X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 21 sierpnia 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze mamy ćwiczenia od neurologopeda które nijak nam nie wychodzą bo trzeba je robić przy zamkniętych ustach czyli tak jak u nas to gdy śpią gdzie ja ich masuje a oni się budzą...
    Eh ciężko mi z tym wszystkim

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 21 sierpnia 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko, a z jakiego powodu macie zalecane ćwiczenia od neurologopedy?

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 21 sierpnia 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczko chłopaki otwierają buzię i język wystawiają. Oprócz tego Sz ma opadający kącik ust, a M. Trochę za krótkie wędzidełko (i że ogólnie do podcięcia jak się nie poprawi ćwiczeniami) chociaż tu nie jestem przekonana bo osteopata też oglądał i mówił że ok. Ogólnie ćwiczenia są na wzmocnienie mięsni ust

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 21 sierpnia 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko dokładnie, ostepatka masowała głowę ale nie wiem co dokładnie, czy kości czy szwy, ogólnie cała glowa chodziła 😅 ale też powiedzmy masowała kark, barki. Nie wiem jak to nazwać, wykonywała jakieś tam czynności, uciskała, przesuwała, no ciężko to tak wprost nazwać....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2021, 23:35

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 22 sierpnia 2021, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Rucola. Czy udalo się poprawic kształt główki?

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 sierpnia 2021, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka32 wrote:
    Dzięki Rucola. Czy udalo się poprawic kształt główki?
    Zdecydowanie. Nie jest idealna ale już teraz akceptowalna :)

    Różyczka32 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co u Was słychać? Jak dzieciaczki?

    Elleen jak sobie radzisz?

    Kątem a Ty jak tam?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • kateem Debiutantka
    Postów: 13 10

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 02:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka!
    Walczę z laktacją, po rozmowie z konsultantką laktacyjną mam karmić: 15min pierś, dokarmiam mm, a na koniec 15min odciągania laktatorem co 3h. Jeśli jest płacz między karmieniami to daję im to odciągnięte mleko (niewiele tego jest- około 20-40ml z dwóch piersi). Karmię tak od początku ale nie widzę, żebym miała więcej pokarmu 🥲. Kiedy można spodziewać się jakiegoś większego przełomu w karmieniu kp?

    A co tam u Was dziewczyny? 🥰

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamuśka walczymy dzielnie. Czasem uda mi się nawet ugotować obiad😂, a czasem nawet włosów nie uczesze tak jak wczoraj. Ale w czwartek byliśmy na pierwszych szczepieniach i liczyłam się z tym, że może być różnie. Na szczęście poza mniejszym apetytem wczoraj, żadnych niepożądanych reakcji czy temperatury nie było. Dzieciaczki ważą już po 4300 z wyjściowych 2700 i 2800g.
    Malutką męczyły kolki, ale mam wrażenie, że od kilku dni jest lepiej, jak zmieniliśmy mm na bebilon pepti. Teraz są na wieczór marudne i czasem nawet do 1-2 w nocy ich nie mogę ululać, ale nie ma już takich napadów płaczu jak wcześniej razem z prężeniem, że aż serce pękało, że tak dziecko cierpi.

    Kateem, ja z moimi kropelkami nie jestem ekspertką od odciągania pokarmu, ale wydaje mi się, że jak po 15 min KP jesteś w stanie jeszcze te 40 ml odciągnąć laktatorem, to nie jest źle😘 Jesteś wielka i podziwiam za Twoje samozaparcie.

    Mamuśka a co u Was?
    W ogóle co tak się tu ostatnio cicho zrobiło? Dziewczyny jak Wasze maluszki?
    Rucola jakies postępy przy rozszerzaniu dziety? Mamy tu jeszcze jakaś mamusie bliźniaków do rozpakowania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2021, 11:02

    kateem lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kateem niestety to jest każdego indywidualna sprawa. U jednych dziewczyn , które pilnowały systematyczności nie było problemu z laktacja a u innych ogromny problem. I mnie z kolei pol na pół. Nie mam tyle żeby karmić tylko moim , ale. W tej chwili już jedzą więcej więc mojego mają mniej niż połowę tego co zjadają na dobę.

    kateem lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen to ładnie ważą Twoje maluszki , super 🙂 u mnie też po pepti była ogromna poprawa i mniej płaczu.
    U nas w porządku , moje szkraby właśnie skończyły 4 miesiące, już są takie fajne pocieszne 🥰 Hania to taki śmieszek, jak tylko się na nią spojrzy to uśmiech na całą buźkę ma 🙂 teraz już biorą zabawki do rączek to zajmą się dłużej czyms i mam chwilę żeby coś zrobic.

    Elleen, kateem, Rodzina, Rucola, Różyczka32 lubią tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 31 sierpnia 2021, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bez zmian. Dzieci rosna bardzo szybko na moim mleku. Ważą ponad 8 kg(4 miesiace i 10 dni). Dokarmiam sporadycznie. Ciagne na 8 sesjach, czasem 7 jak gdzies jezdze. Bardzo duzo jem i wszystko dlatego chyba takie kaloryczne mleko jest.

    Różyczka32, Rucola lubią tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 31 sierpnia 2021, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina ja nie wiem czy jest taka zależność. Ja jem ogromne ilości a dzieci ważą 7,5 i 8 kg na prawie 8 miesięcy. Przy czym synek je więcej mojego mleka a jest szczuplejszy. Ja jestem zdania że to jest gdzieś tam genetycznie uwarunkowane i tyle :)

    Rodzina lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 1 września 2021, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzina a jak dokarmiasz to dajesz butelkę dodatkowo czy mieszasz ze swoim? Pytam profilaktycznie bo znów mam kryzys laktacyjny I już trochę sił mi brakuje żeby z niego wychodzić więc wolę wiedzieć...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 września 2021, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo! Co tu tak cichutko?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Perelka Autorytet
    Postów: 1067 1398

    Wysłany: 6 września 2021, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meldujemy się:) czytam Was regularnie ale czasu na odpisanie braknie. My dopiero co wróciliśmy z urlopu w górach, chłopaki przejechali po 500 km w jedną stronę praktycznie bez marudzenia, dużym ułatwieniem był fakt że wcinaja już stale bo mogłam ich nakarmić w czasie jazdy:) udało się nam też pochodzić po górach z trójka w nosidlach- także zero marudzenia jak byli w ruchu, natomiast jak mama dużej postala to już Dominiś nie był zadowolony 🤣 to był ich pierwszy raz w nosidelkach i wyszło naprawdę super :)

    Moje chłopaki już pełzają po całym domu jak szalone, Dominik już staje na nóżkach przy kanapie i w łóżeczku- ponoć to za wcześnie i mam Go stopować ale to szalone dziecko i jest zły jak go odkładamy i tak milion razy dziennie próbuje. Także już parę pierwszych bam też zaliczyliśmy🙄

    Kacperek z kolei jest naprawdę aniołkiem w ciągu dnia marudzi tylko jak jest głodny a tak to radosny 😁

    Wagowo u nas ok 7.15 i 7.55 tak więc cały czas chudzinki ale taka chyba ich natura :)

    W nocy nadal min 2 pobudki każdego na jedzenie, a i też zdarzają się nocki że co chwilę któreś głodne :) na szczęście zjedzą i śpią dalej uff :)

    Pozdrawiamy i piszcie co tam u Was 😘😘

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 września 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perełko super że urlop się udał? Z ciekawości chciałam zapytać jak Twoja waga? Ja dopiero wracam do wagi sprzed ciąży mimo tyłu nadprogramowych kalorii do zjedzenia 🤣🤣🤣 a moje Bąki 7600 i 8200 ale u nas już praktycznie 8 miesięcy. Synek raczkuje do tyłu, córeczka jest mało mobilna, zaczynamy w tym tygodniu rehabilitację na NFZ. Poza tym coś ruszylismy z rozszerzaniem diety, w nocy dalej pobudki na jedzenie 2-3 i jakoś jedziemy z tym koksem :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 6 września 2021, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola ja mieszanke daje bebilon advence robione na wodzie. A tak to moje praktycznie jedza. Dzis dostalam borowke amerykanska i dalam im po pol lyzeczki bez skorki. Nasz pierwszy smaczek. Zjedli i chcieli wiecej 🤣 Ale na tym koniec w pazdzierniku zaczyniemy po troszku z warzywami. Kaszki tez dzieciom dajecie?
    Perelko super, ze urlop sie udal. Zazdroszcze Wam tych aniołków. Ja w domu mam jednego płaczka, drugi troszke grzeczniejszy. Noce mi przesypjaja. Czasem jeden sie budzi ok 3 na mleko i dalej spi.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 września 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Rodzina! Ja mam puszkę capricare na czarną godzinę ale myślałam żeby początkowo dodawać do swojego żeby się przyzwyczajali, ale potem pomyślałam że może inny smak.im podejdzie bo już rozszerzamy diete ale w sumie póki co nie muszę z tego mleka korzystać, mam jeszcze sporo mrożonek jakby co, choć ostatnio cycki trochę odbiły i nawet znów coś mrożę. No ale wiadomo, to nie jest studnia bez dna 🤣🤣🤣 zazdroszczę przesypianych nocy!!! Bardzo!!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 6 września 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ciagle na bieżąco mam mleko a jak sie trafi wyjazd lub nie zdążę sciagnac to wtedy mm. Zadnych mrozonek nie mam. 1100-1300 ml mam dobowo. A nocek nie przesypiam bo wstaje sie odciagac. Jak sie trafi noc bez ich pobudek to mam zapas do przodu w razie większej ilosci karmien. Ale one potrzebowac będą coraz wiecej i będę musiala dawac częściej mieszanke. Ale i tak jestem z siebie dumna. Do pół roku chce pociągnąć. Wciągnęła mnie ta przygoda z laktatorem. Ale tak mi sie nie chce ciągle sie podłączac, myć i składać sprzętu.

‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ