X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie każda ma jakieś info więc razem damy radę ze wszystkim :-D

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My póki co tez odnośnie tego urlopu tacierzyńskiego znaleźliśmy tylko tyle, że tata może go wziąść, ale nie wiemy ile, wciągu 3 lub 4 lat od narodzin dziecka - jest on płatny 65% wynagrodzenia. My z tego nie skorzystamy, mój mąż weźmie urlop po urodzeniu malucha, lub jak moja mama po wizycie w styczniu wróci do domu...bo tak szczerze to myślę, ze 3 osoby przy maluchu to za dużo :) Więc niech mężuś pracuje a później weźmie sobie urlopik. Może mojej mamie uda sie znaleźć jakąś pracę na sezon przed swiętami wielkanocnymi w naszych piernikach :) To wtedy zostanie ciutke dłużej :)

  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie zamierzam przez pierwsze 2 lata isc do racy tylko siedziec z malym w domu. Przez pierwszy rok dostawac bede Elterngeld to jest 65% moich zarobkow z ostatniego roku a pracowalam na caly etat to mysle ze sporo wyjdzie. Moj maz nie bedzie bral urlopu bo nie ma sensu. Ja bylam na umowie probnej jak w ciaze zaszlam i dostalam warunek albo wracam do pracy 2 miesiace po porodzie albo przyjmuje wypowiedzenie. Normalnie powinnam isc do sadu pracy i sie klocic ale szkoda stresu. A praca sie zawsze znajdzie.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to bardzo brzydko ze strony firmy? Ale niestety tacy pracodawcy są na całym świecie. J abardzo chciałam isć do pracy po skończeniu kursu, a w ogóle to wcześniej szukałąm już pracy ale język słaby więc wyszło jak wyszło, teraz ciąża upragniona i planowana więc nie szukam niczego. W ogóle u nas było tak, ze postanowiłąm ze jak najpierw znajdę prace to odłożę ciut starania, a jak najpierw zajede to odłożę szukanie pracy :) Praca nie zając nie ucieknie - ja planuje iść do pracy jak maluch będzie miał rok i pod warunkiem, ze znajdziemy mu Kinderkrippe albo jakąś sensowną nianię. Był moment ze braliśmy pod uwagę AuPair ale nie mamy dla niej miejsca. I właśnie mój mąż nie bedzie brał tego urlopu dla ojców - jedyne co to wykorzysta ten, który mu zostanie z tego roku i może tydzień z przyszłego. Bo mimo, ze dzidzia nie bedzie duża to na wakacje chcielibyśmy gdzieś niedaleko pojechać w przyszłym roku więc urlop musi zostać :)
    Agagita...rozumiem, ze ten warunek dostałaś w pierwszej ciąży? Wróciłaś do pracy tak szybko? Bo nie do końca umiem to wywnioskować z postu.

  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 27 czerwca 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!! Ja przed ciaza wazylam 45 kg w dniu porodu 72,6 wiec strasznie duzo przytylam ciagle smarowalam sie kremami na rozstepy ktore do dostalam po porodzie!!!! na piersiach gdy zaczelam karmict,na pupie to masakra i kilka na brzuchu po porodzie 6 dni mialam minus 10kg tylko :-( a teraz ciezko wrocic mi do formy a juz 2 miesiace po :-( a ja waze 58kg :-( i mimo karmienia piersia sie nie chudnie ot tak :-( najwiecej zostalo kg w pupie,biodrach i udach a na brzuchu skora :-( walcze i walcze,efekt marny :/

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NIunia może jeszcze za wcześnie na całkowite zrzucenie wagi, mineły dpiero 2 miesiące :) Spokojnie nie zamartwiaj się tylko ciesz maleństwem, spadek wagi przyjdzie sam, albo później ciut sobie pomożesz jakimś fitnesem :)

  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika dm-a w ciazy sie mega pilnowalam do 25 tylam minimum a potem kg same przyszly :-(

    dziewczyny nie wyrabiam na pampersy co 30min zmiana po 25dziennie oszalec mozna :-(a mala co poposci to pisk :-(

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z wagą nie ma tragedii (tak myślę) przytyłam 15 kg a że już końcówka to chyba nie dociagne do 20, w sumie się nie pilnuję, jem wszystko, ruchu miałam mało no ale widać przemiana materii mimo wszystko była dobra :-) .
    Kurcze niunia a mi koleżanki mówiły że schodzi ok 10 szt a tu tyle :O , to przecież chyba hurtowo musisz kupować, a jakich uzywasz? Bo ja kupilam pampersy oryginalne na początek a potem chcę kupować te rossmanowskie bo ponoć są dobre, a jak z kosmetykami? Jakie masz sprawdzone? Bo ja też mam babydream oliwkę i krem przeciw odparzeniom i bubchen do kąpieli plus mleczko do ciała. Będę wdzięczna jeśli podpowiesz co mam jeszcze kupić :-) , aha a masz jakieś sprawdzone specyfiki z apteki np na kolki czy pępek, czy na razie się z tym wstrzymać?

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annaki-zalezy od dziecka moja mala to potrafil jedno siusiasie na 3 pampersy rozlozyc se :D rozepne pampersa to leciutko zmoczony to zmieniam podkladam czystego zas siknie se troszke to nie zapne jej w obsiusianego daje nowego i zas reszta ;:D teraz i tak troche sie uspokoila to po 20 na dzien wczesnije to ponad paczka na dzien, najpierw kupowalam te od pampers 1 ale polozna stwierdzila zebym kupowala te tansze bo sie mi nie oplaca :D wogole nie kupuj duzo jedynek bo posluza ci na 2-3tyg i potem 2:D i 2 to juz przetestowalam z kazdej firmy z rewe,lidla,kauflandu,aldi,dm,rosmanna i te z rosmana nie roznia sie nic a nic od pampers taka sama siateczka i wogole to nie maja tylko paska ktory farbuje na niebiesko jak dziecko zrobi siusiu ale to bedziesz widziec po oczkac dziecka kiedy siusiu robi kiedy kupka i czuc przede wszystkim :D ja tylko wachne i wiem:D a cena to te od pampers 2 kosztuja 44szt bodajze 9 prawie a te z rosmana 42szt 4,69 i nie narzekam :D tylko z rosmana kupuje:D

    ja nakupupilam wzsystko orginalne od penatena, do kapieli i kremy i pudry itd :D
    zaczne od tego ze dziewczynki nie potrzebuja pudru bo pipek sie nie pudruje :D tylko kremuje :D uzywalam ponad miesiac oliwki tej od penatenu i wszytskiego a mala ciagle miala taka sucha skorke i lekrza powiedzial mi ze co drogie nie zawsze dobre i powiedzial zebym kosmetyki kupowala w dm od babylove i do ciala nie oliwke bo sa do bani tylko od babylove krem ultra sensitiv i smarowac malej cale cialo i po 3 dniach widzialam super efekt zero suchej skorki i cale cialko tym buzke i nawet glowe bo mala miala ciemieniuche :D to w sumie kremik ten, krem do pipk tez od babylov kupilam bo penaten jakis dziwny i szamponik rumiankowy na ciemieniuszke jak mala miala :D a dziecko i tak nie kapalam na poczatku ze wzgledu na pepek , nic nie potrzebujesz najpierw dopoki ta klamerka nie odpadnie dzidziusiowi to polozna bedzie czesto przychodzic i ona dba o pepek tzn przemywa i pudruje tak bylo u mnie a ty dzidzisia myjesz mokra sciereczka i sama woda wiec nic nie potrzebujesz:D tylko po kapieli wykremowac:D kolki przyjda wczesniej niz ci sie wydaje i bol brzusia :D jakie butelki masz???? ja kupilam najpierw te od mam-beznajdzieja od nuk tez nic specjalniego a jak kupialam te najdrozsze od avent to byl cel !!!! lepiej jedna a dobra butelke niz 5 beznadziejnych !!!!! wydalam kupe kasy na tansze a na koncu i tak kupilam lepsze :D mleko jakie lekarz mi polecic to Hipp Bio PRE koniecznie :D ja najpierw mala karmilam piersia i teraz butlekke dostaje bo mialam dosc co 2 godziny 1,5h wisiala mi na cycu jak masz cierpliwosc to powodzenia ja po 1,5 miesiaca wymieklam :D i p tym melku z butelki mala lepiej sie najadala i lepiej spi:D a terza podma ci wazne leki ktore powinnas kupic :D i to odrazu bo odrazu bedziesz potrzebowac:d kup najlepiej w necie wszytsko razem bo w aptekach polowe drozej , ta liste napisala mi moja polozna i dzeiki jej za to:

    bol bryuszka i kolki
    1.sab simlex lub lefax jak zaczna sie kolki to do kazdego karmienia 15 kropli albo z lyzeczki a jak karmisz butelka to do mleczka , ja polecam lefax to to samo a wygodniejsze bo nie czekasz az te 15 kropli ci nakapie tylko raz nacisniesz i masz te 15 kropli odrazu ja czasami daje lefax odrazu do buzki malej bo jak boli to boli niemasz czasu odliczac kropelke , koszt: sab simplex: 30ml 8,50 euro lefax 50ml 8,50 a w internecie kupuje lefax 100ml za 9,50 :D
    2.carum carvi czopki na mocne kolki i mocny bol brzucia jak krople nie pomagaja 1/2 czopka max 2 razy dziennie powyzej 5kg caly czopek
    3.kirschkernekisse dalam 12 euro albo warmeflasche8 euro dawac na brzuszek polecam kirschkernekisse o bo woda jesz ciezka i dzidzie wkurza a peski sa lekkie i pomagaja :D tylko taka mieciutka kup ze nie sam material i peski bo wtedy sa za gorace :D wkladasz ja tzn ten wklad na minute do mikrofeli i do podusi tej i superrrr jest
    4.masowac brzuszek
    na katar:
    1.kochsalznasentropfen przy kazdym przewijaniu 1-2 kropleki do dziurki w nosku
    2. albo otriven 0,025% nasentropfen i to daje malej :D max 2 razy dziennie po 1-2 krople do dziurki w nosie :D ja daje czesciej jak trzeba :D koszt: 1,50 euro

    przy bolu,goraczce,niespokoju
    ben-u-ron 75mg to paracetamol testowalam na goraczke bo mala miala raz jedne czopek i pomoglo odrazu co6-8godz 1 czopek ale jezlei goraczka utrzymuje sie dluzej niz 24h to do lekarza koszt okolo 2,50euro

    na zatwardzenia
    babylax to taka glicerynowala lewatywka odrazu pomoglo 3 szt, okolo 5 euro
    ablo bierzesz termometr dajesz na koncowke oliwke i delikatnie rozmasowujesz w diurce od pupy :d

    moja miala juz grzyba na pisi to kupowalam mulitilint salbe na buzi na ucyulenie bepanthen a na plesniawki mykoderm mund gel ale na to trzeba recepte:d w sumie ciagle cos jest :d alez siem rozpisala :d

    annaki, MonikaDM lubią tę wiadomość

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooooo dzięki Ci za listę! :-) ja z penatena mam tylko puder, ale kupiłam go tak bo akurat gdzieś był na promocji a potem się zastanawiałam czy wogole pudru się jeszcze używa :-) . z oliwką zobacze jak będzie i też kupię w dm to o czym piszesz. O kroplach to słyszałam tylko o tych sam simplex i nawet kupilam dla koleżanki w Polsce bo tu dużo tańsze :-) , ale ja kupię to drugie co piszesz, dzięki ogromne za ten spis, będzie mi łatwiej kupić coś sprawdzonego :-)
    Butelkę mam 1 z Polski, z canpolu, mama mi ją kupiła i właśnie chciałam dokupić tą od mam, ale skoro nie polecasz to dobrze wiedzieć, poszukam avent, a powiedz mi czy w takim razie Twoja cora je i cyca i butle? Nie ma problemu? Bo mnie nastraszyly koleżanki że jak dam butle z mm to potem będzie problem z cycem a też mi się nie uśmiecha siedzieć z cyckiem pól dnia

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno czy masz coś na bolace brodawki? Ja mam w domu bephanten wund und heilsalbe mąż mój to dostał w szpitalu ale nie wiem czy może jest inny rodzaj bephantenu czy ten jest dobry :-) , czy wogole to się nadaje na brodawki (bo tak gdzieś słyszałam)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2014, 15:08

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki-ja mialam salbe. Od rosmanna ekstra na brodawki za euro cos i wogole mnie nie bolaly ;-) ale zaczelam smarowac juz 3 tyg przed porodem ale warto bylo bo bolu zadnego ;-) wiec polecam ;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do karmienia to karmilam piersia i bylo ok tylko ze strasznie meczace potem zaczelam odciagac a laktacja zanikala az niemialam czym mala karmic :-( mleko mialam chude i mala sie nie najadala i wole karmic butelka wiem ze to nie to samo ale ilez mozna :-( caly dzien karmic :-(

    sab simplex i lefax maja ten sam sklad i nawet smak,probowalam ;-) wiec niema co przeplacac ;-) wiec w kropelki sie zaopatrz bo bez nich ani roz ;-)


    49477733 to moje gg odezwij sie to pogadamy ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2014, 16:02

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia...czytałam to co napisałaś z zapartym tchem...kurcze dzięki Ci za te informacje, bo mimo, ze ja jeszcze daleko z tyłu z ciażą to takie info jest na wagę zlota :)

  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikadm-bede informowac na bierzaco bo mok mala to ma wszystko chyba ;-) ale warto zaopatrzyc sie w dobre rzeczy odrazu niz jakies beznadziejne i jak ja po 5 szt ;-) ale czlowiek uczy sie na bledach ;-) ja to wszystkiego mase pokupywalam i wogole sie nie przydalo :d 8 butelek kazda z innej firmy masa kasy az w koncu i tak uzywam 2 ;-)jedna do mleka druga do cherbatki ;-) np podgrzewacza jeszcze nigdy nie uzywalam :d wydanie kasy!!! ;-)

    w razie pytan sluze pomoca ;-) nr gg podalam wyzej ;-) jestem zawsze aktywna ;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia też nie mam presji na karmienie piersią mimo wszystko, uważam że nic na siłę, w końcu mleka modyfikowane też są dobre i jak ma się dziecko nie najadac piersią to szkoda męczyć siebie i maleństwo, jak mi się uda to ok ale jeśli będzie problem to przejde na butlę :-)

    niunia lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia, ja nie mam gg; choć w sumie to raczej nie problem zainstalować :) Ja też nie czuję presji na karmienie piersią. Jka się uda to będe karmić, a jak nie to nie. Na pewno takie karmienie co godzinę czy 2 i jeszcze jak dziecko "wisi na cycku" 1,5 godziny to wydaje mi się męczące dla obu stron. Poza tym każda z nas w domu ma tez inne obowiązki...i umówmy się - każda z nas czasem wieczorem chce usiąść i odpocząć albo zrelaksować się w wannie, niekoniecznie 10 minut między karmieniami. Jesteśmy przede wszystkim "ludźmi". To jest kolejny plus jaki widze w DE - nie ma tu takiej presji na karmienie co w PL...my przed ciażą już słyszeliśmy, że jak "kiedyś będziecie mieć dziecko to karmić tylko cyckiem". Moja siostra przechodziłą katusze dawała małemu pierwszą butelkę, a miała nie treściwy pokarm i mały był głodny, a w około słyszała jaka ona niedobra bo dokarmia mm; cholera mnie wtedy brała na innych a broniłam jej jak lew :)

  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 28 czerwca 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monikadm-jak karmilam cycem to w domy masakra,nie ugotowane nie posprzatane nie dla mnie ja szybciej zasypialam od malej a dzieci lubia przy cycu ;-) teraz dostaje mm i spi od 21 do 3 w jednym potem od 3 do 6 i od 6 do 9 i da sie zyc ;-)
    a w dzien ja z nia jedna dzemke 2h i da sie zyc i moge w domu porobic se i wszystko ;-) i kup lezaczek i dasz rade ;-) ja daje mala na stol w kuchni w lezaczku wlanczam jej wibracje i gotuje prasuje sprzatam wczesniec nic nie dalam rady robic tylko karmilam i karmilam,ani na zakupy ani nic bo zaraz ryk i trza karmic !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2014, 20:11

    MonikaDM lubi tę wiadomość

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia a jaka duza urodzila sie Twoja cora? Moze powiesz cos na temat ciuszkow? W sumie ja zaczne kupowac od rozmiaru 56 ale nie wiem tez czy duzo tego bede potrzebowac czy od razu zainwestowac tez w wieksze bo wszyscy mowia ze dziecko szybko rosnie...

    Ciezko mi zrobic liste jesli chodzi o wyprawke bo nie wiem ile ciuchow w jakich rozmiarach mi sie przyda a nie chce tez kupowac nadmiaru. Moze ktoras z Was ma jakas dobra liste jesli chodzi o wyprawke? :)

    No i moze napiszesz czego warto NIE kupowac, co jest zbedne? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2014, 17:24

    wff22n0ab6iac00e.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety takiej listy nie posiadam :-) akurat z ubraniami to mi się udało bo dostałam kilkanaście worków od koleżanki w których są ciuszki az do ok 2 lat :-) , tych na 56 było bardzo mało ale za namową niuni już dokupiłam:-) , resztę rzeczy też niunia na pewno Ci podpowie tak jak i mi :-) .
    Pościeli ja akurat też mam 6 kompletów bo 1 kupilam na allegro, taki cały z moskitierą, ochraniaczem, przybornikiem itp bo bardzo mi się spodobała, chociaż każdy mi mówił ze po co mi takie zbieracze kurzu :-) , ale chciałam mieć jeden taki jaki mi się marzył, resztę na zmianę mam po bratanku. Mam też kocyki cienki i gruby i rożek. Butelki to niunia poleca z aventu, ja mam jedna canpolu i właśnie dokupie jeszcze avent. Pieluch tetrowych mam 15 szt.
    Zbędnych rzeczy chyba nie mam ;-) , tzn okaże się po porodzie :-) , na pewno dokupie taki bujaczek lezaczek i karuzelę nad łóżeczko ale to po porodzie bo coś tam dziadki chcą kupić :-)

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ