X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    A ja byłam dziś w szpitalu .. pojechałam do fastlege z bólem brzucha , kręgosłupa , od kilku dni miałam strasznie spuchnięte dłonie i nogi. Fastlege zadzwoniła do szpitala a Ci kazali przyjechać odrazu. Ale z mała wszystko Ok . Bóle mogę odczuwać bo
    Mała się chyba obraca ( cały czas ułożona pośladkowo ). Mam tylko jakieś bakterie pobrali próbki ...

    Madziula jeszcze trochę musimy wytrzymać.

    Masz już coś gotowe dla małej czy jeszcze czekasz.
    Ja prócz ciuszkow i jakiś dodatków to nie mam nic.
    Wózek, lozeczko i fotelik do auta czekają na swoją kolej do kupienia 😀😀

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzisiaj byłam na kontroli u ginekologa,
    Mój mały waży 2,6kg i trochę się martwię że to bardzo dużo jak na 32/33tc. Jak on tak będzie rósł to będzie miał ponad 4kg.
    Lekarz mówi że wszystko ok ale dziwne że taki duży jest. No i ja juz cała w nerwach jestem 😱😱

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny dzisiaj byłam na kontroli u ginekologa,
    Mój mały waży 2,6kg i trochę się martwię że to bardzo dużo jak na 32/33tc. Jak on tak będzie rósł to będzie miał ponad 4kg.
    Lekarz mówi że wszystko ok ale dziwne że taki duży jest. No i ja juz cała w nerwach jestem 😱😱

    Nasza mala ma 1700 i niby o 2% za malo. Tydzien 32+3.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 20:00

    n59ymg7ygootc40w.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Madziula jeszcze trochę musimy wytrzymać.

    Masz już coś gotowe dla małej czy jeszcze czekasz.
    Ja prócz ciuszkow i jakiś dodatków to nie mam nic.
    Wózek, lozeczko i fotelik do auta czekają na swoją kolej do kupienia 😀😀

    Musimy musimy juz nie Duzo zostalo. Na Kiedy masz Dokladnie termin ?
    My mamy lozeczko zlozone , komodę z przewijakiem. Mam już poorane i wyprasowane ciuszki , wszystko ułożone już w komodzie , zastanawiam sie tylko czy nie za mało mam 56 rozmiar większość 62 i nawet jakieś większe. W przyszłym tyg rodzice przyjeżdzają z paczka :d wózek itp. Zamowilam tez dziś kosmetyki dla małej jakieś do kąpieli , balsamy , kremy. Zastanawiam się co jeszcze ...

    n59ymg7ygootc40w.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tylko jeden ciuszek na 50 i mała chodziła w tym non stop bo w reszcie się topiła 🙈🙈🙈 w sklepie trudno było coś kupić na 50 🙄🙄🙄.

    Na 56 jest już większy wybór więc jak coś zabraknie to zawsze można dokupić moja w połowie rzeczy 56 nie chodziła , u nas najbardziej się sprawdziły pajace , body kopertowe , spodenki 😊😊😊


    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Musimy musimy juz nie Duzo zostalo. Na Kiedy masz Dokladnie termin ?
    My mamy lozeczko zlozone , komodę z przewijakiem. Mam już poorane i wyprasowane ciuszki , wszystko ułożone już w komodzie , zastanawiam sie tylko czy nie za mało mam 56 rozmiar większość 62 i nawet jakieś większe. W przyszłym tyg rodzice przyjeżdzają z paczka :d wózek itp. Zamowilam tez dziś kosmetyki dla małej jakieś do kąpieli , balsamy , kremy. Zastanawiam się co jeszcze ...
    Moj malo co chodzil w 56, ja tez nakupowalam kremow balsamow i innych mazidel i w sumie to myje go tylko w emolium i nic innego nie uzywam, napewno masz juz wszytsko i uwierz mi poczekaj az sie urodzi i hak befzie cos trzeva to kupisz, ja wiem ze jesli kiedys znow bede w ciazy to potkne swoja karte i zredukuje zakupy o polowe hehe

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Nasza mala ma 1700 i niby o 2% za malo. Tydzien 32+3.

    Ja to już się boję o poród,jak trzeba będzie to zgadzam się na cesarske na wszystko oby tylko z małym było ok. Bo jak ja urodze takiego klopsa wielkiego.

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Musimy musimy juz nie Duzo zostalo. Na Kiedy masz Dokladnie termin ?
    My mamy lozeczko zlozone , komodę z przewijakiem. Mam już poorane i wyprasowane ciuszki , wszystko ułożone już w komodzie , zastanawiam sie tylko czy nie za mało mam 56 rozmiar większość 62 i nawet jakieś większe. W przyszłym tyg rodzice przyjeżdzają z paczka :d wózek itp. Zamowilam tez dziś kosmetyki dla małej jakieś do kąpieli , balsamy , kremy. Zastanawiam się co jeszcze ...

    Jejku to ja jestem w lesie ze wszystkim. Muszę zacząć działać co by nie było za późno.
    Termin mam na 15.10 chodź co USG wychodzi im wcześniej.
    Mi na polowkowym nie zmienili bo stwierdzili że przy ivf nie zmieniają. A wtedy wyszedł termin 08.10.
    Sama nie wiem czego się spodziewać 😁

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wagi to pamiętajcie że jest granica błędu 🙄🙄🙄 Moja na USG w 37+3 niby ważyła 3300 a urodziła się w 38 tc z wagą 2800 także trzeba brać poprawkę w obie strony . USG to tylko przewidywania , dzieciaczek może ważyć więcej lub mniej 😊😊😊


    Co do kosmetyków my używamy tylko oliwkę do buzi jak jest sucha i sudokrem bo często mamy problemy z pupą i tyle 😊😊😊😊 a i jeszcze sól fizjologiczna na noska i oczek .



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 09:56

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Co do wagi to pamiętajcie że jest granica błędu 🙄🙄🙄 Moja na USG w 37+3 niby ważyła 3300 a urodziła się w 38 tc z wagą 2800 także trzeba brać poprawkę w obie strony . USG to tylko przewidywania , dzieciaczek może ważyć więcej lub mniej 😊😊😊


    Co do kosmetyków my używamy tylko oliwkę do buzi jak jest sucha i sudokrem bo często mamy problemy z pupą i tyle 😊😊😊😊 a i jeszcze sól fizjologiczna na noska i oczek .

    Alda i to mnie trzyma przy dobrej myśli, poza tym ta moja ginekolog to o kant d..y rozbić. 😈😈

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati Ty pewnie jesteś ekspert od ubierania dzieci 😊😊😊 Jak ubieracie dzieciaczki jesienią , zimą, jak dzieciaczki śpią na dworze w śpiworkach to co mają ubrane . Ja jestem zielona i już teraz mam problem w co ubierać córeczkę 🙄🙄🙄🙄

    Jakiej firmy polecisz wełnę i kombinezony ?

    Jak wełna to jednoczęściowa czy body , koszulka i spodenki ?

    Jakie czapki najlepiej : kominiarki czy inne ?

    Jakie buty na zewnątrz i wewnątrz do przedszkola najlepsze ?

    Jakie pudełka i butelki do jedzenia i picia do przedszkola ?




    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda Ty już o przedszkolu myślisz 😂😂

    Dzieci jak śpią na dworze( w większości przedszkoli tak jest). Śpią w spiworach, najlepszy puchowy Reflex, Voksi ( najlepsze te z dopinanym dolem).
    Ubieranie są w okresie jesieni, zimy w wełnę. Wszystkie warstwy wełniane, body, spodenki, skarpetki, czapka, rekawiczki,na to najlepiej cały wełniany dres (nostebarn, lillelam,joha). Są to dość drogie firmy😬😬
    Niektóre dzieci jeszcze mają wełniane kocyki do przykrycia jak by im było zimno.

    Maluszki mają kapcie takie ze skórzaną podeszwa, ważne żeby nie były śliskie.
    Prawdę mówiąc co dziecko co innego ma na nogach😉

    Buty na zewnątrz też nie przemakalne ( Kavac?, sorele) podstawa do kalosze, najlepiej normalne i ocieplane.

    Kombinezon na zimę Reflex i didrykson cale, no i kombinezon na deszcz to juz spodnie i kurtka osobno.

    Butelki na picie to takie aby z nich nie cieklo ( camelbag) to na wycieczki A w przedszkolu to takie jakie dziecko lubi lub potrafi pić.

    Pojemniki na jedzenie to już co chcesz, ja lubię takie co mają przegrodki, wtedy mozna posegregowac jedzenie.

    Czapki to zdecydowanie kominiarki, tyle że niektóre dzieci ich nie lubią więc wełniane czapka i komin na szyję.

    Ogólnie tutaj wełna i jeszcze raz wełna. Dużo dzieci ma robione na drutach sweterki i spodnie.

    Nazwy firm pisałam z pamięci więc mogłam źle napisac😁😁

    Jak coś to pisz i pytaj.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati jak się synek urodzi to mi znikniesz i kogo się spytam 😊😊😊. W zimę pewnie będą przeceny ubranek wełnianych to coś już kupię żeby potem nie zbankrutować 🤣🤣🤣

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati jak się synek urodzi to mi znikniesz i kogo się spytam 😊😊😊. W zimę pewnie będą przeceny ubranek wełnianych to coś już kupię żeby potem nie zbankrutować 🤣🤣🤣

    Alda na finn.no można kupić całe zastawy z lillelam za połowę ceny.
    I jeszcze jedno, wózek do przedszkola duży najlepiej używany.Nie jakiś ekstra bo szkoda, i musi mieć szelki żeby zapiac dziecko. Bo z tego co widziałam nikt o to nie dba. Do wózka moskitiera i pokrowiec na deszcz.😁

    W jakim wieku planujesz dac mała do przedszkola?
    Pamiętaj że podanie o przedszkole trzeba złożyć jakos w marcu. 😁

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam aplikację na telefon "Tise". Można fajne rzeczy kupić nie tylko dla dzieci.😁
    Cos jak finn, czasem trafia się nowe rzeczy.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O super sprawdzę tą aplikacje 😊😊😊

    Wózek mam używany , kupiłam na finn Emmaljunge duo combi - stary model , ciężki i duży 🙄🙄🙄tylko kupiłam nowe koła w Polsce i wózek jest jak nowy 😊😊😊

    Jeżeli się uda - dostaniemy miejsce to planuję ją dać do przedszkola od sierpnia przyszłego roku , będzie miała 13 miesięcy 😊



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 13:34

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    O super sprawdzę tą aplikacje 😊😊😊

    Wózek mam używany , kupiłam na finn Emmaljunge duo combi - stary model , ciężki i duży 🙄🙄🙄tylko kupiłam nowe koła w Polsce i wózek jest jak nowy 😊😊😊

    Jeżeli się uda - dostaniemy miejsce to planuję ją dać do przedszkola od sierpnia przyszłego roku , będzie miała 13 miesięcy 😊


    Ten wózek jest najlepszy 😀
    Juz teraz możesz pochodzić po przedszkolach i oglądać. A w marcu złożyć papiery do tego co ci się najlepiej podoba.

    Ja też w marcu będę składała, chodź chce posłać małego dopiero w styczniu 2021, ale to i tak trzeba załatwiać w marcu😱😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2019, 16:38

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati Ty już odpoczywasz czy jeszcze pracujesz ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati Ty już odpoczywasz czy jeszcze pracujesz ?

    Już od 1 sierpnia jestem na chorobowym, 23 września zaczynam macierzynskie.
    Oj już nie dała bym rady pracować, jeszcze tak gorąco ja łatwo żyje. Całe dnie siedzę przed wentylatorem 😓😓😓

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Ten wózek jest najlepszy 😀

    Skoro temat wózków to i podpytam.
    A co sądzisz o Britax B-motion 4 plus?
    Albo jaki jeszcze wózek polecasz?

    U nas też sierpień następnego roku. Młody będzie miał 19 miesiący i mi się wydaje że to za wcześnie, ale wiem że dzieci tu tak zaczynają więc jestem dobrej myśli.

    Jakbyś coś jeszcze miała do przekazania odnośnie przedszkola pisz, też chętnie skorzystam :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 636 637 638 639 640 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ