X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • Kasia83 Autorytet
    Postów: 952 277

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, moja Gabryska na poczatku nie chciala pic z butli..tylko piers i.piers a tam mialam malo pokarmu chyba mialam, kiepsko przybierala na wadze wiec musialam ja jakos przekonac. Dawalam jej piers a jak mi usnela to podmienialam na butle..na poczatku budzila sie, plakala, ale raz chwyvilai troszke wypila, za drugim razem wiecej i wiecej..troche to trwalo.

    Monika DM Mleko czasami wysepi od meza, ktory rano je platki owsiane wiec to nie byl pierwszy rax, ale w sumie miodu to chyba jej wczesniej do niczego nie dodawalam.

    Kurde dzis znowu sie wybudza przez brzuszek:/ nie wiem od czego..

    zem3zbmhb277dwos.png

    Tabelka:Mamuski w Niemczech
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mój malutki skończył 6 msc i zrobił mi prezent że zaczął pic z butelki,a wodę z niekapka :) Tak się cieszę :)
    Ewelina dawaj uparcie butlę,moze przegłodz ja troszkę,naciśnij jej na smoczek zeby poczuła ze tam cos dobrego jest ;) a smoczek taki normalny uspakajający używa?ona gryzie ten smoczek bo nie wie co z nim sie robi,nie jest nauczona butelki.Widzisz ja mojego od urodzenia uczyłam butelki,a i tak miałam z nim nielada problem,nie było widać żadnego postępu,byłam załamana i widziałam juz czarne wizje,ze bedzie mi tak wisiał na cycku pare lat,a przeciez to tak nie moze byc,bo chcemy go czasem pod czyjaś opieka zostawić np na początku czerwca idziemy na wesele.Moze Twoja tez Cię zadziwi,ze nagle zacznie pic,podstawa to regularność,konsekwencja i zeby nie odpuszczać za szybko przy pierwszym jęknięciu dziecka ;)

    Endokobietko wiem,ze teoretycznie można pic wodę z kranu,ale mi to jakoś niebardzo,tak jakoś z domu za dzieciaka jestem nauczona,ze kranówy sie nie pije i poprostu sie brzydzę.Mleka w życiu z takiej nieprzegotowanej bym nie zrobiła!

  • Wendy Autorytet
    Postów: 408 115

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tak samo ze kranówy nie pije,no chyba ze bym z pragnienia usychala i z przerażeniem patrzyłam jak u teściowej wszyscy pija a dziwiłam sie czemu mój syn zawsze sraczke miał po spędzonym tam dniu czy tez dłużej.Potem juz wiedziałam ze pewnie takiej wody sie opil.

    Endokobietka ja tam bym mleka nie robila na kranówie bo jak mówię-ja wody z kranu nie nauczona pic,ale jak twierdzisz ze u was można i pijecie ja cala rodzina to dla mnie nie dziwne ze robią na niej mleko.Bo co za różnica?skoro dziecko i tak pije kranowe?to dodajesz tylko proszek i pije tak czy siak ta kranówę ale gorącą .

    pmzt5tj.png




  • powidlowa Autorytet
    Postów: 667 116

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endokobietka, a ty Jasiowi dawałaś probiotyk? Miałaś coś z Polski czy tutaj można coś kupić?

    3i49tv7371hkkcdh.png
  • Kasia83 Autorytet
    Postów: 952 277

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie moze wzór wypowiedzenia umowy na wynajem mieszkania po niemiecku??

    zem3zbmhb277dwos.png

    Tabelka:Mamuski w Niemczech
  • Iva79 Autorytet
    Postów: 425 561

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , u mnie dopiero poczatke ciazy :)

    zem3o7es4lhz362l.png
    zem3x1hpn1yi29v5.png
  • Endokobietka Autorytet
    Postów: 3166 1534

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie podawalam bo nie mialam.


    Witaj Iva. 79 to twoj rocznik?

    17u93e5exqfllrog.png
  • powidlowa Autorytet
    Postów: 667 116

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasie my pisalismy tak


    "Nasze dane



    Dane właścicieli


    Sehr geehrter Herr.../ Sehr geehrte Frau.../ Sehr geehrte Damen und Herren,
    ich kündige den mit Ihnen am ( data umowy najmu) geschlossenen Mietvertrag fristgerecht zum ( data wypowiedzenia).Ferner möchte ich Sie bitten, den Erhalt der Kündigung schriftlich zu bestätigen.


    Mit freundlichen Grüßen....


    "

    I to wystarczyło

    3i49tv7371hkkcdh.png
  • Ewelina1989 Ekspertka
    Postów: 778 63

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika mamy niekapek z NUKa właśnie, ale niekapek to juz w ogóle czarna magia bo z niego nie leci. naciskam jej ten smoczek z butli leci jej tam cos ona to pije, ale nie ssie :/

    Koalka no właśnie my tez mamy wesele w maju a 16 panienski to wesele mojej przyjaciółki musze być na panieńskim. Wiesz na weselu mała najpierw będzie z nami od biedy mogłabym co 3 godziny podjechać ja nakarmić, już trudno nic bym nie piła, ale tu nawet nie tylko o to chodzi ja juz poprostu ie chce jej karmić piersią chcemy starać sie o 2 dziecko a zanim zaczniemy chce "normalnie" pożyć przez chwilke mieć taka przerwe :) hehe.
    Jestem uparta codziennie daje jej ta butle zdaża sie że cos tam raz cumknie, ale to tyle. Dzis odciągne swoje mleko i w nocy sprobuje już kilka razy tak robiłam, ale jakis czas temu.

    Ostatnio kupiliśmy mebelki i mała ma już prawdziwy swój pokój :) Bosko wygląda jej szafa z tymi ubrankami na wieszaczkach hehe :) Tak tylko chciałam sie pochwalić :)

    201509284965.png
    201703075565.png
  • powidlowa Autorytet
    Postów: 667 116

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina to pochwal się gdzie kupiliście meble, bo my dalej w pokoju mamy łóżeczko, szafę turystyczną i komodę co nam się do dziennego nie zmieściła. Cały czas grzebie w internecie i szukam inspiracji, albo ceny z kosmosu, albo badziew.
    Pokój mamy ch**y;) bo długi a wąski i ciężko, żeby szafa w miarę duża była, żeby kiedyś zabawki gdzieś trzymać, ale nie za duża, żeby wejść do pokoju i żeby nie zagracić, co by miała się jak bawić u siebie. Już umęczona tym jestem, bo od stycznia nic nie znalazłam i tak "koczujemy".

    A właśnie, jak przechowujecie zabawki, my na razie mamy jedno pudełko, ale za rok czy 2 okaże się, że nie mamy miejsca u małej i będzie głupio.

    3i49tv7371hkkcdh.png
  • Anka8288 Przyjaciółka
    Postów: 139 31

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koalka u nas też był problem z mm, ale znalazłam takie które mu smakuje i obecnie jest to aptamil. Inne rzeczy wciąż są be, gotuje warzywa próbuje sloiczki i nic mina taka jakby tam miał coś obrzydliwego.
    Jeszcze pytanie mam o ten baby swimmer jak długo dziecko może go używać tzn do którego miesiąca? Wygląda mega fajnie i chciałbym kupić

    Ewelina tu nie chodzi o to że nie wie co ma z tym jedzeniem zrobić tylko o smak bo krzywe miny robi, odwraca głowę i pluje jak już się uda coś włożyć do buzi, chyba wybredny będzie po tacie, ale nic będę próbować dalej.

    74di2n0a290cj9z1.png
    uffffqu.png
  • Anka8288 Przyjaciółka
    Postów: 139 31

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powidlowa, ja Ci mogę polecić meble bellamy,link niżej to akurat zestaw który ja mam i jestem bardzo zadowolona, przystępna cena i fajne solidne mebelki.

    http://www.bellamy.pl/oferta/marylou

    74di2n0a290cj9z1.png
    uffffqu.png
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka a o czym ty piszesz :p ? Chodzi p basen z dzieckiem zajęcia prowadzone przez Panią instruktor ?

    Powidłowa ja mam w pomieszczeniu gospodarczym luzem i w pudłach i co pare dni wyciągam coś innego a stare chowam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2016, 08:15

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • Anka8288 Przyjaciółka
    Postów: 139 31

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena, chodzi o takie koło zakładane na szyję dziecka, to unosi je na wodzie a rączki i nóżki swobodnie sobie pływają :-)
    Wpisz w Google baby swimmer i zobacz grafikę.

    Są dwa rozmiary na Amazon od 3do 12kg i 6 do 36 i nie wiem czy ten większy byłby dobry? Czy otwór na głowę nie będzie za duży żeby mi nie wypadł.

    74di2n0a290cj9z1.png
    uffffqu.png
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah widziałam to ostatnio w sklepie ale jakoś do mnie nie przemawia boje się tego troszkę . A co do rozmiarów myśle ze ten pierwszy weź

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina gratuluje zrobionego pokoiku. Pochwal sie jakims zdjeciem. Jactez sie chwalilam bo to takie fajne ;) Masz racje te ubranka na wieszaczkach tak slodko wyglądają.

    Anka super te mebelki. My mamy tez taka klasyczna linie, mozna powiedzieć. My akurat kupilismy w Ikei i mielusmy cyrki bo ta linie akurat wycofywali, kupilismy komode i obiecali nam ze szafa bedzie za kilka dni, a bujalismy sie prawie miesiąc i w miedzy czasie sie okazalo, ze tą linie wycofują. Ja chcialam szafe z PL sprowadzac nawet. Tobyla seria Birkenland i faktycznie jej nie ma.

  • powidlowa Autorytet
    Postów: 667 116

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka my mamy baby swimmer 6-36 i mała miała 4 miesiące a na nią dobre już wtedy było.

    3i49tv7371hkkcdh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ohh Ewelina jak ja Cię rozumiem z tym odstawieniem od piersi :) choć jeszcze głownie piersią karmie młodego,to juz ładnie pije z butelki,niewypija co prawda całej porcji przeznaczonej do swojego wieku i preferuje pierś,ale najwazniejsze ze pije mm ;) jak mam za duzo mleka to tez ściągam i podaje z butelki.
    Nasz synek mial swój pokoik jeszcze przed tym jak sie urodził,ale i tak z niego nie korzysta,śpi w swoim łóżeczku z nami w sypialni.A czemu chcecie ja wziąć na początek wesela?my tez o tym myslelilismy,ale chyba bez sensu bo i tak nie bedzie umiał chodzić to co cały czas na rękach?zasnac nie bedzie mógł bo głośno,my nawet nie potańczymy,nie zjemy w spokoju i tylko zamieszania więcej bo pózniej trzeba go odwieźć.Wiec chyba zrobimy sobie 1 dzień szaleństwa i wolnego od młodego ;) a co od czasu do czasu rodzicom tez sie należy :)

    Anka trochę jak bym o swoim synku czytała :) dla niego nadal mleko mamusi to najlepsze co moze byc :D słoiczka daje pół i tez sie krzywi albo usta zaciska,owoce trochę lepiej,ale szału nie ma.Kupilam deserki z nestle waniliowe,nie wiem czy w DE tez sa takie?i to mu dość smakuje ;) jesli chodzi o mm to jemu żadne nie smakowało :D a z butli umiał pic,zreszta dla pewności ze to nie o smoczek chodzi kupiłam nowa butelkę innej firmy,poprostu miał bunt i musiał sobie to przetrawić ze ma sie rozstać z cycusiem ;) taki cycus mamusi sie poprostu zrobił,poza tym mm ma taki nieprzyjemny zapach :( a jak miał ok.3 msc to ładniej pił z butelki niż z piersi(bo czasami ściągałam)tak to sie wszystko szybko zmienia u dzieciaczków.A Ty dajesz juz tylko mm?a kaszkę pije?
    Baby swimmer polecam,ja mam ten większy nie opłaca sie tego małego kupować za szybko wyrośnie.tam jest regulacja,na pewno Ci nie wypadnie nie ma takiej opcji ;)

    Magdalena nie ma sie co tego bać!To jest super!Spróbuj :) żebyś widziała minę mojego synka ;)

  • Anka8288 Przyjaciółka
    Postów: 139 31

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koalka, jak na razie tylko znalazłam mleko które mu smakuje, ale jeszcze karmię tzn. odciagam i daje butelkę, nie karmię piersią, robię to trochę dla siebie bo robię sobie dietę i ćwiczenia żeby na siostry ślub dobrze wyglądać a karmienie trochę mi ułatwi utratę kilogramów.

    Uwierz mi ze gdyby Dominik zjadł pół słoiczka to bym skakała z radości :-) jak uda mi się mu wcisnąć 5 łyżeczek to góra, zaciska usta tak jak mówisz :-) nie będę go karmić na siłę bo nie chce żeby jedzenie kojarzyło mu się z czymś złym więc powoli po troszkę je. Kleik ryżowy na moim mleku mu robię to zjada a kaszke na wodzie to już nie chce.
    Masz rację te mm to aż smierdza niektóre.
    A te deserki to są bez cukru?

    Dziś byliśmy na basenie i Dominik tak się bawił i chlapal że zasnął w wodzie, do ostatniej chwili rączką chlapal a jak go tylko przytulilam to zasnął :-) i tak sobie drzemal 20 minut w wodzie, jak tylko wychodzilam to się obudził.już się nie mogę doczekać kiedy mu kupię to koło dopiero będzie radość

    Monika to trochę Was wrobili z tymi meblami, ja przeszłam tyle sklepów różnych żeby znaleźć ładne i solidne meble. Wzięliśmy właśnie takie klasyczne białe żeby były na trochę dłużej i żeby i syn nie powiedział że te małpki czy inny motyw już mu sie nie podoba i trzeba kupić nowe ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2016, 19:30

    74di2n0a290cj9z1.png
    uffffqu.png
  • Anka8288 Przyjaciółka
    Postów: 139 31

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endokobietka, mówiłaś o tym że w Hamburgu można oddać wodę do badania, wiesz może coś dokładniej gdzie i w jaki sposób to trzeba zrobić? Jakiś wniosek trzeba wypisać?

    74di2n0a290cj9z1.png
    uffffqu.png
‹‹ 718 719 720 721 722 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ