X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Bliźnięta 2023
Odpowiedz

Bliźnięta 2023

Oceń ten wątek:
  • Karola95 Koleżanka
    Postów: 128 12

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też właśnie ruchy jednego czuję baaardzo delikatnie, ale ostatnio coraz częściej jednocześnie na żebrach i w pachwinach. Przypominają mi się stare dobre czasy, kiedy pod żebrami miałam żołądek a nie kawałek czyjejś pupy 😆

    Oo jak super, w tym szczególnym czasie potrzebujemy takiego wsparcia przyjaciółki ❤️
    Ja akurat dzisiaj byłam u fryza i też już umówiłam wizytę przed porodem, czyli w pierwszym tygodniu kwietnia :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2023, 20:54

  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 19 stycznia 2023, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się umowie do fryzjera, ale w marcu ;) u mnie dziewczynka to istna akrobatka, ostro nawala tymi małymi nóżkami. Chłopiec za to kopie mnie głównie po szyjce, chociaż dziś mam wrażenie, że się przemieścił i mam nogi na górze, a wcześniej on był pośladkowo, a ona główkowa.

    A co do posiadania pupy pod żebrami... ja ostatnio czułam czkawkę w mojej pupie, więc tego... 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2023, 21:42

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cszla wiem coś o tym 🙈🤷‍♀️🤦‍♀️ ten co jest na dole to jego kopniaki czuje w jelitach a czkawkę w pupie właśnie... to jest mega dziwne uczucie.

    Chociaż dla mnie ten ból żeber akurat jest bólem który bardzo ciężko znoszę w tej ciąży. I często próbuje ich wypchnąć spod tych żeber... ale oni jak bumerang w nocy ... zaraz zaczynają mi tam włazić ponownie. No i rano czuje się jak po sparingu bokserskim. Biedne moje narządy wewnętrzne 🤣🤣🙈🤯

    Chcicaloca co do porodu u mnie na dzień dzisiejszy raczej cc ale lekarka też powiedziała, że to na porodówce będą podejmować decyzje... kurcze ale już wolałabym się na coś nastawić. Bo jak bym miała rodzic SN to też chciałabym ćwiczyć krocze żeby jakoś się przygotować do tego porodu. Wszystko pewnie zależy na jakiego lekarza się trafi...
    Tylko boję się takiego scenariusza, że rodzi się pierwsze dziecko, to łożysko co jest nisko ułożone pęka i dostaje krwotoku. Wtedy szybką cesarka i transfuzja.... No dzięki to już chyba wolę cesarkę 🙈... wiem mam wybujałą wyobraźnię 🤣

    A jak u Was?

  • Karola95 Koleżanka
    Postów: 128 12

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czuję kopniaki i czkawkę w pupie 😆

    Elza współczuje Ci tego bólu w nocy :( już niedługo Ci zostało

    U mnie też na razie kwestia otwarta ale mam jeszcze dużo czasu, ciągnie się jak nie wiem… właśnie czekamy fizjoterapeuty i mam nadzieję, że coś mi pomoże bo mam tak napięte okolice kości łonowej, że aż mnie boli, wieczorem to zasnąć nie mogłam

  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza wcale nie jest to bujna wyobraźnia. Ja miałam takie same przemyślenia. Może nie z transfuzją krwi, ale że przy sn temu drugiemu coś się stanie..

    Karola napisz co Ci polecił fizjo na te kość łonową. Ja mam wizytę w poniedziałek i licze na tejpy plus magiczne odbólowanie mojego ciała :D

    cmllp2.png
  • Karola95 Koleżanka
    Postów: 128 12

    Wysłany: 20 stycznia 2023, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam podobne obawy co Wy, albo że jeden urodzi się sn i drugi cesarka bo pojawią się komplikacje 🙈

    Trochę mi rosmasowała 😂 i wiem, że w domu też mogę sobie masować i niestety u mnie takie bóle będą się pojawiać. Dodatkowo mnie otejpowała znowu i rozmasowala plecy, dzisiaj jestem wykończona po tej wizycie ale plecy mają się świetnie! Kolejny raz za 3tyg idę. Także myślę, że Tobie też pomoże i odczujesz ulgę :) a byłaś już kiedyś? To zwykły fizjoterapeuta czy uroginekologiczny?

    chicaloca lubi tę wiadomość

  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 21 stycznia 2023, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do uroginekologicznego. Byłam przed ciążą ze względu na problemy z trzymaniem moczu po ciąży 🙈 potem nie byłam, także jestem ciekawa. W dodatku idę do innej babeczki, bo do tej co chodziłam to terminy na za dwa tygodnie

    Karola95 lubi tę wiadomość

    cmllp2.png
  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Nieśmiało się witam,25 tydzień, w oczekiwaniu na parkę, w domu 3,5roczny synek , aktualnie standardowo chory ... cieżka ciąża , znowu leżę i chyba psychika siada...

  • Karola95 Koleżanka
    Postów: 128 12

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chicaloca i jak wrażenia po wizycie?

    Witaj Kasiunnia :) u mnie na pokładzie prawie 5 letni synek, też chory od soboty :( a jak się czujesz?

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)Generalnie ciężko... psychicznie głównie , chyba ciągly strach mnie przerasta.
    Jakoś nie mogę zebrać się w sobie zeby zacząć coś kupować, organizować...
    Wy juz na moim etapie ogarniacie, ogarniałyście wyprawkę?

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może mnie zmobilizujecie

  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, proszę powiedzcie czy w ciąży bliźniaczej miałyście wysokie bety moja aktualna beta to powyżej 19tys był to tydz 5.6 jest to moja 3cia ciaza pierwszą miała poza maciczna z 2giej ciąży mam córeczkę wtedy bety miałam niższe. Jestem w strachu do lekarza umówiłam się na przyszły wtorek.

  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kasiunnia! Witamy na statku "Bliźnięta w Natarciu", rozgość się u nas :) dopiszę Cię do pierwszej strony, gdzie są wpisane nasze Podwójne Mamy :)

    Co do wyprawki - też mi się za*ebiście nie chce... ale kompletuję. Część mam po synku, ale będziemy mieć parkę, więc chcąc nie chcąc trzeba coś ogarnąć. Nie zmuszam się bardzo, ale jak coś widzę w necie i wiem, że potrzebuję, to kupuję. I rozkładam sobie to, np w grudniu był plan zakupu wózek. W styczniu chcieliśmy dopiąć kwestię łóżeczek, materacyków, pościeli, rożków (generalnie rzeczy do spania). Były też wyprzedaże w styczniu, więc kupiłam ubranka dla dzieci w rozmiarze 50 i 56. Znalazłam też na vinted nowiutki fotelik z metkami o 250zł taniej, więc kupiłam go i od razu kupiłam do niego otulacz (żeby mieć do odhaczenia na liście jako 'komplet do auta'). Mi taka lista bardzo ułatwiła życie, mam to podzielone na kategorie (ubranka, podróże, sen, higiena, szpital) I po prostu idę systematycznie i w każdym miesiącu zamykam jedną z kategorii.

    Anetaaa7 u mnie bhcg w 26dniu cyklu wynosiło 302 mlU/ml, w 28 dniu cyklu 646 mlU/ml. Jesteś pewna, że w labie nie pomylili wyników? Ja miałam wysokiego proga, bo aż ponad 50.

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 41 dc. Nigdy mi się nie zdarzyło żeby mi pomylili wyniki ale nie wiem. Jutro powtórzę betę progesteron też rozważę. Dzięki za odpowiedź

  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kasiunia, widzę że grono podwójnych mam się powieksza 😀

    Jeżeli chodzi o bhcg to przy takim wysokim wyniku już się na niego nie patrzy. Ja miałam chyba 1200 i po 2 dniach 2000. Na pewno progesteron miałam podwójny koło 60, ale to pewnie dlatego, że dwujajowa ciąża.

    Dziewczyny dzisiaj byłam wyznaczyć sobie termin cc. I mam ustalony na 16.02
    Zrobili mi od razu ktg i usg. Każdy lekarz inaczej mierzy dzieciaki. Już 2 tygodnie temu mieli mieć 2kg i 2.2kg a dzisiaj niby to samo. Już sama nie wiem.

  • Anetaaa7 Przyjaciółka
    Postów: 161 37

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlaczego się nie patrzy? To nie robiłabyś bety? W poprzedniej ciąży miała w tym tyg ok 6tys.

  • Kasiunnia Koleżanka
    Postów: 63 12

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Wszystkie Mamusie jeszcze raz :)
    Elza jakie juz duże dzieciaczki, a podpytam , termin cc ustalili Ci na 38 tydzień?
    Mi od samego początku , oczywiście bardzo optymistycznie ustalił na 38 tydzień na 28 kwietnia , ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że dotrwamy

  • cslza Autorytet
    Postów: 1526 1852

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza ja z tymi pomiarami też zgłupiałam...

    Wczoraj musiałam pojechac do szpitala, bo od dwóch dni miałam mega ból brzucha, taki miesiączkowy i jakbym miała zaraz mieć skurcz, ktory nie nadchodzil. Okazuje się, że od rozciągania, dostałam nospę domięśniowo... Powiedziałam im, że nie pamiętam takiego bólu z pierwszej ciąży, że nie mogę się wyprostować, bo mnie tak brzuszysko ciągnie w dół i boli, a wiem jak boli brzuch na rozciąganie. Nawet do gabinetu szłam zgięta w pół. Werdykt jest taki, że jestem po CC, bliźnięta, za mało odpoczynku i niestety tak się stało. Także dziś leżę, nie robię nic, tylko jem i oglądam seriale 🥲

    Generalnie wczoraj sprawdziła mi doktor szyjkę i zmierzyła dzieci, szyjka 3,25cm. Dzieci nie wiem, raz jej wyszło 824g i 800 a za drugim razem 918g i 720g (to 22,4% różnicy). Kazała się nie martwić, ale jednak ta dysproporcja się powiększa i mnie to martwi 🤷‍♀️ 17 lutego jestem umówiona na USG 3 trymestru w szpitalu (tak mi kazał mój prowadzący), USG ma robić specjalista od ciąż mnogich. Mam nadzieję, że tym razem będzie ok z wymiarami...

    31.01.2018 Synek 👦 40+3
    7tc [*] 04.2022
    25.02.2023 Bliźnięta 🧑👩 30+6
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula, cześć :D fajnie, że do nas dołączasz. Ja tez mam 3,5 latka ;D

    Aneta ja nie robiłam bety, także nie pomogę.

    Laski byłam u fizjo. Ogólnie rozmasowała mnie i boli trochę mniej. Podobno jestem mega pospinana. Pokazała ćwiczenia, żeby dzieciaki się odwróciły. Zatejpowala mnie, ale tejpy zdjęłam wieczorem. Jak chodziłam było okej, czułam duże odciążenie. Niestety leżenie, siedzenie sprawiało mi duzy dyskomfort. Cisnęły mnie i bolał brzuch.
    Dziś tak mi chłopcy dają w kość. Boli mnie wszystko … czasem mam wrażenie, ze wyskoczą mi z dołu, tak dają czadu.



    Cslza trzymam kciuki za usg. Mam nadzieje, ze te różnice to tylko błędy pomiaru. A dolegliwości zaraz miną. Ciąża bliźniacza nie rozpieszcza.
    Elza 17 luty to już za chwilkę. 🙈
    Moze za jakiś czas stworzymy sobie czat na fejsie, czy coś. Żeby było bardziej prywatnie.

    cmllp2.png
  • Elza :) Autorytet
    Postów: 311 263

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do do bety to każdy lekarz mówi, że robi się ją do max 6 tys. Pozatym nie liczy się wartość a przyrost. Tak na prawdę od ok 1000-2000 powinno już być coś widać w obrazie usg.

    Termin hospitalizacji mam wyznaczony na 16.02 to jest 17+0. Z tym, że mówili że będą dzwonić;)

    Jestem za jakimś czatem będzie na pewno łatwiej się kontaktować;)
    No właśnie wiem, że to za chwilę.... chyba zaczyna to do mnie dochodzić.
    Co do bólu wszystkiego... to powiem, że ja nocami czasem już wysiadam. Nawet lekarze dzisiaj się dziwili jak ten wyżej jest ułożonym.. tyłkiem wciska mi się pod żebra, I z mojego żołądka robi sobie worek treningowy 😞

‹‹ 20 21 22 23 24 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ