X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 12 września 2019, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka opowiadaj co u WAS 😊😊😊
    Hej ! Miło, że pytasz :) U nas duże zmiany : mamy 2 zęby, dużo energii - aż ja wymiękam, raczkowanie , siadanie samodzielne, wstawanie, gadanie po swojemu :) i rozszerzanie diety. Malutka super się rozwija i rośnie jak na drożdżach . Ja dalej na diecie ale założyłam sobie, że do roku chcę ją karmić . Po czasie jest łatwiej ale tęsknię za serami, jajkami, mlekiem, pizzą i ogólnie jedzeniem na mieście :) A jak u Was? Twoja córeczka też ma skazę ?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 września 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hej ! Miło, że pytasz :) U nas duże zmiany : mamy 2 zęby, dużo energii - aż ja wymiękam, raczkowanie , siadanie samodzielne, wstawanie, gadanie po swojemu :) i rozszerzanie diety. Malutka super się rozwija i rośnie jak na drożdżach . Ja dalej na diecie ale założyłam sobie, że do roku chcę ją karmić . Po czasie jest łatwiej ale tęsknię za serami, jajkami, mlekiem, pizzą i ogólnie jedzeniem na mieście :) A jak u Was? Twoja córeczka też ma skazę ?


    Jak u Was wyszło że malutka ma skazę ? Robiliście jakieś badania ?


    U Nas problem to zielone kupy i czasami była nitka krwi więc odstawiłam nabiał - krwi już nie ma ale zielone kupy są nadal :-( i nie wiem czy ta moja dieta ma sens 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Tej krwi nie było dużo może tylko pękło jakieś naczyńko🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

    Jedni mówią że zielone kupy przy karmieniu piersią są ok - niedojrzały układ pokarmowy . Mała dobrze przybiera , nie ma kolek ale i tak to mi nie daje spokoju więc trzymam się diety ........


    Napisz co jadasz bo ja już ledwo na nogach stoję - boję się jeść czegokolwiek :-( a to dopiero miesiąc 🙄🙄🙄🙄🙄




    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 13 września 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A odstawiłaś tylko nabiał ? Bo u nas to nie pomogło do końca . Tez były zielone kupki z nitkami krwi czasami i dodatkowo AZS . Zero kolek boli brzuszka itp. U nas uczula tez pomidor papryka ryby białko jaja -bardzo , soja i produkty krowie w tym mięso. Po Ok miesiącu było lepiej i nagle zaczęła się pięknie załatwiać i buzia czysta . Teraz jak coś zjem co jej szkodzi to od razu na zielono się załatwia . Dieta eliminacyjna jest ciężka bo skaza białkowa. Jest tylko z nazwy kojarzona z samym białkiem . Dzieci ze skaza ogólnie uczulają zazwyczaj wszystkie alergeny i ja odstawiłam wszystkie . Na wszelki wypadek a jak było lepiej to próbowałam . Mała np nie ma nietolerancji na kakao a to tez alergen. . Nie było łatwo i trzeba duuuzo uwagi bo nawet w kiełbasie jest mleko i w każdej prawie białko sojowe . Dużo czytania etykiet . Jem drób, wieprzowinę i baraninę . Na początku jadłam tylko drób ,piekłam tez piersi do chleba . Pieczywo tylko z first price loff albo kneip i bagietka z coop lub helgo . Bo to jedyne pieczywo bez konserwantów i zbędnych dodatków . Konserwanty tez mogą być źle tolerowane. Z warzyw bezpieczna sałata ,ogórek , marchew , pietruszka, ziemniaki , brokuł, kalafior. Wiec zupy możesz robić.polecam ser vege. Ciężko tak napisać bo mam wrażenie ze jem dużo . Bazuje na tym co mogę i udało się dostosować wszystkie posiłki . Aaa filety czy schab panieruję w żółtku bo jest bezpieczne a bułkę sama tarłam z bagietki żeby mieć pewność . I jakoś leci :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 września 2019, 09:49

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 września 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka sorki za takie pytanie 😜😜😜a jeżeli chodzi o kolor kupki to u Was była zieleń typu szpinak czy oliwkowo- żółta?
    Ja zwariuje z tymi kupami a najzabawniejsze jest to że czasami wychodzę na dwór z tymi pieluchami i się dokładnie przyglądam 🙈🙈🙈 i kolor jest całkiem inny niż w domu 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️



    Od którego tygodnia zaczęły się u Was problemy ???

    Było pare nitek krwi w kupce czy tylko jedna ? W każdej kupce ? Czy co parę dni - co ile ?


    Robiliście jakieś badania ??? Czy metodą prób ?



    A żółtko samo jesz czy też nie ?



    Jak fotelik samochodowy ? Malutka mieści się jeszcze w Kiddy ?




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2019, 08:51

    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 17 września 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie do tych ktore juz urodzily kiedy sie sklada apiery do szpitala tego co chce sie rodzic w nim i czy te papiery daje lelarz rodzinny? bo juz nie pamietam jak to bylo

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 17 września 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do tych ktore juz urodzily kiedy sie sklada apiery do szpitala tego co chce sie rodzic w nim i czy te papiery daje lelarz rodzinny? bo juz nie pamietam jak to bylo

    U mnie wysyłał mój ginekolog jakoś ok 10tc, w tym samym co zakładał kartę ciąży.
    I w tym szpitalu którym będę rodzic miałam Usg polowkowe.

    Jak się czujesz?.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 września 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do tych ktore juz urodzily kiedy sie sklada apiery do szpitala tego co chce sie rodzic w nim i czy te papiery daje lelarz rodzinny? bo juz nie pamietam jak to bylo



    Rodzisz tam gdzie miałaś połówkowe :-) Jeżeli w Twojej okolicy jest jeden szpital to rodzisz tam .Chyba że chcesz rodzić gdzie indziej wtedy fastlege wysyła papiery .


    W okolicy Oslo są 4 szpitale dlatego trzeba wybrać ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 17 września 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati u Ciebie już tuż , tuż :P



    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 17 września 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati u Ciebie już tuż , tuż :P

    Alda bardzo tuż tuż. Dzisiaj w nocy miałam skurcze co 7-10 min ale po dwóch godzinach się uspokoiło.
    Trochę wcześnie jeszcze niech posiedzi sobie w brzuch z tydzień lub dwa :-)

    Nawet nie dzwoniłem do szpitala czekałam co będzie dalej, sama nie wiem czy dobrze zrobilam 😳

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 17 września 2019, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Rodzisz tam gdzie miałaś połówkowe :-) Jeżeli w Twojej okolicy jest jeden szpital to rodzisz tam .Chyba że chcesz rodzić gdzie indziej wtedy fastlege wysyła papiery .


    W okolicy Oslo są 4 szpitale dlatego trzeba wybrać ;-)
    Ale ja polowkowe mialam u ginekologa ale nie w szpitalu wiec musze zapytac rodzinnego jak bede na wizycie

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 17 września 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Ale ja polowkowe mialam u ginekologa ale nie w szpitalu wiec musze zapytac rodzinnego jak bede na wizycie

    A nie dostałaś żadnego listu poczta do wypełnienia.
    Ja dostałam kika kartek, dane moje i partnera, czy byłam po za granicami Norwegii u lekarza i coś tam jeszcze. To oddałam na polowkowym.

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 17 września 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    A nie dostałaś żadnego listu poczta do wypełnienia.
    Ja dostałam kika kartek, dane moje i partnera, czy byłam po za granicami Norwegii u lekarza i coś tam jeszcze. To oddałam na polowkowym.


    No wlasnie nic nie dostalam za tydzien mam kontrole u rodzinnego to sie dopytam

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 18 września 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Co dajecie dla swoich dzieciaczków na śniadanie i kolacje ?! Kaszki jakie gdzie kupujecie co dodajecie? Jakieś rady ?

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 18 września 2019, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie do tych ktore juz urodzily kiedy sie sklada apiery do szpitala tego co chce sie rodzic w nim i czy te papiery daje lelarz rodzinny? bo juz nie pamietam jak to bylo
    Do 32 tygodnia ciąży chyba. Papiery dostałam od położnej

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 18 września 2019, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka, ja kupuję kaszki Holle. Są bezmleczne i bez cukru. A poza tym dostaje czasem naleśnika, placki z mąki owsianej, jaglankę, kanapkę z jakąś pastą (awokado, czerwona lub biała fasola)

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 19 września 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Hej dziewczyny. Co dajecie dla swoich dzieciaczków na śniadanie i kolacje ?! Kaszki jakie gdzie kupujecie co dodajecie? Jakieś rady ?
    Hej Alutka.
    W Norwegii też kupiłam Holle A z Polski mam z hipp i bobovita ale też bezmleczne i bez cukru.
    U nas na śniadania i kolacje różnie. Gotuje też zwykłą kaszę jaglana, kukurydziana. Czasami kawałek chlebka lub własnego wypieku bułka. Poza tym babeczki jajeczne albo omlet. Generalnie wybraliśmy metodę blw i młody świetnie sobie radzi. Przełom w jedzeniu był na przełomie 4-5 tygodnia od rozszerzania diety.
    Korzystam z książek i blogu alaantkowe blw

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 19 września 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny:) a co dodajecie do kaszek kukurydzianych „jaglanych itd?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2019, 09:03

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 20 września 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka sorki za takie pytanie 😜😜😜a jeżeli chodzi o kolor kupki to u Was była zieleń typu szpinak czy oliwkowo- żółta?
    Ja zwariuje z tymi kupami a najzabawniejsze jest to że czasami wychodzę na dwór z tymi pieluchami i się dokładnie przyglądam 🙈🙈🙈 i kolor jest całkiem inny niż w domu 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️



    Od którego tygodnia zaczęły się u Was problemy ???

    Było pare nitek krwi w kupce czy tylko jedna ? W każdej kupce ? Czy co parę dni - co ile ?


    Robiliście jakieś badania ??? Czy metodą prób ?



    A żółtko samo jesz czy też nie ?



    Jak fotelik samochodowy ? Malutka mieści się jeszcze w Kiddy ?
    były oliwkowe i szpinakowe jak coś bardzo zaszkodziło . Mogą się zdarzyć zielone ale jeśli są codziennie przy kp to nie jest to normalne. Dopuszczalne są takie kolory przy karmieniu modyfikowanym. Nie ma możliwości zrobienia badań bo wyniki nie będą miarodajne u tak małych dzieci. Tylko dieta eliminacyjna . Nie jest to łatwe i tak jak napisałaś metodą prób - innej nie ma. Żółtko jest Ok jem i ja i Mała i nic się nie dzieje . Ułatwia to trochę eliminacje jaj bo można wykorzystać samo żółtko! Kanapki wcinam z majonezem :) W kiddy mieści się bez problemu :) a do najmniejszych nie należy . Przy ostatnim pomiarze 71cm i prawie 9 kg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2019, 09:29

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 20 września 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Dzięki dziewczyny:) a co dodajecie do kaszek kukurydzianych „jaglanych itd?
    Mała je z owocami : jabłko, banan, brzoskwinia, gruszka ...

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 20 września 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Alda bardzo tuż tuż. Dzisiaj w nocy miałam skurcze co 7-10 min ale po dwóch godzinach się uspokoiło.
    Trochę wcześnie jeszcze niech posiedzi sobie w brzuch z tydzień lub dwa :-)


    I jak sie czujesz Pati ? Na kiedy Masz dokładnie termin ??
    Ja już coraz gorzej .. w poniedziałek byłam na usg i mała jest cały czas posladkowo i już raczej nie ma co liczyć na obrót. W środę miałam badanie miednicy a w przyszłym tyg mam mieć spotkanie co dalej .. tylko ja chyba wole cesarke boje się posladkowego porodu tym bardziej ze to mój pierwszy...
    od 2 dni w nocy się Budzę ze skurczami trwają chwile i przechodzą.. wszystko mnie już boli łącznie z pachwinami. Jak u Was zaczął się objawiać poród ? Ja się boje ze zacznie się przed tym jak zezwolą na cesarkę ...chodź termin mam dopiero na 14 października.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2019, 12:12

    n59ymg7ygootc40w.png
‹‹ 638 639 640 641 642 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ