Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miło mi Cię tutaj powitać !! Ja do lekarza chodzę od 6 tc z racji mojego bardzo marnego samopoczucia do 19 tc . Potem już nie było mowy o powrocie do pracy. Wizyty mam co Ok 3 tyg i w ich trakcie mam przedłużane zwolnienie, badanie nie zawsze. Sama rezygnuje często u badania u fastlege bo wizyty u położonej mam co 4 tyg. Zaczęłam do niej chodzić jakoś w 24 tc ale to ze względu na okres wakacyjny i problem z terminem . Ja jestem bardzo zadowolona i moim zdaniem warto. Poświęca mi dużo czasu. Jeśli chodzi o badania to na każdej wizycie sprawdza mocz, hemoglobinę z krwi, mierzy brzuch, słuchamy serduszka. W następny piątek mam już ostatnią godzinną wizytę. Położna poprosiła o spisanie wszystkich pytań żebym czuła się pewniej przed porodem jeśli mam jakiekolwiek wątpliwości . Dodatkowo zaproponowała usg żeby się upewnić jak Malutka jest ułożona . Cieszy mnie to bardzo bo wiadomo, że usg to tutaj jak na lekarstwo. Skierowanie na prenatalne-połówkowe wysyłał mój lekarz ok 15 tc. Sama mu o tym przypominałam, wolałam się upewnić , że pamiętał ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 18:19

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąg dalszy pytań ;-)


    Kiedy ( który tydzień ciąży ) lekarz wysłał skierowanie do szpitala odnośnie porodu ? Jaką odpowiedź dostaje się ze szpitala, dołączają jakieś dokumenty itp

    Mi wychodzi poród na lipiec a wiadomo jak tu jest w lipcu brak personelu i już się boje jak to będzie a z tego co wiem to Norweżki planują aby rodzić czerwiec , lipiec bo po roku w sierpniu oddają dzieci do przedszkola także tego ;-)


    Jaki sposób na mdłości ? Ja już je mam :/

    Jakie bierzecie witaminy ? Kupione tu czy w Polsce ?

    Miałyście krzywą cukrową ?


    Co warto kupić dla maluszka w Polsce a co na spokojnie można kupić tutaj ?




    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Alda :) też się cieszę że Cię tutaj widzę . Na wszystkie pytania odpowiedziała Ci Mar2śka :) ja chodzę do Fastlege co dwa tygodnie . U położnej byłam dopiero raz w 16 tygodniu kolejne w 28 tygodniu .. wizyty przy zdrowej ciąży co 4 tygodnie na zmianę raz Fastlege raz rodzinny. Ze względu na moje dolegliwości i potrzebę sprawdzania przepływów tętnicy mam od teraz co miesiąc kontrol i usg u ginekologa w Szpitalu . Teraz zaczęłam czuć się trochę bezpieczniej w końcu obdarzyli mnie odpowiednią opieką. Na mdłości nic Ci nie poradzę bo takich nie miałam . Wszystkie skierowania wysyła Fastlege. Ja biorę witaminy Norweskie plus witaminę D. dopiero co zakupiłam ciuszki a zakupowe szaleństwo dopiero zaczynam . Nie kupowałam nic do 6 miesiąca. Skierowania na poród jeszcze nikt mi nie wysłał jedynie dostałam od położnej arkusz do wypełnienia Registration of Birth Journal ktory trzeba dostarczyć do 32 miesiąca do szpitala razem z Helselort for gravide. Kartę ciąży założyli mi dopiero 12 tygodniu wtedy przeprowadzono też badania na grupę krwi, HIV , witaminy itd. Na wszystkie badania miałam skierowanie jeszcze przed założeniem karty ,, co ciekawe ciąży jeszcze nie uznali ale na nadanie połówkowe skierowanie dostałam już w 8 tygodniu ciąży. Teraz będę miała glukosebelasting( nie wiem czy to krzywa cukrowa czy tylko zwykle badanie na poziom cukru .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 19:54

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glukosebelasting tak to krzywa cukrowa ;-)


    Alutka jakie bierzesz witaminy ?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 20:00

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ciąg dalszy


    Co warto kupić dla maluszka w Polsce a co na spokojnie można kupić tutaj ?
    Właśnie wybieram się do Pl. I mam zamiar w Polsce zakupić rzeczy kosmetyczne , maści, kremy , balsamy . Mar2śka może Ty masz jakieś porady:) resztę będę kupować tutaj na miejscu

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Glukosebelasting tak to krzywa cukrowa ;-)


    Alutka jakie bierzesz witaminy ?
    Lifeline care . Pregnant suplement zakupione w aptece. Tutaj zbytniego wyboru w witaminach nie ma.

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze że w tych witaminach ( Lifeline care ) jest jod to dobrze .



    Mar2śka Ty bierzesz osobno jod ? Wspominala Ci coś endokrynolog jaką dawkę brać ?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 20:53

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka zastrzyki z heparyny masz na refundację ?
    Będziesz je brała całe życie czy tylko ciąża i połóg ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka zastrzyki z heparyny masz na refundację ?
    Będziesz je brała całe życie czy tylko ciąża i połóg ?

    Tak miałam refundowane . Za 100 zastrzyków 0,4 ml zapłaciłam 500 nok teraz już nie płace za żadne leki dostałam Frikort. Zastrzyki mam całą ciąże i 6 tygodni połogu . Za miesiąc prawdopodobnie dostanę większą dawkę tak mi obiecał lekarz w szpitalu. Albyl E mam przestać brać na 4 tygodnie przed terminem porodu. W przyszłości będę brała Albyl E ale jeszcze nie wnikałam od kiedy .

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała mi tak dokazuje , że nie mogę usiąść . Na telefonie ciężko mi się pisze ;) jutro odpiszę na wszystko. Ja biorę prenatal duo i magnez do tego. Zawsze miałam problemy z anemia a przy tych suplementach wyniki mam książkowe . Podobno to jedne z lepszych na rynku. Trochę się naszukałam i naczytałam zanim znalazłam odpowiednie. Trafiłam kiedyś na fajny ranking z analzą składów i prenatal był bardzo polecany. Suplementacja DHA jest bardzo ważna a mało witamin prenatalnych ma to w składzie .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 20:49

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Mała mi tak dokazuje , że nie mogę usiąść . Na telefonie ciężko mi się pisze ;)

    Dlatego tak Was teraz "bombarduje" tymi pytaniami bo zaraz mi wszystkie znikniecie z tego forum ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 21:04

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 6 listopada 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dlatego tak Was teraz "bombarduje" tymi pytaniami bo zaraz mi wszystkie zniknięcie z tego forum ;-)
    Spokojne , koleżanek w potrzebie się nie zostawia ;) polecam poczytać Srokę , świetne recenzje dziewczyna dodaje i analizy np kosmetyków . Ja tak wybrałam kosmetyki z AA i love you baby. Normalnie bym na nie nie zwróciła uwagi a wygrywają w porównaniu nawet z droższymi, aptecznym :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    resztę będę kupować tutaj na miejscu

    Masz już wszystko wybrane czy dopiero będziesz szukać ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 6 listopada 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak nawiązując do tego skierowania do szpitala odnośnie porodu to nawet nie wiem czy zostało wysłane ;) muszę dopytać. Położna dużo rzeczy pilnuje np badań takich jak krzywa cukrowa. To właśnie ona mówiła kiedy co mam mieć zrobione i pisała na karteczce a ja tylko pokazywałam lekarzowi i on dalej zlecał . Mówiła mi tylko, że po porodzie mam dzwonić do swojego helsestation i przypomnieć im, że już po wszystkim. Oni dostają zazwyczaj info automatycznie ale lepiej przypomnieć się . Jak wrócimy do domu to przyjdzie moja położna po Ok 3 dniach a w ciągu tygodnia również położna z helse. Ja dla Malutkiej mam wszystko ale bym mogła wymieniać i wymieniać , trochę tych rzeczy trzeba kupić więc pytajcie bardziej precyzyjnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 21:17

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 6 listopada 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda co do mdłości czasami rzucie imbiru mi pomagało lekko, i ogólnie cukierki landrynki.. ale nie na tyle żeby nie wymiotować , do 19 tyg wymiotowałam praktycznie codziennie , łatwo nie było :P Alutka jak będziesz chciała to mogę Ci napisać listę kosmetyków jakie ja wybrałam... ale chyba na naszym forum już kiedyś pisałam co kupiłam .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 listopada 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krzywą cukrową robicie / robiłyście w szpitalu czy u fastlege ?

    Mar2śka jak to wyglądało ? W Poslce trzeba kupić glukozę a tutaj ?

    Napisz jeszcze raz te kosmetyki które wybrałaś ?

    Jaki wybrałaś wózek , łóżeczko, przewijak , wanienkę ? Jak możesz to podaj linki ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 listopada 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mine kawa , herbata , cukierki , ciastka , batoniki to bleeeeee na samą myśl mam mdłości .............



    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 listopada 2018, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Masz już wszystko wybrane czy dopiero będziesz szukać ?

    W między czasie serfowałam po internecie i patrzyłam ale nic konkretnego nie wybierałam . Na tą chwile mam duźo ciuszków . Dużo za dużo jak to wszyscy mówią ale dużo tez dostałam . Badanie na cukier mam w Piątek u Fastlege , napisze jak to wyglądało ale jak pytałam koleżanek to nie każda takie badanie miała . Bynajmniej nic nie miały do wypicia .
    Alda masz zamiar pracowac czy idziesz na L4?

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 listopada 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    U mine kawa , herbata , cukierki , ciastka , batoniki to bleeeeee na samą myśl mam mdłości .............

    U mnie na odwrót . Dzień bez słodkości dzień stracony ale trzeba zacząć ograniczać bo na wadze całkiem sporo się zrobiło ;)

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Alda masz zamiar pracowac czy idziesz na L4?

    Ja nie pracuje ;-)

    Byłam dzisiaj w piekarni i myślałam że zwymiotuje przez te zapachy , a osobę palącą wyczuje z kilometra ;-) ale mi się wyostrzyła zmysły .



    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 575 576 577 578 579 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ