X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 8 marca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati moim zdaniem 10tc to za wcześnie , tu chodzi o to że im później tym więcej jest DNA dziecka w krwi matki :-) 10 tc DNA może nie być jeszcze wystarczająca ilość DNA u mnie było 17% .
    Dzwoniłam do Polski i mi doradzili najwcześniej w 12 tc :-) mimo że na stronie było od 10 tc

    No właśnie trochę o tym czytałam że może być za wcześnie. Może poczekam do 11tc, muszę pomyśleć :-)

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 marca 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Alutka, super że córeczka jest już z Wami.
    Zdrówka dla Was i samych miłych chwil.
    Jak już dojdziesz do siebie, czekamy na relację. I dlaczego miałaś wywoływany poród, przecież nie byłaś po terminie.
    Głównym powodem wywołania ciąży było iż mała przestała przybierać ma wadze a lekarz nie mógł pobrać pomiarów tętniczych

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 marca 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Alutka gratulacje, dobrze ze wszytsko z wami ok, duzo zdrowka i sil, jak juz bedziesz miec czas daj znac jak to z ta cesarka bo mysle o mojej o fsjnie by bylo dostac pare wskazowek
    Ja miałam CC wywoływane i byłam już nieźle oszołomiona . Ale ogólnie na sali dużo lekarzy w drugim pokoju czeka kolejna ekipa na zajęcie się maluszkiem . Mąż może być z Tobą .idzie jako pierwszy zobaczyć maluszka. Później na chwilkę przynoszą pokazać Tobie. po przygotowaniu tak naprawdę chwilkę trwa a cała akcja jeśli wszystko jest dobrze jakaś godzinka. Mnie długo zszywali bo dostałam krwotoku. Ale u mnie od samego początki było takie ryzyko

    K. lubi tę wiadomość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 marca 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka jak sobie radzicie ? :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 marca 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka jak sobie radzicie ? :-)
    Ogólnie dobrze . Mała jest dość grzeczna . Dużo śpi ale jak zacznie płakać to w domu armagedon . Problemy z laktacja niby coś leci ale nie leci . Karmimy głównie butelką. W szpitalu mówiły ze w moim stanie dziwne by było gdybym nie miała problemów z karmieniem. Ogólnie mój stan nie jest dobry. Brzuch boli tak jak w ciąży zwijam się z bólu najprawdopodobniej to jelita . Mam anemię i czuje się fatalnie . Wyglądam tez źle blada jak ściana .

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 marca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Karmimy głównie butelką. W szpitalu mówiły ze w moim stanie dziwne by było gdybym nie miała problemów z karmieniem. Ogólnie mój stan nie jest dobry. Brzuch boli tak jak w ciąży zwijam się z bólu najprawdopodobniej to jelita . Mam anemię i czuje się fatalnie . Wyglądam tez źle blada jak ściana .


    Jaka butelką się karmice ? :-)

    Bierzesz coś na tą anemię ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 8 marca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam sanco w 11 tyg przy cfdna 4 procent, sanco mozna juz od 1 procent cfdna, te inne testy dopoero powyzej ilus tam procent wykrywaja a sanco jako jedyny od 1 %, na cfdna tez duzo rzeczy ma wplyw u mnie jedna z nich byla waga niby nie wielka a jednak, a jakie testy sa dostoene w szwecji ?

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 8 marca 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Ogólnie dobrze . Mała jest dość grzeczna . Dużo śpi ale jak zacznie płakać to w domu armagedon . Problemy z laktacja niby coś leci ale nie leci . Karmimy głównie butelką. W szpitalu mówiły ze w moim stanie dziwne by było gdybym nie miała problemów z karmieniem. Ogólnie mój stan nie jest dobry. Brzuch boli tak jak w ciąży zwijam się z bólu najprawdopodobniej to jelita . Mam anemię i czuje się fatalnie . Wyglądam tez źle blada jak ściana .
    Mam nadzieje ze szybko wrocisz do zdrowka, dobrze ze juz masz to wszytsko za soba i ze maluszek jest zdrow

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 marca 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Jaka butelką się karmice ? :-)

    Bierzesz coś na tą anemię ?

    Karmimy butelką Avent taką malutką!!
    Na anemię biorę Żelazo , jem buraki i pije sok. Ty miałaś anemię masz jakieś rady?

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 marca 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Na anemię biorę Żelazo , jem buraki i pije sok. Ty miałaś anemię masz jakieś rady?


    Brałam żelazo ale z dużą dawką witaminy C bo "pomaga" przyswajać żelazo . Jadłam jajka, pestki dyni, słonecznika , orzechy , dużo natki pietruszki dodawałam do wszystkiego, piłam kakao i jadłam gorzką czekoladę :-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2019, 16:14

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Ja robilam sanco w 11 tyg przy cfdna 4 procent, sanco mozna juz od 1 procent cfdna, te inne testy dopoero powyzej ilus tam procent wykrywaja a sanco jako jedyny od 1 %, na cfdna tez duzo rzeczy ma wplyw u mnie jedna z nich byla waga niby nie wielka a jednak, a jakie testy sa dostoene w szwecji ?

    W Szwecji z tego co wyczytałam to tylko Nipt test robią.
    Można już robić od 10+0 ja pojadę w ok 11tyg.

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ile czekałaś na odpowiedź odnośnie tych dodatkowych badań w Riks.
    Ja mam kolejną wizytę u ginekologa za dwa tygodnie, trochę mnie to dziwi dlaczego tak szybko i po co.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 marca 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Alda ile czekałaś na odpowiedź odnośnie tych dodatkowych badań w Riks.


    W Porsgrunn byłam w 7tc pierwsze spotkanie w Riks miałam w 11tc . Odpowiedź z Riks dostałam po tygodniu od wysłania skierowania :-)


    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 marca 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Karmimy butelką Avent taką malutką!!
    Na anemię biorę Żelazo , jem buraki i pije sok. Ty miałaś anemię masz jakieś rady?
    Jak bys potrzebowała większe butelki avent plus do tego smoczki w zależności od wieku daj znać. Mam nowe, nieużywane. A karmię piersią więc pewnie mi się nie przydadzą ;)

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 10 marca 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Jak bys potrzebowała większe butelki avent plus do tego smoczki w zależności od wieku daj znać. Mam nowe, nieużywane. A karmię piersią więc pewnie mi się nie przydadzą ;)
    Mam nadzieje ze nie będzie potrzebny ;) próbuje rozruszać laktację , daje jej to co odciągnie ale chyba jej moje mleko już nie smakuje bo pluje nim a cycek to tylko na uspokojenie bo nie chce mi ciągnąć łapie tylko za kawałek sutka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2019, 16:57

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 11 marca 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Mam nadzieje ze nie będzie potrzebny ;) próbuje rozruszać laktację , daje jej to co odciągnie ale chyba jej moje mleko już nie smakuje bo pluje nim a cycek to tylko na uspokojenie bo nie chce mi ciągnąć łapie tylko za kawałek sutka.
    Z butelki łatwiej się pije, niestety.
    Samo przyssanie do piersi nie jest łatwe dla maluszka plus jeszcze ciągnięcie.
    Życzę wytrwałości.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 11 marca 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Z butelki łatwiej się pije, niestety.
    Samo przyssanie do piersi nie jest łatwe dla maluszka plus jeszcze ciągnięcie.
    Życzę wytrwałości.

    Wiem właśnie , bo mała ma problem z przyssaniem ale coraz lepiej nam to idzie. Uczyli ją na smoczku polewając moją siarą ze strzykawki a pierwszą porcje dostała z banku mleka . Ale z dnia na dzień dłużej na cycku siedzi . jak nie leciało to się strasznie denerwowała , krzyk ogromny ale dzisiaj już dość długo na cycku siedzi i słysze jak połyka co jakiś czas. Ja się jeszcze nie poddaje :) tylko żałuje ze nie kupiłam mleka w kubeczku . Pije herbatkę na laktację i dostałam dziś przepis na sheika .


    Ps. A jak u Was z laktacja ? Któraś miała problem ? Jak sobie radziłyście?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2019, 17:17

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 11 marca 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam ogromny problem. Dobry efekt widziałam po słodzie jęczmienny (taki brązowy proszek) i po nagrzewania piersi kompresami. Niby maltekstrakt to też słód ale na mnie nie działał. Powodzenia!

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 11 marca 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Wiem właśnie , bo mała ma problem z przyssaniem ale coraz lepiej nam to idzie. Uczyli ją na smoczku polewając moją siarą ze strzykawki a pierwszą porcje dostała z banku mleka . Ale z dnia na dzień dłużej na cycku siedzi . jak nie leciało to się strasznie denerwowała , krzyk ogromny ale dzisiaj już dość długo na cycku siedzi i słysze jak połyka co jakiś czas. Ja się jeszcze nie poddaje :) tylko żałuje ze nie kupiłam mleka w kubeczku . Pije herbatkę na laktację i dostałam dziś przepis na sheika .


    Ps. A jak u Was z laktacja ? Któraś miała problem ? Jak sobie radziłyście?
    Trzymam kciuki za Ciebie Alutka. Nie poddawaj się, mleko mamy jest najlepsze :)
    Ja akurat problemu nie miałam. Mleka wystarczająco, mały pięknie przybiera na wadze. Za to ból brodawek do dzisiaj, choć mniejszy. Używam kremu Maltan, bardzo pomaga, dla mnie lepszy niż lanolina. Poza tym standardowe kryzysy laktacyjne i dwa razy zastój, ale na szczęście domowym sposobem sobie poradziliśmy.

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 11 marca 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Ja miałam ogromny problem. Dobry efekt widziałam po słodzie jęczmienny (taki brązowy proszek) i po nagrzewania piersi kompresami. Niby maltekstrakt to też słód ale na mnie nie działał. Powodzenia!
    Do czego dodawałaś ten proszek słód jęczmienny ? Tzn jak go spożywałaś?

    Alutka
‹‹ 605 606 607 608 609 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ