X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki jak ja Ci zazdroszczę tych worków z ciuszkami :) Z jednej strony to radość tak pokupowac a z drugiej strony jaka oszczędnosć pieniędzy...Po cichu mam nadzieję, ze siostra mojego męża nie zdążyła sie pozbyć ciuszków po swoich dzieciaczkach. Ja na pewno nie kupuję tych maleńkich ciuszkó w rozm. 50...myślę, ze to za małe, będę się zaopatrywać w 56, kilka kompletów zakupię...ale bladego pojęcia nie wiem ile; nie mam w otoczeniu nikogo kto by niedawno rodził, ale podpytam siostrę, co prawda siostrzeniec ma już prawie 4 lata, ale może coś pamięta. Wiem, ze szwagierka miała szklane butelki i je gotowała co jakiś czas, ale one chyba za cieżkie są. Ja na pewno nie bedę kupowac sterylizatora, wydaje mi się to zbędne, a może ktoś podpowie - może warto...Jezu dziewczyny czasem mam taki mętlik w głowie, ze aż się boję. Z drugiej strony to nie sa czasy w których my się rodziłyśmy (tak mniej więcej :)), teraz można wyskoczyć do sklepu i wszystko dokupić od ręki.
    Annaki kazdy mówi tak na te baldachimki, czy przyborniki dołóżeczka, czy ochraniacze, a my przez to będziemy spokojniejsze, a przybornik podobno bardzo przydatny jest :) Ja mam tez upatrzone łóżeczko z allegro z całym wyposażeniem, dokupie tylko ze dwie pościele na zmianę.
    Resztę nie wiem...bede zbierać wasze opinie :)

    agattee lubi tę wiadomość

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie sterylizatora nie mam, podgrzewacza też nie. Z moją niezgrabnością wolę butelki plastikowe :-) , często mi coś leci z rąk więc nie chcę potłuc od razu. I dokładnie masz racje rzeczy typu podgrzewacz można w każdej chwili dokupić czy to nowe czy na ebayu.

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika mam to samo co ty. Czasem ilosc informacji mnie przeraza... Czasem mam tez strach ale mysle ze to normalne. Boje sie, ze nie bede wiedziec co robic jak dziecko nie bedzie chcialo jesc, albo bedzie non stop plakac i nic nie bede pomagac. Albo pozostanie dzwonic do poloznej albo do lekrza. Ale z lekarzem tez czasem ciezko, czytalam na forach to nie dosc ze w Berlinie ciezko o dobrego polskiego lekarza pediatre to jeszcze na termin sie dlugo czeka... No coz, nikt nie mowil ze dzieci to tylko radosc, to rowniez wielka troska o malego czlowieczka :) U mnie w rodzinie nie ma niestety malych dzieci, a jak sa to bardziej z dalekiej rodziny wiec tez nie dostane zadnego worka z ciuszkami ani nic a szkoda :D No i szkoda tez z tej strony, ze w razie odwiedzin czy cos to nie bedzie mialo zadnych rowiesnikow, jakos brat i kuzynostwo nie spiesza sie do dzieci. Moja mama jedynie kompletuje powoli wyprawke, ostatnio kupila termometr do kapieli, nozyczki, szczotke i grzebien chociaz grzebien wiem ze na razie sie nie przyda ale byl w komplecie. Do tego szczotke do czyszczenia butelek i smoczkow.
    Myslalam tez czy kupowac w ogole ten sterylizator ale raczej nie. Co do podgrzewaczy to tez nie wiem, chyba wyjdzie w praniu.
    Staram sie zapisywac sobie czasem wszystko ale na kazdej stronie inne informacje co potrzebne a co nie wiec mozna zwariowac. Chyba najlepiej zdac sie na przeczucie i instynkt macierzynski :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 czerwca 2014, 21:17

    wff22n0ab6iac00e.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 1 lipca 2014, 05:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agattee-emilia urodzila sie 3560gram i 52cm teraz ma 56cm ;-) wiec zakup pare ciuszkow na 56 cm bo jak urodzisz dzidzie taka 52 cm to posluza 2mce ;-) ja kupilam bardzomalo i po porodzie latalam dokupowaac bo wszystko mega za duze bylo ;-) jak dla mnie to podgrzewacz zbedny i wydanie kasy ;-) jeszcze nie uzywany ;-)sterylizator jak dla mnie zbedna sprawa ,raz dziennie wygotuje w garku i git a tak to myje poprostu ;-) butelki to tylko avent plastikowe polecam!!!!podgrzewacz raz uzylam trza czekac 4min na wode a jak dziecko ryczy to 4min to dlugo ;-) wiec robie tak ;-) mam zawsze wode przegotowana w czajniku tak nie duzo ;-) i potem tylko ja podgrzewam ;-) i mam po paru sekundach taka jak trzeba na mleczko ;-) a cherbatke robie raz dziennie i zawsze podgrzewam w mikrofali na pare sekund ;-)niemartw sie o placz dziecka przyjdzie samo,albo chce jesc,albo pieluszka albo brzuszek boli ;-) na moja na wszystko dziala noszenie na rekach i klepanie po pupie ;-) ja mialam tych rzeczy z rozmiaru 56 tak ;7szt body ;-) pasuja do teraz kupilam te z c&a 6euro jakos za 5szt ;-) super jakosc ma lidl o wiele lepsza niz aldi ;-) 5 par spiochow , i 4 kompleciki na dwor z czapeczka i jedna bawelniana czapeczka wiazana po kapieli ja zakladam ;-) w tych ciuszkasz mala jeszcze pochodzi bo te 62cm to za duze ;-) a i te komplety poscieli itd z allegro to kupilam zestaw mega z ochraniaczem moskieterka itd i nie polecam tych kolderek z milpolu masakra tanie badziewie,a te poszwy takie sztywne,ja mam zestaw do wozka podusia i kolderka 80x80 i potem ta duza koldre co w zestawie ale jej nie uzywam bo za duze ;-) i kupie poszewki tutaj bo tamta jakosc to porazka sama pod tym nie chcialabym spac ;-)
    jak o czyms zapomnialam to piszcie ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2014, 05:38

    agattee lubi tę wiadomość

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 1 lipca 2014, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niunia, dzieki za informacje. staram sobie wszystko zapisywac i zapamietac, jestes kopalnia wiedzy :)

    A w jakich sklepach kupujecie/kupowalyscie rzeczy na wyprawke? Chodzi mi glownie o ubranka. Polecacie jakies? Czy zamawiacie przez internet?
    Mi znajoma mowila ze ona kupuje w C&A albo w Ernstnigs Family czy jak to sie pisze ;)
    Dorzucila jeszcze kilka stron internetowych jak baby-walz czy baby-markt.de
    A jak jest z tym u Was? Kupujecie w sklepach sieciowych czy bardziej w dzieciecych, czy tu i tu?
    Chodzi mi o sklep gdzie jest szeroki wybor no i oczywiscie w miare przystepne ceny ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2014, 13:00

    wff22n0ab6iac00e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia ja też mam już taki 5-ci pak bodziaków z C&A :) Kurcze...tak myśle, ze to cała masa rzeczy jednak...totalnie zapomniałam o termometrze, czy szczotce :) Chyba zacznę robić tak jak Agattee - lista, bo inaczej to idzie oszaleć, a ja uwielbiam listy, całe życie mi pomagają :) Niunia to faktycznie nasza skarbnica, ale za niedługo będziemy zbierały rozumki po Annaki i Agagita...właśnie - gdzie ona sie podziewa??? Już kilka dni nic do nas nie skrobnęła :/
    Aha...co do jakościu ciuszków, jak Niunia pisze - wiem, ze Lidl ma świetne, bo w kółko takie opinię słyszę, ja nawet mam od nich spodenki i są super. Co do Aldi to ja sie nie wypowiem, póki co mamy od nich tylko taką niby stację meteorologiczną i działa, temperaturę pokazuje :)
    Widzicie każdy znajduje jakiś sposób na podgrzewanie - swoją drogą 4 minuty w podgrzewaczu to myślę, ze jednak bardzo długo. Moja siostra miała taki patent, ze gotowała wodę, studziła do pożądanej temp. i wlewała do termosu, tym sposobem miała bardzo długo ciepłą wode pod ręką, a idealnie było właśnie na noc. Herbatki też czasem w mikrofali podgrzewała; ja nie mam mikrofali i myslę, ze pomysł z termosem mi sie przyda. Co do sterylizacji planuję robić tak samo jak Niunia właśnie...raz dziennie (czy co ile tam trzeba) wygotowac w garze a tak to normalnie myć. Ja nie mam wielkiej kuchni i nie chce zawalać jej niepotrzebnymi gratami, ale jak ktoś chce i ma miejsce, to czemu nie, w końcu wszystko jest pto zeby nam życie ułatwiać :) Gdzieś czytałam, zeby smoczków kupić kilka rodzajów i dziecko samo sobie wybierze, ja szczerze mówiąc mam nadzieję, ze moje dzieciątko tak jak mój siostrzeniec smoków się wyprze :)
    Agatte - ja planuję uderzać najczęściej w C&A, bo jak teraz widze promocje, to prawei jak za darmo, a kolezanka ostatnio na swoją 4,5 letnią córę takie perełki wynalazła - chyba z 5 rzeczy jej kupiła, a zapłaciła lącznie jakieś 12-15 Euro. U nas 2 razy w roku jest organizowany taki jakby Flohmarkt z dziecięcymi rzeczami - na następny jade koniecznie, bo koleżanka dla siostrzenicy kupiła takie rzeczy ze głowa puchnie, a wszystko jak nowe, np. koszulki po 0,50 e, albo jesienny płaszczyk (no boski poprostu) za 3 e.

    Ahaaa...laski, a jak jest z praniem dziecięcych ciuszków. W PL sa specjalne proszki, a tu w DE ponoć tylko np. Persil czy Ariel czy coś tam z nazwą Sensitive... Niania ciuszki małej pierzesz osobno czy razem z Waszymi? No i jak się ma sprawa tych łapek - niedrapek przeciez kiedyś się tego nie używało...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2014, 14:35

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 1 lipca 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jak wiecie ciuszków za wiele nowych nie kupowałam ale te co mam to z lidla i kika, w kiku trafilam na promocję bo tam najczęściej te małe nie schodziły i to co kupilam to było po 1e a cena wyjściowa to np 9e lub 4-5 więc się bardzo opłaciło. Ciuszki pralam w domolu z rossmana ale takim właśnie dla dzieci, niestety jeszcze nie wiem czy mojemu dziecku podpasuje :-) , jest też w wersji płynnej. Aha pisalam kiedyś ale się potworze porejestrujcie się na str hipp, humana, oczywiście niemieckich, to dostaniecie próbki itp, z hippa dostałam np oliwkę dla ciężarnych a z humany już 2 paczki z taką książką do której potem się daje np pierwsze włoski i inne pamiątkowe rzeczy a teraz dostałam taką z takim specjalnym żelem do odbicia stópki :-) i kartkami które można wysłać żeby powiadomić rodzinę o urodzeniu dziecka :-) , a no i rossman, tam w sklepie są takie zgłoszenia do wypełnienia i przy kasie dają pudełko, w nim są próbki np husteczek i kosmetyków oraz kupony znizkowe na zakupy, potem co jakiś czas przysyłają nowe kupony, a po urodzeniu ma przyjść jeszcze pakunek z maskotką chyba :-)

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 1 lipca 2014, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha takie łapki mam bo miałam w kilku kompletach ciuszkow, ale jak to będzie z pazurkami to nie wiem :-) , u mnie w szpitalu maja bo na zwiedzaniu oddziału widziałam że niektóre niemowlaczki miały założone, a swoich ciuszkow i tak się po urodzeniu nie daje więc to były szpitalne

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 1 lipca 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatte-baby-walz,babybutt,babyartikel maja mega drogo w necie ja kupuje w c&a tk maxx,i na ebay ;-) no i lidl oczywiscie ;-)aldi ma o wiele gorsze ciuszki np,kupilam body w aldi a potem w lidlu i niema porownania w lidlu super material i super zaczepki,ja piore malej rzeczy osobno w sumie max co 2 dzien leci pralka a kupuje persil gel i w tym piore ;-) to taki dla dzieci niby ;-) ale wiadomo jak czasami braknie to i w proszku wypiore ;-)tak dopoki dziecko w szpitalu to szpitalne ciuszki,tez kupowalam w kik po euro ale gatunkowo nie sa dobre dwa prania i szmata z tych ciuszkow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2014, 17:26

    annaki, agattee, MonikaDM lubią tę wiadomość

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 1 lipca 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny jakby ktoras chciala to ja bede niedlugo wyprzedawac ciuszki po malej stan bardzo dobry i mam do sprzedania nowa nianie elektryczna firmy motorola

    annaki lubi tę wiadomość

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 1 lipca 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nianię już mam :-( szkoda bo bym odkupiła

    niunia lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 1 lipca 2014, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tylko napisalam bo zamowilam dwie,jedna uzywam a jedna nowa nie uzywana lezy w pudelku ;-) musze porobic aukcje i na ebay posprzedawac bo np za Schlafsack placilam 50euro a juz za chwile za maly a jatj posprzedaje to za to moge co innego kupic malej;-)

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 1 lipca 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niani elektrycznej nie potrzebuje bo mamy male mieszkanie, dopiero jak maluch skonczy rok to bedziemy szukac czegos nowego no ale wtedy nie wiem czy sie przyda :)

    Wlasnie tez juz wczesniej obilo mi sie o uszy, ze w Lidlu mozna kupowac ale widocznie nie zakodowalam tej wiadomosci :) Moze w weekend jak Moj znajdzie czas to pojedziemy na male zakupy to zajrze tez do C&A :)

    Monika, wlasnie calkowicie zapomnialam o Flohmarkach, przeciez tam tez mozna wynalezc cuda :D Moj jezdzi na Flohmark co niedziele, wyszukuje skarbow (ale raczej rzeczy typu motoryzacja lub inne meskie sprawy i sprzedaje o wiele drozej na ebay ;) )
    Dzis mu oswiadcze, ze na kolejny Flohmark jade z Nim :D

    A co do Lidla to tam ciuszki sa zawsze czy tylko jak robia jakies akcje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2014, 18:11

    wff22n0ab6iac00e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia, jak tylko sie dowiemy co u nas się wykluje to Cię tu napadniemy z tym odkupowaniem ciuszków. W razie czego odnośnie tej niani - my sie zastanawiamy czy nam się przyda, mieszkanie mamy 3-pokojowe, ale np. na noc chcę normalnie zamykac drzwi do pokoiku i do sypialni, wiec chyba by sie niania przydała. Ale w sumie to tak na 100% jeszcze o tym nie dyskutowaliśmy. Możesz podesłać jakiegoś linka jaka ta niania jest? Ja dziś stwierdziłąm, ze musimy sie ogarnąc i cos zacząć kompletowac już, bo zaczął sie lipiec, nam odpadnie koniec sierpnia i początek września i prawdopodobnie tydzień w październiku, więc łącznie z miesiąc (bo w rozjazdach bedziemy), a tak sobie myślę, że zimą z wielkim brzuchem, w niewygodnych zimowych ciuchac to nie bedzie mi sie chciało wszystkiego kupować. Chciałabym tak do połowy listopada mieć już wszystko, tylko z wózkiem sie wstrzymamy do końca prawie. Ale co z tego planu wyjdzie to się okaże "w praniu" :)

    Agattee - nie wiem czy na zwykłych Flohmarkach coś fajnego się znajdzie, ale pojechac i poprzeglądac to nawet wskazane :) My tu gdzies niedaleko mamy taki 2 razy w roku dzieciecy Flohmark, zapomniałam jak sie nazywa...ale jak wróci koleżanka z urlopu to ją zapytam, moze jak wstukasz nazwe to sie okaże ze i u Ciebie taki jest...a może to poprostu Kinderflohmark, choć kojarzę jakoś inaczej :)

    Aha a co do pediatry Agatte - to u nas nie znalazłam polskiego, więc raczej wybiorę najbliższego mi niemca bo będzie mi wygodniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2014, 18:46

  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 1 lipca 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutaj link : http://www.ebay.de/itm/181454772317?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1555.l2649

    wystawilam tez inne rzeczy to lukajcie :D

    agatte-musisz pilnowac w lidlu i isc z rana zeby se wybrac bo te dzieciece rzeczy ida stasznie szybko :D i zagladaj na te -30% rzeczy bo ja tam w lidlu tez kupuje te wieksze rzezcy taniej ostatnio wyrwalam die bluzeczki z dlugim rekawkiem na rozmiar 62/68 za 2.09 euro wiec takie fajne , sukieneczke jeansowa za 2,50 jakos tylko trza lukac:D wiec pilnuj bo zaden inny sklep nie rowna sie z lidlem:D

    MonikaDM-ja to kupywalam cala ciaze, i teraz po porodze tez jak jakas wariatka :D heheheh jak tylko zaszlam w ciaze to kupywalam skuienki ;D a moj gadala co jak chlopak to mowila a co chlopak nie moze w sukience chodzic ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2014, 23:15

    agattee lubi tę wiadomość

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lipca 2014, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niunia to Ty agentka jesteś z tymi sukienkami :) Zaraz pooglądam z ciekawością te Twoje aukcje :) O niani zapomniałam wczoraj obgadać z mężulkiem, dziś będzie późno więc pewnie też zapomnę :) A może Ty mi coś podpowiesz...duze masz mieszkanie czy domek może? Jakby u nas był dom to nie byłoby gadki. Tylko boję sie ciut tych nocy, ze np. bez niani nie usłyszę długo malucha i zanim go usłyszę to rozedrze się już na dobre a ja bedę dopiero mleko robić :)

  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 2 lipca 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika dm-my mamy dom ale mala i tak spi ze mna w stolowym ;-) bo mam blisko do kuchni itd ;-) a moj maz musi sie wyspac ;-) wiec spi na gorze w sypialni ;-) a ja jak ide na gore czy cos zrobic podlanczam se do kontaktu i slysze ;-) jakby co bo tak jeszcze chce miec mala pare mcy przy sobie a potem jak juz bedzie przesypiac cala noc to pojdzie spac do swojego pokoju ;-) wczoraj jadlao 19 a potem o 6 rano wiec juz daje rade ;-) czesciej jeczy bo pieluszka ;-)dzieci po mleku modyfikowanym lepiej spia ;-) moja mala na cycku to chciala co 2h godzine jesc ;-) a jak jej dalam pierwszy raz mm to przespala 6h ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2014, 15:25

    MonikaDM lubi tę wiadomość

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 2 lipca 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam co prawda tylko 2 pokoje ale też mam nianię bo to był prezent od kuzynki, zamówiła mi taką fajną z bajerami: termometrem i kołysankami :-D i lampką nocną no i jak dziecko będzie starsze to można mówić do słuchawki , cieszę się jak by to mi miało służyć ;-) , teraz to będę korzystała tylko z lampki i kolysanek może, no zobaczymy bo pokoje dzieli kuchnia i grube mury to może się przyda, a jak nie to w Polsce teściowie mają ogromny dom i jak będziemy jeździć to na pewno trzeba zabrać urządzenie ze sobą bo tam nie usłyszę płaczu

    MonikaDM lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 2 lipca 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam niani i przy pierwszym dziecku tez nie korzystalam. Za to mam jezdzaca kolyske i malego moge ze soba do kazdego pomieszczenia brac. Ubranek mam juz tyle ze nie wiem co z nimi robic :) ale glupio mi odmowic jak kolezanki przynosza. Ja osobiscie dla starszej corki ubranka przewaznie kupuje w Primark. Sa niedrogie i kolorowe i nawet jak mala szybko niszczy to nie szkoda.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 2 lipca 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aagita-to nie wiedzialam ze taki sklep jest ;-) musze rozejrzec sie po okolicy ;-)

    annaki-kolyske mam osobno i fajny projektorek ;-)najpierw mala plakala bo sie bala a teraz fajnie juz zainteresowana ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca 2014, 17:34

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ