hejka ! Fajnie ze nas więcej 🥳

    Miałam pytać. Bo czytałam różne opinie na temat luteiny dopochwowej. Moja gin wspomniała coś ze do 12 tyg ... ale czytałam ze niektóre dziewczyny dłużej biorą ?


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Miałam pytać. Bo czytałam różne opinie na temat luteiny dopochwowej. Moja gin wspomniała coś ze do 12 tyg ... ale czytałam ze niektóre dziewczyny dłużej biorą ?
    Niektórzy lekarze zalecają brać całą ciąże, tylko w mniejszej wtedy dawce. Zapobiega skracaniom szyjki.

    Ja biorę dopochowo utrogestan, ale jak długo to jeszcze nie wiem 🤷‍♀️ Na razie biorę dużo progesteronu, bo i mam w zastrzykach, i doustne tabletki i ten dopochwowy 🙈

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ