Nieudane IVF? Czas na nowy plan.

Zatrzymaj się zanim spróbujesz kolejny raz. Zyskaj ekspercką analizę dotychczasowego leczenia i konkretne zalecenia. Wróć silniejsza.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Felice Przyjaciółka
    Postów: 77 30

    Wysłany: 15 maja 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze coś jest nie tak. Tyle napisałam a tylko to poszło.
    To było cesarskie cięcie więc nie bardzo jest co opisywać. Synek za to książkowo zdrowy i oczywiście dla Mamuni najpiękniejszy

    Motylkowa1, martynka870 lubią tę wiadomość

    71c6b05c.gif
  • Motylkowa1 Przyjaciółka
    Postów: 185 43

    Wysłany: 15 maja 2016, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje Felice.

    Nasza myszka jest już z nami
  • martynka870 Ekspertka
    Postów: 183 295

    Wysłany: 15 maja 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje wielkie !!!

    e96b0e4df0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2016, 11:02

  • czarna_owca Autorytet
    Postów: 357 269

    Wysłany: 15 maja 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felice wielkie gratulacje dla szczęśliwej mamy :) dużo sił i zdrówka dla Was :)

    mhsv3e5e7kvmf6ta.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2546

    Wysłany: 15 maja 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje i od Nas :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Felice Przyjaciółka
    Postów: 77 30

    Wysłany: 15 maja 2016, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo dziewczyny

    71c6b05c.gif
  • nefer Przyjaciółka
    Postów: 183 28

    Wysłany: 15 maja 2016, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Kitaja!
    Gratuluje Felice!

    d869f9fdbd.png
  • Motylkowa1 Przyjaciółka
    Postów: 185 43

    Wysłany: 17 maja 2016, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sie czujecie Felice? Masz kogos do pomocy? Z tego co pamietam jestes sama z dzidzia?

    Nasza myszka jest już z nami
  • Je Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 maja 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem tu nowa :-) tez mieszkam w Norwegii i jestem w 6tyg ciąży. Mam nadzieję, że mogę przyłączyć się do waszego forum :)

    martynka870 lubi tę wiadomość

  • Je Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 maja 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawia mnie jedna rzecz i moze tu dowiem sie odpowiedzi. Skoro przysluguje w Norwegii tylko 1usg w 17-19tyg, to skąd oni wiedzą czy dziecko ułożyło się główką w dół?

  • StokrotkaV Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 17 maja 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiekszosc z nas mysle ze lata do polski na prywatne usg lub ewent. mozesz je robic tutaj. Poza tym jak bedziesz juz miala spotkanie z polozna to ona wyczuje dlonmi polozenie glowki :)
    Narazie w 12 tyg zamow sobie wizyte u fast lege. On/ona pokieruja cie dalej.
    A do 13 tyg zalecam ci zrobienie usg genetycznego. Najlepiej w pl abys wszystko miala wytlumaczone i zrozumiane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2016, 15:17

  • Je Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 maja 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobie tutaj bo mam tu fajną i zaufana ginekolog, ale prywatnie.
    Dzieki za odpowiedz :)

  • StokrotkaV Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 17 maja 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sluchajcie dziewczeta ja juz tak ubolewalam ze mi ciezko, ze juz chce swoja lusie w ramionach i dzis szok!! Godz 3:45 a ja czuje jakies chlusty i cieplo. Oczywiscie pierwsza mysl "sni mi sie ze sie posiusialam" no ale nie..to nie byl sen..
    do terminu 2 tyg, i absolutnie zero boli i skurczy.. od 4 na nogach..o 5 telefon do szpitala..mysle sobie pieknie 17maja czy ktos cos ogarnie..
    Droga zablokowana. Poczatek torgetu..tak przy wejsciu do szpitala jak na zlosc :/ no ale 10:20 sie zameldowalam. Boli nadal brak :( podlaczyli mnie, posprawdzali no i odeslali..kaza czekac do jutra do 8 i jak cos dzwonic, obserwowac wody.
    Czuje w kosciach ze mimo ze mloda jest baaardzo nisko to bedzie wywolywana. Moje nadzieje na porod ksiazkowy legly :( niby jakis bolik sie pojawia w dole ale to bardziej smyranie, bardziej bola mnie plecki..
    Miala ktoras taka niespodzianke?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 maja 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-)

    Felice gratulacje :-)

    Od ktorego tygodnia ciazy bralyscie magnez ? Jaki magnez polecicie z apteki norweskiej?


    Pianistka sliczna ta Twoja Emma :-) Doradz mi cos odnosnie magnezu i witamin dla kobiet w ciazy :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2546

    Wysłany: 17 maja 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotko, ja nie pomogę bo ja się męczyłam ze skurczami miesiąc... ale trzymam kciuki by szybko poszło!

    Je, mi położna wymacała idealnie położenie córki... BA! 5 dni przed porodem okresliła MACAJĄC brzuch wagę małej na 4kg... 5 dni później urodziłam 4150g ;) ale USG miałam w sumie chyba 7 czy 8, wszystkie tu w No ;)

    Alda, ja magnez brałam od początku, i to dość sporo bo męczyły mnie skurcze, miałam plamienia a i przed ciążą niedobory ;) bardzo dobry magnez jest z NYCOPLUS podobnie jak witaminy ;) wkleję Ci link ;)

    https://www.apotek1.no/produkter/nycoplus-magnesium-300mg-tabletter-100stk-876043p

    oraz witaminy
    https://www.apotek1.no/produkter/nycoplus-gravid-tabletter-og-kapsler-5656stk-968389p


    Nefer, jak sytuacja?

    A ja zrobiłam sobie nowy tatuaż, poświęcony mojemu macierzyństwu :) taki prezent na 'dzień mamy' i zarówno dzień, kiedy dowiedziałam się o ciąży

    martynka870 lubi tę wiadomość

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • martynka870 Ekspertka
    Postów: 183 295

    Wysłany: 18 maja 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Chciałam tylko poinformować, że w wizzair nawet nie zwrócili uwagi na brzuch. W sumie zaslonilam się trochę kurtką i torebka. Także spoko było. Ale na powrót z PL też biorę zaświadczenie od lekarza w razie czego.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    e96b0e4df0.png
  • nefer Przyjaciółka
    Postów: 183 28

    Wysłany: 18 maja 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka. Cisza totalna. Braxtony sie skonczyly. Czasem mam skurcze przepowiadajace. Bolesne. Ale da rade wytrzymac.
    Wczoraj nastapilo tąpnięcie mojego brzucha. W chwile obnizyl sie o jakies 10cm. Mam teraz duuuza przerwe miedzy piersiami a dnem macicy. I na tym narazie koniec.
    Maz wyjechal dzis rano w podroz sluzbowa i jestem sama z synkiem i piesem do niedzieli zapewne.
    Ciekawe, czy cos wyjdzie. Sprzatam, myje okna i jak narazie to nic mnie nie boli. Jakbym w ciazy nie byla.

    d869f9fdbd.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2546

    Wysłany: 18 maja 2016, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefer :D jeszcze będzie tak, że przenosisz :) Ja bolesne przepowiadające miałam miesiąc, a brzuch opadł w grudniu... wstałam rano i był już nisko :D I co? na koniec latałam jak głupia bo już chciałam urodzić :) Ale ciesz się! W końcu tego chciałaś :) Jesteś tak daleko :) Cudownie!

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Motylkowa1 Przyjaciółka
    Postów: 185 43

    Wysłany: 18 maja 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez polozna okresla polozenie malej dzisiaj, ale jeszcze moze sie zmienic. Lezy glowka w dol. Ja biore doraznie magzez jak mnie skurcze lapia.Wczesniej nie bralam. I teraz biore zelazo bo choc hb ok samo zelazo niskie. I kwas foliowy lykam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2016, 19:44

    Nasza myszka jest już z nami
‹‹ 529 530 531 532 533 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie suplementy i witaminy warto przyjmować w ciąży? Poradnik dla przyszłych mam

Ciąża to czas szczególnych potrzeb organizmu, w którym odpowiednia podaż witamin i minerałów odgrywa kluczową rolę dla zdrowia mamy i prawidłowego rozwoju dziecka. Jakich składników nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy i kiedy warto sięgnąć po suplementy? W artykule wyjaśniamy, które witaminy i minerały są najważniejsze w ciąży, jak wybierać bezpieczne preparaty oraz jak zaplanować suplementację zgodnie z aktualnymi rekomendacjami specjalistów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ