X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, mam nadzieję, że macie świetne nastroje po Mikołajkach 🎅 Rodzina, czekam z niecierpliwością na dzisiejsze wiadomości z wizyty✊
    Forumowiczko, jak się czujesz, ja mam wrażenie że wczoraj poczułam pierwsze ruchy, megaa wcześnie, ale w poprzedniej ciąży czułam już w 16 tygodniu mimo łożyska na przedniej ścianie, a teraz są dwa pisklaki, więc może to już to🤔 nadal, codziennie, zwłaszcza jak wstaje z łóżka po nocy, mam krwawe "mikro chlusty"😬 ale już takie brązowe, więc oby to już nic świeżego tylko opróżnianie krwiaka, ale swoją drogą, dużo tego, no ale dziad też spory więc może tak to musi wyglądać 🤷‍♀️ w czwartek mam teleporade że swoim hepatologiem, moja wątroba jest w tragicznym stanie... Alat i aspat poszybował w kosmos... Pewnie po tych końskich dawkach progesteronu 🙏 się, żeby za tydzień dr pozwoliła już schodzić z leków bo długo już moje wątróbsko nie wytrzyma ech
    Dobrego dnia 🌞

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Jaksa. Do mnie Mikołaj nie przyszedł zastanawiam się czy byłam niegrzeczna🤣 dzieciaki w miarę zadowolone z prezentów😀. Brazowa krew to już oczyszczanie także będzie dobrze😉
    Ja też czułam ruchy już w 14 tygodniu. Ty masz jakiś problem z wątroba?

    Dzisiaj połówkowe 😀Miłego dnia dziewczyny.

    Jaksa, Rucola lubią tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka, przepraszam, umknęło mi, że też dzisiaj wizytujesz. Kciuki mocno zaciśnięte za same dobre wiadomości.na badaniu🤞✊🍀 oj ten Mikołaj niedobry, musi się zrehabilitować i przynieść Ci coś ekstra w Wigilię😁
    Uff to mnie nieco uspokoiłaś, niech dziad zasycha😉
    Niestety mam przewlekłe zapalenie wątroby od dziecka, i cały czas muszę to kontrolować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2020, 11:26

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie:) dla mnie ta niedziela była wyjątkowo łaskawa, dawno tak dobrze się nie czułam, no i obyło się bez wymiotow nawet;)

    Jaksa, brązowe plamienie jest ok w tej sytuacji. Ja przez 2 dni miałam zupełny spokój od plamien, ale potem znowu się pojawiły, z tym że już w śladowych ilościach w porównaniu do tego co było wcześniej. Więc mam cichą nadzieję, że już zbliża się koniec tego dziadostwa. Mam nadzieję, że Twoja wątroba też będzie dzielnie się trzymać!

    Również czekam na wiadomości po wizytach i trzymam kciuki! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2020, 11:51

    Jaksa lubi tę wiadomość

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina, Różyczka! Czekamy na wieści!!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z dobrych wieści to chłopaki ważą 565g i 569g. I wszystko w porządku.ułożeni główkowe. Ze złych wieści to skróciła mi się szyjka od 31.10 z 3,78cm na 2,90 cm i się trochę podłamałam...

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 grudnia 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko chłopcy pięknie ważą a co do szyjki to jeśli ma więcej niż 2,5 cm w okolicy badań połówkowych to ryzyko porodu przedwczesnego wynosi tylko 10%, choć wiadomo, trzeba rękę trzymać na pulsie w takim wypadku....

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko, najważniejsze że badanie wyszlo ok i Dzieciaczki pięknie przybierają. Rozumiem też Twój niepokój, ale tak jak Rucola piszę, jest powyżej normy także nie jest tak źle;)

    Dziewczyny, a powiedzcie mi od jakieo etapu ciąży lekarz powinien regularnie sprawdzać tą szajkę? Szczerze, to ja nie mam bladego pojęcia ile cm ma moja, nigdy dr nie podała mi takiej informacji. Z racji że to moja pierwsza ciąża też nie zawsze wiem o co dopytywac. Czy długość szyjki mierzy się tylko dopochwowo czy przez zwykle USG też jest w stanie oszacować?

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko, ponoc najistotniejszy jest pomiar z okolicy badań połówkowych i wtedy szacuje sie ryzyko. Dalsze badania zależą też na pewno od lekarza prowadzącego, tak samo jak wykonywanie ktg. Na pewno wazny jest wywiad ale u Ciebie to jest pierwsza ciąża więc pewnie badanie szyjki w okolicy badań połówkowych będzie podstawą. Mnie lekarz bada palpacyjnie na każdej wizycie i na podstawie tego mówi jak sytuacja wyglada a dopochwowo głowicą USG pomiar robił tylko raz w 22tc. Myślę, że jeśli coś go zaniepokoi w badaniu palpacyjnym to powtórzy pomiar.

    Perelka lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko, piękną wagę mają chłopcy, i jaką wyrównaną🤩 rozumiem Twoje obawy, kazda z nas marzy o pancernej szyjce do końca ciąży, ale lekarz będzie to kontrolował i tak jak dziewczyny napisały, będzie dobrze🤞 ps tylko nie wpadaj w świąteczny szał i się nie przemęczaj🤗

    Forumowiczko, ja mam mierzoną szyjkę na każdej wizycie, palpacyjnie a potem jeszcze na usg dopochwowym. Zobaczymy jak to będzie wyglądało jak zacznę wizytowac co tydzień, w sumie wolałabym żeby mi tak często tam nie gmerali😅
    Przez powłoki brzuszne też chyba można zmierzyć szyjkę, bo po prenatalnych dostałam m.in. zdjęcie szyjki, a dopochwiwego nie miałam🤷‍♀️

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ciesze się że z chłopcami dobrze na całe szczęście. I niby wiem że nie ma tragedii ale d o tych 2,5 cm nie wiele brakuje a tyle jeszcze przedemna. Przejmuje się bo potrzeba mi więcej pomocy, mąż i tak ma sporo na głowie to jeszcze dojdzie mu więcej. A jeszcze tyle rzeczy miałam zrobić przed porodem... Trudno muszę to jakoś przeżyć najważniejsze są dzieci.

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Jaksa Autorytet
    Postów: 1182 3423

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko, a masz możliwość poprosić o pomoc kogoś z rodziny albo przyjaciółkę? Ja całe dorosłe życie byłam niezwykle samowystarczalna, ale teraz tak się porobiło, że zaangażowałam do pomocy sporo osób z mojego otoczenia. Życzę Ci żebyś znalazła wokół siebie dobre dusze, które Ciebie i męża nieco odciążą✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2020, 09:06

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    Start 2014
    8xIUI😔 III IUI cb👼
    2019 👧🏼
    2021 ur. 24+4tc👼👶
    2023 👧🏼
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, zatem cierpliwie zaczekam z pomiarem tej szyjki do badań połowkowych, choć z drugiej strony trochę jestem ciekawa jak to u mnie wygląda;)

    Różyczko, lepiej już sobie odpuścić niektóre obowiązki, niech nawet bałagan będzie w domu itp, teraz trzeba być "leniwa księżniczką", bo musimy dbać o siebie i odpoczywać podwójnie, a nawet potrójnie;)

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Moje dzieciaczki sa zdrowe. Maja 284g i 277g. Szyjka 35.9mm. Zamknieta.Czuje czesto ruchy maluchow od 19 tyg. Troche mi smutno, poniewaz na badaniach prenatalnych wyszlo, ze bedzie parka. Bardzo chcialam dziewczynke. Bedzie dwoch chlopakow.
    Rozyczko jakie duze maluszki masz. Z szyjka bedzie dobrze. Tylko sie oszczedzaj. Bierzesz luteine? Ja od poczatku ciazy.
    Jaksa fajnie ze ten krwiak sie oczyszcza.
    Bedzie dobrze dziewczyny!!!

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina,a w którym jesteś tygodniu? Bo gdzieś mi chyba umknęło..
    Super, że z dzieciaczkami wszystko dobrze. Wiem, że liczyłaś na parkę, ale myślę że jak już zobaczysz swoich chłopaków 'na żywo' to tak się w nich zakochasz, że będzie Ci już wszystko jedno;)

    Rodzina lubi tę wiadomość

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny🙂
    Dzisiaj wpadła teściowa do obiadu przyszykowała później ma jeszcze przyjść. Ale schorowana kobita po raku. Moja mama też ma przyjechać ale swoje lata ma.I też mi przykro że to one mnie a nie ja im pomagam. A ja też byłam zawsze samowystarczalna i złe się czuje ze kręcą mi się po domu🙈 jeszcze zaczety remont naszej sypilni.
    Rodzina super że wszystko dobrze, następnym razem uda się wam dziewczynka. U mnie będzie razem pięciu chłopaków 🙃 Biorę luteina 2x1 i magnez

    Rodzina lubi tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ciąża mnoga przynajmniej dla mnie jest bardzo obciążająca, z synkiem śmigałam do porodu jak kozica z pancerną szyjką. Na tyle pancerną że mimo akcji porodowej nie chciała się w ogóle rozwierać. W ciąży mnogiej z planowym cc jest to bardzo pożądane, ale wiadomo, ze duzo mniej realne niż w ciąży pojedynczej....
    Rodzina ja Ci napisze tak, chłopcy są przecudowni. jak urodzisz to się zakochasz bez pamięci :) Rozumiem Cię, ze marzyłaś o dziewczynce, wiele kobiet marzy o córeczce, ale nie to jest najważniejsze ;) zresztą to Twoja pierwsza ciąża, przecież jeszcze wszystko może się zdarzyć!!!
    Ja Dziewczyny czekam już na ostatnie zamówienia i można rzec, ze jestem prawie gotowa :P Nie będę ukrywać, ze sprawność fizyczna dużo ułatwia no i ta niezależność o której mówicie.... Jeśli będe mogła coś doradzić w temacie wyprawki to pytajcie śmiało, spróbuję pomóc.

    Rodzina lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko wczoraj zaczelam 20 tydz. Mysle, ze juz 2 dzieci mi wystarczy. Ciezko bylo mi zajsc w ciaze. Dlugo sie staralismy. Nigdy nie mialam stycznisci z chlopcami, dlatego sie boje czy zbuduje dobry kontakt jak beda dorosli. Teraz trzeba wymyslec drugie imie dla chlopca...

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina wrote:
    Forumowiczko wczoraj zaczelam 20 tydz. Mysle, ze juz 2 dzieci mi wystarczy. Ciezko bylo mi zajsc w ciaze. Dlugo sie staralismy. Nigdy nie mialam stycznisci z chlopcami, dlatego sie boje czy zbuduje dobry kontakt jak beda dorosli. Teraz trzeba wymyslec drugie imie dla chlopca...
    Kochana ja tez się długo starałam o synka, brałam morze leków no i nie ma co ukrywać gonił mnie też wiek. Z bliźniakami zaszłam nawet nie wiem kiedy.... Choć rozumiem, ze dwójka jest satysfakcjonująca, ale jak to mówią, nigdy nie mów nigdy ;)

    Rodzina lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 8 grudnia 2020, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola a masz jakąś listę co np. dla siebie do szpitala? Bo tak myślę że zacznę coś zamawiac.

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ