X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh, niestety. To ciekawe co powiedza jak same beda w ciazy (te ktore jeszcze nie byly). Albo madre te, ktore juz nie pamietaja jak to bylo, pfff... Nie ma co sie przejmowac tylko olac i robic swoje.

    W nocy obudzil mnie taki wiatr, mimo iz bylo cieplo to poprosilam swojego R. by zamknal okno bo sam dzwiek przerazal. Ale z tego co widzialam w tv, to w niektorych czesciach Niemiec dzialo sie sporo... a jak tam u Was?
    Ja akurat jestem z Berlina wiec tu tylko powialo i przeszlo, nawet burzy chyba nie bylo bo nic nie slyszalam.

    Ahh, no i jutro zaczynam 12 tydzien i pojutrze druga wizyta. Nie moge sie doczekac :D

    wff22n0ab6iac00e.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zero wiatru, zero deszczu, upał :-( mam dość ledwo żyję w te upały i mam nadzieję że lipiec będzie chlodniejszy bo to dorosły ledwo zipie a co dopiero noworodek

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas upał...ale ja tak jak Annaki też z Bawarii, teraz zaczęło padac ale słońce grzeje nadal niemiłosiernie...temp. 38 st. ale akurat grzeje na termometr, a w domu 28 st. więc niewiele mniej.

    Też jestem ciekawa jak ta młoda o której pisała Agagita bedzie się zachowywała jak ona będzie w ciąży! Cóz począć, młode nie rozumieją (w sensie te co ciaży nie planują jeszcze albo w niej nie są)a starsze to chyba raczej pamietać nie chcą.

  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 10 czerwca 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w nocy straszna burza byla i dzis do poludniu padalo. Ale potem zaczal sie znow upal wiec o 14:00 pojechalam z corka na basen.

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas burza była popołudniu, fajnie lało a dziś znowu dorąc, choć ciutkę wiatru jest więc na pewno lepiej niż wczoraj.

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dajcie trochę burzy, deszczu czegokolwiek :-) , u mnie burza była w nocy, przez pól godz było fajnie ale od rana znowu duchota

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie fajnie, popadalo i w koncu przez okno wlatuje chlodek, tego mi bylo trzeba :)

    Trzymac kciuki za moja jutrzejsza wizyte, licze na same dobre wiesci :)

    agagita lubi tę wiadomość

    wff22n0ab6iac00e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dopiero teraz się ochładza, i mam nadzieję, ze jutro nie bedzie takiej hicy jak dziś...mamy jutro z kursu wycieczkę do muzeum...Nudna atrakcja :)

    Agattee - na ewno wszystko będzie dobrze, czekam na same dobre wieści :)

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej i jak po wizycie? Ja zabieram się za pakowanie torby, odłożyła bym to jeszcze w czasie ale mąż świruje :-P i codziennie każe mi się spakowac, więc dla swojego spokoju ( i jego oczywiście :-D ) biorę się

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihi, Annaki a może dobrze że on tak świruje :) Choć tu w DE nie potrzeba tyle rzeczy co w PL więc na pewno pakowanie idzie szybko i sprawnie :)
    Wreszcie pogoda się ciut "ochłodziła" oddychać można i nie chodze spocona jak dzika świnka ;) U mnie za tydzień wizyta, nie mogę sie doczekać zeby zobaczyc jak urosło moje maleństwo :) dziewczyny w którym tygodniu poznałyscie płeć? Mojej znajomej lekarz już w 12 tyg. powiedział, ze chyba to dziewczynka, ale później na usg powiedział, ze nie potwierdzi im tego, a ona twierdzi ze widziała coś "dyndającego" między nóżkami :)

  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt ja potrzebuję tylko koszulkę do porodu, pizame, dresik ( bo w dzień preferują chodzenie w normalnych ciuchach co dla mnie jest lepsze niż parada w koszuli), klapki, swoje kosmetyki, mogę mieć płytę z ulubioną muzyką, cukierki i kanapkę dla męża :-) , oczywiście przypominają o takich rzeczach jak aparat fot itp a i dla dziecka stary ciemny ręcznik żeby tuż po porodzie można je było wytrzec z tej mazi i krwi i wyrzucić do kosza, później dają swój. Cieszę się bo moja torba jest mini, biedne me koleżanki z Polski które nawet sztućce musiały brać lub np swój rożek, kocyk, kosmetyki dla dziecka i po 2 paczki pampersów, no porażka, przecież to trzeba brać co najmniej 2 walizy!
    Ja płeć poznałam w 17 tyg jakoś i było to na 90% więc takie pewne, moja lekarka w 13 tyg nic nie widziała i mówiła że to za szybko i też tak myślę że 12 tydz to raczej się nie zobaczy, to będzie takie 50/50 :-)

    agagita, MonikaDM lubią tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • agagita Ekspertka
    Postów: 150 86

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie dopiero na usg polowkowym dowiedzialam ze bedzie chlopczyk. W torbie dla siebie tez tylko koszulke do porodu, pizame, ubranai na dzien , kosmetyki i bh do karmienia spakuje (i smoczek dla maluszka na wszelki wypadek). Rzeczy dla malego maz dowiezie i fotelik tez jak bedziemy do domu wychodzic.

    annaki lubi tę wiadomość

    z6vlzyh.png
    iwmyplk.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agattee odezwij się jak po wizycie?

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agattee pisała ze wszystko ok, przypomnę jej żeby się tutaj odezwała :)

    Co do torby w PL to pamiętam jedną koleżankę, któa miała spakowaną torbę w połowie 8 miesiąca, torba była tak wielka jak nasza jak jechaliśmy na urlop na 2,5 tygodnia plus pampersy - masakra jakaś :)

    agagita, annaki lubią tę wiadomość

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz jestem, jestem dzieki Monia za przypomnienie wybaczta ze o was zapomnialam :)

    Na wizycie wszystko ok, maluszek ma 3cm i ginka powiedziala ze wg USG to jest 10 tydz, ciaza jest tydzien mlodsza ale to juz uslyszalam na pierwszej wizycie. Tak poza tym to wszystko w jak najlepszym porzadku, kolejna wizyta za 4 tygodnie, ginka mowila ze mozliwe ze bedziemy mogli poznac tez plec, czego nie moge sie juz doczekac ;) No i wg USG termin jest na 7.01

    Piszecie o wyprawce to wlasnie ostatnio czytalam na ten temat, dziewczyny na kilku stronach podaja liste co brac i niektore wydaja mi sie jakies mega dlugie. Moze wy macie wieksze doswiadczenie i wiecie co brac a czego nie? Bo raczej z waliza nie chcialabym sie tluc. Chodzi mi glownie co wziac dla maluszka a co bedzie zbedne, bo dla siebie to wiem. Spotkalam sie z opiniami ze w wielu szpitalach dla maluszka daja jakies rzeczy ale czy w kazdym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2014, 20:51

    annaki, MonikaDM lubią tę wiadomość

    wff22n0ab6iac00e.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agattee u mnie listę dawała położna na szkole rodzenia i oprócz rzeczy dla mnie, ubrania i kosmetyki nie było tam nic dla dziecka, nawet jeszcze się upewniałam i okazało się że faktycznie szpital wszystko dla dzieci zapewnia, muszę wziąć tylko jakiś ręcznik w ciemnym kolorze w który wytrą na szybko dziecko i będzie można go wyrzucić poza tym nic kompletnie. Ubranka na wyjście mam mieć dowiezione dzień przed wyjściem ale to mnie uprzedzą w szpitalu. Jak już będziesz się meldowała w szpitalu to możesz zapytać na oddziale co potrzeba lub na szkole rodzenia jeśli idziesz ewentualnie możesz zobaczyć w necie bo czasem na str szpitala podają.

    agagita, agattee lubią tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe...ja już się zorientowałam który szpital mam najbliżej :) Ale w piątek na wizycie po pierwsze podpytam ginka o tą cesarkę bom ciekawa jak nie wiem co, a o szpital to póki co się chyba nie bedę zbytnio interesować. Odwiedziny w szpitalu to chyba i tak w drugiej połowie ciaży dopiero??

  • agattee Autorytet
    Postów: 731 208

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do odwiedzin w szpitalu to slyszalam rozne opinie. Ze dopiero w 28 tyg, ktos pisal ze trzeba isc dopiero 2 tyg przed porodem (nie za pozno?!), a nawet jedna dziewczyna raz piasla ze w 12tyg (tylko po co tak wczesnie?) tak wiec tez bylabym ciekawa w ktorym tygodniu najlepiej sie udac i jak tam wyglada sytuacja. Musze wziac tylko Mutterpass czy cos jeszcze? No i pewnie trzeba tam wypelnic jakis papier? Mam nadzieje, ze znajdzie sie tam jakas polska polozna co bedzie mi mogla wytlumaczyc co tam pisze.

    Druga sprawa, zagladam w Mutterpass na stronie Ultraschall-Untersuchungen i chcialabym dowiedziec sie, co oznaczaja skroty:
    BPD, FOD/KU, ATD, APD/AU i FL.
    Znalazlam tylko skroty w Polsce a tych tutaj niestety nie. Bede wiec wdzieczna za pomoc :)

    wff22n0ab6iac00e.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w szpitalu byłam 7 maja, to gdzieś było przed 30 tyg chyba... Albo w pobliżu :-) , ale ja tam poszlam w kwietniu się dowiedzieć kiedy mam przyjść i tak mi kazali, termin ustalili na podstawie daty porodu, mowili ze to wystarczy tak 2 mies przed, w sumie to byłam nie na oddziale tylko u lekarza gin takiego który przyjmuje w szpitalu, w recepcji chcieli tylko mutterpass, pani sobie spisała sama co chciała i tyle i na tej podstawie jestem tam w bazie, nic nie musiałam wypełnić itp, lekarz powiedział jak tam wszystko wygląda i kiedy mam przyjechać gdyby poród się nie zaczął w terminie. Odpowiedział jeszcze na moje pytania dot nacięcia itp, papiery wypelniałam tylko na znieczulenie u anestezjologa ale to w innym terminie bo to musiałam się osobno umówić i tu juz przyda się znajomość języka lub ktoś kto przetłumaczy, u mnie w szpitalu nie ma wogole Polakow ale mój mąż mówi dobrze to on mi wszędzie służy za tłumacza :-) .

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 16 czerwca 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BPD to wymiar dwuciemieniowy główki
    FL to długość kości udowej
    KU obwód głowy
    ATD to coś ze średnica brzuszka
    Reszty tłumacz nie tłumaczy :-) a tu masz stronke na której kilka jest

    www.9monate.de/Sono_daten.html

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ