X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Blizniaki w 2021
Odpowiedz

Blizniaki w 2021

Oceń ten wątek:
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi super jak Was wypuszcza razem :) jak się czujesz?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świąt dziewczynki 🙂 dużo zdrówka 😘

    Perelka lubi tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • Różyczka32 Autorytet
    Postów: 386 195

    Wysłany: 3 kwietnia 2021, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zdrowych i Wesołych Świąt😘

    Perelka, Mamuska lubią tę wiadomość

    Różyczka32


    Synkowie ur. 12.02.2021r. Miłosz 1950 45cm❤️, Szymon 1830 43 cm ❤️
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesolych wesolych...wyszlam tylko z synkiem...malej grozi zoltaczka wiec jest na obserwacji 2 dni dodatkowe...mam nadzieje ze ja we wtorek odbiore jak pojde na zdjecie szwow
    Boje sie aby dac rade...ale.mam nadzieje ze za kilka dni tygodni nabiore wprawy i pewnosci siebie

  • Lusi11-88 Koleżanka
    Postów: 59 37

    Wysłany: 4 kwietnia 2021, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Forumowiczka no też tak myślałam ale mój lekarz wyznaczył termin ale oczywiście uprzedził że to może się zmienić...
    Mam nadzieję że nie, że dotrzymam do tego terminu. To będzie 35 tydzień...

    Wesołych Świąt mamuśki 😘

    Lusi

    Szymuś 15.05.21 / 1490g
    Tymuś 15.05.21 / 1520 g
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi głowa do góry, na pewno dasz radę. Normalne, że masz obawy, ale wszystko będzie dobrze 🙂 super, że już jesteś z synkiem w domu a żółtaczką szybko minie i córeczka dołączy do Was 🙂
    Laktacja się rozkręciła?

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 5 kwietnia 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi ale to profilaktycznie zostawili? Dziwnie trochę, mi Marysi dali na lampy w szpitalu żeby zeszla żółtaczka póki normy nie przekroczyla

    Rucola lubi tę wiadomość

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja niby na lampy sie jeszcze nie kwalifikowala,ale uwazali ze sie moze wynik pojsc w.gore bilirubiny albo spasc..
    Wczoraj spadl wiec powtorka dzis..jesli bedzie niski to do domu okolo 13...wiec mzona powiedziec ze profilaktycznie byla na obserwacji 2 dodatkowe dni
    Laktacja u mnie kuleje niestety...
    W.szpitalu przystawialam do piersi ale nie wyciagaly mleka...sa zbyt mlode..z.37 tygodnia...moj syn z 42 tyg poradzil sobie super z.wyssysaniem z cycka..one.pomimo dobrego ssania i chwytania nie pily z piersi nic..ja zaczelam sciagac ale idzie jak krew z nosa 1/4 zapotrzebowania mam...podejrzewam ze to niedlugo oleje bo zajmije duzo czasu a efekty marne

  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie poddawaj sie Maxi moze to czasu potrzeba zeby sie laktacja rozkrecila. Podajesz im mleko modyfikowane?
    Jak czas minal z synkiem? Grzeczny?
    Ja jestem po wizycie ktg wyszlo dobrze, szyjka trzyma.

    Perelka lubi tę wiadomość

  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi u mnie była podobna sytuacja z kp i się poddałam. Ściąganie mleka, przystawianie i robienie mm, do tego opieka nad sobą i synem i dziewczynami zabierała tyle czasu ze zasypiałam w kazdym mozliwym miejscu, byłam słaba, wkurzona ciagle. Laktacja wygasla w tydzień, więc widać w jakim stanie była

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi, mam nadzieję że odebrałaś córeczkę ze szpitala 🙂
    Z laktacja poolprobuj jeszcze trochę, może się uda rozkręcić. A jeżeli się nie uda to trudno, na siłę nic nie zrobisz. A jak synek w domu?

    Rodzina super 🙂 oby tak dalej. Ja dzisiaj mam wizytę, mam nadzieję że też będzie wszystko ok i te 3 tygodnie jeszcze wytrzymam 🙂

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa1509 wrote:
    Maxi u mnie była podobna sytuacja z kp i się poddałam. Ściąganie mleka, przystawianie i robienie mm, do tego opieka nad sobą i synem i dziewczynami zabierała tyle czasu ze zasypiałam w kazdym mozliwym miejscu, byłam słaba, wkurzona ciagle. Laktacja wygasla w tydzień, więc widać w jakim stanie była
    u mnie tak samo było, w szpitalu kazali kp. Ale waga dzieci spadła poniżej 10%, kazali dokarmiać butlą. W domu przez 2,5 mca w miarę możliwości kp i dodawałam mm po karmieniu jak już krzyczeli przy piersi. JEdnak jak już zostałam sama wdomu nie miałam czasu za bardzo na kp bo i tak musiałam robić butle, mlekiem z piersi się nie najadali a trwało to zbyt długo kp + mm. W czasie gdy drugi się darł. Ddoatkowo krztusili się moim mlekiem, chyba wypływ był zbyt szybki? Jedyny plus że lepiej odbijali po kp.
    Wiec dałam dwie butle na raz, dodatkowo zajmowanie się nimi samej było zbyt wyczerpujące. W nocy w ogóle nie kp bo byłam zbyt padnięta. Tak samo u mnie było z wygaśnięciem, nie miałam nawalu abym musiała odciągać itp.

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Wszystko jest w porządku, przepływy ok, szyjka długa i zamknięta. Chłopak 2kg , dziewczynka 1900🙂

    Elleen, Rucola, Perelka, Rodzina, Forumowiczka lubią tę wiadomość

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • maxi Ekspertka
    Postów: 229 101

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ta laktacja wlasnie tak jest...dajesz cyca jednemu pol h drugiemu pol h...pozniej robisz.butelki z mm...a na koncu sciagasz...to trwa 1.5 h i za 1.5 h od nowa...teraz mam meza w domu..ale.jak zostane sama...nie.ma szans bym sciagala.
    Na szczescie.nie zyjemy w sredniowieczu dziewczyny...i nie grozi nikomu smierc glodowa. To kazdemu.wydaje sie normalne poza poloznymi ktore cisna na mleko kobiece. Ok jest lepsze,nie kloce sie. Ale sztuczne tez jest bardzo dobre,na 5+ ;) juz nie bede sie o ten celujacy zabijac..
    Cora juz w domu...dzieci tylko.spia jedza.i wala w.pieluchy...ciekawe.jak dlugo to.potra??
    Jestem juz spokojniejsza...ale...od dzis dwojka w domu...musze poczekac by czuc.oewnosx siebie ze sobie radze..
    Teraz poki.mozna staram.sie.odpoczac...
    Ps....z tym.odbijaniem.dramat...wydaje.mi sie ze moi w ogole nie odbijaja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2021, 19:26

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Mamuska Autorytet
    Postów: 324 128

    Wysłany: 6 kwietnia 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi super!!!! Oby tak dalej , niech jak najdłużej jedzą i śpią 😀
    Cieszę się, że już jesteście wszyscy razem w domu , odpoczywaj jak najwięcej ❤️

    iv09tv73pq3d9isv.png
    34bws65gfd9hflba.png
  • justa1509 Autorytet
    Postów: 4203 1233

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi, dokładnie tak to u nas wyglądalo. Jak zostałam sama z dziewczynami to nie bylo opcji żeby siedziec z laktatorem, sciagałam ze 4 razy na dobę, bo przeciez tez musze jeść. Nawet położna powiedziala, ze ona mi się nie dziwi, bo to ciężka robota a doba nie jest z gumy, doradcy laktacyjni przy blizniakach tez są ostrożni.

    k0kdqps6qlrq0b7i.png
    klz9hdgeo5cwgz05.png
  • martysia28 Koleżanka
    Postów: 76 4

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maxi wrote:
    Z ta laktacja wlasnie tak jest...dajesz cyca jednemu pol h drugiemu pol h...pozniej robisz.butelki z mm...a na koncu sciagasz...to trwa 1.5 h i za 1.5 h od nowa...teraz mam meza w domu..ale.jak zostane sama...nie.ma szans bym sciagala.
    Na szczescie.nie zyjemy w sredniowieczu dziewczyny...i nie grozi nikomu smierc glodowa. To kazdemu.wydaje sie normalne poza poloznymi ktore cisna na mleko kobiece. Ok jest lepsze,nie kloce sie. Ale sztuczne tez jest bardzo dobre,na 5+ ;) juz nie bede sie o ten celujacy zabijac..
    Cora juz w domu...dzieci tylko.spia jedza.i wala w.pieluchy...ciekawe.jak dlugo to.potra??
    Jestem juz spokojniejsza...ale...od dzis dwojka w domu...musze poczekac by czuc.oewnosx siebie ze sobie radze..
    Teraz poki.mozna staram.sie.odpoczac...
    Ps....z tym.odbijaniem.dramat...wydaje.mi sie ze moi w ogole nie odbijaja
    no własnie. przez naciski na kp byłam 11 dni w szpitalu bo dzieciaki spadly wagi poniżej normy. w domu brak szans na kp dwójki chyba ze ktos ma na stale pomoc. ja kp 2,mca + dokarmialam, teraz jest mi lzej robie butle ktore wypijaja w 15 min- pija zazwyczaj 180ml, 6-7 razy na dobe.
    moi ulewali i dodaje zagestnik. obijanie bylo trudne ale teraz bez problemu (4 mc)

  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio byłam na spotkaniu z położną i powiedziała, że oczywiście zaleca się karmienie piersią, ale wątpi czy przy 2 dzieci będę miała na to siłę i czas. Poleciła, zeby spróbować karmienia naprzemiennego: kp i mm. Nie wiem jak to wszystko będzie u mnie wyglądało w praktyce, bo to moje pierwsze dzieci, ale od początku nastawiałam się na kp.

    Dziewczyny, widzę, że ten czas poświąteczny był u nas bardzo wizytowy:) ja też jestem świeżo po wizycie, wszystko jest ok, szyjka trzyma. Po tych ostatnich moich skokach ciśnienia dostałam tabletki. No i nie uwierzycie, ale nie zdążyłam zażyć jeszcze ani jednej a ciśnienie jak ręką odjął wróciło do normy :D

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Forumowiczka Ekspertka
    Postów: 193 85

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha.
    Dostałam już skierowanie na wymaz gsb, czytam właśnie na internecie, że kilka dni przed badaniem ( na innej stronie, że 48 godz przed), nie powinno się stosować globulek dopochwowych, a ja nadal biorę progesteron, mogę zrobić przerwę na jeden dzień, ale więcej trochę się boję. Była któraś z was w podobnej sytuacji? Czy ten progesteron dopochwowy może mieć też wpływ na wynik?

    p19udqk3gr1pblu2.png
  • Rodzina Autorytet
    Postów: 323 166

    Wysłany: 7 kwietnia 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawilam luteine tydzien temu i nic sie nie dzieje. Wiec te 2 czy 3 dni nie powinny zaszkodzic.
    Ja tez sie wlasnie zastanawiam duzo na temat karmienia. Chcialabym swoim mlekiem ale czy sie uda i wystarczy na 2. Rucola Ty swietnie sobie poradzilas. Pozazdroscic. Jakis zloty srodek nam poradzisz???

    Forumowiczka lubi tę wiadomość

‹‹ 92 93 94 95 96 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ