X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3422

    Wysłany: 26 listopada 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff wszystko pięknie, dzieciaczki zdrowe, ryzyko wad niskie. Jeden Dzidzik cały czas wyprzedza wielkościowo drugiego. Krwiak duży, prawie 10 cm ale przy ujsciu szyjki i już się opróżnia, dr uspokajała żeby być dobrej myśli, bo nie wygląda źle😁 płci nie chciały pokazać małe uparciuszki, ale dr powiedziała, że jakby miała zgadywac to dziewuchy. Zapowiada się babiniec w domu😂

    Justa powodzenia na wizycie🤞

    Rucola lubi tę wiadomość

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 26 listopada 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie Jaksa , ze wszystko w porzadku. Jeszcze tego krwiaka opanowac i bedzie dobrze. 😄

    Jaksa lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 listopada 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa wspaniałe wiadomości!!!! Wiadomo, ze płeć jest sprawą drugorządną, najważniejsze, że dzieciaczki zdrowe i ze widać przyczynę krwawienia.
    Justa, teraz czekamy na Ciebie :) Daj znać!
    Ja w drugim trymestrze zaczęłam brać prenatal classic. Nie kupuję duo bo tam jest dha z ryb a ja ich nie jem więc dokupuję sobie omegi z alg. Poza tym cały czas łykam aspargin, b12, nie wiem czy nie dorzucę b complex bo pękają mi od czasu do czasu kąciki ust a wcześniej mi się to nie zdarzało. Co 2-3 dni tardyferon fol no i probiotyki.
    Chica dziwne jest to co Ci lekarz powiedział o ruchcach, dla mnie odczucia dzieciaczków są ewidentnie różne i wiem też, ze zakres ich wędrówki jest mocno ograniczony położeniem łożyska, tak jak synek ma łozysko po prawej stronie, jest ułożony główkowo bokiem, to raczej nie ma szans, zeby ruchy po lewej stronie pochodziły od niego, natomiast córeczka ma łożysko po lewej stronie, na tylnej ścianie i widzę ją niemalże przez skórę :) Dla mnie nie nie da się tego pomylić ;) nawet ostatnio na badaniu lekarz coś mierzył, ale był podpięty tylko jego jeden monitor i się go pytam czy mierzy kość udową synka a on ze tak i skąd wiem a ja mu mówię, ze doskonale wiem gdzie mi skubaniec wciska nogi ;)
    U nas imiona wybrane przeze mnie, Idalia i Tytus, starszego synka nazywał mąż i mamy Lewka (Lwa), także oboje lubimy rzadkie imiona :)

    Jaksa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 26 listopada 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po wizycie, na pęcherz dostałam antybiotyk. Cała reszta leków i suplementów zostaje. Dziewczyny ważą prawie po 1kg, jedna ułożona glowkowo, druga pośladkowo. Ciągniemy do terminu porodu, jeśli się uda to mogę mieć cesarkę w normalnym, małym szpitalu, a jak wcześniej się zacznie coś dziać to karetka i jedziemy do lepszego. U nas będzie Bogumiła i Maria :)
    A na usg znowu zrobiło mi się slabo, więc szybko zmierzył i musialam wstać

    Rucola, Jaksa lubią tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 listopada 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa pięknie ważą dziewczynki i naprawdę fajne imiona! Byle do terminu!!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3422

    Wysłany: 26 listopada 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa, jakie już dorodne Twoje Panienki🤩 Wszystkie macie piękne imiona dla swoich dzieciaczków. Rucola, podejrzewałam, że u Ciebie będzie oryginalnie, Tytus, też mi się podoba😃

    Rucola lubi tę wiadomość

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 26 listopada 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa - bardo się cieszę, super wieści :) ...nadal trzymam kciuki za szybkie i bezproblemowe oczyszczenie się krwiaka

    Justa - piękna waga, moi chłopcy mieli podobną jakieś 1,5 tygodnia później, choć od tamtego czasu sporo przybrałam. W sumie od początku ciąży przybyło mi 10kg (więc z jednej strony tragi nie ma ;) ) z czego w ostatnich 10 dniach blisko 3kg :( Trochę się boję, że takie tempo się utrzyma do końca. Dlatego jutro idę na konsultację do fizjoterapeuty uroginekologicznego i zobaczymy co powie.

    Jaksa lubi tę wiadomość

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 26 listopada 2020, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już jestem 10kg na plusie... ale jestwm też szczupła, więc to swoje robi. Liczę, że dziewczyny przekroczą 2 kg, żeby nie były takie kruszynki.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 listopada 2020, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa wrote:
    Justa, jakie już dorodne Twoje Panienki🤩 Wszystkie macie piękne imiona dla swoich dzieciaczków. Rucola, podejrzewałam, że u Ciebie będzie oryginalnie, Tytus, też mi się podoba😃
    No u mnie alternatywą dla Tytusa był Jaksa, ale tutaj mąż stawił czynny opór hahahahaha
    Co do wagi to mozecie mnie gonić, ale pewnie nie dogonicie. Robię już 18ty kilogram na plusie.....
    Moje usg III trym też zostało przeniesione o tydzień, to jakaś dziwna fala :P no nic nie poradzę, ale mam trochę obawy bo wizyty raz na miesiąc na tym etapie to trochę mało.... Miały być co 2 tyg...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 26 listopada 2020, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa cieszę się że z dzidziusiami wszystko dobrze.🙂

    Justa piękna waga dziewczynek 🙂

    Rucola musimy uzbroić się w cierpliwość nic innego nam nie pozostaje🤷‍♀️. To kiedy masz usg?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 27 listopada 2020, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, faktycznie dziwnie że tak rzadko wizyty. Mi lekarz od samego początku ustala co 2 tygodnie. Zeby przypadkiem nic na usg nie przeoczyć.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 listopada 2020, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Rucola, faktycznie dziwnie że tak rzadko wizyty. Mi lekarz od samego początku ustala co 2 tygodnie. Zeby przypadkiem nic na usg nie przeoczyć.
    Cóż Ci mogę napisać.... Niestety nie mam na to wpływu ale z drugiej strony nie chcę się na siłę pchać skoro teoretycznie ciąża przebiega prawidłowo. W ogóle po ostatnim badaniu na samolocie przez ponad dobę miałam kłucia szyjki które mnie niepokoiły i od tej pory cisza więc z jednej strony wolę żeby mi tam nikt za często nie gmerał 🤭. Nie zmienia to faktu że nie mam poczucia kontroli i się momentami po prostu martwię...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 07:32

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 27 listopada 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co te 2 tygodnie zdążę się pomartwić :p ale badania na fotelu nie mam zawsze, co 2 wizytę, tak to tylko szyjke mi mierzy :)
    Wlaśnie zauważyłam (po suwaczku), ze nasi synkowie są w prawie jednakowym wieku. Moj urodzony 29.08.2018 :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 08:13

    Rucola lubi tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 listopada 2020, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa ja od razu zwróciłam uwagę na wiek Twojego synka i sobie wyliczyłam, że też musi być końcówka sierpnia :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 27 listopada 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miał być tydzień wcześniej, ale mu się kompletnie nie chcialo :p do porodu nie miałam ani jednego skurczu. Dopiero po oxy ruszyło, z krzyża...

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 listopada 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas synek był punktualny, dzień przed terminem zaczęła się akcja, ale rozwarcie kiepsko szło także też się umęczyłam...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3422

    Wysłany: 27 listopada 2020, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie cały czas tylko 1 kg na plusie, jestem w szoku, bo poprzednio waga rosła jak szalona, ale jestem szczupła więc trochę więcej mogę przytyć jakby coś😉 ech poród z córką miałam idealny, wspominam go z łezką w oku i trochę mi przykro, że tym razem już nie będzie tak pięknie. Mam teraz wizytę we wtorek, u mnie odwrotnie niż u Was, totalne zagęszczenie wizyt, ale w moim przypadku od początku niefajne historie, więc muszą mnie częściej kontrolować. Szczęście w nieszczęściu, że mieszkam pod Gdańskiem i mamy tutaj świetnych specjalistów od skomplikowanych ciąż bliźniaczych.
    W ogóle mam dzisiaj takiego smaka na śledzie w śmietance z ziemniaczkami, że oddałabym wszystkie skarby świata za taki obiadek🤤

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Chica Przyjaciółka
    Postów: 86 70

    Wysłany: 28 listopada 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola - u mnie też częstotliwość wizyt się nie zmieniła i kolejną wyznaczyli za równe 4 tygodnie, choć wcześniej lekarz prowadzący (do którego chodzę prywatnie) nadmieniał, że na późniejszym etapie będę musiała odbywać je częściej i skieruje mnie do przychodni szpitalnej, także po to, żebym nie musiała za każdym razem płacić tak słono :( ..., no ale być może tak jak piszesz, skoro (odpukać) póki co wszystko jest OK to przestał mi takie rozwiązanie proponować;

    Wczoraj byłam na pierwszej wizycie u fizjoterapeuty - masaż naprawdę dobrze mi zrobił, dodatkowo testuję kinezjotaping ;) i póki co mam wrażenie, że rzeczywiście troszkę mi lżej ( w sensie, że jakby ktoś unosił nieco mi brzuszek;) ) ale wiecie autosugestia robi swoje ;)

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 28 listopada 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio wzięłam się za sprzątanie ubranek w garażu... od 2 dni boli mnie łopatka i między łopatkami... no szlag by to trafił :/ a mąż za masowanie się bierze jak poes za jeża :p

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 30 listopada 2020, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa jak tam plecy? Mam nadzieję, ze się poprawiło.. ja dziś robię ostatnie zamówienie z ikei i zaczynamy pranie :)
    No i u mnie skończone 30 tygodni. Z jednej strony boję się rewolucji ale z drugiej bardzo się cieszę, ze tak leci. Oby do 21go stycznia....

    Jaksa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ