X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas podanie trzeba złożyć do końca stycznia. Na stronie komuny takie informacje można znaleźć.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne żeby wózek był na tyle duży żeby pomieścić ten cały majdan, śpiwór i dziecko które będzie miało swobodę ruchu.

    Kombinezon zawsze musi być trochę większy 😁

    Co mogę polecić z obserwacji to nie prac za często dresu zimowego i na deszcz, tracą swoje właściwości ochronne. Chyba że zostanie osikany to już inna sprawa ( A to też się często przytrafia)
    Po każdym dniu brać do domu do porządnego wysuszenia. No i spodnie na deszcz muszą mieć gumki na nogawkach.
    W niektórych przedszkolach nie zwracają uwagi na to że nie ma gumki A dziecku woda się leje do kalosze.

    Teoretycznie każda przedszkole mówi co dziecko potrzebuje.

    U mnie nie uzywalismy pieluch typu majtki up&go za dużo roboty 😂😂😂

    majola, Zoja36 lubią tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Greece1 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kafabi wrote:
    Witaj maja35 :) trzymam kciuki za Ciebie, aby tym razem sie udało :)


    Pozdrawiam.
    Też trzymam! Buziaczki :D

    https://toysbox.pl/
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati a jeszcze mam takie pytanie. Jak chce się zobaczyć przedszkole, trzeba wcześniej się umawiać, czy tak po prostu idę i już :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 30 sierpnia 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Pati a jeszcze mam takie pytanie. Jak chce się zobaczyć przedszkole, trzeba wcześniej się umawiać, czy tak po prostu idę i już :)

    Możesz zadzwonić i zapytać kiedy im pasuje żeby przyjsc lub też wejść przy okazj, też tak robią.
    Jak by im nie pasowało to raczej ci powiedzą żebyś przyszła w innym czasie. 😁

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • 2808marta Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 1 września 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobietki. Czytam Wasze wpisy od dawna. Ja rodziłam ponad rok temu i uwaga, uwaga w 35tyg+ 3 dni. Pamietam jak dzisiaj, że we wtorek byłam u fastlege, która powiedziała, że widzimy się za 2 tyg bo jeszcze nie urodzę... We czwartek rano moja córeczka była na świecie. Przed porodem dużo osób mówiło mi, że to długo trwa i boli...no i byłam na to przygotowana i na to, że muszę to przetrwać. Okazało się, że rodziłam niecałe 40 min i bez znieczulenie bo już za późno. Wiec moje kochane przyszłe mamusie. Bądźcie pozytywnie nastawione, bo na pewno dacie sobie radę! Jak się zacznie, zachowajcie spokój, weźcie prysznic, myślcie tylko pozytywnie no i najważniejsze. Spakujcie torbę do szpitala i badzcie gotowe wczesnej.☺️

    majola, Zoja36, K. lubią tę wiadomość

    p19upc0zp4jhhw32.png
  • 2808marta Znajoma
    Postów: 17 5

    Wysłany: 1 września 2019, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i może komuś się przyda bo ostatnio koleżance robiłam listę, wiadomo to jest indywidualne ale to kupiliśmy w Polsce i się Nam sprawdziło:
    Muszle laktacyjne
    Krem z lanolina na piersi(najlepszy żeby nie trzeba było go zmywać)
    Bephanten extra z Oliwka(u Nas najlepszy na pupę i do tej pory używamy)
    Coś na ciemieniuchę, ząbkowanie, kolki,
    Czopki glicerynowe i z paracetamolem
    Balsam i żel do kąpieli dla bobaska( sprawdź na srokao..)
    Krem od mrozu i wiatru dla bobaska
    Jedna paczka podpasek poporodowych i majtek jednorazowych
    Laktator elektryczny
    Octenisept na pępek
    Nam sprawdziła się tez zasypka na odparzenia(mąka ziemniaczana tez super) a później sudocrem
    Smoczki 2 kształty kup żeby byl😊
    Nożyczki grzebionek szczotka dla bobasa
    Duzzzzo pieluch tetrowych/bawełnianych i flanelowych na przewijak pod główkę do spania
    Śpiworek do spania, u nas był na początku rożek
    Śpiwór do fotelika samochodowego
    Ciepły kocyk na spacery
    Aspirator do nosa
    Sól fizjologiczna w ampułkach do przecierania oczu i do noska
    Waciki jałowe pakowane po 2 szt do oczu
    Dicoflor( jak zaczniesz wprowadzać inne jedzenie to bobas przestanie robić kupkę na kilka dni i to pomaga)

    majola, Zoja36 lubią tę wiadomość

    p19upc0zp4jhhw32.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 3 września 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak dużo ruszaly się wasze maluszki w 34/35 tc. Mój się rusza dość mało, znaczy czuje go cały czas. Ale jest to bardziej takie przepychanie, rozpychanie i wypinanie niż kopniaki.
    Nie wiem czy się martwić czy to tak już przy końcu jest.

    mar2śka lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 3 września 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny jak dużo ruszaly się wasze maluszki w 34/35 tc. Mój się rusza dość mało, znaczy czuje go cały czas. Ale jest to bardziej takie przepychanie, rozpychanie i wypinanie niż kopniaki.
    Nie wiem czy się martwić czy to tak już przy końcu jest.
    Maluch ma już mało miejsca wiec bardziej się rozpycha niż kopie. To normalne i nic się nie martw :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 września 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka opowiadaj co u WAS 😊😊😊


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2019, 19:30

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 września 2019, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny jak dużo ruszaly się wasze maluszki w 34/35 tc. Mój się rusza dość mało, znaczy czuje go cały czas. Ale jest to bardziej takie przepychanie, rozpychanie i wypinanie niż kopniaki.
    Nie wiem czy się martwić czy to tak już przy końcu jest.


    Tak jak napisała Mar2śka maluszek ma już mało miejsca na kopniaki 😊😊😊

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 3 września 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny bo🥰 ja juz szaleje jak zawsze.
    Mój maluch już ma ponad 3kg więc nie dziwota że ma mało miejsca,a tu jeszcze kilka tygodni 😱

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 września 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dzięki dziewczyny bo🥰 ja juz szaleje jak zawsze.
    Mój maluch już ma ponad 3kg więc nie dziwota że ma mało miejsca,a tu jeszcze kilka tygodni 😱
    Piękny i dorodny okaz rośnie 💖
    Pati wyluzuj i ciesz się ostatnimi chwilami ciąży. Zrób sobie spa, obejrzyj film, potem nie będzie czasu 🤣

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 4 września 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati, to zależy od temperamentu dziecka. Mój się ruszał bardzo dużo i tak mu zostało - pełzał już od piątego miesiąca. Brzuch falował mi prawie cały czas, a jak przyszedł dzień, że się mało poruszał to od razu poleciałam posłuchać tętna :) wszystko było ok, po prostu pogoda była senna i deszczowa...
    i tak jak dziewczyny mówią, teraz maluszek już ma mało miejsca. Pozdrawiam :)

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 4 września 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Piękny i dorodny okaz rośnie 💖
    Pati wyluzuj i ciesz się ostatnimi chwilami ciąży. Zrób sobie spa, obejrzyj film, potem nie będzie czasu 🤣

    Zoja ja staram się zrelaksować ale już powoli ledwo się ruszam 😂😂😂

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 4 września 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Pati, to zależy od temperamentu dziecka. Mój się ruszał bardzo dużo i tak mu zostało - pełzał już od piątego miesiąca. Brzuch falował mi prawie cały czas, a jak przyszedł dzień, że się mało poruszał to od razu poleciałam posłuchać tętna :) wszystko było ok, po prostu pogoda była senna i deszczowa...
    i tak jak dziewczyny mówią, teraz maluszek już ma mało miejsca. Pozdrawiam :)

    To tez nie jest tak że on wcale się nie rusza, ale już tak nie kopie tylko się rozpycha. Ma swoje godziny kiedy szaleje. Wtedy cały brzuch skacze i faluje. Też jak ma gorsze dni to lecę sprawdzać tętno. Och oby dotrwać jeszcze 5 tygodni.😁😁

    majola lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 września 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati jeszcze pomęczę Cię o przedszkole 😜😜😜 Jak dzieci mają urodziny to rodzice robią jakiś poczęstunek ? Co najczęściej się robi ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 4 września 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati jeszcze pomęczę Cię o przedszkole 😜😜😜 Jak dzieci mają urodziny to rodzice robią jakiś poczęstunek ? Co najczęściej się robi ?

    Alda to wszystko wewnętrzne zasady przedszkola, każde ma inaczej.
    U mnie było tak że rodzice mogli ale nie musieli przynosili jakieś ciasto (muffinki lub ciasto czekoladowe)lub ,(co było najczęściej) lody te wodne lollipops. One neutralne, bo w przedszkolach dużo dzieci ma alergię pokarmowa.
    (Gluten,laktoza,jajka,orzechy).
    Trzeba zawsze to uwzględnić jeśli coś przynosisz do przedszkola, co by nie było afery że ktoś dostał A ktoś nie.
    Niektóre przedszkola są przedszkolami bez cukru, więc wtedy nic się nie przynosi.
    Ale to już musisz zapytać w przedszkolu.

    Jak coś to pisz i pytaj swobodnie 😁😁

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 4 września 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedno co ważne, możecie dostać info w przedszkolu że dziecko nie może przynosić do jedzenia produktów z orzechami lub jajek.
    Są dzieci z bardzo silna alergia że nawet nie można jeść w ich otoczeniu😱😱😱
    Szczęście ja przez 7lat pracy nie miałam takiego przypadku.
    Taka oto ciekawostka.😀😀

    majola lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 12 września 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was straciła na wadze pod koniec ciąży. W ciągu trzech tyg spadło mi 1,5kg.
    Jem i pije normalnie i nie wiem o co chodzi.🤔

    k1iygdz.png
‹‹ 637 638 639 640 641 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ