X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy też mialyscie tak późno kolejna wizytę. Teraz miałam we wtorek A kolejna dopiero 20 maja. Ja oszaleje do tego czasu, zastanawiając się czy wszystko ok. Jak zawsze ja i moje rozterki :-) :-)

    k1iygdz.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Limerikowo / wiesz u ilu ja już lekarzy byłam ale nikt nie traktuje poważnie tego co mówię . Sprawdzą temperaturę puls i dowidzenia. Nie daje jeść częściej jak co dwie godziny staram się przeciągać do 3 ale to jest walka mala drze się niemiłosiernie macha główka na prawo i lewo .ja jej wtedy utrzymać nie mogę Brzuszek ma mięki była skrzywiona i miała ucisk na brzuszku po rozluźnieniu jest mięciutki . Jest nerwowa jakby miała nerwice .

    to nie wojuj z nia do 3h tylko karm co 2.5h i ok
    tez tak mialam z 1sza corka
    dobrze ze Twoja ma apetyt i sie domaga

    stosujesz moze smoczek i noszenie na raczkach (nie potrzasanie lub m9cne kolysanie) by ja, uspokajac
    moze w kokonie niech spi obok Ciebie

    ja moja Koleczke to usypialam przytulona do serduszka mego

    wazne tez by ograniczyc bodzce
    jak wieczor to przyciemnienie swiatla, cisza, zero tv czy grajacych karuzel

    najgorzej jest do tych 4.5 mcy
    matka musi nauczyc sie dziecka

    udalo sie zrobic usg moze?
    moze byc ze jej cos dokucza voby wychwycil po reakcjach doswiadczony pediatra

    mi kiedys jeden taksowkarz w Poz powiedzial : wszystko minie jak obraz w kinie czyli problemy

    a jakie ma wyproznienia?dobre miekkie czy zatwardzenia ,nalezy przepajac

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mym zd nerwicy nie ma tylko jest niespokojna i rozdrazniona
    ja tez mialam pielgrzymki po dr:5
    ale rozbierali dziecko i od stop do glow sprawdzali: gardlo, ucho, klatka piersiowa, nos czy drozny, temp, brzuszek

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ostateczny pomysl to jak dziecko skonczy 2mce. po 1ych szczepieniach plus 2tyg na dojscie do siebie i ma paszport wywiezc do duzego miasta wojewodzkiego w Pl , pohechac bezposrednio do szpitala dzieciecego i poprosic o pomoc w ramsch UE LUB na blue karte europ. ubezpieczenia albo umowic sobie pryw specjaliste neonatologa co pokieruje dalej

    szkoda i dziecka i Rodzica naprawde

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 22:31

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Majola na nutramigenie jest większe dawkowanie niby od 1 miesiaca jest 150 ml ty tez dawałaś takie ilości ? Połozna kazała dawać nawet 110-130 ml . Trochę dużo mi się to wydaje. Choć teraz nie zjada takiej ilości przez co muszę dawać częściej jeść i tak znowu zostałam uwięziona w domu .?
    Ja na pudełko nie patrzyłam. Patrzę w notatki to jadł po 120 co 3h, ale czasem dojadał jeszcze 30 ml po 2h. Jadł bardzo dużo, bo nawet litr dziennie. I to w sumie się do dziś nie zmieniło, tylko teraz je rzadziej i po 150. Ewidentnie był przekarmiany, ale noszenie, bujanie, zabawianie jeszcze wtedy nie pomagało. Zapisujesz sobie ile Mała zjada?
    Może fastlege dałby Ci skierowanie do fizjo? Żeby było na helfo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 11:32

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy wy też mialyscie tak późno kolejna wizytę. Teraz miałam we wtorek A kolejna dopiero 20 maja. Ja oszaleje do tego czasu, zastanawiając się czy wszystko ok. Jak zawsze ja i moje rozterki :-) :-)
    Moja fastlege powtarzała, że zawsze mogę przyjść i posłuchać serca. A jak nie czuję ruchów to jechać do szpitala.

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy wy też mialyscie tak późno kolejna wizytę. Teraz miałam we wtorek A kolejna dopiero 20 maja. Ja oszaleje do tego czasu, zastanawiając się czy wszystko ok. Jak zawsze ja i moje rozterki :-) :-)


    Ty chociaż masz wizyty u ginekologa :P

    Ja miałam USG w 13tc, 18tc i to wszystko :P i będę miała w 32tc ze względu na przodujące łożysko 😜

    Do położnej nie chodzę bo mi się nie chce 🙈🙈🙈

    Do fastlege dopiero od 24 tc co miesiąc 🤪🤪🤪






    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Moja fastlege powtarzała, że zawsze mogę przyjść i posłuchać serca. A jak nie czuję ruchów to jechać do szpitala.

    15 kwietnia ide do fastlege po dalsze zwolnienie to co zapytam czy możemy zobaczyć co tam u koleszka słychać. Tylko mój fastlege chyba ma mnie powoli dość i mojego marudzenia :-) :-)

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ty chociaż masz wizyty u ginekologa :P

    Ja miałam USG w 13tc, 18tc i to wszystko :P i będę miała w 32tc ze względu na przodujące łożysko 😜

    Do położnej nie chodzę bo mi się nie chce 🙈🙈🙈

    Do fastlege dopiero od 24 tc co miesiąc 🤪🤪🤪

    A ja juz myślałam że moja lekarka coś pokrecila z terminami, a tu po prostu tak jest.

    Powiem wam że jak byłam 18lat temu w ciąży to takich stresów nie miałam jak teraz :-) :-)

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ty chociaż masz wizyty u ginekologa :P

    Ja miałam USG w 13tc, 18tc i to wszystko :P i będę miała w 32tc ze względu na przodujące łożysko 😜

    Do położnej nie chodzę bo mi się nie chce 🙈🙈🙈

    Do fastlege dopiero od 24 tc co miesiąc 🤪🤪🤪

    Alda ja do fastlege chodziłam raz w miesiącu po zwolnienie. On za przeproszeniem g wiedział o ciąży, natomiast położna dużo fajnych rzeczy poopowiadała i dużo fajniejsze te wizyty były.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Alda ja do fastlege chodziłam raz w miesiącu po zwolnienie. On za przeproszeniem g wiedział o ciąży, natomiast położna dużo fajnych rzeczy poopowiadała i dużo fajniejsze te wizyty były.


    Mi się nie chce chodzić na pogaduszki do położnej :P Gdyby wiązało się to z dodatkowymi badaniami , USG itd to pewnie bym chodziła ;-) Rendgena w oczach nie ma ........... Dłygości szyjki nie sprawdzi itd

    Porodu też się nie da przewidzieć każdy jest inny . Inna sprawa jakby ta sama położna z Helsestasjon była przy porodzie to co innego wtedy bym chodziła :-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka, poszukałam informacji. Dziecko w drugim miesiącu życia powinno jeść około 120 ml na porcję, a w przeliczeniu na masę ciała to 150-160/kg/dobę.
    U mnie jedno z drugim się nie pokrywało, bo chciał jeść co 3h taką dużą porcję i wychodziło litr. Pamiętam, że koleżanki córka jadła mniej niż mój synek.
    Od kiedy Mała pije Nutramigen?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2019, 22:51

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majola - od Środy jest na Nutramigenie . Teraz już zjada 90 ml po dodaniu proszku wychodzi 100 ml . Je 7, 8 razy dziennie. W zależności od tego jak spała w nocy. Dziś ma 5 tygodni.

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To spoko, nie taki głodomór jak mój. Ile waży? Jest coś lepiej?

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 kwietnia 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    To spoko, nie taki głodomór jak mój. Ile waży? Jest coś lepiej?
    W tamtym tygodniu ważyła 4.230 przybrała tylko 100g .we Wtorek idę sprawdzić wagę jak po Nutramigenie przybiera .ona w jednym tygodniu więcej w drugimi przybiera mniej . Ma więcej aktywności częściej się uśmiecha , potrafi się uspokoić ale jak tylko coś jej dolega to zaczyna być mocno nerwowa. I zaczyna szukac .smoczek nie pomaga. Po jedzeniu wyglada jakby miała odlot hipnoza jakaś ;) tylko dalej ją te pierdy męczą albo się ich boi .

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podajesz minifom lub sab simplex / espumisan?
    Nasz jak miał te napady bólowe to taki jakby agresywny był. Sam siebie bił.
    I ta hipnoza też u nas była po jedzeniu :) jakby ćpun wziął narkotyk. Odlot dosłownie.
    Odloty mu minęły, ale nadal rozkoszuje się ssaniem. Nawet nie mogę mu zmienić smoczka na większy przepływ, bo odczuwa jakby za mało zjadł/possał i płacze o więcej

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 8 kwietnia 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    W tamtym tygodniu ważyła 4.230 przybrała tylko 100g .we Wtorek idę sprawdzić wagę jak po Nutramigenie przybiera .ona w jednym tygodniu więcej w drugimi przybiera mniej .
    Jak Mały miał półtora miesiąca i byliśmy na tych "badaniach" w szpitalu to lekarka mówiła, dziecko powinno jeść 12-15% masy ciała do trzeciego miesiąca, a potem 12%. Czyli Twoja powinna około 600 ml. Według polskich wytycznych 150 ml/kg/dobę, czyli też około 600 ml. Mój jadł dużo więcej i cały czas ulewał. Helsesøster powtarzała, że dopóki przybiera ładnie to nie robią żadnych badań na refluks. Ale jeśli Twoja nie przybiera ładnie (w sumie nie pamiętam ile powinno takie dziecko przybierać) to może ciśnij o badania jeszcze raz. Tylko pewnie to nic przyjemnego i jednak wolałabym dziecku oszczędzić sondy.
    Mój ma 5,5 miesiąca i zaczął jeść mniej niż litr. Zwolnił też ze wzrostem i widać, że dziecko sobie samo reguluje. Ulewa jeszcze więcej niż wcześniej, bo jest głównie na brzuchu i jest bardzo aktywny. A głodny nie jest częściej. Taki fenomen :) I tak się zastanawiam, jak on tak chciał dużo i często jeść, może tak potrzebował, a może potrzebował tylko ssać, ukojenia. Ciężko stwierdzić.
    W każdym razie niby karmi się mm na żądanie, ale trzeba nie za często (z tym się zgadzam), żeby brzuszek miał odpoczynek.
    Alutka, zobacz, idzie ku dobremu. Mała zaczyna być bardziej kontaktowa. Już niedługo będziesz mogła ją zabawić i zobaczysz, że wszystko jest dobrze. Trzymam za to kciuki.

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wy też macie lub mialyscie wzdęcia.
    Mnie straszne mecza wieczorem, boli mnie cały brzuch i jest twardy i napięty.
    Macie jakieś rady jak sobie z tym radzić, mogę brać espumisanu?

    k1iygdz.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy wy też macie lub mialyscie wzdęcia.
    Mnie straszne mecza wieczorem, boli mnie cały brzuch i jest twardy i napięty.
    Macie jakieś rady jak sobie z tym radzić, mogę brać espumisanu?
    Ja tak mialam, w tych pierwszych miesiacsch i nie bralam nic, pozniej to jakos sie tak samo ustalo ale pamietam ze wlasnie mialam wzdecia za to teraz jestem totalnie chora i najgorzej ze nic nie mozna brac tzn mam leki z polskiej apteki ale to nic nie pomaga ...

    pati1980 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy wy też macie lub mialyscie wzdęcia.
    Mnie straszne mecza wieczorem, boli mnie cały brzuch i jest twardy i napięty.
    Macie jakieś rady jak sobie z tym radzić, mogę brać espumisanu?
    Ja espumisan wzięłam raz,bo raz miałam wzdęcie, ale takie na maxa, jakbym miała dwie ciąże ;)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 613 614 615 616 617 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ