X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Szkocji
Odpowiedz

Ciaza w Szkocji

Oceń ten wątek:
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Babeczki mam do was pytanie... Dostalyscie moze od poloznych te bounty pack???

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tyger wrote:
    Moja wymarzona coreczka ma jajka i siusiaka miedzy nogami ;). Ze scanu wynika ze wszystko jest super. Serduszko bije jak nalezy, kregoslup prosciutki, malutkie nerki pracuja, mozg rozwija sie prawidlowo. widzialam malutki nosek i uszka. Kopal caly czas i ciezko go bylo uchwycic ale sie udalo. Ma okolo 18cm ale nie wiem czy to razem z nozkami czy od glowki do pupy.
    Martwilam sie o lozysko po doswiadczenich z pierwszej ciazy ale jest w idealnym miejscu wiec powinno byc ok.
    Wyniki badan krwi tez w normie. Moja hemoglobina jest super 14 :)
    Teraz tylko relaks i szukanie imienia dla chlopczyka :)
    Sciskam was mocno i czekam na wiesci po waszych polowkowych scanach <3


    tyger - gratulacje! Super ze wszystko z maluszkiem ok! Swietna wiadomosc! ;) Niech dalej zdrowo rosnie :-* Jakie macie pomysly na imiona jak narazie?
    Mi na polowkowym powiedzieli ze ma ok 20cm i z tego co czytalam to teraz mierza juz od glowki do stopek ;) Mi w moich tygodniowych inforrmacjach pisze ze ma ok 28cm a jestem w 22tygodniu.

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55 wrote:
    Babeczki mam do was pytanie... Dostalyscie moze od poloznych te bounty pack???

    Hej Paula55, ja mialam w sumie dwa takie - pierwszy zaraz na poczatku z Emma's Diary, a teraz jak bylam na polowkowym to w szpitalu lezaly w poczekalni takie duuuze fajowe torby ;D i to chyba te o ktorych piszesz. Uwielbiam freebies ;D

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwina89 wrote:
    Witam wszystkie rodaczki w Szkocji :). Postanowilam przyłączyć sie do Was jesli mozna. Mieszkam w Edynburgu jestem 6 tc strasznie sie ciesze :) staralismy sie z mezem 7 miesiecy to moja pierwsza ciaza, i strasznie sie boje o moja kruszynke. Wlasnie umówiliśmy sie z midwife na 13 maja a pierwszy skan mamy 11 czerwca, troche mnie przeraża ze tak dlugo musze czekac, ale nie ja pierwsza. Mam tu kolezanki polki ktore tu rodzily i nie narzekają. Ja na nhs tez nie mam co narzekac. Raz mialam okazje polezec w szpitalu. Bede do Was zagladac i dzielic sie nowymi doswiadczeniami :). Pozdrawiam wszystkie przyszle szkocki mamuski :)

    Czesc Malwina! Gratulacje i witamy na forum ;) Nic sie nie boj tylko ciesz z kazdego dnia ciazy ;) tygodnie leca tak strasznie szybko, ja nie wierze ze u mnie juz ponad 22tyg :O
    Jak tam ciazowe dolegliwosci? Jak sie czujesz?

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja odpoczywam w pelni ;D tescie wyjechali wczesniej [smutny powod, bo babcia zmarla, bardzo spodziewanie, od roku juz bylo bardzo zle] i mam spokoj! Byli tylko 4 dni i o 4 za duzo :( Strasznie mi przykro, ale z tesciowa sie nie dogaduje w ogole i zadna przyjemnosc z ich wizyty. Tzn z jej wizity, bo tescia uwielbiam... Wiec sie lenie w domu, srode cala przelezalam ;D
    W Aberdeen pogoda okropna w tym tygodniu wiec tymbardziej nie mam wyrzutow sumienia, ze nic nie robie ;D

    Znowu w zeszla niedziele bylismy na car boot sale i kupilam kilka swietnych ciuszkow dla malenstwa za grosze. I zamowilismy na allegro nosidelko, zdecydowalismy sie na TULA z wkladka dla niemowlaka, bo chce od malutkiego uzywac. Wiec jak we wtorek lecimy do Polski to mam nadzieje, ze juz bedzie ;D
    W Aldim dzisiaj kupilam kilka pampersow i chusteczek nawilzanych. Pieluchy wydaja sie dobre jakosciowo, ale chusteczki nie pachna tak typowo 'bobaskowo', ale napewno sie przydadza ;D

    Jutro poznajemy plec! AAAAAAAA! ;D

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula, ja nie dostalam teraz zadej pack :(
    Vixen, mi nie powiedziala ile ma malenstwo ale wyczytalam z tych cyferek. Powiedziala ze nie mierza bo dziecko jest juz za duze.
    Bylam juz w Aldi i tez kupilam chusteczki. Pieluszki musza poczekac.
    Ja mialam wybrac imie dla dziewczynki a dla chlopca ma wybrac moj partner. Waha sie miedzy Vincent, Stanley i Blake. Drugie imie juz wybrane-Nicholas.

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tyger - nam tez nie powiedziala, ale sie zapytalam ile ma tak mniej wiecej. Za to wiemy, ze ma dlugie nogi ;D Jak glowka i tulow mierzyly na 19tyg5dni to nogi byly 20tyg2dni ;D Fajnie wiedziec o maluszku takie detale, wyobrazam sobie jak wymachuje tymi nogami dlugasnymi w brzuchu.

    Bardzo nietypowe imiona, przynajmniej mi sie tak wydaje, ale swietne ;D Kojarza mi sie z wysokim, czarnowlosym, przystojnym mezczyzna z tajemniczym spojrzeniem... Hihi ;D

    My 'planujemy' czwórke dzieci ;) I dla dziewczynek Sophie i Rose, a dla chlopcow Alex i Charlie, od lat juz mamy wybrane imiona tylko zobaczymy teraz co bedzie i jak bedzie wygladalo jak sie urodzi, jakie imie bardziej bedzie pasowac. I my nie dajemy drugiego imienia ;)

    A wy ile dzieciakow planujecie? Bedzie trzecie, 'na dziewczynke' czy juz dosyc? ;)

    tyger lubi tę wiadomość

  • Malwina89 Autorytet
    Postów: 264 266

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vixen- czuje sie nie jak w ciazy :) z dolegliwosci to wrazliwe sutki i lekko pobolewa brzusio jak na @ i nie zeby bolalo bez przerwy raz po raz zaboli :). Staram sie po pracy duzo odpoczywac :). My marzymy o trójce bobasow. Imion jeszcze nie mamy :). Dzieki za gratki i zycze Ci powodzenia na jutrzejszym skanie :)

    3jvzj44jyq9rqa58.png
  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 25 kwietnia 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwina - no to tylko sie cieszyc ;D ja cala ciaze super sie czuje, pierwszy trymestr tez milo wspominam, bo nie wymiotowalam ani jednego razu, tylko kilka tygodni meczyly mnie mdlosci, ale normalnie moglam chodzic do pracy.
    Ale za to spalam caaaly czas. Po pracy jadlam i zasypialam na kanapie tylko jak usiadlam, budzilam sie o 23 i dalej do lozka spac ;D I tak kilka miesiecy.
    Odpoczywaj, odpoczywaj, bo teraz Twoj organizm ma duzo roboty! I jak to my z mezem uwazamy - ostatnie miesiace wolnosci i spokoju wiec trzeba korzystac ;D
    Dziekuje bardzo, dam znac jak nam poszlo ;)

    Malwina89 lubi tę wiadomość

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lezaly w pocżekalni???? <szok> !!!
    Kurde to my pewnie nie dostaniemy :/ no trudno :)
    A te z emma's tez mamy :)


    Co do tesciow ja sie nie moge doczekac az za tydz sie z nimi zobacze :) sa super :) i moi rodzice tez sa spoko :) mama sie zadeklarowala ze z partnerem chca kupic wozek :)
    Dobrze że odpoczywasz :)

    A ja dzis bylam ostatni dzien w pracy :) uhhh byl placz :P hihi. Ale zżylam sie z tymi ludzmi... I kazda jedna osoba z calej hali przyszla sie pozegnac...i zyczyc powodzenia :) bardzo to mile :)
    Bobas dostal tez pake prezentow a w niej:
    5 bodow, lapki niedrapki, buciki, pajacyk z kubusia, spiochy, 10 soiniakow, kocyk polarowy dwustronny z kubusia :)
    A ja kartke i slodkosci ;)
    Ojjj bedzie mi pracy brakowalo ale czas teraz na odpoczynek :)
    Jak tak dalej pojdzie to z ciuszkow mamy juz komplet :)
    Reszte zaczniemy kupowac po przylocie z pl :)

    Co do imion... U nas dla chlopca przoduja Tiago i Alex a dla dziewczynki narzeczony wybral Nicola :)
    Planujemy dwojke z tym ze drugie chciala bym jak juz zjedziemy do pl... Ale moj chce po slubie.. Zobaczymy :)

    Vixen to trźymamy kciuki za scan :) ciekawe kto tam sobie mieszka u ciebie :) ja mam we wt a w pl mamy 3 i 4 d wiec zobaczymy czy sie potwierdzi ;)

    Co mnie dzis zszokowalo... Wstalam rano z bolem glowy. Wypilam kawe i prżeszlo.... Po czym biegiem do toalety i pawik jak zloto :/ na poczatku ciazy przeszlam swoje bo i wymioty i okropne mdlosci ale teraz to sie nie spodziewalam... :/

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vixen
    moj partner jest szkotem a imiona chce nietypowe albo raczej mniej popularne. Ja cale szczescie nie mam problemu z tesciami bo sa przez mojego prartnere trzymani na bezpieczna odleglosc :) Sa wporzadku ale nie zrzywam sie z nimi bo nie lubie. ciesze sie tez ze moja rodzina jest w pl i mam z nimi kontakt wtedy kiedy chce. Kocham ich, tesknie i mamy swietny kontakt ale ja lubie miec swoje zycie dla siebie :)
    Ja mysle ze to moje ostatnie bo ja mam syna i moj partner ma 15-letniego to bedzie nasze pierwsze. On chce jeszcze jedno ale ja nie mam ochoty juz porzyczac mojej macicy ;)

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwina, mam nadzieje ze nie bedziesz zbyt cierpiala z powodu dolegliwosci ciazowych. Bole brzuszka jak na @ na pewno beda ci towarzyszyc ale to znaczy ze dzidzia ci rosnie i macica sie rozciaga wiec z zacisnietymi zebami mozesz sie cieszyc :)

    Malwina89 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula mnie odrzucilo od kawy na samym poczatku ciazy i wypilam filizanke ok 2 tygodnie temu i niestety tez przeze mnie przeleciala ale drugim koncem. widac nasze organizmy nie chca kofeiny.
    Gratuluje wolnego od pracy. Teraz tylko cudowny odpoczynek i cieszenie sie stanem blogoslawionym.

    Czekam na wyniki scanow kobietki. Bardzo jestem ciekawa kto u was mieszka :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to tu tyger jestes w innej sytuacji niz my :) to bedzie nasze pierwsze, wyczekane, upragnione :) hehe :)
    A imionka idealne jesli tu bedziecie zyc na stale :)
    My chcemy wrocic do pl wiec musza byc uniwersalne :)

    Ja kawe caly czas dobrze toleruje :) ale ograniczam do mińimum :) pije za to zbozoweczke :)
    Ojj tak. Teraz tylko odpoczynek i przygotowania :) juz sie wtorku doczekac nie moge :)
    Dam znac co i jak :)

    A moje dziecie wczoraj na odchodne dostalo tyyle prezentow:

    2h6bzid.jpg

    tyger lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez SYNEK!:D Ale sie ciesze, normalnie zaraz pekne.
    Wiec postanowilismy nazwac go Charlie i jak sie urodzi i bedzie wygladal na swoje imie to zostanie, a jak nie to bedzie Alex, ale trzeba nazwac synka juz teraz zeby do niego mowic po imieniu ;)
    Az sie poplakalam ze szczescia ;) a i maz powiedzial ze uronil lze jak pani pokazala co maly ma miedzy nogami ;)

    Mnie dzisiaj tez cos mdlosci mecza, ale mysle ze to chyba przez chorobe, bo jakies przeziebienie mnie zlapalo :/
    A co do kawy to ja w ciazy polubilam oO ale pije tylko bezkofeinowa.

    tyger - ja mam tak samo, lubie miec swoje zycie i tez mi pasuje taki kontakt z rodzina - na odleglosc. Moi rodzice sa tutaj tez, ale nigdy nie wlaza nam z butami w nasze sprawy.
    Paula - ale obsypali Twojego maluszka prezentami ;D Super! I gratuluje polmetka, bo widze, ze dzisiaj dokladnie 20tyg na Twoim suwaku ;)

    Paula55, tyger, Malwina89 lubią tę wiadomość

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vixen ale super!!!!! GRATULACJE :)
    Same chlopaki :) u mńie tez pewńie bedzie chlop :) ale zobaczymy we wtorek :)
    Wogole jakos ostatnio jest rzut na chlopcow :)

    A ńo dostalismy troche tych rzeczy i kompletnie nie mam gdzie ich podziac.... W pon pakuje swoje rzeczy i czesc wysylam do pl... Nie ma rady :P

    Kurde bylam dzis w Aldim.. Rozczarowana jeysem totalnie :( pampersow nie kupilismy bo rozm 1 jest tanczy o CALE 20 p niz normalnie. Chusteczki w normalnej cenie... , lyzeczek i kubkow niekapkow nie bede juz kupowac, ubranka nie warte uwagi i jest ich dwa wzory na krzyz :/
    Jedyne co zwrocilo moja uwage to taki grubszy koc przeceniony z £9,99 na £4,99 ale do wyboru albo roz albo niebieski. I ja nie wiem poki co jaki mam kupic :(
    Wkurzylam sie mega :/

    Babeczki a macie juz jakies preferencje co do firm butelkowych, smoczkowych itp???

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my od dzis wkraczamy w druga poloweczke :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula - ja tez patrzylam na ten kocyk taki w 'babelki' ale od spodu byl taki polarowy i nie wydawal mi sie zbyt przyjemny :/
    Mi tez nie podobalo sie tam nic, baaardzo slabe jakosciowo rzcezy, no ale to tylko Aldi ;)ja pampery i chusteczki kupilam bo tak czy siak sie przydadza.

    Ja rzeczy Karola bede ukladac narazie u meza w szafie. Cos zaczal marudzic, ale mu powiedzialam, ze ja musialam zrobic miejsce w brzuchu, to niech on sie podzieli polkami chociaz ;D bo mebelki dopiero w czerwcu kupujemy.

    Co do butelek itp to ja niestety nie pomoge bo nie kupuje nic zupelnie ;) Chce karmic tylko piersia i pytalam poloznej czy potrzebuje kupic, a ona ze nie. Jeeesli mialabym miec problemy to wtedy bede sie martwic. Tak samo ze smoczkiem.


    W ogole, mam laptopa na brzuchu i chyba Karolowi sie spodobalo cieplo i bzyczenie bo w niego kopie co chwile ;D Mala przerwa od kopania w moj pecherz co dzisiaj na USG nawet widzialam!

    tyger lubi tę wiadomość

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chce piersia karmic ale nie zawsze chciec to moc :P i wole miec butelki na zapasie bo jak nie od razu to potem sie przydadza :)
    Ja pieluszek jeszcze nie kupowalam bo skoro zadna promka to nie bede zawalac mieszkania :) i tak juz nie ma miejsca :(
    Jejuu jedyna nadzieja ze dostaniemy to dofinansoeanie i kupimy dom bo ja nie mam pojecia jak my sie tu w mieszkaniu pomiescimy :( nie wyobrazam sobie tego...

    Moj maluch tez dzis caly dzien tak nawala ze to nie pojete :) urwisy z tych naszych dzieciakow... :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 26 kwietnia 2014, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vixen,
    gratuluje synka i ciesze sie razem z toba. Bardzo mi sie podoba Charlie. Na moim pierwszym USG z pierwszym synkiem tez plakalam, na drugim to samo. Teraz jakos sie powstrzymalam.

    Paula, sliczne rzeczy dostalas. Ja dzis kupilam troszke wiecej i juz nic nie kupuje na razie. zostaly mi tylko pieluszki. Gratuluje dotarcia do polowy. Teraz juz mamy z gorki.

    Jesli chodzi o butelki to ja przy Victorku uzywalam TommyTippee i breast pump tez tej firmy. Bylam bardzo zadowolona bo sa grube i wyzlobione i latwo bylo mi je trzymac a potem synkowi. Ja juz zakupilam 2 te same buteleczki na wszelki wypadek. Jedna malutka jest przy breast pump. Mam nadzieje ze nie bede musiala ich uzywac do mleka ale przepajac malucha bedzie trzeba wiec zawsze sie przydadza do herbatek a potem soczkow. mam nadzieje ze pomoglam w dylemacie :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ