X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 30 listopada 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plecy... jak leżę to nie bolą, gor z ej jak układam te ciuszki w garażu. Chyba część sprzedamy, a troche zostawić jak komuś w rodzinie się urodzi.
    30 tydzień to już ładnie :)

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie... Ech u mnie tak sobie, krwiak nadal potężny, większy niż ostatnio, aż się dr zdziwiła, cały czas zagraża poronieniem, więc nadal leżenie i leki🤷‍♀️ z dobrych wieści to, że Dzidziki zdrowo rosną 🙂

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 1 grudnia 2020, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa mam nadzieję że się powoli zacznie w końcu wchłaniać.... Kiedy masz kolejną wizytę? Super że maluszki tak pięknie rosną!!

    Jaksa lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 04:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Jaksa mam nadzieję że się powoli zacznie w końcu wchłaniać.... Kiedy masz kolejną wizytę? Super że maluszki tak pięknie rosną!!
    Tym razem za dłuuuugie 2 tygodnie🙃

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny,jestem tutaj zupełnie nowa, pozwólcie że do Was dołączę:) właśnie zaczęłam 15 tydzien.
    Przyznam szczerze, że do zalogowania sklonil mnie post Jaksy, z tego względu że mamy podobny problem. Od ponad 3 tygodni leżę w łóżku z powodu krwiaka, zaczęło się od obfitego krwawienia, po lekach przez tydzień nic nie cieklo, a od prawie 2 tyg mam brązowe plamienia. Biorę standardowo duphason(od początku ciąży), progesteron dopochwowo (od krwawiwnia) i exacyl (przy krwawieniu 3x2), od niemal tygodnia 2x1, pomimo tego nadal plamie:( wizyta dopiero za 2 tyg.

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Forumowiczko👋 czyli łączymy się w bólu, ja też cały czas plamię, szalenie traumatyczne doświadczenie, za każdym razem jak idę do łazienki mam stan przedzawałowy🙄 ja biorę duphaston 3x2 i progesteron besis 3x2, musimy wyleżeć tego paskudnego krwiaka i będzie dobrze, nie ma innej opcji💪🤞ale to czekanie jest straszne...
    Napisz coś o sobie, ciąża 2 czy 1 kosmowkowa? Masz już jakieś Dzidziki w domu?☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2020, 10:36

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doskonale Cię rozumiem, moje wyjścia do WC wyglądają podobnie..
    Ciąża 2 kosmowkowa, 2 owodniowa.
    To moja pierwsza ciąża, więc wszystko jest dla mnie nowe, no i nie sądziłam wcześniej że tak źle można przechodzić ciążę. Pierwsze tygodnie właściwie też spędziłam w łóżku, a to z tego względu że mdłości, wymioty, ogólne oslabienie męczyło mnie do tego stopnia, że wyjście do piekarni było wyczynem. Teraz nadal mam mdłości itp, ale przynajmniej zwykle głównie tylko rano, a nie przez cały dzień jak to było wcześniej.

    Z tego co widzę, Ty masz już dzieciaczka, powiedz jak jesteś w stanie to ogarnąć przy leżącym trybie życia? Mam nadzieję, że niedługo pozbędziemy się tych wstretnych krwiakow, że będzie wszystko ok i staniemy na nogi.

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wygląda na to, że te podwójne ciąże są takie wykańczające, pierwsza ciąża była cudowna, teraz czuję się jak dętka, na szczęście mdłości przeszły... Bo to był straszny czas😉
    Mąż pracuje w domu, więc wszelkie sprawy z dźwiganiem, podnoszeniem ogarnia on. Przychodzi do mnie mama, sprząta, zabiera Młodą na spacer, gdyby nie jej pomoc, nie wyobrażam sobie tego...
    Kciuki, żeby mdłości odpuściły już całkowicie✊

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Forumowiczko. :) fajnie ze kolejna dolaczasz do naszego forum. Dziewczyny trzymam kciuki za Was. Oby te krwiaki szybko zniknely.

    Jaksa lubi tę wiadomość

  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Forumowiczko😃 wiadomo jaka u ciebie płeć?

    Ja już długo nie plamie ale też za każdym razem gdy idę do łazienki to z obawą żeby aby się krew nie pokazala...

    Mam nadzieję że w niedługim czasie pozbędziecie się tych krwiaków... Trzymam kciuki

    Jaksa, Forumowiczka lubią tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 2 grudnia 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też Cię witam Forumowiczko!
    Bardzo Wam współczuję tego ciągłego stresu podczas wizyt w łazience, ja miałam tak w pierwszej ciąży, kiedy nie mogłam uwierzyć, ze w niej jestem i nie wierzyłam, że to się dzieje naprawdę, ze pewnie zaraz mnie krew zaleje :P W tej ciąży jest zdecydowanie spokojniej, mimo tego, ze jest bliźniacza ale załącza mi się stres przed przedwczesnym porodem, choć jestem już naprawdę daleko!
    Ciąża bliźniacza jest dużo trudniejsza od pojedynczej, fizycznie przede wszystkim ale nagroda za trudy jest podwójna :)
    ja już mam wyprawkę na wykończeniu. Muszę zaczekać na materac do łóżeczka bo będę mieć robiony na wymiar, ale liczę, ze przed świętami zamknę temat wyprawki, myślę, ze będę też do świąt spakowana.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Rucola, ze wyprawka juz gotowa prawie. Ja dopiero po Nowym Roku sie biore za to. Teraz czekam na poniedzialkowa wizyte polowkowe. :)

    Rucola lubi tę wiadomość

  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, cudownie się to czyta, oby ta ostatnia prosta, jeszcze w magicznym okresie świątecznym🌲🎅, była czasem błogiego spokoju i wytchnienia, przed zbliżającym się armagedonem😉
    Rozumiem, że będziesz miała jedno większe, niestandardowe łóżeczko dla maluszków?

    Rodzina, ooo to kciuki zacisnięte za same dobre wieści na badaniach✊✊🤞

    Rucola, Rodzina lubią tę wiadomość

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaksa wrote:
    Rucola, cudownie się to czyta, oby ta ostatnia prosta, jeszcze w magicznym okresie świątecznym🌲🎅, była czasem błogiego spokoju i wytchnienia, przed zbliżającym się armagedonem😉
    Rozumiem, że będziesz miała jedno większe, niestandardowe łóżeczko dla maluszków?

    Rodzina, ooo to kciuki zacisnięte za same dobre wieści na badaniach✊✊🤞
    Tak, niestety póki co mamy bardzo małe mieszkanie i musimy kombinować, choć ja i tak planowałam, że dzieci na poczatku będą spały razem. Kupilismy kojec Klupś o wymiarach 105x101cm przy czym wymiary wewnetrzne to 100cmx96cm i takiego materacyka potrzebujemy. Później planujemy ten kojec przedzielic na 2 mniejsze łóżeczka w jednym. Zobaczymy jak to będzie się u nas sprawdzac. Na dzień dzisiejszy nie mamy ani innego pomysłu ani opcji ze względu na brak miejsca a starszakowi nie zabierzemy Jego łóżeczka, w dalszym ciągu będziemy je dostawiac do naszego żeby mógł do nas wędrowac w nocy :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina mocne kciuki, daj znać po, koniecznie!!! No i oby potwierdziła się wymarzona płeć :)

    Rodzina lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wielka nadzieje ze ta parka jest w brzuchu. Dzieki za wsparcie. Na pewno napisze po wizycie.

  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka32 wrote:
    Witaj Forumowiczko😃 wiadomo jaka u ciebie płeć?

    Ja już długo nie plamie ale też za każdym razem gdy idę do łazienki to z obawą żeby aby się krew nie pokazala...

    Mam nadzieję że w niedługim czasie pozbędziecie się tych krwiaków... Trzymam kciuki
    Plci jescze nie znam i szczerze mówiąc przez te ostatnie "przygody" nawet o tym nie myślałam.
    Dzięki dziewczyny za wsparcie.
    Jak ja zazdroszczę tym, które mają już blisko;)

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 grudnia 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko doczekasz się, zobaczysz. Mi ta ciąża leci, nie wiem jakim cudem tak szybko, choć przyznaję, ze od 27tc jestem bardziej wyluzowana. Początki były bardzo trudne i najpierw odliczałam dni do końca 12tc bo mdłości mnie wykańczały a jak się ciagnęło dalej to straciłam nadzieję, ze się poprawi, ale w połowie 5go miesiąca się poprawiło :P

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, dajesz nadzieję;) ja identycznie jak Ty czekałam na koniec 12 tygodnia, a teraz to już licze czas od wizyty u lekarza do wizyty;)
    Pewnie jak zdążę wyluzować to niedługo zacznę od nowa się stresować - tym razem przedwczesnym porodem :p

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 4 grudnia 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko nie ma co ściemniać, tak to wygląda :P ja też się stresuję, ale to już jest inaczej, że masz świadomość, ze dzieci z duzym prawdopodobieństwem przezyją i będą zdrowe. Jutro kończe 31tc :)

    Rodzina, Forumowiczka lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ