X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 listopada 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra_nails wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Mogę do was dołączyć ? To moja druga ciąża pierwsza zakończyła się poronieniem. Obecnie jestem w 8+2 tygodniu ciazy
    Bylarm w Polsce na usg maleństwo się rozwija ok lekarz przepisał duphaston.
    Jak myślicie kiedy powinnam pójść do rodzinnego?

    Witaj Aleksandra :) do lekarza w 12 tygodniu chyba ze coś Ci dolega , potrzebujesz L4 np.

    Alutka
  • Aleksandra_nails Przyjaciółka
    Postów: 95 153

    Wysłany: 9 listopada 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie L4 nic nie da bo mam swoją działalność.
    Czuje się bardzo dobrze nie wymiotuje nie doskwiera mi nic.
    Mam lekkie nudności, ale to nic takiego

    [*] Aniołek 9tc 04.2018
    f2w3vfxm839x2x55.png
    klz9jw4z1ym1adzc.png
    6v5uu6bdz2x420yq.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 10 listopada 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka jak zgłosić wyjazd do Navu na sykemelding ?!robisz to online ?

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 10 listopada 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Mar2śka jak zgłosić wyjazd do Navu na sykemelding ?!robisz to online ?
    Zgłaszasz w momencie składania wniosku. Jest taki punkt :Czy w trakcie zwolnienia przebywałeś za granicą. Zaznaczasz, że tak a następnie kilka opcji w jakim celu. Jeśli jest to planowany urlop to nie zapłacą. Ja byłam w wakacje ale zaznaczyłam, że był to wyjazd do państwa z którego pochodzę bo nie był to termin ustalony z pracodawcą jako planowany urlop. Nawet nie wiedziałam ale w takim wypadku płacą za zwolnienie. Dostałam odpowiedź, że mam prawo podróżować do miejsca mojego pochodzenia. Wszystko online robię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2018, 14:21

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 10 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oki dzięki serdeczne :) o tym ze jest taki podpunkt w Søknad og sykepenger to wiedziałam ale myślałam ze mimo wszystko trzeba tez zgłosić przed wyjazdem .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2018, 15:55

    mar2śka lubi tę wiadomość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 listopada 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj smarowałam twarz tym samym kremem co zawsze i po chwili mnie olśniło że chyba nie powinnam go stosować w ciąży :/ to samo z kremem do rąk :O

    Co Wy używacie ?


    Znacie się na składnikach w kremach co sądzicie o tym :
    https://www.vitusapotek.no/har--og-kroppspleie/bodylotion/fuktighetskremer-og-lotion/dr-greve-pharma-hudkrem-til-gravide-200ml/p/953010

    Niby dla ciężarnych ale ja im tam nie ufam ;-)


    Jakie kosmetyki warto kupić w Norwegii ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 12 listopada 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie zmieniałam swoich kosmetyków typu krem do rąk czy do twarzy. Jedynie balsamy mam dla ciężarówek ;) ale to bardziej ze względu na zapobieganie rozstępom. Czytałam troszkę i w sumie są opinie, że nie trzeba rezygnować z kosmetyków które się stosowało przed ciążą, cera je zna i jest mniejsze prawdopodobieństwo, że wystąpi jakieś uczulenie czy nadwrażliwość. No chyba, że to samoopalacz...tych podobno nie wolno ;) A jaki masz ten krem, że może być szkodliwy, jakiś szczególny skład?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 listopada 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    A jaki masz ten krem, że może być szkodliwy, jakiś szczególny skład?

    Może nie bardzo szkodliwy ale niezalecane w ciąży .

    Ja już "dostaje na głowę" ;-) jak czytam składy wszystkich kosmetyków to się łapie za głowę dlaczego ktoś dopuszcza do sprzedaży te wszystkie produkty .......

    Po przeczytaniu kilku wpisów na stronie "srokao" wszystkie kosmetyki wylądowały w koszu, nawet pomadki ochronne ;-)

    Dobrze że mam jedną pomadkę Alterra z Rossmanna , olejek i żel dla dzieci Hipp ( to męża bo dermatolog mu doradziła te produkty ;-) ) więc na szczęście mam co używać ;-)


    Nawet witamin dla ciężarnych tutaj nie kupię bo się boję ;-) Ja spożywam dość dużo Wit.A w żywności a oni tutaj w składzie witamin dla ciężarnych jest właśnie Wit.A dlatego się boje żeby nie "przedawkować" ;-)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 14:03

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 12 listopada 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Może nie bardzo szkodliwy ale niezalecane w ciąży .

    Ja już "dostaje na głowę" ;-) jak czytam składy wszystkich kosmetyków to się łapie za głowę dlaczego ktoś dopuszcza do sprzedaży te wszystkie produkty .......

    Po przeczytaniu kilku wpisów na stronie "srokao" wszystkie kosmetyki wylądowały w koszu, nawet pomadki ochronne ;-)

    Dobrze że mam jedną pomadkę Alterra z Rossmanna , olejek i żel dla dzieci Hipp ( to męża bo dermatolog mu doradziła te produkty ;-) ) więc na szczęście mam co używać ;-)

    http://kopalniamamy.pl/witaminy-dla-ciezarnych/ a tutaj fajnie widać skład witamin. Ja biorę akurat prenatal duo plus magnez dodatkowo.
    Nawet witamin dla ciężarnych tutaj nie kupię bo się boję ;-) Ja spożywam dość dużo Wit.A w żywności a oni tutaj w składzie witamin dla ciężarnych jest właśnie Wit.A dlatego się boje żeby nie "przedawkować" ;-)
    uwielbiam srokao, wybrałam w ten sposób wszystkie kosmetyki dla naszego króliczka ;)

    http://kopalniamamy.pl/witaminy-dla-ciezarnych/ a tutaj fajnie widać skład witamin. Ja biorę akurat prenatal duo plus magnez dodatkowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2018, 15:53

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 listopada 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile trwają wizyty u położnej 20 minut czy dłużej ?


    Masz plan porodu ? Czy plan jest wymagany ?




    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 12 listopada 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy ile masz pytań i co chcesz omówić ok 30min czasami mniej czasami więcej. Planu jeszcze nie mam. Nie jest wymagany.Mi położna mówiła, że warto zrobić po to żeby poród przebiegał zgodnie z moimi oczekiwaniami. Ja chyba przygotuję bo np. nie czuję się z tym żeby studenci uczestniczyli w moim porodzie. Chcę jak najmniej ludzi i jak najwięcej spokoju ;) Nigdy mi to nie przeszkadzało przy okazji zabiegów itp ale tym razem mam zamiar być trochę egoistką.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 listopada 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka możesz mi napisać co spakowałaś do szpitala ? :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 12 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka możesz mi napisać co spakowałaś do szpitala ? :-)
    Bardzo chętnie przygotuje Ci jutro listę ;) teraz tylko podczytuje na telefonie bo dzieć nie daje mi usiąść przy komputerze ;) za bardzo bryka

    alda lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 listopada 2018, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka w którym tygodniu robiłaś badania prenatalne 1 trymestru ? Na tym USG mlutka miała "wymiary" odpowiednie do tego tygodnia czy była "starsza" ;-) ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 13 listopada 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka w którym tygodniu robiłaś badania prenatalne 1 trymestru ? Na tym USG mlutka miała "wymiary" odpowiednie do tego tygodnia czy była "starsza" ;-) ?
    Już Ci piszę musiałam odgrzebać dokumenty. Wg OM wychodziło 11+6, data zapłodnienia : 12+3 a na podstawie wymiarów 12+6 ;)

    alda lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 13 listopada 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie torby: na pewno położna powie Ci co spakować. Szpital często oferuje ubrania i środki higieniczne. Ja spakowałam podkłady poporodowe, bieliznę poporodową, wkładki laktacyjne, linomag, dres, bluzki z odpinanymi ramiączkami, bieliznę do karmienia, koszulę nocną z guzikami, luźne spodnie od piżamy z góra która ma odpinane guziki, długi sweter zamiast szlafroka bo podobno tutaj w piżamie po hotelu się nie chodzi. Dodatkowo klapki pod prysznic, kapcie, miniaturki kosmetyków żeby nie targać pełnowymiarowych, szczoteczkę do zębów,włosów, gumki, spinki do włosów pod prysznic. Świeczki na baterie (widziałam, że w większości sal były ale często bez baterii więc spakowałam swoje), głośniczek do telefonu, ładowarkę i termofor - może komuś świeczki wydadzą sie głupie ale położna mówiła, że warto zabrac to co nas odpręża i zachęca do tego. Płyty z muzyką nie przygotowałam bo biorę telefon i głośniczek więc wystarczy ;)Położna równiez zalecała przygotowanie muzyki relaksacyjnej, odprężającej. Dla malutkiej 2 komplety śpiochów, skarpetki, ochraniacze na rączki, czapeczkę, 2 bodziaki z krótkim rękawem, pieluszkę tetrową i flanelową, płyn do kąpieli, maść na odparzenia. W moim szpitalu zapewniają ubranka dla dzieci, koszulę do porodu i środki higieniczne. Z tego co pamiętam to chyba w hotelu trzeba mieć już swoje środki higieniczne ale muszę jeszcze o to dopytać w piątek. Ja spakowałam kilka na wszelki wypadek w razie czego Mąż dowiezie albo nie zużyję jeśli nie będzie potrzeby. Nie wiem jeszcze czy chcę Małą ubierać w te szpitalne ubranka więc 2 komplety spakowałam. Ubrania na wyjście ze szpitala dla mnie i Malutkiej przywiezie Mąż. Z opisu wynika jakbym wzięła wieeelka torbę ale wyszedł taki zwykły podręczny bagaż ;)

    alda lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 13 listopada 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda a kiedy Ty się wybierasz na pierwsze podglądanie ?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 listopada 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za 3 tygodnie :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 13 listopada 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Za 3 tygodnie :-)
    Czyli szykuje się grudniowe podglądanie :) a który to będzie tc ?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według moich obliczeń ;-) 8+4 tc zobaczymy jak policzą mi w klinice ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 18:14

    mar2śka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 577 578 579 580 581 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ