X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 7 listopada 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich ponownie. Jutro zaczynam 11 tydzień ciąży mam do was bardzo ważne pytanie. Nie znam przepisów w Nor za bardzo. Skończyłam prace 15 października obecnie nie pracuje zastanawiam się czy mam szukać jakiejś pracy czy lepiej na spokojnie czekać do porodu w domu. Czy w przypadku jak pracowałam od kwietnia do października należy mi się coś na dziecko czy nie.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna poczytaj sobie tutaj :

    https://m.mojanorwegia.pl/zasilek-macierzynski-tacierzynski-becikowe-norwegia/zasilek-rodzicielski.html

    https://m.mojanorwegia.pl/zasilek-macierzynski-tacierzynski-becikowe-norwegia/becikowe.html


    ;-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 14:30

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za linki pierwszy niestety nie działa, w drugim jest sporo przydatnych informacji. To moja pierwsza ciąża i jeszcze za bardzo nie wiem co i jak ale pomału zaczynam się wdrążać w temat.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 listopada 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz ;-)


    https://m.mojanorwegia.pl/zasilek-macierzynski-tacierzynski-becikowe-norwegia/zasilek-rodzicielski.html




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 14:30

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję trochę to wszystko skomplikowane ale wiem przynajmniej już trochę.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 7 listopada 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Krzywą cukrową robicie / robiłyście w szpitalu czy u fastlege ?

    Mar2śka jak to wyglądało ? W Poslce trzeba kupić glukozę a tutaj ?

    Napisz jeszcze raz te kosmetyki które wybrałaś ?

    Jaki wybrałaś wózek , łóżeczko, przewijak , wanienkę ? Jak możesz to podaj linki ;-)
    Krzywą cukrową wolałam u fastlege, jest wygodniej. Poszłam sobie z samego rana w wybrany dzień bo ważność badania lekarz tak wpisał żebym mogła sobie wybrać. A w szpitalu robiła moja koleżanka i było jej bardzo ciężko.Dostała wyznaczona datę i godzine z góry i chyba na ok godz 12. Było jej słabo bo na czczo musiała być. Z glukoza zależy od przychodni. Czasami maja i płaci się za nia w przychodni a czasami nie. Ja kupowałam sama w aptece. Panie pielęgniarki mi rozrobiły u lekarza i tyle ;)
    Początkowo byłam strasznie napalona na wózek stokke trailz ale po jazdach próbnych wybrałam emmaljunge nxt60 -kompaktowy, lekki, zwrotny. Mamy zamiar dużo podróżować więc zależało nam żeby był mały po złożeniu. Za to gondola jest jedna z większych na rynku więc jest szansa, że dziecko trochę pojeździ.
    Jeśli chodzi o łóżeczko to padło na stokke ze względu na kółka
    przewijak mam razem z wanienka równiez na kółkach
    I fotelik samochodowy z funkcja leżenia na płasko w trakcie jazdy kiddy evoluna
    Kosmetyki wypisze później bo troszkę tego jest, najpierw muszę nazwy pospisywać bo nie wszystko pamiętam ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 20:04

    alda lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie leki kupić dla siebie , jaki polecicie magnez ?
    Mar2śka jakie ty teraz bierzesz leki ?




    Proszki do prania ubranek kupujecie tutaj ( jakie ) czy kupujecie w Polsce ?



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 19:02

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Jakie leki kupić dla siebie , jaki polecicie magnez ?
    Mar2śka jakie ty teraz bierzesz leki ?




    Proszki do prania ubranek kupujecie tutaj ( jakie ) czy kupujecie w Polsce ?
    Pierwszy trymestr : żelazo,kwas foliowy metylowany, wit d, magnez ,od 2 trymestru prenatal duo, magnez - teraz aspargin mam. Brałam tez żurawit profilaktycznie po 1 tab praktycznie cała ciążę, mam też urosept na wszelki wypadek.Mam wrażenie, że dzięki temu żurawitowi nic się do mnie nie przyplątało. Brałam też i dalej biorę probiotyki - idoform. W ciąży jelita płatają figle a i infekcje intymne lubią się przyplątać przez zmianę ph...póki co nic mi sie nie przytrafiło.
    Proszek kupiłam w europrisie, effekt fri....moim zdaniem jest ok.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 listopada 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mar2śka :-)


    Dziewczyny wiecie może czy w Norwegii badają dziecku po urodzeniu TSH ?
    Nie mam znajomych z małymi dziećmi ;-) więc Wy jesteście moją skarbnicą wiedzy :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dzięki Mar2śka :-)


    Dziewczyny wiecie może czy w Norwegii badają dziecku po urodzeniu TSH ?
    Nie mam znajomych z małymi dziećmi ;-) więc Wy jesteście moją skarbnicą wiedzy :-)
    Widziałam, że pytałaś o jod. Ja dodatkowo nie przyjmuje tylko to co w prenatalu jest. Co do TSH to nie mam pojęcia. Zapytam położną albo lekarza w piątek, może któreś z nich wie.
    alda a Ty masz jakieś wymarzone produkty wyprawkowe? :)
    Alutka a jak Twoja wyprawka, masz upatrzony wózek,łóżeczko itp??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda chciałam się ciebie jeszcze zapytać czy Ty przyjmujesz progesteron dowcipnie? ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    alda chciałam się ciebie jeszcze zapytać czy Ty przyjmujesz progesteron dowcipnie? ;)


    Tak , bardzo to lubię jak mam cały czas mokro :/ wymieniam wkładki co 30 minut :O


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    alda a Ty masz jakieś wymarzone produkty wyprawkowe? :)


    Ja jeszcze nie przeglądałam żadnych stron z akcesoriami dziecinnym . I nie mam pojęcia co kupić tutaj a co w Polsce .

    Liczę na Twoja opinie wózka jak już malutka się urodzi . Ja zastanawiam się nad przednimi skrętnymi kołami. Dużo będę podróżować autobusami i pociągami i nie wiem czy proste koła nie będą lepsze ;-)




    Jak możesz to zapytaj się o to TSH będę bardzo wdzięczna :-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 18:49

    mar2śka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=mar2śka .
    Alutka a jak Twoja wyprawka, masz upatrzony wózek,łóżeczko itp??[/QUOTE]

    Przeglądam strony , chodzę , patrzę szukam ale jeszcze nic konkretnego nie wybrałam. Teraz mam się zamiar już konkretnie wziasc za całą wyprawkę . Czekałam z zakupowym szaleństwem do 6 miesiąca .

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja jeszcze nie przeglądałam żadnych stron z akcesoriami dziecinnym . I nie mam pojęcia co kupić tutaj a co w Polsce .

    Liczę na Twoja opinie wózka jak już malutka się urodzi . Ja zastanawiam się nad przednimi skrętnym kołami. Dużo będę podróżować autobusami i pociągami i nie wiem czy proste koła nie będą lepsze ;-)




    Jak możesz to zapytaj się o to TSH będę bardzo wdzięczna :-)
    Na szczęście koła się blokują , a jak trenowałam jazdę po mieszkaniu to powiem szczerze nie wyobrażam sobie kół które nie są skrętne. Może do jazdy tak typowo na spacerze lepiej zablokować ale już wiem, że w pomieszczeniach gdzie trzeba manewrować np. sklepy to skrętne sa idealne! Pytam o tego proga bo będziesz go używała pewnie kilka dobrych tygodni. A nauczona doświadczeniem mogę poradzić żebyś do aplikacji używała żelu z kwasem mlekowym. Ja miałam z PL ale w NO później dokupiłam . Nie znam osoby która po tak długim stosowaniu nie nabawiła się podrażnienia, uczulenia albo infekcji bo to straszne zaburza pH . Ja po Ok 2 tyg zaczęłam czuć, że coś się dzieje i zaczęłam używać żel ... przeszło natychmiast i nie miałam żadnych problemów w tych strefach :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Przeglądam strony , chodzę , patrzę szukam ale jeszcze nic konkretnego nie wybrałam. Teraz mam się zamiar już konkretnie wziasc za całą wyprawkę . Czekałam z zakupowym szaleństwem do 6 miesiąca .
    W barnashusie można zabrać wózek na jazdę próbna na zewnątrz , bardzo pomocne to jest żeby sprawdzić jak się zachowuje na chodniku , czy łatwo się podbija pod krawężnik . Przez ten test odpadł mój faworyt a chciałam brać w ciemno ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 18:53

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Na szczęście koła się blokują


    Tego nie wiedziałam :-) no to super !


    Możesz podać nazwę tego norweskiego kwasu ?



    Ja jem Biole - jogurt z kwasem mlekowym i jem kiszonki ;-) ale może coś się przyplątać to sobie kupię ten żel ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 19:00

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 9 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LactalBalans to jest pakowane w kilka małych tubek, jedna wystarczy na kilka dobrych dni i moim zdaniem działa cuda ;)

    alda lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aleksandra_nails Przyjaciółka
    Postów: 95 153

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Mogę do was dołączyć ? To moja druga ciąża pierwsza zakończyła się poronieniem. Obecnie jestem w 8+2 tygodniu ciazy
    Bylarm w Polsce na usg maleństwo się rozwija ok lekarz przepisał duphaston.
    Jak myślicie kiedy powinnam pójść do rodzinnego?

    [*] Aniołek 9tc 04.2018
    f2w3vfxm839x2x55.png
    klz9jw4z1ym1adzc.png
    6v5uu6bdz2x420yq.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 9 listopada 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra_nails wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Mogę do was dołączyć ? To moja druga ciąża pierwsza zakończyła się poronieniem. Obecnie jestem w 8+2 tygodniu ciazy
    Bylarm w Polsce na usg maleństwo się rozwija ok lekarz przepisał duphaston.
    Jak myślicie kiedy powinnam pójść do rodzinnego?
    To zależy jakiego masz lekarza i jak się czujesz . Ja chorowałam od 6tc. i wtedy tez miałam pierwszą wizytę :) Kartę ciąży zakładałam ok12 tc ale to też zależy od lekarza bo czasami zakładają kartę wcześniej.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 576 577 578 579 580 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ