X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 września 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Ja się ogoliłam sama;) lewatywę miałam zrobioną. Ale wiem ze nie każdej robią ale nie wiem od czego to zależy .

    Ja też mam zamiar sama się ogolić, jak dam radę 😂😂😂

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 29 września 2019, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Ja też mam zamiar sama się ogolić, jak dam radę 😂😂😂
    Zawsze możesz poprosić męża 😉😉

    pati1980 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 września 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Zawsze możesz poprosić męża 😉😉

    No oczywiście on bardzo chętny 😁😁

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 września 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny u mnie poród już tuż tuż, mam pytanie.
    Czy tutaj w szpitalu gola i robią lewatywe?
    I do tych do rodziły na Ullevål, jak wygląda sprawa z parkingiem, jest jakiś specjalny czy na normalnym się stawia auto.



    Nie miałam lewatywy , goliłem się sama .

    My parkowaliśmy na zwykłym parkingu , koło wejścia na porodówkę . W szpitalu byliśmy 9 dni więc nie będę pisała ile mnie to kosztowało 🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄




    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 30 września 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy twardnial wam mocno brzuch pod koniec ciąży, zwłaszcza w nocy? ja to nieraz ledwo żyje tak mnie boli.
    Jeszcze mały się strasznie rozpycha i wypina to bol jak cholera .😳😳

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2019, 06:41

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 października 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja golilam się sama. Lewatywe miałam na życzenie.
    Brzuch twardy miałam ostatnie dwa miesiące.
    Pati będzie dobrze.
    Już niedługo wydasz na świat kolejny cud 💖

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 1 października 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie coraz bliżej i wdziera się lekka panika.
    Od dwóch tygodni mam jakieś skurcze co chwilę, twardy brzuch i jakoś tak dziwnie. Z corka nic nie miała takiego. Jak przyszło z nienacka to Od razu poszło 😂😂😂.
    Zanim urodze to osiwieje 😳😳

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 3 października 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula jak Ty się trzymasz?, ja ledwo chodzę.
    Mały już niski ułożony i tylko czekam na jakiś znak.

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 3 października 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Madziula jak Ty się trzymasz?, ja ledwo chodzę.
    Mały już niski ułożony i tylko czekam na jakiś znak.

    Ja już tez ciężko i staram się wogole już nie chodzić ... Mam ustalony termin cesarki na 9.10 ale nie wiem czy dotrzymam do tej środy ... Tez już mam nisko brzuch , ciagle mi nie dobrze i coraz częściej mam bóle brzucha.. dziś zauważyłam lekko pomarańczowa wydzielinę .

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 3 października 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Ja już tez ciężko i staram się wogole już nie chodzić ... Mam ustalony termin cesarki na 9.10 ale nie wiem czy dotrzymam do tej środy ... Tez już mam nisko brzuch , ciagle mi nie dobrze i coraz częściej mam bóle brzucha.. dziś zauważyłam lekko pomarańczowa wydzielinę .

    Ja też mam bole brzucha i jakieś lekkie skurcze ale to wszystko tak tylko mnie straszy. Juz leżeć za długo nie mogę bo wszystko mnie boli. Więc spać też ciężko. Ale jeszcze troszkę, musimy was radę 🤞🤞😀

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 6 października 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny których dzieci mają alergie pokarmową. Próbowałyście podać dziecku jogurt ? Kiedy i jaki żeście wybrały zwykły bez laktozy czy ten nie pamietam ale firma zaczyna się na A sojowy ? Może macie jakieś wskazówki odnośnie nietolerancji ? Może któraś mi podpowie co może jeść niemowlę z nietolerancją laktozy a co z alergią na biłko mleka krowiego . Czytam i czytam i głupieje niby rozumiem różnice ale nie potrafię odróżnić tego w produktach , dużo sprzecznych informacji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2019, 10:43

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 8 października 2019, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój ma alergię na białko mleko krowie. Co jakiś czas robi się próbę czy dalej ma alergię (tak mi powiedziała pediatra w Polsce). Podaje się produkt pieczony (na przykład bułka, rogal) , potem chyba smażony (na przykład naleśnik) , potem jogurt zwykły. Dawałam już też twaróg i synek wymiotuje po posiłkach z nabiałem. Byliśmy ostatnio u fastlege i poprosiłam o skierowanie na testy. Powiedziała, że najpierw musi zapytać, czy zakończyli tamtą sprawę (w styczniu był na wizycie w szpitalu w związku z alergią, co go tylko zmierzyli, zważyli i osłuchali) i jeśli tak, to wyśle skierowanie.
    Jogurtów i mleka sojowego jeszcze nie podawałam, bo mnie przeraża skład. Chcę mu cukier podać jak najpóźniej. Jeszcze są jogurty owsiane, ale też z cukrem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2019, 06:02

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 października 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałaś ze robisz synkowi naleśniki na czym te naleśniki robisz? Jak u Was sprawa z rybami ? Czytałam ze przy skazie białkowej tez mogą uczulać .czym smarujesz pieczywo synkowi? I jak z makaronem bo przecież tez jest na jajkach . Sory za tyle pytań ale naprawdę jestem ciemna w tym temacie. My mamy wizytę w Szpitalu za 2 tygodnie w sprawie refluksu to będę maltretować bo różne problemy brzuszkowa u nas .

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 października 2019, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze takie pytanie jak wyglądają kupki waszych maluchów ? Moja od jakiegoś czasu jak coś zje normalnego to za chwile jest kupka taka ze widać co jadła . Można było by to wziąć i podać jeszcze raz hehe. Czy to jest normalne?

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 8 października 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Mam jeszcze takie pytanie jak wyglądają kupki waszych maluchów ? Moja od jakiegoś czasu jak coś zje normalnego to za chwile jest kupka taka ze widać co jadła . Można było by to wziąć i podać jeszcze raz hehe. Czy to jest normalne?
    Tak to jest normalne ! Co do jedzenia jeśli jest tylko nietolerancja na laktozę to dozwolone wszystkie produkty bez laktozy. A jak skaza to trzeba wykluczyć bialka na pewno krowie, czasami również inne: białko jaj , ryby, sojowe. U nas po rykach było zaostrzenie AZS .Ja jeszcze nie podawałam nabiałowych rzeczy . Jak się karmi piersią to najpierw ja próbuje i jak jest Ok to potem mała . Póki co jadłam jaja i jest Ok. Zaczynasz od małych ilości i najlepiej od kefiru, jogurtu naturalnego. W odstępach od 1-2 tyg. Są tez jogurty kokosowe . Zerknę na skład bo mam w lodowce . Co do makaronów są też bezjajeczne , popatrz na składy :) smarować można np awokado .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2019, 09:42

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 8 października 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula jesteś gotowa na jutro, czy nie dotrwalas.
    Powodzenia i trzymam kciuki 👍🥰

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 9 października 2019, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Madziula jesteś gotowa na jutro, czy nie dotrwalas.
    Powodzenia i trzymam kciuki 👍🥰

    Dotrzymałam :D właśnie przyjechaliśmy do szpitala i czekamy na przyjęcie... mam stresa ogromnego.
    A Ty jak tam się czujesz ?

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 9 października 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Dotrzymałam :D właśnie przyjechaliśmy do szpitala i czekamy na przyjęcie... mam stresa ogromnego.
    A Ty jak tam się czujesz ?


    Ja ok, nadal czekam na jakiś znak. Tyle że mojemu synkowi chyba dobrze u mamusi. Teoretycznie mam jeszcze 6 dni do terminu, zobaczymy czy dotrwam czy pójdzie wcześniej 😀.

    Trzymam kciuki, daj znać po wszystkim. Juz za chwilę przytulisz swoje maleństwo 🥰

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 października 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Dotrzymałam :D właśnie przyjechaliśmy do szpitala i czekamy na przyjęcie... mam stresa ogromnego.
    A Ty jak tam się czujesz ?
    Powodzenia :)

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 9 października 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naleśniki robimy na samej wodzie i żółtku. Głównie małe placki robimy z różnych mąk. Omlet też z samych żółtek z warzywami. Pasty do kanapek z różnych roślin strączkowych.
    Makarony wybieramy bez jajek.

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

‹‹ 640 641 642 643 644 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ