X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 6 września 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta grupa na facebooku, te historie motywujące do działania. Że te nasze mleko takie drogocenne. Jak mam im dac mieszanke to chora się robię. Ale na luzie działam.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 6 września 2021, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko super taki urlop 🙂 podziwiam Was bo ja bym się bała w góry z maluchami iść w tym roku , chociaż wiem że pełno ludzi chodzi od początku z dziećmi 🙂

    Rodzina, Rucola jak ja Wam zazdroszczę tych ilości mleczka. Jak sobie przypomnę moje nastawienie w ciąży na karmienie piersią a teraz nie dość że nie karmiłam w ogóle to z odciaganiem też nie wyszło żeby tylko moim karmić.

    Perelka lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 września 2021, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka u mnie kluczową rolę odegrało doświadczenie, bo wiedziałam że ze swoich cyckow jestem.w stanie dużo wyciągnąć. Początkowo na 8mou sesjach dochodzilam nawet do 3 litrów na dobę, aktualnie na 7miu ściągam trochę ponad 2l. Gdybym miała być na 12tu sesjach i nie zaspokajałabym potrzeb dzieci, to pewnie sciagalabym na 2-3 porcje na dobę a reszta mm. Ja jestem zdania że nic na siłę. Jeśli ma się potencjał i możliwości to grzech nie skorzystać, ale jeśli nie ma się warunków, nie ma sensu się katować. Ja mam warunki, mocno gruczołowe piersi więc ściągam bo gdybym tego nie robiła to miałabym wyrzuty sumienia, po prostu nie potrafię nie wykorzystać tego, że mam możliwość. Gdybym jej nie miała to po prostu bylibyśmy na mm :) dla.mnie to oczywiste i w niczym by mi nie umniejszyło jakoś matce:) to tak jak z.porodem, planujesz SN a wychodzi cc. Życie wszystko weryfikuje. Grunt to robić wszystko zgodnie ze swoimi możliwościami :)

    Mamuska lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 7 września 2021, 03:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola ❤

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 września 2021, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina widzę że ściągamy razem 😅

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 7 września 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola masz rację oczywiscie, ja też uważam że nic na siłę i nie czuje się gorsza matka tylko po prostu mi szkoda, ale cieszę się że cokolwiek mogę im dać mojego mleczka.

    Rodzina, Rucola lubią tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 7 września 2021, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ja takiego potencjału Rucola nie mam.
    Mamuska, Forumowiczko obracaja się Wasze pociechy, łapią za stopki?
    Maxi, Mimi, Kateem, Rozyczka jestescie?

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 7 września 2021, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina moje jeszcze nie. Ani się nie obracają ani nie łapia stopek. Hania jak leży na pleckach to bardzo podnosi główkę do góry. Tera mają 4 miesiące i tydzień

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 7 września 2021, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola chyba Twoje maluchy są najstarsze tutaj, kiedy zaczely siedzieć? Bo U innych dziewczyn jeszcze chyba za wcześnie ?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 7 września 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello. Moje Śliczności kończą dzisiaj 2 miesiące i ważą po 4900g mniej więcej. Kolki już w miarę odpuściły, ale dzieciaki nie dają mi chwili wytchnienia. Cały zeszły tydzień Gaja nie spała nocami. Albo od karmienia o 21, albo od północy do 3 nad ranem lub nawet do 6.30. Dopiero w weekend dała nam pospać i budziła się tylko na jedzonko. Igor potrafi przespać 5-6 godzin, bo już nie wybudzamy na karmienie. Teraz w ciągu dnia między karmieniami śpią na zmianę. A jak nie śpią to krzyczą. Nie jestem w stanie nic zrobić w ciągu dnia jak jestem sama. Macie, albo miałyście podobnie?
    Z bólem serca kończę swoją przygodę z kpi😢 wiele mnie to emocji kosztowało i kosztuje nadal. Ja jestem pod tym względem dla siebie dość surowa i właśnie czuję się gorszą matką z tego powodu😔, ale już zaczynam wysiadać.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 7 września 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola przede ciaza ważylam ok 52kg, teraz ważę 50, a pewnie gdybym nie pochlaniala takich ogromnych porcji jedzenia to zeszło by jeszcze niżej :p

    Mamuśka moje mają 7 mc i siadają ale z podporem, jeden jeszcze 2 rączkami się podpiera, a drugi już tylko jedna. Natomiast do pięknego siadania jeszcze im sporo brakuje, brzuszek jeszcze musi się wzmocnić.

    Elleen jesteś wspaniała matka niezależnie od tego w jaki sposób będziesz karmić:* nie zadręczaj się dla maluszków ważniejsze od rodzaju mleka jest szczęśliwa mama❤

    Mamuska lubi tę wiadomość

  • kateem Debiutantka
    Postów: 13 10

    Wysłany: 7 września 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dziewczyny! U mnie bez zmian, nadal walczę z laktacją 😓 dziewczynki ładnie przybierają na wadze, waga z 01.09.2021- 3900 i 3700. Mordologię też ładną mają. Wydaje mi się, że Gabrysię męczą kolki- pomaga termoforek z pestek wiśni 🥰 zakupiłam jeszcze Sab Simplex używaliście? Jak tak to polecacie? Słyszałam dużo dobrych opinii o tym specyfiku na kolki

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 września 2021, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka moje dzieciaki nie siadają a ja ich nie sadzam. Synek czworakuje do tyłu, do przodu nie umie wystartować :) ponoć wszystko jest w normie, wczoraj byliśmy u fizjo. Na spacerach jeżdżą na brzuszku, nie sadzam, ewentualnie delikatnie podnoszę oparcie :)
    Perełko pytam o wagę bo kiedyś chyba pisałaś że ważysz 6kg mniej niż przed ciążą i zastanawiałam się jak to teraz wygląda 😅 ja też pochłaniam ogromne ilości jedzenia i dopiero na 8 miesięcy dzieci wróciłam do wagi, czyli dziś 😅 chciałabym jeszcze zejść 2-3kg, fajnie by było 😂
    Ellen Kochana naprawdę się nie zadreczaj. Czasem się po prostu nie da ale to q żaden sposób nie definiuje Ciebie jako matki. Cieszmy się, że żyjemy w czasach kiedy nasze dzieci nie muszą cierpieć głodu i mamy dostępne jedzenie dla dzieci od ręki. Kiedyś to musiała być masakra.

    Mamuska lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 7 września 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) już od dawna zbierałam się żeby napisać i tak schodziło. Chłopaki właśnie skończyli 4 miesiące, wagi z przed tygodnia to 5.750 i 6 kg.
    Chyba w końcu mogę powiedzieć, że zakończyła się nasza przygoda z kolkami. Czasem chłopcy mają jeszcze ataki, ale trwa to powiedzmy ok pół godziny i przechodzi, a nie tak jak wcześniej krzyk dzien i noc. Śpią więcej niż kiedy mieli nawet tydzień (wtedy potrafili nie spać np ciągiem 6 godz). Są coraz bardziej kontaktowi, duzo sie uśmiechają. W końcu mogę tak na prawdę cieszyć się macierzyństwem:) te pierwsze 3 miesiące to był istny sajgon i patrząc z perspektywy czasu nie wiem jak mogłam wtedy funkcjonować. Także ten etap zamykam i mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej :)
    Sab simplex ponoc ma taki sam skład jak espumisan, ja nie stosowalam. Używaliśmy delicol i espumisan, ciężko mi powiedzieć czy cokolwiek to pomogło, była masakra, ale może bez tego byłoby jeszcze gorzej.. Kto wie.
    Jeśli chodzi o nabywanie nowych umiejętności to ja widzę postępy np stabilniej trzymają główki itp, ale nie obracają się jescze ani nie łapią za stópki. Ogolnie często mają zaciśnięcie pięści i niezbyt idzie im łapanie przedmiotów (co ma związek z napięciem mięśniowym). Fizjo mówi, że powinni łapać zabawki dużo lepiej na tym etapie, natomiast nie wiem do końca czy faktycznie, bo przecież chłopcy są z 36 tyg, czyli chyba należy im liczyć 4 tyg do tyłu.

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 7 września 2021, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kateem ja stosowałam sab simplex już 10lat temu u syna, który miał okropne kolki i to było dla nas zbawienie, nic innego nie pomagało. Teraz u bliźniaków też go używałam chociaż miały dużo mniejsze problemy faktycznie skład mają taki sam jak Espumisan , ale to jest ciekawe że Espumisan u nas nie pomagał a sab simplex tak.

    Elleen nie możesz tak myśleć, jesteś cudowna matka , choćby dlatego że tak włączyłaś o to mleczko. Nie udało się to trudno. Popatrz na to z tej strony że nie będziesz uwiązana do laktatora ,zrobicie mleczko i spokój 🙂

    kateem lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 10 września 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) czy pamiętacie jaki miałyście przyrost beta hcg podczas ciąży blizniaczej? We wtorek mam pierwszą wizytę dopiero. Trzy razy badałam bete, przyrost mam co 48h na poziomie 244%. Wg norm przyrost przy jednym dziecku to 66-100%, stąd moje podejrzenie że mogą być bliźniaki 🙂 do tego mam wysoki progesteron. Jak uważacie?

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 10 września 2021, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka2021 wrote:
    Hej :) czy pamiętacie jaki miałyście przyrost beta hcg podczas ciąży blizniaczej? We wtorek mam pierwszą wizytę dopiero. Trzy razy badałam bete, przyrost mam co 48h na poziomie 244%. Wg norm przyrost przy jednym dziecku to 66-100%, stąd moje podejrzenie że mogą być bliźniaki 🙂 do tego mam wysoki progesteron. Jak uważacie?
    Specjalnie szukałam na forum swoich wpisów bo nie byłam pewna swojego przyrostu,ale tak: pierwsza betę miałam 125,a kolejna po 48h już 490. Daje to ok 290%.

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Malinka2021 Autorytet
    Postów: 965 1103

    Wysłany: 10 września 2021, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Specjalnie szukałam na forum swoich wpisów bo nie byłam pewna swojego przyrostu,ale tak: pierwsza betę miałam 125,a kolejna po 48h już 490. Daje to ok 290%.

    Dziękuję za odpowiedź 🙂

    PCOS, starania od 2018, klinika od 2021
    08.21 4ta stymulacja (letrozol+bemfola+ ovitrelle)
    12.05.22 👶Wojtuś💙
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 11 września 2021, 03:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już nie pamiętam dokładnie ile, ale też miałam bardzo duzy przyrost. Pamiętam jak dziś, jak szukałam na internecie informacji czy to normalne ;)

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 11 września 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam też giganty przyrosty po 300% lub nawet więcej;) i progesteron też był bardzo wysoki ;)

    Malinka2021 lubi tę wiadomość

‹‹ 127 128 129 130 131 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ