X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Szkocji
Odpowiedz

Ciaza w Szkocji

Oceń ten wątek:
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Tyger :) no wlasnie straszna cisza byla :)
    Jej... Dobrze ze to juz za toba. Bo szkoda zebys sie denerwowala... Ja mam pelno enegri i non stop dobry humor :)
    Choc ostatnio rozbila mnie wiad ze mamy za wysokie zarobki na dofinansowanie do zakupu domu :/ no wywalilo mnie z butow i poryczalam bo tak sie nastawialismy....
    Ale moze nie wszystko stracone jeszcze.

    Ja czekam na 29 04 i na scan bo taka jestem ciekawa czy tam chlopiec czy dziewczynka siedzi :) a potem do Pl na dwa tyg!!!!! :)
    Tak sie nie moge doczekac :)
    A po przyjezdzie do uk ustalilismy z narzeczonym ze zaczynamy zakupy :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to w PL sobie odpoczniesz. co do zarobkow poczekaj az odejdziesz na macierzynski i wtedy wasza sytuacja finansowa sie zmieni. Bede trzymac kciuki.
    Ja czekam na 24.04 zeby poznac lokatora. kupilam juz kilka ubranek unisex na ebay i oczywiscie 2 sukieneczki. nie moglam sie powstrzymac. Chyba za bardzo sie nastawiam na dziewczynke ale takie mam przeczucie. oby sie sprawdzilo.
    24.04 mam EKG w przychodni bo cos mi serducho dziwnie bije i moj GP woli to sprawdzic. A kilka dni pozniej mam jeszcze jakies badanie serca w szpitalu.

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam mega silne przeczucie na chlopaka:) nigdy w zyciu tak nie mialam i dlatego jestem taka ciekawa :)
    Trzymam za was kciuki zeby sie sprawdzilo :) a macie jakies typy imion???

    No wlasnie tak nam advisorzy mowia zeby zaczekac... Czekamy :)
    Ale ostatnio moj kontaktowal sie z polskim doradca i mowil ze juz powinno sie nas inaczej liczyc jak dostarcze zaswiadcżenie od kiedy przechodze na macierzynski... Wiec wysylamy o nowa aplikacje i pojedziemy ja ponownie wypelnic tym razem do polaka :)

    tyger lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie cały dzien zbierałam żeby cos napisać, ale wypadało mi z głowy wciąż :D

    Paula55 - trzymam kciuki żeby wszystko się udało z tym domkiem! My mamy mieszkanie z councilu, wyremontowalismy i myślimy gdzies za kilka lat kombinować z czymś większym i własnym. Napewno zanim dzieciak do szkoły pójdzie, bo okolica taka kiepska jeśli chodzi o ludzi, a nie chce żeby były problemy przez to jakich bedzie miało kolegów w szkole :/

    Tyger- to Ty dwa dni przede mną bedziesz wiedziała! :D ja mam przeczucie że to chłopak i te kilka rzeczy, które juz kupiliśmy to niby unisex ale za każdym razem myślałam tylko 'czy chłopczyka bedzie mozna w to ubrać?' Haha :D my w zeszłym tygodniu pojechaliśmy na car boot sale i kilka całkiem nowych ciuszków za grosze wyłapaliśmy. Np dwa snow suits, takie a'la miś, jeden całkiem gruby, drugi troche lżejszy za £5, a praktycznie całkiem nowe bo to pierwsze rozmiary. No ale za dwa tygodnie w sobotę będziemy znać płeć i zaraz w niedziele z teściami (w odwiedziny beda) jedziemy na szaleństwo zakupowe dla chłopaka albo dziewuszki :D
    Ja też już wije gniazdo powoli i mam wielka potrzebę zbierania rzeczy dla bobaska... Jeszcze dwa tygodnie! :D

    Btw- w zeszłym tygodniu mieliśmy 20week scan i się strasznie zawiodłam, bo bardzo szybko, raptem 15 min od wejścia do gabinetu do wyjścia! I zdjecia brzydkie :( super ujęcia widzieliśmy ale tych akurat babka nie drukowała :( Boboszko całe i zdrowe i to najważniejsze, ale chce mieć ładne foto na pamiątkę! Mam nadzieje że na tym prywatnym 26.04 dadzą nam jakieś ładne.

    tyger lubi tę wiadomość

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vixen nie powiedzieli ci plci dziecka na polowkowym? Czy moze w twoim szpitalu jest na to osobny scan?
    Z tego co pisaly dziewczyny na forum ciaza w Wlk. Bryt. w niektorych szpitalach trzeba cos dodatkowo zaplacic za ta informacje. Takie cuda w Anglii. Myslalam ze u nas w Szkocji jest raczej wszedzie tak samo.
    Tak czy inaczej najwazniejsze ze dzidzia jest zdrowa. Ja sie troszke boje mojego scanu. Mam nadzieje ze u mnie tez bedzie ok. Jeszcze 10 dni ! :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w Aberdeen nie mówią, trzeba iść prywatnie ;)
    My też się baliśmy szczególnie że oglądamy One Born Every Minute i w ostatnich odcinkach było że jakieś wady im wykrywali na tym 20tyg. Ale mówiłam sobie że nie ma się co na zapas przejmować i Ty też się nie stresuj ;)
    Tobie powiedzą płeć juz teraz? ;>

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje, nie ma sie co stresowac na zapas.
    U nas w Kirkcaldy mowia jesli chcesz i nie mam dodatkowych kosztow lub oddzielnego scanu. Bardzo mnie to zdziwilo, ze ty musisz placic za prywatny jesli chcesz wiedziec. To niesprawiedliwe. Slyszalam ze to kosztuje okolo £100. Nie wszystkich stac na taki wydatek. :(

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalny jest za £79, a my idziemy na taki szybki że tylko płeć za £39, bo na 20tyg USG dowiedzieliśmy się o zdrowiu maluszka ;)
    Podobno to dlatego że był przypadek późnej aborcji jak się dowiedzieli rodzice o płci i podobno pozywali ludzie szpital do sądu jak się rodziło co innego niż na USG mówili :/

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jaja, nigdy o czyms takim nie slyszalam. do cholery przeciez bledy sie zdarzaja. Takich rodzicow wolalabym nie miec i nigdy nie spotkac.

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co ty mowisz kochana??? Nie powiedzieli wam plci???? SZOK!!!!
    Ja za dwa tyg sie nastawiam ze sie dowiem! Ale wiem ze moim żnajomym w tym szpitalu bez problemu powiedzieli wiec ńie licze na klopoty :)
    A co do scanow prywatnych... Jak na poczatku potrzebowalam to ni cholery ńie moglam znalezc a teraz to mi do domu imienna ulotke przyslali dziady :P tam jest wlasnie ten caly scan gdzie samej plci sie mozna dowiedziec :)

    Najwazniejsze ze dziecko zdrowe :) gratuluje :)

    My tez mamy mieszkanie z councilu. Tez odremontowane. Ale dla nas 3 to juz za malo :( mamy tylko jeden bedroom i livingroom... Juz nam ciasno a co dopiero jak bedzie dziecko :P poza tym nasi znajomi za domek z ogrodkiem nowy placa tyle samo miesiecznie co my za ta klite :/

    Kochana jak beda take wyprzedaze to ty mi dąwaj znac prosze!!! Bo ja zielona jesyem :) szukalam jakis baby show u nas w okolicy ale bedzie dopiero we wrzesńiu....
    Szkoda.


    Tyger kochana powodzonka i wszystko bedzie dobrze napewno :) ja bede na samym koncu z naszej 3 :P
    Btw zostalo mi 1,5 tyg pracy aaa :) koncze za tydz w pt i juz sir nie moge doczekac :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55- my mamy dwie sypialnie i salon więc jest ok :) ale zbieramy kasę na depozyt na domek żeby dzieciak miał gdzie się bawić pózniej.
    Poszukaj sobie jakiś informacji o car boot sale koło siebie. U nas jest w Inverurie w każda niedziele rano od marca do października chyba i mozna tam znaleźć wszystko dosłownie :D szczególnie dla dzieciaczków. No i za grosze, a przeciez tyle tych rzeczy potrzeba kupić... :D
    Co do zakupów - pytałam się w pracy jaki termometr kupić dla dziecka, obecnie nie mam nic, bo sobie nie mierzymy temp w ogole. Nie, mam ten co mierzyłam temp na owulacje, ale potrzebuje jakiś porządny dla maluszka. Wiec doktorki mi powiedziały że Braun ThermoScan jest najlepszy. Jest ich kilka wersji tańszych i droższych. Ja kupie tego cos koło £40. Ten jest do mierzenia temp przez ucho. Pytałam się o te laserowe, ale powiedzieli że sporo lekarzy ich nie lubiło bo nie są dokładne. I na początek jakby było cieżko w uszko włożyć to żeby, np w Bootsie, kupić takie paski na czoło jednorazowe. Dzielę się informacją jakby któraś z was potrzebowała ;)

    Ja też do polski w tym samym czasie jadę, ale ma tydzien bo tydzien przed teście u nas. Spędzimy cały tydzien nad jeziorem, uff, przyda się odpoczynek :)

    Już koniec pracy?! Ale szybko, dooobrze Ci :D ja do 7 sierpnia chce pracować, ale nie wiem jak to zrobie bo juz cieżko mi się robi, haha :D

    Paula55 lubi tę wiadomość

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ty tez sie doczekasz. Kolezanka ma mi przyniezc ulotke o dzieciecych wyprzedazach na terenie szkocji to ci napisze. Ja postaram sie na jakis wybrac. slyszalam ze mozna fajne i nowe rzeczy kupic za grosze.
    Ja tez mam mieszkanie socjalne ale zrobione po minimalych kosztach. W planach mam przeprowadzke do czegos wiekszego bo to sie zrobi za ciasne :) Ale to dopiero za 2-3 lata.

    Paula55 lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vixen my juz na depozyt mamy jakis czas kase odlozona... Wiec to nie problem. Walczymy o dofinansowanie bo bez tego wychodzi nam wysoka rata bo mamy za wysokie zarobki :/ nawet moj T jak by sie sam chcial starac to tez :/ masakra... Ale moze da sie cos zrobic :)

    Kochana dla mnie kazde info jest przydatne takze licze na was :) ja tez jak bede cos nowego ciekawego wiedziec to sie podziele :)

    Ooo a z jakiej czesci polski jestes? Ja z okolic krakowa :)
    Ja prace juz koncze bo tez mi juz bardzo ciezko. Pracuje w fabryce i mimo ze sama praca nie jest jakos bardzo fizyczna to sie umecze. Ciezko mi wstac na 6 i potem zle sie czuje. Po 2: stoje calutkie 8 godz i zaczyna mi twardniec brzuch a kregoslup odpada po calym dniu...:/ teraz bede muala 2 tyg urlopu, potem 4 tyg przerwy i zaczne macierzynski.
    Wiec finansowo damy rade :)

    Tyger Tobie tez bede wdzieczna za kazde info ;)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My koniecznie chcemy coś z ogródkiem, żeby było mozna się bawić :)

    Ja jestem z okolic Szczecina, a mąż z pod Poznania. Teraz będziemy u mnie i jedziemy do Swornegacie na kajaki z teściami, moimi dziadkami, wujki i dwie pary znajomych. Bedzie wesoło. Tzn oni na kajaki, bo ja to jedynie na ryby z teściem pójdę :D mam nadzieje że pogoda się uda żebyśmy mogły troche brzuchy wygrzać :D

    Ja chce pracować jak najdłużej żeby caly rok macierzyńskiego z bobaskiem przesiedzieć bo jeszcze nie wiem czy nie wrócę do pracy po roku. Wolałabym nie, bo na samą myśl mi serce pęka, ale zobaczymy jak bedzie z pieniędzy jak moja wypłata odejdzie...

    Dziewczyny, wiecie moze cos na temat co-sleepers? Te takie dostawiane do łóżka? Bardzo bym chciała takie coś, ale jak patrzę po internecie to strasznie drogie są, a przeciez zbyt długo dziecko się w tym nie pomieści. Widziałam tez że ludzie normalne łóżeczka przystawiają do swoich łóżek i łączą, ale nie chce takiego wielkiego kloca przy moim łóżku :D a wy jakie macie plany na spanie? :)

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula55- rzeczywiście teraz nawet głupie stanie to problem. Niby mówią że 'ciąża to nie choroba', ale nie wiem czy się z tym zgadzam. Nie przemęczać się, nie dźwigać, nie sięgać gdzieś wysoko, odpoczywać, uważać na wszystko... To wcale nie jest normalne i ja się nie czuję 'zdrowo' jeśli wiecie co mam na myśli ;D

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja w pierwszej ciazy pracowalam w fabryce. codziennie na 6 rano i 8 godz. stania. dalam rade ale potem nie wrocilam. Bylam z synkiem 2 lata i zaczelam prace gdzies indziej. Dasz rade. Zazdroszcze was wyjazdu do Pl. Mi sie nie zanosi az dopiero na wiosne 2015 :(
    Vixen ogladalam wczoraj te dostawiane male lozeczka. Fajny pomysla ale ja stawiam na przydatnosc. mma zwykle duze lozeczko, ktore potem bedzie lozeczkiem dla todler. Poczytaj opinie. wiecej nic nie moge doradzic. zalezy tez od twoich finansow.
    Pozdrawiam was goraco.
    ciesze sie ze pogoda sie poprawila, od razu mam lepszy humor. <3

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vixen nam tez zalezy na ogrodzie dlatego tak walczymy o dofinansowanie. Mieszkania od juz mogli bysmy kupic w zasadzie...

    Ale Ci sie zapowiada super wypad :) extra!!! My za to mamy pelno zalatwiania i komunie mojego chrzesniaka. I zobaczymy syna od brata mojego T ale cos mu sie na swiat nie spieszy haha :)
    Ja zostaje tydzien dluzej to poszaleje na zakupach z przyjaciolka ktora jest dwa tyg wczesniej w ciazy :)
    Poza tym spotkania z rodzinka bo kazdy juz sie mnie z brzuszkiem nie moze doczekac haha :)

    Kochana tez bym chciala dluzej pracowac ale sie boje :/ od wczoraj ciezko mi wystac... Mam takie bole i tak mi sie brzuch spina ze masakra :( bardzo chce wytrzymac choc do konca przyszlego tyg bo jak tak dalej bedzie to na sile nie bede tam siedziec. Dziecko jest najwazniejsze. Choc powiem wam ze przez ten ponad rok mega sie przyzwyczailam do pracy i do ludzi... Bardzo bym chciala tam wrocic kiedys :)

    Te dostawki do lozka widzialam... Szczeze... Dla mnie sa bez snensu... Juz wolala bym kosz mojzesza przy samym lozku :) i nie wiem czy jak kupimy cos wiekszego to o tym nie pomysle. Kupie napewn urzywany bo taki na dlugo nie poslozy :) do tego cot bed :) bo na dlugo sie przyda :) i tez raczej uzywane :)
    Za to wozek ma byc nowy i wypasiony. Raczej z pl zamowie bo tu nie ma takich :)

    Tyger a do ktorego tyg pracowalas? Tez przez agencje???

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pracowalam przez agencje i odeszlam 5 tygodni przed porodem. chcieli mnie wczesniej wykopac ale zalezalo mi zeby dluzej potem byc w domu z malenstwem.

    Jesli chodzi o kupowanie uzywanych lozeczek to jestem za. My kupilismy taki cot/bed w stanie idealnym. Materac chcialam kupowac nowy ale ten byl nie uzywany wiec znow zaoszczedzilam. Przewijak tez uzywany, kolejny zaoszczedzony grosz. Ubranka wystarczy porzadnie wyprac i masz jak znalazl. Wozek taki jak chcialam kosztuje jak dla mnie fortune wiec musilismy tez znalezc second hand w dobrej kondycji. udalo sie, wypralam wszystko co moglam, wyczyscilam, opony nawet zmienilam i jest jak nowy :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomi gitara :) ja widzialam takie piekne cot bes za male pieniadze ze szok :) tylko materac kupimy nowy :)
    Moze bedziemy miec miejsce to kupie tez ten kosz uzywany :)
    I jak znajde to przewijak ;)
    Co do wozkow... Nic mi tutejszego w oko niestety nie wpadlo wiec chyba jedan z pl bedzie :)

    Kochana ubranek mam juz 3 torby podrozne dla chlopca :) gorzej jak sie okaze ze dziewczynka :P
    I mamy dostac wanienke jeszcze :) mamy tez za darmo fotelik do samochodu :) byl z ubrankami :)

    tyger lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula to ty juz jestes tak powaznie przygotowana. Ja mam zaledwie kilka ubranek. W przyszly weekend zaczynam kupowanie ale juz nie unisex :)

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ