X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Szkocji
Odpowiedz

Ciaza w Szkocji

Oceń ten wątek:
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wogole nie jeśtem przygotowana :) a to co mamy dostalismy kochana :) oprocz ubranek i fotelika nic nie mamy :)
    Zakupy to sie dopiero zaczna pod koniec maja ;)
    Dawaj znac jak u was postepy i chwal sie co kupilas :)

    tyger lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis kupilam kombinezon na 0-3 miesiasa z eBay za £0.99. Nie wiem jaka bedzie pogoda we wrzesniu. Moze byc juz zimno jak bedziemy wychodzic ze szpitala wiec chce byc na to przygotowana. No a potem spacery :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No w sumie zapomnialam ze mam juz to co trzeba poza ubrankami i jakimis drobiazgami :P

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No prosze :) super :) a jak ci sie to udalo kupic za 0,99?? Hehe. Licytacja???:)
    No widzisz i kto tu jest przygotowany? :P

    Ja dzis bylam u poloznej bo mam takie skurcze dosc czesto... I powiedziala ze to nic groznego ze to skurcze braxtona-hicksa.. Mnie sie wydaje ze za wczesnie ale ona stwierdzila ze to moze byc jedynie to.... No nic. Czekamy z niecierpliwoscia na scan :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak sobie sledze ebay i jak jest jakas oferta to licytuje.
    skurcze sie zdazaja. do scanu niewiele czasu ci zostalo. Napewno wszystko jest dobrze.
    Mnie dzis brzuch bolal tak na dole i twardy byl. Mialam wrazenie ze sie rozciaga i napina. Wypilam herbatke, polozylam sie i zrelaksowalam i mi przeszlo. Moze ty tez Paula powinnas w takich momentach sie polozyc i rozluznic :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ;)

    To widze, ze ja jestem najmniej przygotowana, bo mam doslownie kilka ciuszkow i to wszystko. Jakos nie moge kupowac dopoki sie nie dowiem, co to siedzi mi pod sercem... Wiec od przyszlej soboty szal zakupow! ;D

    W Aldi od czwartku 26th jest Baby Event i wlasnie tak mysle czy by nie kupic tam pampersow i chusteczek, bo mysle, ze jak zaczne od tych tanich i skora dziecka zareaguje na nie to wtedy kupie lepsze jakosciowo/drozsze, a jak bedzie pasowalo to zaoszczedzimy pieniadze na tym i bede mogla wydac na co innego ;D Wydaje mi sie ze jest strasznie tanio, bo np paczka pieluszek 24szt, pierwszy rozmiar - £1.59 ?

    Mi bardzo zalezy zeby dziecko bylo w nocy jak najblizej, dlatego chce ten co-sleeper. Bedzie z nami, ale nie w naszym lozku, szczegolnie pierwsze pol roku. Nie wydaje mi sie zeby chcialo mi sie wstawac w nocy na karmienia, a tak to tylko wyjme cyca, bobaska przysune do siebie i jazda ;D
    Na poczatku tez myslalam o moses basket, ale tez tylko w nim kilka miesiecy moga spac, a wciaz trzeba sie podniesc i wyjac dziecko, a z tego co czytam tu na forum to tego wstawania moze byc bardzo duzo ;D

    Dziewczyny juz sie nie moge doczekac! ;D

    Paula55 - jak te skurcze u Ciebie wygladaja? Mnie kilka razy tak zabolal strasznie brzuch, tak jakby 'kolka' tylko bardziej bolesne. Doslownie kilka sekund, ale tak ze musialam sie zlapac za brzuch. Skonsultowalam sie z moja polozna i powiedziala, ze to rozciagajace sie miesnie. Zrobilo mi sie tak cztery razy w ciagu dwoch dni i juz wiecej nic.

    Nareszcie weekend... Uff, i ponad dwa tygodnie wolnego ;D

    tyger lubi tę wiadomość

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tyger - mi sie brzuch robi taki duzy, ze caly czas napiety :/ tak jakby wypelnila sie ta skora co na brzuchu byla sobie i teraz sie rozciaga. Smaruje kremami dwa razy dziennie i nie ma ze sie nie chce, bo inaczej swedzi i tak dziwnie jest.

    tyger lubi tę wiadomość

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vixen smaruj smaruj, bo jak swedzi to znaczy ze sie rozciaga i trzeba uwazac na rozstepy. Ja nie mam zadnych po pierwszej ciazy i mam nadzieje ze teraz tez nic nie bedzie. Smaruje codziennie bio oil. mi tez sie tak brzuch napina ale wydaje mi sie ze to zalezy jak sie dzidzia ulozy.
    Dzieki za info o Aldi. Ja tez myslalam o pieluszkach stamtad. Cena jest bardzo zachecajaca.
    Zycze ci milego odpoczynku.
    I korzystajac z okazji zycze wam kochane WESOLYCH SWIAT! Nastepnye swieta beda juz z naszymi maluszkami :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 19 kwietnia 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane ja mam tak ze bardzo nisko tak jak by sciagaja sie miesnie i sa kilka sek takie spiete ze az mega twarde. Za chwile to przechodzi. To nie boli... Ale taki dyskomfort jest. I to nie ma znaczenia czy stoje czy leze... Polozna powiedziala ze to te skurcze braxtona-hicksa... No nie wiem. Oby do scanu :)

    Vixen ja tez czekam na info o tym kto tam u mnie siedzi i tez zaczne zakupy :)
    Wielkie dzieki za info o Aldim :) tez chyba skozystamy ;)
    Jesli chodzi o ten co- sleeper... Pewnie to dobre rozwiazanie ;) oby tobie bylo pomocne bo o to chodzi :)
    Ja wiem ze i tak bede wstawac i tak :P a malucha nie chce od poczatku przyzwyczajac do naszego lozka :P

    A co ty masz tak 2 tyg wolnego, co??? :) a ja 4 dni i juz wolne do konca ;) hihi :)

    Wesolych Swiat i wesolych kurczaczkow :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Jak wam minely swieta? U mnie bylo cicho, spokojnie i spacerowo. Jutro moj wazny dzien :) Nie moge sie doczekac ale tez troszke sie stresuje. Moje malenstwo zrobilo sie bardzo aktywne. Kopie niesamowicie mocno i wierci sie caly czas. Maly rozrabiaka :)
    Sciskam was mocno i odezwe sie jutro <3

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc tyger :)
    U nas tak przelecialy te swieta ze nie wiem kiedy nawet :/
    Jeden caly dzien bylysmy w gorach i trzeci dzien mam takie zakwasy ze ledwo sie tocze :P
    Nie wiem ile zrobilismy km ale sporo :)
    Moj lobuz ostatnio tez tak brykal ze az w szoku bylismy :) szaleniec :P

    To trzymam kciuki mocno za wizyte. Wszystko bedzie ok napewno ale daj znac co i jak :)
    Ciotki ciekawskie :)

    Ja do pt pracuje i fajrant :)

    tyger lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Malwina89 Autorytet
    Postów: 264 266

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie rodaczki w Szkocji :). Postanowilam przyłączyć sie do Was jesli mozna. Mieszkam w Edynburgu jestem 6 tc strasznie sie ciesze :) staralismy sie z mezem 7 miesiecy to moja pierwsza ciaza, i strasznie sie boje o moja kruszynke. Wlasnie umówiliśmy sie z midwife na 13 maja a pierwszy skan mamy 11 czerwca, troche mnie przeraża ze tak dlugo musze czekac, ale nie ja pierwsza. Mam tu kolezanki polki ktore tu rodzily i nie narzekają. Ja na nhs tez nie mam co narzekac. Raz mialam okazje polezec w szpitalu. Bede do Was zagladac i dzielic sie nowymi doswiadczeniami :). Pozdrawiam wszystkie przyszle szkocki mamuski :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2014, 20:57

    3jvzj44jyq9rqa58.png
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Malwina,
    na poczatku gratuluje i trzymam kciuki zeby wszystko ladnie i gladko szlo do przodu.
    Owszem dlugo sie czeka tutaj na pierwsza wizyte ale przeciez na poczatku nic nie widac nawet na usg wiec nie ma sie co stresowac.
    My tutaj jestesmy zadowolone z NHS wiec mam nadzieje ze i ty bedziesz happy.
    Pozdrawiam

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Malwina89 Autorytet
    Postów: 264 266

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie rzadko ktos narzeka jedynie na wredna pielegniarke :) ale wszedzie mozna sie spotkac z nie uprzejmoscia. Ja oglnie nie mam na co narzekac :), same pozytywy. Tylko niech te tyg szybko mijaja, juz bym chciala zobaczyc nasza kruszynke :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 kwietnia 2014, 21:02

    3jvzj44jyq9rqa58.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 23 kwietnia 2014, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Malwina :) witamy w naszym skromnym ale jakże zacnym gronie :)
    Oczywiscie gratuluje. :)
    Co do oczekiwania to powiem ci za na poczatku baardzo sie dluzy ale jak juz zaczniesz pierwsze wizyty i spotkania to ani sie obejrzysz a ciaza minie :)
    Do mnie jeszcże nie dociera ze to juz polowa :)
    Mam nadzieje że bedziesz tu czesto zagladac bo chetnie sie wymieniamy info :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Malwina89 Autorytet
    Postów: 264 266

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za miłe przywitanie :). Postaram sie zaglądać jak najczęściej. A dziś zmykam do pracy. Miłego dnia! :)

    3jvzj44jyq9rqa58.png
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja wymarzona coreczka ma jajka i siusiaka miedzy nogami ;). Ze scanu wynika ze wszystko jest super. Serduszko bije jak nalezy, kregoslup prosciutki, malutkie nerki pracuja, mozg rozwija sie prawidlowo. widzialam malutki nosek i uszka. Kopal caly czas i ciezko go bylo uchwycic ale sie udalo. Ma okolo 18cm ale nie wiem czy to razem z nozkami czy od glowki do pupy.
    Martwilam sie o lozysko po doswiadczenich z pierwszej ciazy ale jest w idealnym miejscu wiec powinno byc ok.
    Wyniki badan krwi tez w normie. Moja hemoglobina jest super 14 :)
    Teraz tylko relaks i szukanie imienia dla chlopczyka :)
    Sciskam was mocno i czekam na wiesci po waszych polowkowych scanach <3

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo jaaa :) tyger gratulacje zdrowego chlopczyka :)
    Fajnie ze tak dokladnie na polowkowym badaja :) teraz jeszcze bardziej sie nie moge doczekac az sie wszystkiego dowiem :)

    Mysle ze te 18 cm to tylko od glowki do pupki bo z nogami jak czytam w ksiazkach ok 25 cm spokojnie moze miec :)

    Na polowkowym tez krew robia tak???

    Jeju jak ja sie ciesze twoim szczesciem :) daj znac jakie imie wybierzecie :)

    Nastepna w kolejce jest Vixen a potem ja :) buziaki :)

    tyger lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula krew mi pobierali na ostatniej wizycie w szpitalu a wyniki odebralam teraz.

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Malwina89 Autorytet
    Postów: 264 266

    Wysłany: 24 kwietnia 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiger gratuluje ;), ja od zawsze marzylam o synku. Najwazniejsze ze zdrowy. Jeszcze raz gratuluję i niech maluch rosnie na zdrowego i silnego chłopca :) Paula powodzenia tobie zycze :)

    tyger lubi tę wiadomość

    3jvzj44jyq9rqa58.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ