X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźniacze mamy 2020
Odpowiedz

Bliźniacze mamy 2020

Oceń ten wątek:
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Stresuje się ! 🙈 pewnie nie będę spała kilka dni przed. 🤷‍♀️

    Kiedy będziecie pokoiki urządzać ? Wózki kupować ?

    Ja najchętniej bym wszystko JUŻ kupiła 😅 ale nie chce zapeszyć i poczekam do 5 miesiąca ?
    To będziemy zatem razem przeżywać 🙈

    Nie mam pojęcia kiedy odważę się na pierwsze zakupy. Na pewno nie będę czekała na ostatnia chwile. A przy dwójce trochę tych rzeczy trzeba będzie kupić, wiec jakos to w czasie tez trzeba rozłożyć.
    Wózek, pokój, ... to wszystko kosmos na te chwile
    Mysle ze może po połówkowych zacznę coś w tym kierunku robić .... nie wiem 🤦🏼‍♀️ Boje się ...

    Myślałaś o zakupie detektora tętna? Czy może już masz? 😃

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na insta widzę reklamy ! 😹 myśle ze się skuszę jeśli to się sprawdza ? Nie wiesz jaki to koszt ? Od którego tyg można używać ? Bo apke na iPhone mi wyskakuje ze niby od 23 tyg działa ? No ale to apka.. nie sprzęt


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Na insta widzę reklamy ! 😹 myśle ze się skuszę jeśli to się sprawdza ? Nie wiesz jaki to koszt ? Od którego tyg można używać ? Bo apke na iPhone mi wyskakuje ze niby od 23 tyg działa ? No ale to apka.. nie sprzęt
    Niby od 12c piszą m, ale widze ze niektóre dziewczyny słuchają już od 11tc. Czy się sprawdza czy nie, to kwestia czy uda się odnaleźć maluchy :) bo podobno czasem nie jest łatwo.
    Ceny są różne, od 100-400 😉
    ja myśle o angelsound z aplikacja na telefon, a on kosztuje jakieś 160zl

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oooo myślałam ze takie aparaty to wiele więcej. ! Jutro chętnie popatrzę i może się skuszę ! Tylko już widzę siębie jak co godzinę sprawdzam czy wszystko ok 😂.. możesz polecić jakiś aparat. ?


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Sylwucha Autorytet
    Postów: 3099 6532

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Dzieki za info ! Ja tez mam skierowanie i idę na NFZ badania robić. Ciekawe czy cokolwiek się dowiem bo mam badanie krwi w ten sam dzień 🤷‍♀️

    Sylwia a coś o płci ci wtedy wspominali czy u swojego gin ? Do genetyka poszłaś już prywatnie czy to w ramach tego badania ? Bo jestem zielona

    Dziewczyny zdrowych i wesołych 🐇🐇🐇🐇 ja w tym roku leżę na kanapie i mąż lata 🤩
    O płci dowiedziałam się na prenatalnych 😊 Genetyk jest "w pakiecie" dla 35+ 😉 Co prawda rozmowa telefoniczna przez koronę, ale i tak spoko 😊

    8 cs Kropki dwa 💚💚
    Beta HCG 11dpo (06.02.2020) 26,0
    Beta HCG 16 dpo (11.02.2020) 582,6
    Beta HCG 22 dpo(17.02.2020) 11025,0
    Bliźniaczki urodziły się 08.10.2020r.
    Pierwsza: Lena 2760 g, godzina 9:05
    Druga: Oliwia 2790 g, godzina 9:06
    Nadzieja umiera ostatnia 💚
    l22ndf9hs59wnzyu.png
    3i49vcqghh1yc3d7.png
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    oooo myślałam ze takie aparaty to wiele więcej. ! Jutro chętnie popatrzę i może się skuszę ! Tylko już widzę siębie jak co godzinę sprawdzam czy wszystko ok 😂.. możesz polecić jakiś aparat. ?

    Trudno jest coś doradzić jak samej sie tego nie ma 😛
    Widze, ze dziewczyny najczęściej kupują właśnie angelsound. Oni maja taki model na zwykle słuchawki, oraz taki z aplikacja gdzie widzisz jakie tętno ma maluch.
    Popularny jest tez Jumper, tutaj tez widać tętno 😃 nie wiem czy ten nie jest bardziej polecany przez lekarzy... musisz się upewnić 🙈
    Zobacz który ci pasuje 😉 Myśle ze nie ma miedzy nimi jakieś dużej różnicy 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2020, 06:40

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad - maz mi doradza żebym nie kupowała bo będę panikować 🙈🤷‍♀️
    Kupiłaś ?
    Szukam poduszki do spania ( spie i tak z poduszka między kolanami ) ale jestem z tych co lubi tez na brzuchu spać i widzę ze brZuch już mi to utrudnia .. kupowałyście? Jest dużo kształtów do wyboru


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 12 kwietnia 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Virad - maz mi doradza żebym nie kupowała bo będę panikować 🙈🤷‍♀️
    Kupiłaś ?
    Szukam poduszki do spania ( spie i tak z poduszka między kolanami ) ale jestem z tych co lubi tez na brzuchu spać i widzę ze brZuch już mi to utrudnia .. kupowałyście? Jest dużo kształtów do wyboru
    Nie mam 🙈 ale myśle czy nie kupić. Biorąc pod uwagę dostępność lekarzy, to myślę ze to fajna opcja nim poczujemy ruchy.
    Ja na brzuchu akurat nie śpię, ale jak brzuch będzie większy to na pewno kupie sobie taka poduchę.
    Mi koleżanka ciężarówka poleca w kształcie litery C.
    Wszystko tez zależy jak jesteś wysoka, bo one są rożnej wielkości 😉

    Macey lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad -
    Kupilas ? 🤗

    Dziewczyny znacie jakieś grupy ( zamknięte ) na fb o bliźniakach. ? Ja nic nie mogłam znaleść, tylko otwarte ale nie chce żeby cały fb się dowiedział co rodzę 🙄


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 15 kwietnia 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Virad -
    Kupilas ? 🤗

    Dziewczyny znacie jakieś grupy ( zamknięte ) na fb o bliźniakach. ? Ja nic nie mogłam znaleść, tylko otwarte ale nie chce żeby cały fb się dowiedział co rodzę 🙄

    A zamówiłam 🙈 zobaczę czy nie spanikuje jak przyjdzie 🤦🏼‍♀️
    A ty zamówilas? 😛 poduszkę kupiłaś?

    Jest taka grupa: https://www.facebook.com/groups/blizniaki/?ref=share

    Macey lubi tę wiadomość

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    A zamówiłam 🙈 zobaczę czy nie spanikuje jak przyjdzie 🤦🏼‍♀️
    A ty zamówilas? 😛 poduszkę kupiłaś?

    Jest taka grupa: https://www.facebook.com/groups/blizniaki/?ref=share
    Ja pewnie po badaniach w przyszłym tyg się tez skuszę 🤭 ale narazie Mam stres i objawy czy wszystko ok 🙄🙄🙄🙄.. chyba jazda z nas to ma

    Ja muszę się pochwalić ze wczoraj był 1 raz co wyszłam z mieszkania i spacer 2 km 🙌🏻🙌🏻🙌🏻 ( siły mi wracają !)
    Ja z wasza dieta ? Ja narazie stabilne ... ale już kebaby mi się śnią .. chyba z 3 lata nie jadłam tego świństwa 😹


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    Ja pewnie po badaniach w przyszłym tyg się tez skuszę 🤭 ale narazie Mam stres i objawy czy wszystko ok 🙄🙄🙄🙄.. chyba jazda z nas to ma

    Ja muszę się pochwalić ze wczoraj był 1 raz co wyszłam z mieszkania i spacer 2 km 🙌🏻🙌🏻🙌🏻 ( siły mi wracają !)
    Ja z wasza dieta ? Ja narazie stabilne ... ale już kebaby mi się śnią .. chyba z 3 lata nie jadłam tego świństwa 😹
    Ja tez schizuje czy wszystko ok. Objawow oczywiście brak 🤷‍♀️
    Ostatnie usg miałam w piątek, ale już jest panika czy na pewno maluchy tam się mają dobrze...
    Schiza za schiza 🤦🏼‍♀️

    U mnie dieta leży. Nie mam na nic apetytu, cokolwiek jem to się zmuszam do tego. Schudłam 3kg 🤦🏼‍♀️

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Macey Ekspertka
    Postów: 267 96

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam podziękować za link !
    Ja mam stabilne 66 na wadze .. ale ostatnio ubrałam swoj ulubiony biustonosz i nie mogłam się dopiąć 😭 a mam już wystarczająco duże naturalnie 😩

    Czyli badania jutro ????????? Trzymam kciuki, daj znać jak pójdzie !!!


    Październik 2020
    💜💜 dwie dziewczynki
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macey wrote:
    ostatnio ubrałam swoj ulubiony biustonosz i nie mogłam się dopiąć 😭 a mam już wystarczająco duże naturalnie 😩

    Czyli badania jutro ????????? Trzymam kciuki, daj znać jak pójdzie !!!

    Jak cycki się jeszcze mieszczą w miseczce to możesz sobie kupić przedłużke do stanika.
    A jak się nie mieszczą to trzeba pomyśleć o nowym 😁

    Jutro nie mam badan 🤦🏼‍♀️ tydzień temu bylam na usg 🙈 i już bym mogła mieć kolejne. Dla takich popaprańców jak my mogliby częściej robić 😂 😉
    kolejna wizyta to prenatalne i już robię w portki 🤭

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mickey, przyszedł mi ten detektor. Badziewny 🤦🏼‍♀️ Także nie kupuj.
    Serduszka nie udało mi się posłuchać. Schiza się włączyła od razu. 🤨
    aplikacja ciagle zmienia datę porodu 🙈 bubel. Spodziewałam się czegoś lepszego po tym angelsounds

    Edit. Update... słyszę ... bije ... tylko czy to serduszko 🙈
    Edit. Zostałam poinstruowana by szukać dzieciatek poniżej linni majtek. Słyszę ❤️
    Edit. Dzisiaj znów próbowałam złapać ❤️ I po dłuższej chwili się udało ☺️
    Samo urządzenie szału nie robi. Nie zdecydowałabym się na ten model ponownie 🤦🏼‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2020, 12:40

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    Mickey, przyszedł mi ten detektor. Badziewny 🤦🏼‍♀️ Także nie kupuj.
    Serduszka nie udało mi się posłuchać. Schiza się włączyła od razu. 🤨
    aplikacja ciagle zmienia datę porodu 🙈 bubel. Spodziewałam się czegoś lepszego po tym angelsounds

    Edit. Update... słyszę ... bije ... tylko czy to serduszko 🙈
    Edit. Zostałam poinstruowana by szukać dzieciatek poniżej linni majtek. Słyszę ❤️
    Edit. Dzisiaj znów próbowałam złapać ❤️ I po dłuższej chwili się udało ☺️
    Samo urządzenie szału nie robi. Nie zdecydowałabym się na ten model ponownie 🤦🏼‍♀️
    Ogólnie nie miałam zamiaru kupować detektora (wydawało mi się, że to po prostu zbędny wydatek i może dostarczyć więcej niepotrzebnych nerwów), ale po twoich słowach tylko dodatkowo się upewniłam.
    Kiedy macie zamiar rozpocząć zakupy? Łapie jakąś schizę, że niewiadomo ile wcześniej przyjdą na świat, a że nic nie będzie gotowe 🤨 jak na razie poszukuję łóżeczka pisząc po firmach stolarskich czy ktoś spełni moje wymagania 🤷🏻‍♀️😂

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żona_męża wrote:
    Ogólnie nie miałam zamiaru kupować detektora (wydawało mi się, że to po prostu zbędny wydatek i może dostarczyć więcej niepotrzebnych nerwów), ale po twoich słowach tylko dodatkowo się upewniłam.
    Kiedy macie zamiar rozpocząć zakupy? Łapie jakąś schizę, że niewiadomo ile wcześniej przyjdą na świat, a że nic nie będzie gotowe 🤨 jak na razie poszukuję łóżeczka pisząc po firmach stolarskich czy ktoś spełni moje wymagania 🤷🏻‍♀️😂
    Mój mąż powiedział że wyrzuci ten detektor 😂 bo go stresuje ze on mnie stresuje 🙈

    Jesli chodzi o zakupy, to myśle ze tak za miesiąc chyba zacznę... myśle ze to będzie dobry czas.
    Tez zastanawiam się kiedy przyjdą maluchy.... i jedno jest pewne, nie chce z tym kupowaniem długo czekać, bo potem że roznie może być.
    Przez 👑 nie obejrzę wielu rzeczy 🤨
    Łóżeczka - myśle o takich kołyskach na początek. Ogólnie to mam problem z przestrzenią, bo pokoik który ma być dziecięcym jest bardzo mały... wiec musimy się nieźle nagimnastykować by tam wszytsko upakować 🤭

    Zastanawiałaś się jaki wózek chcesz?

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • żona_męża Autorytet
    Postów: 502 262

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virad wrote:
    Mój mąż powiedział że wyrzuci ten detektor 😂 bo go stresuje ze on mnie stresuje 🙈

    Jesli chodzi o zakupy, to myśle ze tak za miesiąc chyba zacznę... myśle ze to będzie dobry czas.
    Tez zastanawiam się kiedy przyjdą maluchy.... i jedno jest pewne, nie chce z tym kupowaniem długo czekać, bo potem że roznie może być.
    Przez 👑 nie obejrzę wielu rzeczy 🤨
    Łóżeczka - myśle o takich kołyskach na początek. Ogólnie to mam problem z przestrzenią, bo pokoik który ma być dziecięcym jest bardzo mały... wiec musimy się nieźle nagimnastykować by tam wszytsko upakować 🤭

    Zastanawiałaś się jaki wózek chcesz?
    Pokażesz te kołyski? Ja z tym łóżeczkiem tak kombinuje i okazuje się że nawet 4 tysiące może kosztować 😂
    Co do wózka to czekam na premierę bo ma być podobno w drugim kwartale roku dostępny w polsce (pewnie cena też będzie z kosmosu) widziałam go na razie na francuskich stronach po przekopaniu połowy internetu 😂 ogólnie jest to układ jeden za drugim i wciąż się zastanawiam czy nie lepiej poszukać takiego obok siebie. A ty co sądzisz na temat wózka?

    Ps mąż ma rację szkoda nerwów

    💙💙 bliźniacza mama
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żona_męża wrote:
    Pokażesz te kołyski? Ja z tym łóżeczkiem tak kombinuje i okazuje się że nawet 4 tysiące może kosztować 😂
    Co do wózka to czekam na premierę bo ma być podobno w drugim kwartale roku dostępny w polsce (pewnie cena też będzie z kosmosu) widziałam go na razie na francuskich stronach po przekopaniu połowy internetu 😂 ogólnie jest to układ jeden za drugim i wciąż się zastanawiam czy nie lepiej poszukać takiego obok siebie. A ty co sądzisz na temat wózka?
    Myśle o takiej https://hubibo.pl/produkt/kolyska-drewniana-90x40-bukowa-materac-biala/?gclid=EAIaIQobChMIhdfZuvj26AIVxYGyCh0bmgSOEAQYASABEgLQe_D_BwE
    Nie wiem czy z tej firmy ale tego rodzaju.
    Mogłabym w razie co postawić w sypialni przy naszym łóżku na początku... i nie trzeba byłoby chodzić do drugiego pokoju 😉
    Wiem, że na krótko wystarczy, ale myśle o wygodzie rodziców 😂

    Ja nie biorę pod uwagę wózków typu jeden za drugim. Jakoś nie przekonują mnie. Wolę mieć oko na obydwoje maluchów w tym samym czasie.
    Myśle o Bugaboo Donkey... ale oczywiście nie miałam przyjemności go wymacac... wiec to taki bardzo wstępny wybór

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
  • Virad Autorytet
    Postów: 908 286

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żona_męża zastanawiam się tez nad czymś podobnym do tego:
    https://www.megaurwis.pl/lozeczka/6665-kinderkraft-lovi-lozeczko-3w1-5902533913503.html
    Mogłabym zabrać na wyjazd ...
    I się buja 😃
    Oczywiście nie wiem czy to dobry pomysł... 🤷‍♀️
    A potem i tak będę musiała kupić dwa większe łóżeczka ... a na początek myśle o tym by mieć rzeczy które ułatwia mi obsługę dzieci 😉 w końcu to moje pierwsze... a myśle że będzie niezły chaos na początku.

    Aaa.... i laktator planuje kupić, elektryczny, i na dwa cycki koniecznie 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2020, 14:05

    Nareszcie razem. 👨‍👩‍👧‍👦
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ