X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 listopada 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka miałaś już krzywą cukrową ?

    Dziewczyny podpisujecie jakoś pojemniczki z moczem , nazwisko, numer personalny ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 13 listopada 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka miałaś już krzywą cukrową ?

    Dziewczyny podpisujecie jakoś pojemniczki z moczem , nazwisko, numer personalny ?

    Tak miałam , cukier do wypicia musiałam kupić w aptece. Brak telefonu w Poniedziałek oznacza ze wszystko jest ok.
    Ja podpisuje nazwiskiem ale raczej badany mocz jest przy mnie. I dostaje na karteczce wynik .

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 listopada 2018, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka kiedy Ci powiedzieli że masz kupić glukozę w aptece ? Chyba w ostatniej chwili ;-) bo ostatnio nic nie piasałaś ;-)

    Czy glukoza jest na receptę ?


    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 14 listopada 2018, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka kiedy Ci powiedzieli że masz kupić glukozę w aptece ? Chyba w ostatniej chwili ;-) bo ostatnio nic nie piasałaś ;-)

    Czy glukoza jest na receptę ?
    Mar2śks napisała ze nie zawsze glukoza jest dostępna u lekarza , wiec na wszelki wydatek kupiłam przed badaniem , i bardzo dobrze zrobiłam glukoza nie jest na receptę , kosztowała jakieś 170-180 nok.

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 listopada 2018, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dobrze że ja Was „mam” na tym forum :-)


    Alutka 32, mar2śka lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 14 listopada 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam jutro pierwsza wizytę u ginekologa coś powinnam mieć na niej? Będę chciała zrobić również usg. Wizytę mam prywatnie, Wiecie może ile mnie wyniesie wizyta + badania + usg?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Hej dziewczyny mam jutro pierwsza wizytę u ginekologa coś powinnam mieć na niej? Będę chciała zrobić również usg. Wizytę mam prywatnie, Wiecie może ile mnie wyniesie wizyta + badania + usg?

    Ja byłam bardzo dawno temu prywatnie płaciłam wtedy 1200kr za USG i badanie krwi .

    Sprawdź cennik na stronie ginekologa do którego idziesz ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj nudności na całego, cały dzień przespałam . Zrobienie dzisiaj obiadu równało się ze zdobyciem "Everestu" ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Hej dziewczyny mam jutro pierwsza wizytę u ginekologa coś powinnam mieć na niej? Będę chciała zrobić również usg. Wizytę mam prywatnie, Wiecie może ile mnie wyniesie wizyta + badania + usg?[/QUOTEj
    Ja płaciłam 1,350 nok .

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka Ty używasz Mustela kupujesz tutaj - gdzie ?

    Ja dzisiaj kupiłam ale dostałam tylko dla dzieci - będę używać bo mam skórę suchą ale przydałby się jakiś kosmetyk dla ciężarnej ;-)

    Do rąk też sobie kupiłam krem dla dzieci ;-) - wariatka ;-) Ma fajny skład : https://www.apotek1.no/produkter/dermica-baby-krem-100ml-922645p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 20:16

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda ja chyba zaliczyłam wszystkie „przyjemności” 1 trymestru ... a nawet 2 ;) wiec wiem co czujesz. Mimo wszystko mi w początkowych tygodniach te wszystkie dolegliwości dawały nadzieję, że będzie dobrze bo czułam, że coś się dzieje . Cieszę się, że moje doświadczenia na coś się Wam przydały :) A ja dzisiaj kończę 36tc i chyba mogę powoli odetchnąć , wizja przedwczesnego porodu strasznie mnie stresowała. Niby nic strasznego się nie działo a mimo wszystko była jakaś obawa z tyłu głowy ... chociaż po wszystkich przejściach chyba nie ma się co dziwić ;)

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała czrna wrote:
    Hej dziewczyny mam jutro pierwsza wizytę u ginekologa coś powinnam mieć na niej? Będę chciała zrobić również usg. Wizytę mam prywatnie, Wiecie może ile mnie wyniesie wizyta + badania + usg?
    Ja co prawda miałam wizytę ale potraktowano ją jak ze skierowaniem wiec nie wiem ile się płaci . Nie trzeba nic zabierać ...oprócz karty ciąży jeśli już masz.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    A ja dzisiaj kończę 36tc i chyba mogę powoli odetchnąć , wizja przedwczesnego porodu strasznie mnie stresowała. Niby nic strasznego się nie działo a mimo wszystko była jakaś obawa z tyłu głowy ... chociaż po wszystkich przejściach chyba nie ma się co dziwić ;)


    Super :-)

    Jak już coś się zacznie "dziać" to daj nam tutaj znać ;-)

    Potem w miarę możliwości , jak Ci malutka pozwoli też prosimy o szczegółowe relacje. :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie w karcie ciąży zapisane że bierzecie euthyrox?



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Macie w karcie ciąży zapisane że bierzecie euthyrox?
    Tak, ja mam wpisane. Pewnie, że dam znać i na pewno nie zniknę nagle jak Malutka się urodzi bo tez chcę wiedzieć co u Was słychać .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 14 listopada 2018, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda - krem Mustela kupowałam w Polsce w aptece.
    Wszystkie leki które biorę mam zapisane w karcie ciąży

    Alutka
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 15 listopada 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wam za odpowiedzi. Dobrze, że dołączyłam do tego forum dużo można się dowiedzieć i zawsze liczyć na waszą pomoc.

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Macie w karcie ciąży zapisane że bierzecie euthyrox?
    No to jestem tutaj :)
    Ja mam wpisane, że mam Hashimoto i niedoczynność i że biorę hormon.

    mar2śka lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    5 stron wstecz poczytałam, WOW Alda ależ zadałaś pytań. Większość odpowiedzi dostałaś to nie będę powielać.
    Ja kupiłam wózek Stokke Trailz, gondola, spacerówka i fotelik z isofix. Wanienka też Stokke ta turystyczna wraz z wkładką dla niemowlaka. Wózek 2 w 1 Nowy i w Norwegii wychodzi taniej niż w Polsce. Fotelik kupiłam używany.
    Łóżeczko kupiłam w Polsce turystyczne, które ma w sobie już przewijak firmy Caretero model Grande 2016.
    Wyprawkę z kosmetyków robiłam na podstawie listy od Mar2śki i mojej bratowej która rodziła w lipcu zeszłego roku. Wszystko właściwie w Polsce kupiłam. Generalnie zakupów zrobiłam tyle żeby mi starczyło mniej więcej na pół roku.
    Kapsułki do prania i płyn do płukania firmy Lovela.
    Ciuszki prawie wszystko używane, część dostałam, część kupiłam.
    Jeśli coś pominęłam A chciałabyś wiedzieć ode mnie pytaj śmiało :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 19:28

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    WOW Alda ależ zadałaś pytań.


    Ja się dopiero rozkręcam z tymi pytaniami ;-)


    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 578 579 580 581 582 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ