X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Ja espumisan wzięłam raz,bo raz miałam wzdęcie, ale takie na maxa, jakbym miała dwie ciąże ;)

    To ja tak miałam wczoraj wyglądałam jak w 6 miesiącu ciazy, ogólnie to było jakoś ok ale wczoraj masakra :-) Muszę się pilnować z jedzeniem :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raz miałam ochotę na schabowego z fasolką szparagową zjadłam to z bardzo dużym smakiem a później CIERPIŁAM .

    Od tej pory nic smażonego i zero wzdymających warzyw :P



    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja raz miałam ochotę na schabowego z fasolką szparagową zjadłam to z bardzo dużym smakiem a później CIERPIŁAM .

    Od tej pory nic smażonego i zero wzdymających warzyw :P

    Alda to ja wczoraj z Polski dostalam kiełbase i zjadlam jej tyle że w nocy ledwo żyłam :-) :-)

    k1iygdz.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy wy też macie lub mialyscie wzdęcia.
    Mnie straszne mecza wieczorem, boli mnie cały brzuch i jest twardy i napięty.
    Macie jakieś rady jak sobie z tym radzić, mogę brać espumisanu?
    Espumisan możesz brać spokojnie . Lek działa tylko w przewodzie pokarmowym, nie przenika do krwi wiec jest całkowicie bezpieczny i obojętny dla maluszka :)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;) caly czas Was czytam Ale dopiero teraz dochodze do siebie , mdłości powoli ustępują i mogę zacząć normalnie funkcjonować :) Tydzień temu byłam na prywatnym usg akurat był 12 tydzień i wszystko z maleństwem jest dobrze :) Teraz czekamy jak uda się poznać płeć. Dziewczyny kiedy Wy poznalyscie płeć maleństwa ? Kiedy wyskoczył Wam brzuszek ? Kiedy pierwsze ruchy dziecka poczulyscie ? Nie mogę się tego wszystkiego doczekać :)

    n59ymg7ygootc40w.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Hej dziewczyny ;) Dziewczyny kiedy Wy poznalyscie płeć maleństwa ? Kiedy wyskoczył Wam brzuszek ? Kiedy pierwsze ruchy dziecka poczulyscie ? Nie mogę się tego wszystkiego doczekać :)


    Płeć poznasz na USG połówkowym :-) Ja już znałam w 12tc ale tylko dlatego że robiłam badania krwi SANCO :-)

    Pierwsze smyranie poczułam w 14tc ale mam łożysko na tylnej ścianie jeżeli jest na przedniej to czuję się o wiele później ;-) kopniaczki czułam od 17tc ;-)

    Brzuszek pojawił się dopiero w 22tc ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Hej dziewczyny ;) caly czas Was czytam Ale dopiero teraz dochodze do siebie , mdłości powoli ustępują i mogę zacząć normalnie funkcjonować :) Tydzień temu byłam na prywatnym usg akurat był 12 tydzień i wszystko z maleństwem jest dobrze :) Teraz czekamy jak uda się poznać płeć. Dziewczyny kiedy Wy poznalyscie płeć maleństwa ? Kiedy wyskoczył Wam brzuszek ? Kiedy pierwsze ruchy dziecka poczulyscie ? Nie mogę się tego wszystkiego doczekać :)

    Myślałam akurat o tobie Madziula :-)
    Je też poznałam płeć w 12tc po teście nipt. Brzuszek to ja juz mam widoczny A to dopiero 14tc, może dlatego że ja ciągle głodna jestem :-) :-)

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze trochę muszę poczekać a myślałam ze w Polsce uda się już ujrzeć kto nam tam rośnie :) jak przeżyliście lot w ciąży samolotem ?my lecimy za tydzień do Polski i się zastanawiam jak to zniosę.

    n59ymg7ygootc40w.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Myślałam akurat o tobie Madziula :-)
    Je też poznałam płeć w 12tc po teście nipt. Brzuszek to ja juz mam widoczny A to dopiero 14tc, może dlatego że ja ciągle głodna jestem :-) :-)
    . Ja tez co chwile głodna teraz już bo na początku nie miałam specjalnie ochoty na jedzenie .. No ja tez mam wlansie zarys już brzuszka :)

    n59ymg7ygootc40w.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    To jeszcze trochę muszę poczekać a myślałam ze w Polsce uda się już ujrzeć kto nam tam rośnie :) jak przeżyliście lot w ciąży samolotem ?my lecimy za tydzień do Polski i się zastanawiam jak to zniosę.
    Ja ostatni lot mialam w 34 tyg i jedynym minusem bylo to ze ciagle chcialo mi sie do toalety :), generalnie kazdy z ponad 20 lotow znioslam bez zadnego problemu, co to plci to poznalam w 11 tyg po tescie sanco, chociaz lekarz tego samego dnia odrazu powiedzial ze to chlopak i pozniej w 12 tyg lekarz tez obstawial chlopaka no i na polowkowych tez pokazal co ma :) pierwsze ruchu a raczej musniecia poczulam cos kolo 16-17 tyg a brzuch to wydaje mi sie ze zawsze mialam
    :)

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula może się uda poznać płeć wcześniej ;-) ale wiesz to takie 50 na 50 :P

    Ja na połówkowych sama widziałam że dziewczynka , dobrze się ułożyła i wszystko było widać bardzo wyraźnie ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w którym tygodniu ciąży zamawiałyście gratis paczki ???


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak myślałam o podróżowaniu, chciała bym jechać autem do Polski ( jako pasażer) w 25tc i wrócić 29tc. Moja ginekolog nie widzi problemu. Jeśli nadal będzie jak jest. Oczywiście częste postoje i gimnastyka. Moja podróż jest podzielona 6godz autem, 6 promem i 5 autem. Co wy o tym myślicie mozna czy za duże ryzyko?

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny w którym tygodniu ciąży zamawiałyście gratis paczki ???

    Chyba mozna trzy miesiące przed terminem, ale nie jestem pewna :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 13:07

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    No właśnie tak myślałam o podróżowaniu, chciała bym jechać autem do Polski ( jako pasażer) w 25tc i wrócić 29tc. Moja ginekolog nie widzi problemu. Jeśli nadal będzie jak jest. Oczywiście częste postoje i gimnastyka. Moja podróż jest podzielona 6godz autem, 6 promem i 5 autem. Co wy o tym myślicie mozna czy za duże ryzyko?


    Ja miałam jechać teraz (26tc) na święta ale zrezydnowalam :-( Brzuch mi twardnieje jak siedzę nic przyjemnego , nogi mi puchną itd no i częste wizyty w toalecie :-) a ja mam uraz do toalet publicznych ;-)
    a latać nie mogę więc zostajemy tutaj :-(



    Zobaczysz jak się będziesz czuła to dopiero za 12 tygodni więc jeszcze dużo czasu :-)


    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Podajesz minifom lub sab simplex / espumisan?
    Nasz jak miał te napady bólowe to taki jakby agresywny był. Sam siebie bił.
    I ta hipnoza też u nas była po jedzeniu :) jakby ćpun wziął narkotyk. Odlot dosłownie.
    Odloty mu minęły, ale nadal rozkoszuje się ssaniem. Nawet nie mogę mu zmienić smoczka na większy przepływ, bo odczuwa jakby za mało zjadł/possał i płacze o więcej

    Podaje Sab simplex ale nie widzę żeby on coś dał i probiotyk.
    Mała w 8 dni przybrała 350 gr. Albo jej mleko służy albo tak jak wcześniej co drugi tydzień przybiera lepiej.
    Po jakim czasie od Nutramigenu minęły problemy brzuszkowe? Mi się wydaje ze po tym mleku jakby przed kupką mocniej płacze. Jeśli chodzi o smoczek to jest różnie czasem go potrzebuje a czasem wypluwa i śpi ładnie bez ale jak zaczyna się prężyć przez sen to muszę siedzieć nad nią i wsadzać jej smoczek. Daje jej ssać swojego małego palca tak mi kazała fizjoterapeutka. Terapia działa ciało jest bardziej rozluźnione już nie ma takich problemów z ubiorem ale z główka ciagle ciężko. Lewa strona główki jest mocno usztywniona . Fizjoterapeutka podejrzewa Refluks wysłała wiadomości do Fastlege jutro mam wizytę zobaczymy co powie.

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka, dobrze, że podjęłyście fizjoterapię.
    Nam Nutramigen od razu pomógł. Też stosowałam probiotyk i kropelki. Probiotyk zresztą stosuję do dziś. Bąki Małego nie bolą, a do kupy mocno się spina do dziś. Aż czerwony się robi, ale nie boli go.
    Cieszę się, że Mała przybiera. Oby tak dalej. I oby pozostałe problemy szybko minęły.
    Ja w ciąży nie latałam, tylko w trzynastym tygodniu na badania. W 24tym jechałam autem 9h i wracałam w 26tym. Ta pierwsza podróż była ok, a druga bardzo męcząca. Zresztą jakoś po trzydziestymktórymś tygodniu nie byłam w stanie wysiedzieć w aucie dłużej niż pół godziny, bo mnie plecy bolały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2019, 20:20

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 11 kwietnia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    No właśnie tak myślałam o podróżowaniu, chciała bym jechać autem do Polski ( jako pasażer) w 25tc i wrócić 29tc. Moja ginekolog nie widzi problemu. Jeśli nadal będzie jak jest. Oczywiście częste postoje i gimnastyka. Moja podróż jest podzielona 6godz autem, 6 promem i 5 autem. Co wy o tym myślicie mozna czy za duże ryzyko?
    Jechalam podobnie w 28 tyg i nic mi nie dolegalo

    pati1980 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    No właśnie tak myślałam o podróżowaniu, chciała bym jechać autem do Polski ( jako pasażer) w 25tc i wrócić 29tc. Moja ginekolog nie widzi problemu. Jeśli nadal będzie jak jest. Oczywiście częste postoje i gimnastyka. Moja podróż jest podzielona 6godz autem, 6 promem i 5 autem. Co wy o tym myślicie mozna czy za duże ryzyko?
    Ja w podobnym czasie byłam na urlopie i jechaliśmy właśnie autem . Podróż zniosłam Ok tylko powrót już troszkę gorzej bo brzuszek był większy

    pati1980 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 12 kwietnia 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Hej dziewczyny ;) caly czas Was czytam Ale dopiero teraz dochodze do siebie , mdłości powoli ustępują i mogę zacząć normalnie funkcjonować :) Tydzień temu byłam na prywatnym usg akurat był 12 tydzień i wszystko z maleństwem jest dobrze :) Teraz czekamy jak uda się poznać płeć. Dziewczyny kiedy Wy poznalyscie płeć maleństwa ? Kiedy wyskoczył Wam brzuszek ? Kiedy pierwsze ruchy dziecka poczulyscie ? Nie mogę się tego wszystkiego doczekać :)
    Ja leciałam ok 12 tc na badania do PL i było wszystko dobrze. Tez robiłam testy z krwi i znałam płeć szybko. Brzuszek już miałam spory i każdy widział, ze jestem w ciąży . Nie wiem od czego to zależy bo ostatecznie nie przytyłam za dużo.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 614 615 616 617 618 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ