X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam termin na 16 lipca no ale moja gin stwierdziła już ostatnio że się nie spotkamy w co nie wierzę :-) , dla mnie idealnie byłoby 12 wieczorem po imprezie :-) lub 13 bo w trzynastkę nie wierzę :-P . papiery u anestezjologa już mam załatwione bo u mnie wolą żeby to zrobić szybciej obojętnie czy ktoś chce znieczulenie czy nie żeby potem w trakcie porodu lub nagłej cesarki nie bawić się w wypełnianie, a że ja jeśli mam rodzić naturalnie to tylko ze znieczuleniem i innej opcji nie biorę poid uwagę to już to zalatwilam :-) , masz rację na nast wizycie zapytam jeszcze o cesarkę :-) może się uda
    Ja mam niewiele ubranek w rozm 56, bardziej się nastawiałam na kupno 62, ostatecznie mało i tak kupilam bo dostałam masę ubrań od koleżanki po jej córce i tam większość jest 62,najwyżej nogawki będą zwisac ale posłużą na dłużej :-) , takie malusie zawsze mogę dokupić na szybko kilka szt, w kiku jest tego masa i jeszcze po przecenie, dzieci szybko rosną to lepiej mieć większe :-)

    MonikaDM lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki-troche kup na j6 cm bo te na 62mega za duze moja mala miala 52 cm jak sie urodzila a w zeszlym tyg miala 55 cm tzn ze w prawie 2 mce 4cm ;-) i te ubranka na 56 byly za duze to miala pierwsze 3tyg te na 50,potem za duze 56 ;-) a teraz 56cm na styk a na 62 jeszcze za duze wiec bedzie chodzic w zaduzych lub za malych ;-) a ty co bedziesz miec???dziewczynke czy chlopca??? imie wybrane???skad jestes wogole??;-)

    ja od poczatku mowilam ze chce cesarke i mi gin zrobil ;-) w koncu tu na rzadanie ;-) bynajmniej u mnie w landzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 17:37

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze to faktycznie jeszcze dokupie na szybko :-) , u mnie dziewczynka :-) na 90% będzie Lena ale dajemy sobie z mężem 10% na zmianę bo nie wiadomo co nam do głowy przyjdzie w szpitalu ;-) , ja jestem z Bawarii, ok 40 km od Augsburga.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 18:35

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia dzięki za info :) Teraz to już jestem utwierdzona w słuszności swojej decyzji :) Hmmm....skoro tak piszesz o tych ubrankach to ja też nastawię się na więcej tych 56. A w razie jakby maluch urodził się mniejszy to faktycznie do KIKu, C&A czy H&M mąż wyskoczy i na szybko coś dokupi :) A powiedz jeszcze jak długo byłaś w szpitalu po cc?

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ibu to zwykly dostepny lek przeciwbolowy w aptece czy cos przepisanego przez lekarzy w szpitalu ? Nie orientuje sie w tutjeszych lekach, a kojarzy mi sie tylko z ibupromem :P

    Monika ale mi smaku narobilas na slaski obiad. W prawdzie nie pochodze ze slaska ale uwielbiam rolady, kluchy i kapuste, pysznosci ! Moze kiedys sama pokusze sie na zrobienie takiego obiadu, moja mama robi to perfekt moze i mnie tez sie uda :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2014, 20:09

    wff22n0ab6iac00e.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystko na razie w porzadku, maly siedzi w brzuszku, tylko jego kopniaczki sa juz strasznie bolesne. No i jeszcze hemoroidy sie przyplataly :(. Dzisiaj mamy rocznice slubu wiec byl rodzinny wypad do restauracji a na kolacje smazylam placki z cukinii bo taka prawie 3-kilowa sztuke kolezanka mi z dzialki przyniosla. Ja sie bede starala urodzic naturalnie bez cesarki, licze na to ze jak moje pierwsze dziecko sie w ciagu 11 godzin urodzilo to teraz pojdzie szybciej i tez bezproblemowo. Bo cesarki sie po prostu boje.
    Z ubranek kupilismy 3 komplety w rozmiarze 50 a reszta na 56 i 62 cm. Wieksze mam wszystkie po chrzesniaku (ma 16 miesiecy i jak jego mama sie dowiedziala ze jestem w ciazy to zaczela wszystko dla mnie zbierac). Pozdrawiam was serdecznie.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anaki-dokup dokup ;-) bo moja mala ma juz 2 miesiace i teraz dopiero na styk te na 56 a 62 duzo za duze ;-) chyba ze duze dzieciatko urodzisz ;-)

    agathe-tak zwykly ibuprom bez recepty ;-) pare dni w szpitalu bralam a potem w domu juz prawie nic ;-)

    Urodzilam w poniedzialek a w sobote do domu bo cc ;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatte, uda się uda. Obiad śląski kiedyś wyglądał dla mnie jakbym 12 godzin miała go robić :) Fakt, ze "gotowanie" rolad ddość długo sie robi, ale to mozna zostawić na małym ogniu i od czasu do czasu sprawdzać. Ja często np. kapustę i rolady zwijam dzień wcześniej i w dzień podania tylko je smażę i gotuję :) A kluchy...no cóż - rozleniwiłam się i kupuję tutaj gotowe ciasto :)

    Agagita a już myslałam, że wylądowałaś na porodówce :) I jak widać każda z nas ma strachy jedne przed cc a drugie przed naturalnym - jak to dobrze że tu możemy wybierać :) A nie myślałaś o porodzie w wannie, mimo że nie mozna mieć znieczulenia to czytałam bardzo pochlebne opinie :) A poza tym drugiego dzieciaczka podobno szybciej się rodzi :) Na pewno pójdzie gładko i będzie wszystko dobrze :)

    Niunia, domniemam, że w awatarku to właśnie Twoja Emilka :) Ma taki zalotny uśmiech :)

    A tak w ogóle o tym obiedzie się zaczęło i chodzą za mną od wczoraj kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym :)

    agagita lubi tę wiadomość

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko swieta, rodzic 11h... chyba bym sie zaplakala i darla sie, ze chce cesarke :P Tak wiec decyzja co do porodu bedzie ciezka... Moj tez mi proponowal zebym zrobila to w wannie ale nie dam rady i wiem, ze bede sie zle czula.

    Dzis zaczelam II trymestr i zaczela sie ochota na slodkie (w I nie mialam w ogole ochoty, glownie na kwasne). Niestety sa tego minusy, oczywiscie nie obzeram sie ale przynajmniej raz dziennie cos slodkiego skubne. Musze pomyslec o owocach, bo jeszcze mi waga za szybko skoczy i bedzie problem :D Juz sie czuje wielka przez straszne wzdecia, cokolwiek zjem to mnie strasznie wypycha, bo ciazowego brzucha jeszcze nie mam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2014, 16:15

    wff22n0ab6iac00e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatte akurat widziałąm na zdjeciu, że kto jak kto ale Ty wagą przejmowac się nie musisz taki "szczypiorek" z Ciebie :) Ja nie mam smaków w ogóle póki co, czasem jak mam ochotę coś przekąsić to owoc albo np. orzechy czy cos suszonego najczęściej morele albo jogurt. Wczoraj zjadłąm małą paczuszkę żelek, oj jak mi było później źle :/ Mam nadzieję, ze mnie nie najdzie na słodkie bo ja to jestem kluseczka, i ja to na serio wolałabym zeby mi nie przyszło za dużo kg...tak góra z 9, lekarz tez tak powiedział, zeby się pilnować i 8-9 kg byłoby dla mnie optymalnie :)

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, wiele szczuplych dziewczyn roztylo sie w ciazy, rozmawialam z jedna forumowa znajoma, ktora pierwsze dziecko urodzila w wieku 17-18 lat (teraz ma 21 i oczekuje drugiego dzieciatka) i mowila ze przed ciaza byla bardzo szczupla a po porodzie zostaly jej takie rozstepy na nogach, ze mowi ze wyglada jakby ja ktos pocial. No i niestety popekala tez przy naturalnym porodzie i tez mi pisala, ze racja z tym ze pozniej tam na dole nie wygladamy juz tak samo. Pierwszego urodzila syna a teraz oczekuje coreczki ;)
    Tak wiec chyba nie ma reguly, nawet szczuple dziewczyny moga miec problem po ciazy. Moja mama z moim bratem przytyla 30kg (:O) a ze mna tylko 8kg i mowie jej, ze mam nadzieje ze mnie tez czeka gora 8kg hahha. No i mama nie ma zadnych rozstepow po dwoch ciazach, wiec licze ze i ja nie bede miec hihi.
    Oczywiscie przed ciaza byla szczupla ale mowila ze nawet po urodzeniu mojego brata, pol roku i znowu szczupla. Tak wiec mam ogromna nadzieje, ze mnie nie czekaja zadne rozstepy i nie bede taka rozlazla a nawet jesli bede to oczywiscie bede walczyc o upragniona sylwetke, niestety mam bzika na punkcie szczuplego ciala.
    Co do zdjecia ktore wstawilam wtedy to bylo 2 tyg temu, a od jakis kilku dni jestem taka wzdeta i moj plaski brzuszek zaginal :(

    W ogole od dzis czuje straszne parcie na pecherz i zastanawiam sie czy to spowodowane tym, ze maluch rosnie i macica sie rozciaga czy moze cos z pecherzem. W prawdzie nie boli i nie szczypie jak robie siku, ale kto wie czy to nie jakies poczatki.
    Takie mam parcie ale przy oddawaniu moczu to duzo nie leci. Mam nadzieje, ze nie dopadnie mnie zadne zapalenie, ginka mowila ze wtedy mam sie stawic u niej bez zadnego terminu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2014, 13:51

    wff22n0ab6iac00e.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze mam jedno pytanie. Jak jest po niemiecku 'USG polowkowe'? Maja okreslenie na to, czy po prostu USG?

    wff22n0ab6iac00e.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja niestety tego nie wiem:-( moja lekarka Polka więc zapytałam normalnie

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie szkodzi, najwyzej powiem 'USG w polowie ciazy' :) Wiem, ze na wiele pytan za wczesnie ale jestem osoba ktora lubi wiedziec wczesniej, takie informacje tez sobie zapisuje w razie jakbym zapomniala albo byloby tego za duzo ale dzis myslalam nad taka sprawa... To moja pierwsza ciaza i jeszcze nie wiem wielu rzeczy jak naprzyklad jak jest z formalnosciami po porodzie? Tylko na jednym forum wyczytalam, ze w szpitalu dostane tylko informacje/potwierdzenie ze dziecko sie urodzilo, albo ze szpital niby wysyla informacje do odpowiedniego urzedu ale czy to prawda to nie wiem. Pozniej my musimy isc z potrzebnymi papierami i pozalatwiac. Pytanie jakie dokumenty beda wymagane? Czy beda potrzebne Nasze akty urodzenia przetlumaczone na niemiecki? Dodam, ze nie jestesmy malzenstwem ale dzieciatko bedzie mialo nazwisko po tatusiu co juz ustalilismy. Druga sprawa to obywatelstwo. Oboje mamy obywatelstwo polskie wiec dziecko mimo iz urodzone w DE to tez bedzie mialo polskie? Czytalam tez ze ustalenie obywatelstwa zalezy tez od czasu pobytu w Niemczech (Moj R. mieszka tu 6 lat a ja ponad 2). No i poza tym to meldunek, kopie paszportu/dowodu osobistego, akt malzenstwa jesli jest zw. malzenski no i te akty urodzenia. Cholera, po te akty to chyba do Polski bedzie trzeba sie wybrac bo ja chyba swojego tutaj nie mam hmm...

    Moze ktoras zna sie na tym? Szukam w necie i jedyne co znalazlam to tylko wlasie to co juz napisalam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2014, 18:22

    wff22n0ab6iac00e.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zeby dostac akt urodzenia dziecka potrzebne sa wasze akty urodzenia po niemiecku i jesli nie jestescie malzenstwem twoj partner musi zlozyc w USC tzw. Fatherschaft Anerkennung to tak jak polskie uznanie dziecka. Ale to mozecie zalatwic juz przed porodem. Obywatelswo niemieckie dziecko moze dostac po ikonczeniu 7 lat, przynajmniej u nas tak

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Hessen jest. Ale to zalezy od Landu w ktorym mieszkasz

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas szpital automatycznie melduje dziecko w USC jezeli mam ze soba przy porodzie wszystkie potrzebne dokumenty. Ja wczoraj bylam tez po podania o Kindergeld ( nawet po polsku maja) i Elterngeld. Wypelnilismy wszystko i tylko daty wpiszemy i metryke urodzenia dolaczymy. Bo potem z malenstwem trzeba bez sensu urzedach biegac.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja napisze jak to będzie u mnie już po porodzie bo na chwilę obecną też wszystko dla mnie nowe i nawet nie wiem co gdzie i jak, mąż mój mówi że po porodzie się tym zajmie więc podzielę się informacjami :-)
    Co do obywatelstwa to wiem że obowiazuje prawo krwi czyli że dziecko nabywa obywatelstwo po rodzicach, w necie znalazłam coś takiego:
    www.justlanded.com/polski/Niemcy/Niemcy-Przewodnik/Wizy-i-pozwolenia/Obywatelstwo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 czerwca 2014, 18:54

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agagita, dzieki za info ;) to podania o Kindergeld i Elterngeld skladacie przed urodzeniem? No i to sie sklada raczej w Familienkasse, tak?
    Slyszalam ze z tym to sporo zachodu i czeka sie bardzo dlugo, jesli rodzice nie maja niemieckiego obywatelstwa...

    annaki, w takim razie tez bede wyczekiwac wiadomosci jak z tymi formalnosciami jest u Ciebie, zawsze to jakies dodatkowe informacje :)
    Zaraz tez przejrze ten link co podalas.

    wff22n0ab6iac00e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam, ze trzeba być w DE 8 lat i wtedy się starać o obywatelstwo, ale jak np. Twój partner jest tutaj już 6 lat to dzieko dostanie obywatelstwo za 2 lata, a bodajże między 18 a 21 (a może 23) rokiem zycia musi wybrać obywatelstwo, lub akies papiery pisac o obydwa. Ale może faktyznie to od landu zalezy.
    Wiem ze akty urodzenia musicie miec jak nie jestescie malzenstwem przetlumaczone na niemiecki (nie wiem czy sa miedzynarodowe akty urodzenia tak jak akt malzenstwa), acha i tu w DE nie ma tak jak w PL ze taki akt jest "wazny" tylko 3 miesiace od wydania, to jakby ta data ich nie interesuje. Ale mozelepiej bedzie sie dowiedziec we wlasnym urzedzie. tez slyszalam ze szpital wysyla informacje do odpowiedniego urzedu ze urodzilo sie dziecko i Wy tylko tam udajecie sie po odbior aktu urodzenia.

    dziewczyny razem tutaj stanowimy niezla sile wiedzy :)

    agagita lubi tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ