X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co dzisiaj dość boli mnie spojenie lonowe, sama nie wiem co. I nie wiem czy to normalne w tak wczesnej ciąży 14tc. Boli jak wstaje i na początku jak chodzę, pozniej jest lepiej. Martwić się czy to normalne. Matko jedna ciążę mam za sobą ale tata to panikara ze mnie straszna :-) :-)

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Hej dziewczyny ;) caly czas Was czytam Ale dopiero teraz dochodze do siebie , mdłości powoli ustępują i mogę zacząć normalnie funkcjonować :) Tydzień temu byłam na prywatnym usg akurat był 12 tydzień i wszystko z maleństwem jest dobrze :) Teraz czekamy jak uda się poznać płeć. Dziewczyny kiedy Wy poznalyscie płeć maleństwa ? Kiedy wyskoczył Wam brzuszek ? Kiedy pierwsze ruchy dziecka poczulyscie ? Nie mogę się tego wszystkiego doczekać :)
    Ja poznałam płeć na usg połówkowym, a brzuszek widoczny dopiero miałam ok 22 tyg ciąży albo dalej ;), dość późno.
    Pierwsze ruchy w 18 tygodniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2019, 20:50

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    To jeszcze trochę muszę poczekać a myślałam ze w Polsce uda się już ujrzeć kto nam tam rośnie :) jak przeżyliście lot w ciąży samolotem ?my lecimy za tydzień do Polski i się zastanawiam jak to zniosę.
    Dwa razy leciałam, było ok. Na połówkowe w 18 tyg i potem w 31 tyg

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny w którym tygodniu ciąży zamawiałyście gratis paczki ???
    Wtedy kiedy była możliwość. Na każdej stronie jest opisane kiedy można zamówić :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    No właśnie tak myślałam o podróżowaniu, chciała bym jechać autem do Polski ( jako pasażer) w 25tc i wrócić 29tc. Moja ginekolog nie widzi problemu. Jeśli nadal będzie jak jest. Oczywiście częste postoje i gimnastyka. Moja podróż jest podzielona 6godz autem, 6 promem i 5 autem. Co wy o tym myślicie mozna czy za duże ryzyko?
    Ja jechałam autem jakoś ok 20 tyg i wracałam trzy tyg później. Powrót był ciężki. W 31 zdecydowałam się na lot samolotem zamiast autem. U mnie wygląda podróż tak: 3-4h autem, 3,5 promem i 9,5 autem. Samolot 1,5 h.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 13 kwietnia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Wiecie co dzisiaj dość boli mnie spojenie lonowe, sama nie wiem co. I nie wiem czy to normalne w tak wczesnej ciąży 14tc. Boli jak wstaje i na początku jak chodzę, pozniej jest lepiej. Martwić się czy to normalne. Matko jedna ciążę mam za sobą ale tata to panikara ze mnie straszna :-) :-)
    Kochana przestań się zamartwiac. Bóle różnego rodzaju będą towarzyszyć Ci całą ciążę ;)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Kochana przestań się zamartwiac. Bóle różnego rodzaju będą towarzyszyć Ci całą ciążę ;)
    Dokladnie, a im dalej tym wiecej hehe

    pati1980, Zoja36 lubią tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja, jesteś z okolic Szczecina?
    Pati, dziewczyny dobrze mówią. Teraz ma prawo Cię wszystko boleć, ale też zdarza się, że spojenie łonowe się rozchodzi. Możesz skontrolować to u ginekologa. Poczytaj może najpierw o tym.

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam rozejscie spojenia, boli najbardziej jak sie w nocy przekrecasz z boku na bok oraz schody ... ale da sie orzezyc wszytsko :) majola ja jestem z okolic szczecina tez :)

    pati1980, majola lubią tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za dobre słowa:-). Już mnie nie boli, oczywiście że czytałam i to chyba mnie też zgubiła bo naczytalam się za dużo A później człowiek się nakręca. Czas odłączyć się od Internetu :- ) :-)

    K. lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    majola ja jestem z okolic szczecina tez :)
    Byłoby zabawnie jakby się okazało że się znamy :D

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Zoja, jesteś z okolic Szczecina?
    Pati, dziewczyny dobrze mówią. Teraz ma prawo Cię wszystko boleć, ale też zdarza się, że spojenie łonowe się rozchodzi. Możesz skontrolować to u ginekologa. Poczytaj może najpierw o tym.
    Tak, jestem ze Szczecina ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wywnioskowałam po 9h jazdy autem z promu :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czego używacie do wycierania - mycia podczas zmiany pieluszki ?

    Chusteczek chcę używać sporadycznie .


    W Polsce są duże płatki kosmetyczne tutaj też są czy nie ?

    Zdjęcia , linki mile widziane :-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko tych engangskluter stąd. Te z Polski zostawiały kłaczki.
    Przepraszam, ale nie umiem dodać zdjęcia. One są wszędzie. Kiwi, REMA, sparkjøp. Nawet jedna paczka była w tej paczce startowej, chyba z Remy.
    A na wyjścia kupuję Huggies Pure, chyba mają najlepszy skład. Są w Europris i normal
    Do pupy ściągam bepanthen z Polski, bo jest tańszy, ale tu chyba jest bardziej tłusty. Mam też sudocrem z Polski. A jak sudocrem na odparzenie nie pomagał, to mają tutaj Inotyol bez recepty. Ma bardzo podobny skład do polskiego tormentiol i ładnie wysusza pupę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2019, 09:06

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z Rema to te ?


    79596b6dc35e14cfmed.jpg


    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 15 kwietnia 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na początku uzywalismy też tych gazikow ale z Apotek 1, najlepiej jak dla mnie się sprawdziły, te z remy mi nie pasowały.
    Obecnie używamy chusteczek z Huggies, co mają 99% wody. Jak dla mnie rewelacja. Nie są takie zimne jak inne no i skład jest extra. Kupujemy w Normalu. Poza tym sudokrem sprawdza się najlepiej. Młody miał odparzenia, krostki, ale okazało się, że Pampers Premium mu nie odpowiada. Taka delikatna pupka, że toleruje najdroższe ;) Libero Touch ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Libero touch są najlepsze :) też używamy :)

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 16 kwietnia 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majola a jak byliście w Polsce to jakich tam pieluszek uzywaliscie? Bo chyba w Polsce nie ma libero Touch, chyba że jest jakiś odpowiednik.
    U nas w bon pris jest promocja i na drugą paczkę jest 50%rabatu. Może masz w pobliżu to akurat też skorzystasz :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 615 616 617 618 619 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ