X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny ja juz po Duo-test. Wszystko wygląda dobrze ryzyko zespołu Downa 1:2208. Parametry prawidłowe


    A jak dzisiaj wielkość maluszka co do tygodnia ciąży ?

    Na kiedy wyliczyli Ci orientacyjną datę porodu ? Ta ostateczna data będzie na połówkowych :P


    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka , piszcie na forum jeżeli to nie jest bardzo prywatne ;-) Każda rada może się przydać , nie wiem co mnie czeka :P
    Nie chciałam pisać na grupie bo to temat bardzo kontrowersyjny. Z racji tego ze Majola karmi mm to chciałam zapytać czy dopajała wodą , lub herbatką . Jeśli tak to jaką i od kiedy !?Różne są informacje na ten temat . Przy karmieniu puersią się tego nie robi ale przy mm jedni twierdzą ze trzeba inni ze nie .Teraz jest u mnie teściowa z którą kłócę się o to właśnie , bo ciagle mi ględzi ze jak mogę dziecku pic nie dać itd.. już mam dość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Teraz jest u mnie teściowa z którą kłócę się o to właśnie , bo ciagle mi ględzi ze jak mogę dziecku pic nie dać itd.. już mam dość


    Alutka może poproś teściową o to że jak chce Wam pomóc to niech zrobi zakupy , ugotuję, zrobi Ci coś do picia , posprząta , poprasuję ale niech nie daje złotych rad :P Wiadomo wszystko na spokojnie i z uśmiechem ;-)

    Mnie będą takie "złote rady" do szału doprowadzać :P




    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    A jak dzisiaj wielkość maluszka co do tygodnia ciąży ?

    Na kiedy wyliczyli Ci orientacyjną datę porodu ? Ta ostateczna data będzie na połówkowych :P

    Alda wiesz co teraz ma 6,8cm czyli w tej Szwecji coś źle zmierzyli. Teraz wielkość dziecka jest prawidłowa co do tygodni ciąży.
    Terminu mi nie wyliczyla, póki co jest 15 październik.
    Ogólnie maleństwo jest nieśmiałe i nie lubi usg. Ciężko było zbadać i strasznie mnie wygniotla na brzuchu ta głowica do usg :-)

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka, ja nie dawałam herbaty, bo to rozszerzanie diety. Ze 3 razy próbowałam dać wodę, bo za często jadł a wołał jeszcze, więc wolałam coś bez kalorii, ale nie bardzo chciał pić, a słodzenie absolutnie odpada dla mnie.
    Na blogu mamaginekolog.pl jest artykuł pisany przez pediatrę Alicję. Jest w nim, że żadne badania naukowe nie udowadniają, żeby woda koperkowa pomagała. Teraz się nie przepaja, ale tak jak piszę, próbowałam z wodą. Z rumiankiem nie próbowałam.
    Poza tym teraz też się karmi na żądanie, a ja ograniczyłam mu trochę jedzenie po drugim miesiącu. Więc jednych rad słuchałam, innych nie. Słuchaj swojej intuicji.
    Ja z kolei miałam o to kłótnie z moją mamą. Niełatwo jest uchronić się od dobrych rad.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2019, 13:57

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 2 kwietnia 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Nie chciałam pisać na grupie bo to temat bardzo kontrowersyjny. Z racji tego ze Majola karmi mm to chciałam zapytać czy dopajała wodą , lub herbatką . Jeśli tak to jaką i od kiedy !?Różne są informacje na ten temat . Przy karmieniu puersią się tego nie robi ale przy mm jedni twierdzą ze trzeba inni ze nie .Teraz jest u mnie teściowa z którą kłócę się o to właśnie , bo ciagle mi ględzi ze jak mogę dziecku pic nie dać itd.. już mam dość

    przy mm ja przepajalam woda zywiec niegazowana
    jesli pojawia sie zaparcia to przepajanie jest wskazane rumiankiem lub woda nawet jesli wypije dziecko 10ml jest ok jednorazowo
    wazne jest tez dokladne odmierzanie mleka - proszku i wody

    ja 2 corki wykarmilam formula i sama jestem jak i maz po butli

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2019, 22:31

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam wyniki ze Szwecji, wszystko ok małe ryzyko chorób. I nie wieżę w to co pisze, czekam na synka :-)

    alda, majola, Zoja36, K., mar2śka lubią tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dostałam wyniki ze Szwecji, wszystko ok małe ryzyko chorób. I nie wieżę w to co pisze, czekam na synka :-)


    Gratulacje :-) :-) :-)


    K., pati1980 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje, Pati!!!

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K wyznaczyli Ci już termin cc na który tydzień ciąży ? Jak to wygląda z planowaną cesarką , miałaś rozmowę w szpitalu , masz się zgłosić w dniu cięcia czy dzień przed ? Masz zrobić jakieś dodatkowe badania krwi ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dostałam wyniki ze Szwecji, wszystko ok małe ryzyko chorób. I nie wieżę w to co pisze, czekam na synka :-)
    Pati rewelacja, ogromne gratulacje :)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    K wyznaczyli Ci już termin cc na który tydzień ciąży ? Jak to wygląda z planowaną cesarką , miałaś rozmowę w szpitalu , masz się zgłosić w dniu cięcia czy dzień przed ? Masz zrobić jakieś dodatkowe badania krwi ?
    Tak l, wyznaczony mam termin na 39 tydz, mam stawic sie rano na badanie krwi, pozniej polozna ma mnie zbadac i ma odbyc sie cc,wieczor predzej musze sama zrobic sobie lewatywe i byc na czczo juz, ja mialam rozowe w 26 tyg kiedy mialam dodatkowe usg i w sumie to tyle po tym nie bylo juz zadnych spotkan ani Pytan ani nic, no i jeszcze napisane w liscie jesg aby nie
    Golic sie 30 dni predzej i 6 tyg po cc mam nosic ponczochy kompresyjne, bede miec jeszcze jedno usg w 37 tyg bo jest podejrzenie ze dziecko jest duze no ale jak sie mierzy brzuch centymetrem to kzdy moze sie pomylic :)

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    bede miec jeszcze jedno usg w 37 tyg bo jest podejrzenie ze dziecko jest duze no ale jak sie mierzy brzuch centymetrem to kzdy moze sie pomylic :)


    Na to USG w 37 tc wysłał Cię już fastlege/położna ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 3 kwietnia 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fastlege, ale to tylko i wylacznie dlatego iz obawiaja sie ze dziecko moze byc duze i zeby zobaczyc wage, brzucha nie mam wcale az tak wielkiego wiec pewnie zle zmiwrzyla mnie centymetrem ...

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się wyjaśniło ale nie wiem czy oby napewno to jedyny powód jej zachowania. Okazało się ze malutka ma różne spięcia tzn jest pouciskana . Jak waliła główka w kanał rodny doszło do kilku spięć po czym jak ją wyciągali to ją napięli i teraz są tego efekty. Fizjoterapeutka mówiła ze przez ten ucisk może ją boleć główka. Ma tez ucisk w przełyku. Połozna kazała zmienić fizjoterapeutę i okazało się ze trzeba płacić 750 nok trochę mnie to dziwi bo tamten był na helfo!! Koleżanki córka została wysłana to do tej pory ma darmowe. Czeka ją też podcięcie pod języczkiem nie może dać języczka na boki . Każdy mi wpierał kolki i kazał czekać 3 miesiące . Ja zwariuje któregoś dnia! Musieliśmy tez przejść na mleko bez laktozy . Okazało się tez ze z tą wadą języczka nie było szans na karmienie piersią i dlatego mi się laktacja nie chciała rozkręcić w szpitalu. Później doszedł stres itd.

    Majola na nutramigenie jest większe dawkowanie niby od 1 miesiaca jest 150 ml ty tez dawałaś takie ilości ? Połozna kazała dawać nawet 110-130 ml . Trochę dużo mi się to wydaje. Choć teraz nie zjada takiej ilości przez co muszę dawać częściej jeść i tak znowu zostałam uwięziona w domu .?
    Dwie wizyty u nas u fizjo ale oprócz tego ze w końcu mała jest prosta nie widzę różnicy w jej zachowaniu . I tak ciągle płacze tzn tego nie można nazwać płaczem tylko drze się jakbyśmy jej krzywdę robili. Od tego ssania mocnego uszkodziła sobie jamę ustną popękana ma skórkę w buzi .

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka aż się popłakałam , biedna malutka :-( Macie rehabilitację ?

    Jak u Ciebie ze zdrowiem ?

    Pomaga Ci ktoś , teściowa jest na dłużej ?






    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka aż się popłakałam , biedna malutka :-( Macie rehabilitację ?

    Jak u Ciebie ze zdrowiem ?

    Pomaga Ci ktoś , teściowa jest na dłużej ?
    Mamy kiropraktor niestety prywatnie .
    Jest teściowa ale mimo ze gotuje i sprząta to bardziej mi działa na nerwy z tymi swoimi mądrościami . Moja mama była miesiąc .

    Alutka
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mleko modyfikowane daje sie w odstepach czasu
    mleko z piersi podaje sie na zadanie

    mm co 2 , 2.5 lub 3h jesli dziecko jest glodne.nie czesciej.nawet jak malo wypije

    karmiac czesciej niz w odstepach czasu mm m9zna zrobic dziecku krzywde
    brzuszek jest malutki i musi miec czas przetrawic
    inaczej bedzie bolal z jelitkami i ulewal ma refluks

    wartosci mm na opak sa orientacyjne
    mi dzieci nie pily tyle ile bylo napisane

    jesli dziecko prezy sie w kierunku brzuszka, podkurcza nozki i rozkurcza wierzgajac nimi i placzac, twardnieje brzuch to sa typowe objawy kolki

    najlepiej by dziecko obejrzal lekarz
    co uspokoi tez rodzica
    poczatki sa nieraz b trudne

    ile teraz ma mala 1mc?
    warto tez spr czy przybiera na wadze

    mi 1sza corka trafila sie modelowy egzemplarz

    z druga na szczescie poradzilam sobie
    byly wedrowki po lekarzach bo tez nie moglam uwierzyc w prawie calodobowe kolki.na szczescie matka mocno mnie wspierala i pomagala
    czasem bralam relanium jak juz bylo mi b nerwowo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 15:44

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo / wiesz u ilu ja już lekarzy byłam ale nikt nie traktuje poważnie tego co mówię . Sprawdzą temperaturę puls i dowidzenia. Nie daje jeść częściej jak co dwie godziny staram się przeciągać do 3 ale to jest walka mala drze się niemiłosiernie macha główka na prawo i lewo .ja jej wtedy utrzymać nie mogę Brzuszek ma mięki była skrzywiona i miała ucisk na brzuszku po rozluźnieniu jest mięciutki . Jest nerwowa jakby miała nerwice .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 18:33

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka przesyłam Ci i malutkiej dużo pozytywnej energii. Bardzo Wam współczuję, to jak jakiś koszmar. Dobrze, że na forum są osoby które mają doświadczenie i służą radą. Trzymam za Was kciuki żeby to wszystko jak najszybciej odeszło w zapomnienie i żebyś mogła się spokojnie cieszyć macierzyństwem :*

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 612 613 614 615 616 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ