X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się czujecie, Ciężaróweczki?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dopadły skurcze łydek :-( i mam bardzo niski poziom ferrytyny :-(


    O magnez już Was pytałam ;-) brałyście dodatkowo żelazo ?


    Ciekawe czy lekarka coś mi napisze na temat tej ferrytyny , prosiłam żeby zrobiła hemoglobinę i żelazo to mam tylko ferrytynę .........
    Jak mi pobierali krew to myślałam że zemdleje , pierwsze wkłucie straszny ból bo nie trafiła w żyłę tylko w mięsień i się dziwiła dlaczego krew nie leci ....... drugie wkłucie nie było lepsze 🙈🙈🙈😤😤😤



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2019, 21:14

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 24 kwietnia 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam hemoglobinę ok, tylko żelazo niskie. Według obecnych zaleceń powinnam suplementować od początku, a mi lekarka dopiero powiedziała, żebym brała jak miałam bardzo niskie. Coś tam się potem dźwignęło, ale do końca miałam poniżej normy. Hemoglobina do końca ok.
    Właśnie u synka muszę sprawdzić, bo jak miał trzy miesiące, to też miał żelazo niskie, ale hemoglobinę ok.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Ja miałam hemoglobinę ok, tylko żelazo niskie. Według obecnych zaleceń powinnam suplementować od początku, a mi lekarka dopiero powiedziała, żebym brała jak miałam bardzo niskie. Coś tam się potem dźwignęło, ale do końca miałam poniżej normy. Hemoglobina do końca ok.
    Właśnie u synka muszę sprawdzić, bo jak miał trzy miesiące, to też miał żelazo niskie, ale hemoglobinę ok.


    Ja do 12tc poziom żelaza miałam ponad normę i to bardzo dużo dlatego nie brałam potem nie wiem bo nie badałam ale od 2 tygodni jestem osłabiona , śpię cały czas i mam bardzo suchą skórę i to mnie zaniepokoiło :-( ale teraz malutka więcej "zabiera" więc się nie dziwię ........




    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam brać magnez bo łapaly mnie skurcze w łydki. Wyniki mam bardzo dobre póki co :-). Ogólnie czuje się dobrze, wczoraj tylko miałam straszna migrene ale to chyba przez wiatr, bo bylam w pracy pol dnia na dworze.
    Pamiętam że w ciąży z corka nie mogłam brać żelaza bo strasznie mi niedobrze było.

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam żelazo w drugiej połowie ciąży. Miałam niedokrwistość.
    Na skurcze łydek pomagał mi aspargin.
    Po ciąży wyniki rewelacja.
    Majola A Twojemu synkowi ktoś zlecił badania krwi czy sama z siebie robiłaś?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zleciła fastlege wtedy razem z THS

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla zainteresowanych odnośnie rejestracji dziecka na policji. Poczytałam na UDI i jest na to rok od urodzenia. Korzysta się z formularza na łączenie rodzin.

    mar2śka lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanie. Dzisiaj miałam dość mokre oplawy, normalny sluz i dość mokro jak bym popuscila. Nie wiem co to, naczytalam się o saczacych się wodach plodowych i mam teraz nerwy.
    Nic mnie nie boli tylko tak nagle bardzo mokro się zrobiło.

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Było to jednorazowe?
    Ja bym poszła prywatnie na usg, żeby się uspokoić

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Było to jednorazowe?
    Ja bym poszła prywatnie na usg, żeby się uspokoić

    Póki co to tak jednorazowo.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanie. Dzisiaj miałam dość mokre oplawy, normalny sluz i dość mokro jak bym popuscila.


    Ja tak mam zwłaszcza po wysiłku , spacerze , schylaniu :P też myślałam że popuściłam ale przy większym ruchu "produkcja " śluzu ;-) jest większa :P no i taki efekt ;-)

    Na USG nie byłam ale mam tak od 14tc na połówkowych nic nie mówili że jest mało wód ;-)



    pati1980, majola lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli się to powtórzy to pojadę do szpitala. Ale może to być w pracy trochę ciężko i dużo pije teraz to może coś pocieklo.

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można w Norwegii kupić testy i sprawdzić czy to wody plodowe?

    k1iygdz.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez tak mialam, to hormony plataja takie figle, nie masz sie czym martwic ale jesli masz blisko do poloznej to podjedz, ona sprawdzi czy wody ci sie sacza

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K kiedy wielki dzień :-) myślałam że Ty już po :P


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Ja tez tak mialam, to hormony plataja takie figle, nie masz sie czym martwic ale jesli masz blisko do poloznej to podjedz, ona sprawdzi czy wody ci sie sacza

    Niestety ja nie mam położnej, ale jak by się powtórzyło to pójdę do lekarza.
    Dziękuję za pomoc

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja tak mam zwłaszcza po wysiłku , spacerze , schylaniu :P też myślałam że popuściłam ale przy większym ruchu "produkcja " śluzu ;-) jest większa :P no i taki efekt ;-)

    Na USG nie byłam ale mam tak od 14tc na połówkowych nic nie mówili że jest mało wód ;-)

    Alda często tak miałaś?

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Alda często tak miałaś?


    Codziennie tak mam :P ale tak jak napisałam po wysiłku , spacerze jak się więcej ruszam ;-) po spacerze wymiana wkładki obowiązkowa ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2019, 09:12

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 30 kwietnia 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Alda, w czwartek mam wizytę u fastlege lepiej sprawdzę, bo spać przez to nie mogę. Chodź było to jednorazowo. :-)

    k1iygdz.png
‹‹ 617 618 619 620 621 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ