X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 30 maja 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od ktorego miesiaca najlepiej zaczac zakupki ?

  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 30 maja 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Od ktorego miesiaca najlepiej zaczac zakupki ?

    Ja robiłam już od 4 mc, płeć dziecka poznałam chyba pod koniec 7 mc ciązy. Zawsze się tak przekręcał , ze nic nie bylo widac na usg.

    na początek wygodne są body zapinane po bokach, te przez glowe cięzko się zaklada noworodkowi.
    Ja w pl kuplam tez kilka spiochow, bo tutaj zazwyczaj są dostępne polspiochy.

    Fajne i dobrej jakosci są ciuszki na www.verbaudet.ch
    www.zalando.ch


    Czy ktoraś z was będzie rodziła w Biel w Klinik Linde?

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 30 maja 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Ja bede wlasnie tam rodzila !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2018, 19:33

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 31 maja 2018, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam
    Jestem tu nowa :)
    Ścieżkę ciąży już przerobiłam gdyż mam syna 2 letniego mieszkam w Szwajcarii od niedawna i poszukuje polskiego ginekologa w Cham, Zug Luzern bądź gdzieś indziej ale nie 100 km

    homerowa lubi tę wiadomość

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 31 maja 2018, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Co to jest ten aspirator do noska ? Pierwsze słyszę ? Hmmm pewnie tez w lipcu pokupie troche rzeczy , musze pomyslec co wazne, pierwsze dziecko wiec jestem chyba troche zielona. Bede wdzieczna za wszystkie podpowiedzi hehe
    Ja gdy byłam w ciąży z synem a już się trochę pomieszkiwałem w CH to stopniowo przewoziłem rzeczy z Pl gdyż nie ograniczał mnie bagaż to to co mogłam przywiozłam wanienkę ręcznik z kapturkiem myjkę płyn do kąpieli przewijak śpioszki w róż 50 i kilka mniejszych gdyż mój syn był drobny jak się urodził ważył 3080 a wychodząc ze szpitala 2600 trochę pampersow coś na kołki butelki podkłady pieluszki kilka zabawek czarno białych, smoczki kocyk i wózek tak wiec w Szwajcarii musiałam później wybrać mleko gdyż nie miałam tyle pokarmu i na zmianę był wykarmiony teraz za 4 tyg przyjdą na świat nasze bliźniaki

    IBella lubi tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 31 maja 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Ja gdy byłam w ciąży z synem a już się trochę pomieszkiwałem w CH to stopniowo przewoziłem rzeczy z Pl gdyż nie ograniczał mnie bagaż to to co mogłam przywiozłam wanienkę ręcznik z kapturkiem myjkę płyn do kąpieli przewijak śpioszki w róż 50 i kilka mniejszych gdyż mój syn był drobny jak się urodził ważył 3080 a wychodząc ze szpitala 2600 trochę pampersow coś na kołki butelki podkłady pieluszki kilka zabawek czarno białych, smoczki kocyk i wózek tak wiec w Szwajcarii musiałam później wybrać mleko gdyż nie miałam tyle pokarmu i na zmianę był wykarmiony teraz za 4 tyg przyjdą na świat nasze bliźniaki


    Hoho gratulacje podwojne ! Ja bede w lipcu w Polsce po raz ostatni pewnie , chyba cos pokupie ale sama nie wiem czy nie zawczesnie , wtedy bedzie 6 miesiac.

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 31 maja 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi.waw wrote:
    Ja robiłam już od 4 mc, płeć dziecka poznałam chyba pod koniec 7 mc ciązy. Zawsze się tak przekręcał , ze nic nie bylo widac na usg.

    na początek wygodne są body zapinane po bokach, te przez glowe cięzko się zaklada noworodkowi.
    Ja w pl kuplam tez kilka spiochow, bo tutaj zazwyczaj są dostępne polspiochy.

    Fajne i dobrej jakosci są ciuszki na www.verbaudet.ch
    www.zalando.ch


    Czy ktoraś z was będzie rodziła w Biel w Klinik Linde?


    Ja bede rodzila w Biel w klinice Linde. Rodzilas tam ? Albo bedziesz rodzila ?

  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 31 maja 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Ja bede rodzila w Biel w klinice Linde. Rodzilas tam ? Albo bedziesz rodzila ?

    Hey, rodziłam. Rok temu w lipcu.
    Chciałam Ci napisać ( jesli nie wiesz) , zebys do szpitala wziela sobie dresik lub leginsy i najlepiej koszulkę do karmieniaOraz soją kosmetyczkę . Ew na noc koszulkę do spania. Wszelkie majty poporodowe, wkladki lkatacyjne, wkladki poporodowe,masc na sutki (probki) są na miejscu. Do tego pełna wyprawka do ubierania noworodka,kazde dziecko ma swoją miseczkę i jednorazowe gaziki do mycia pupy,pampersy tez są w szpitalu. Zresztą pewnie dostaniesz listę rzeczy co powinnas miec do szpitala.
    wez ubranko na wyjscie dla dziecka i jesli chcesz aby bylo w galerii szpitala to wez ubranko do zdjecia. Pani fotografka ma dryg do robienia zdj takim maluszkom, i to jest bezplatne, potem jedną taką fotkę tez gratis dostajesz na pamiątke. Jesli chcesz kilka zdj to jest to odplatne.
    Mają pyszne jedzenie w linde, i przemile polożne ( przynajmniej ja takie miałam)
    Polecam pediatrę Ursina Schneider, super babka. Bo po porodzie bedziesz musiała wybrac pediatrę. Tylko ona w Biel przyjmuje, a Ty chyba z Grenchen. PS: ja od kwietnia tez w Grenchen mieszkam,ale do pediatry jezdzimy do Biel.
    Jak masz jakieś pytania, to pytaj smiało. Sprobiuję na nie odpowiedzieć :)

    Magda.

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 31 maja 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Polecam wam kupić maść na sutki ( przy karmieniu noworodka,czesto są poranione) maść MEGA wydajną i nie trzeba jej zmywać przed karmieniem MEDELA PURELAN 100.
    Mi ratowała życie. W Klinik Linde smiało IBella mow jak cos cię boli lub wlasnie sutki bedziesz miala poranione dają tam takie muszle przynoszące ulgę.


    agniecha2101, IBella lubią tę wiadomość

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 31 maja 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    O fajnie poznać jakąś nową stronkę :) Z tego co pamiętam to chyba do 100 Fr. to jakieś 6-7 za przesyłkę :) Ja tam często zamawiam bo przesyłka jest szybka :)
    Na mein-laden jak dobrze pamiętam to od 150chf jest darmowa przesyłka, a tak to zależnie też od kwoty chyba. No i też szybka przesyłka, bo jak do 11.30 (jak dobrze pamiętam) się zamówi, to jest już na następny dzień :-) Wcześniej testy ciążowe hurtowo zamawiałam z tej strony :-P

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 31 maja 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi.waw wrote:
    Widzę właśnie,że nie weszło. Zapytaj, powinaś mieć historię ciąży i zawsze przy sobie, tak mowil moj gin. W tak zwane „ w razie co” . To ważne. Ja mam. Piękna pamiątka i zdj usg z każdej wizyty ,począwszy od 6 tyg ;) taka kuleczka milimetrowa a biło serducho :) Moj mąż aż się poplakał i ja ze wzruszenia :) Nie zapomnę tego nigdy !!
    Pytałam na wizycie o tą książeczkę, to gin powiedziała, że oni takich nie mają, ale może dawać mi po każdej wizycie tą kartkę z wszystkimi informacjami i wynikami itp.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 31 maja 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Dziewczyny, w lipcu bede po raz ostatni przed porodem w Polsce, co warto kupic ? Czego tu nie ma lub co Wy byscie kupily na moim miejscu ? Poród na 5listopad wiec tricge czasu jeszcze hehe
    Ja będę kupować w PL co tylko się da ;-) ile mi w samochód wejdźie :-P

    megi.waw lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 31 maja 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi.waw wrote:
    Hey dziewczyny.
    Pro po wyprawki i zakupów w PL.
    1.Polecam w pl kupić wozki gondolki, ew spacerówki,czyli takie 2w1. są duzo tansze niż w Szwajcarii i wiekszy wybór.
    2.Nie polecam kupowac 3w1 ..czyli z fotelikiem, bo te foteliki nie mają testów zderzeniowych i są malo bezpieczne dla dzieci, tzw antymandaty. Jest taka str szwajcarska, tam są polecane nosidełka i ocena w testach bezpieczenstwa. www.tcs.ch lub na fejsbuku jest str osiem gwiazdek tam mozna zapytac jaki fotelik do jakiego auta itp.
    3.Fotelik tez mozecie kupic w Pl.
    4.Ja osobiscie nie lubię aspiratora do noska , i mam zwykłą gruszkę, chociaż tu nie polecają stosowac tych urządzen, bo wysuszają sluzowkę nosa, tu plucze się nos glownie solą fizjologiczną ( warto sporo jej kupić w pl , plus jalowe gaziki)
    5.na kolki i wzdęcia niemowlęcia polecam krople Sab Simplex ( do kupienia tutaj) najlepsze. wyprobowalam sporo.
    6.w pl mozecie kupic sobie pieluch troche wielorazowych np. tetra, bambus lub flanela.
    7.do mycia pupy polecam z Migros chusteczki suche do moczenia w wodzie z firmy Milette.
    8.Szumiś mi się nie sprawdził, wiec nie polecam
    9.Możecie w Pl kupic sudokrem- to krem na odparzenia pieluszkowe, chociaz tutaj tez jest spory wybór tego typu kremow, ale sudocremu nie ma.
    10. Ja w pl kupiłam też przewijak, ktory nadal używam
    11.mozecie kupic sobie poduszkę do karminia..chyba ze macie juz taką do spania w ciąży.
    12. Fajne i dobre jakosciowo ubranka wypuszcza czasami Lidl ;)
    13. Warto kupic kocyk bawełniany cienki i grubszy ( nie polarkowy, minki tez malo się sprawdza), ja mam z tej firmy na lato https://colorstories.pl/kategoria-produktu/kocyki-i-koce/, bambusowe otulacze z www.makaszka.pl
    14.u mnie spiworki do spania się nie sprawdziły
    15. Dobrze mieć kołyskę dla dziecka. Warto w tym celu zajrzeć na Marktplace Fejsbukowy ;)
    16.jesli ktoraś z was by chciała to mam otulacz zimowy do fotelika/nosidełka lub wozka dla dzieciątka. stan bardzo dobry.
    http://www.wallaboo.pl/coco-nore-zimowe-final-sale/58-otulacz-coco-nore-grey.html ten co w linku ;)
    17.Warto kupic na zimę spiwor, do wozka.
    18.Nie polecam baldachimow nad lozeczkiem/kolyską bo tylko zatrzymują kurz.
    19. Warto w Pl kupic trochę paczek podkładow jednorazowych, tutaj są dosyć drogie. W migro 10 sztuk to koszt ok 10 chf, w Muller drogeriach 10szt,to ok 6 chf, a w lidlu ok 5 chf za 10 szt. dla porownania w Niemczech 10 podkladow kosztuje ok 2 euro.
    20. smoczki polecam kupic tu na miejscu, bo dziecko przyzwyczaja się do kształtu i potem nie chce innego.
    21. Butelki polecam z MAM z odkręcanym dnem, nie zapowietrzają się idziecko nie lyka powietrza.

    Jak coś mi się przypomni to jeszcze wam napiszę.
    Zapraszam też was do grupy Aktywne mamuśki..to grupa dla mam najmlodszych dzieci.
    Spora częsc dziewczyn z tego forum tam się przeniosła. Mozna pytać , napewno chętnie udzielimy konkretnych tam odpowiedzi.
    Fajna ściągawka :-) Pewnie trochę się przyda :-)
    Fotelik to wiadomo, że trzeba porządny kupić, szczególnie jeśli się planuje podróże z dzieckiem samochodem do PL i spowrotem tyle km. Ważne żeby był nie tylko bezpieczny, ale i wygodny i oddychający, żeby dziecko się nie pociło. Ja już mam swoje typy :-) Wózków też mam już kilka upatrzonych z PL, bo tu jak się rozglądałam, to wszyatkie takie brzydkie i szaro bure.

    megi.waw lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 31 maja 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Witam
    Jestem tu nowa :)
    Ścieżkę ciąży już przerobiłam gdyż mam syna 2 letniego mieszkam w Szwajcarii od niedawna i poszukuje polskiego ginekologa w Cham, Zug Luzern bądź gdzieś indziej ale nie 100 km
    Ooo fajnie, że jest nas coraz więcej:-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 31 maja 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Ja gdy byłam w ciąży z synem a już się trochę pomieszkiwałem w CH to stopniowo przewoziłem rzeczy z Pl gdyż nie ograniczał mnie bagaż to to co mogłam przywiozłam wanienkę ręcznik z kapturkiem myjkę płyn do kąpieli przewijak śpioszki w róż 50 i kilka mniejszych gdyż mój syn był drobny jak się urodził ważył 3080 a wychodząc ze szpitala 2600 trochę pampersow coś na kołki butelki podkłady pieluszki kilka zabawek czarno białych, smoczki kocyk i wózek tak wiec w Szwajcarii musiałam później wybrać mleko gdyż nie miałam tyle pokarmu i na zmianę był wykarmiony teraz za 4 tyg przyjdą na świat nasze bliźniaki
    Gratuluję bliźniaków :-)
    Może trochę głupie pytanie, ale o co chodzi z tymi czarno białymi zabawkami...?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 31 maja 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochwalę się jeszcze, że na USG genetycznym wszystko ok, bąbel ma 7,3 cm, a NT 1,5mm :-) Nie chciał tylko ujawnić co ma między nogami przez co nie jestem do końca usatysfakcjonowana :-P Czekamy teraz jeszcze na wyniki z krwi.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 31 maja 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Gratuluję bliźniaków :-)
    Może trochę głupie pytanie, ale o co chodzi z tymi czarno białymi zabawkami...?


    Chodzi Ci o ksiązeczki kontrastowe , zabawki o prostych formach.( czarno biale) , to są kolory ktor dziecko bardzo ostro widzi. Polecam. Moj uwielbial się na nie patrzec. ;)
    "Noworodek widzi, i to niezbyt wyraźnie, to, co znajduje się w odległości 20-30 centymetrów od jego twarzy. Świat widziany oczami takiego maluszka jest dwuwymiarowy, bez głębi, przypomina obraz widziany przez zamarzniętą szybę. Niemowlęta lubią proste wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, większe rozmiary i co najważniejsze – czarno-białą kolorystykę.

    Naukowcy zaobserwowali, że najbardziej atrakcyjne dla niemowlaka są przedmioty w kontrastowych barwach, takich jak czerń i biel. Przedmioty, które mają prosty kształt i formę. Na początku życia są one bardziej stymulujące niż skomplikowane, wielobarwne zabawki."


    Dziwne z tą ksiązeczką, moze zalezy od lekarza lub kantonu.
    No ja mam na pamiątkę to kartę ciąży,mi tam pielęgniarki ktore robily morfologię, poiar wagi i cisnienie oraz mocz zapisywaly wszystko, plus to co lekarz w gabinecie. Usg, waga dzidizusia,

    A jak często macie USG? ja miałam na każdej wizycie, czasami 3-4 D, chociaz moj lekarz tego nienawidzil robić. Ale ja go zazwyczaj przekonywalam :D

    agniecha2101 a ty z jakiego kantonu, miasta?

    Magda,

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 31 maja 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Pochwalę się jeszcze, że na USG genetycznym wszystko ok, bąbel ma 7,3 cm, a NT 1,5mm :-) Nie chciał tylko ujawnić co ma między nogami przez co nie jestem do końca usatysfakcjonowana :-P Czekamy teraz jeszcze na wyniki z krwi.


    Gratulacje ! U mnie w 13 tygodniu lekarz stwierdzil ze chlopiec na 80%. Ale ponoc najlepiej kolo 16 widac wiec nanastępnej wizycie sie ujawni ! Super masz NT , u mnie 2mm i mam robic drugie badanie troche mam mala obawe, ale dzidzius ruchliwy to jestem dobrej mysli.

  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 31 maja 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka Gratulacje bliźniąt :)

    Pozdrawiam.
    M.

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 31 maja 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi.waw wrote:
    Hey, rodziłam. Rok temu w lipcu.
    Chciałam Ci napisać ( jesli nie wiesz) , zebys do szpitala wziela sobie dresik lub leginsy i najlepiej koszulkę do karmieniaOraz soją kosmetyczkę . Ew na noc koszulkę do spania. Wszelkie majty poporodowe, wkladki lkatacyjne, wkladki poporodowe,masc na sutki (probki) są na miejscu. Do tego pełna wyprawka do ubierania noworodka,kazde dziecko ma swoją miseczkę i jednorazowe gaziki do mycia pupy,pampersy tez są w szpitalu. Zresztą pewnie dostaniesz listę rzeczy co powinnas miec do szpitala.
    wez ubranko na wyjscie dla dziecka i jesli chcesz aby bylo w galerii szpitala to wez ubranko do zdjecia. Pani fotografka ma dryg do robienia zdj takim maluszkom, i to jest bezplatne, potem jedną taką fotkę tez gratis dostajesz na pamiątke. Jesli chcesz kilka zdj to jest to odplatne.
    Mają pyszne jedzenie w linde, i przemile polożne ( przynajmniej ja takie miałam)
    Polecam pediatrę Ursina Schneider, super babka. Bo po porodzie bedziesz musiała wybrac pediatrę. Tylko ona w Biel przyjmuje, a Ty chyba z Grenchen. PS: ja od kwietnia tez w Grenchen mieszkam,ale do pediatry jezdzimy do Biel.
    Jak masz jakieś pytania, to pytaj smiało. Sprobiuję na nie odpowiedzieć :)

    Magda.


    Jaaa dziekuje najmocniej !!!! Narazie nie mam zadnych pytan ale mysle ze cos bede chciala zapytac za niedługo , zaprosze Cie do znajomych zeby Cie nie zgubic ! Ok ? Ja w grenchen dopiero.od lipca jestem takze nie dlugo , w Szwajcarii prawie rok.

    megi.waw lubi tę wiadomość

‹‹ 31 32 33 34 35 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ