X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Zwrot podatku TAX FREE , moze otrzymac osova majaca stale miejsce zamieszkania poza unia europejska , minimalna kwota 200 zl.

    Jak to dziala w rzeczywistości ?
    Duze zakupy dla dziecka, ktos jeszcze zaoszczedzil ? Wiecie cos na ten temat ?

    Hej ja co prawda nie robiłam zakupów dziecięcych ale inne robiłam i tu kilka wskazówek najpierw się dowiedz czy dany sklep wystawia TaxFree gdyż w Pl nie ma obowiązku aby sklep wystawił Ci raki dokument ja się spotkałam z wielkimi oczami pan w kasie gdy im o tym mówiłam .
    Pamiętaj ze w Ch do 300 chf możesz wwozić towar bez opłat nam w sumie się udało i nic nie płaciliśmy
    Tyle z moich doświadczeń z tax free jedyny plus ze za wszystko co kupiliśmy w Pl do domu wyszło nas z przejazdem taniej niż robiąc tutaj zakupy

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Hej ja co prawda nie robiłam zakupów dziecięcych ale inne robiłam i tu kilka wskazówek najpierw się dowiedz czy dany sklep wystawia TaxFree gdyż w Pl nie ma obowiązku aby sklep wystawił Ci raki dokument ja się spotkałam z wielkimi oczami pan w kasie gdy im o tym mówiłam .
    Pamiętaj ze w Ch do 300 chf możesz wwozić towar bez opłat nam w sumie się udało i nic nie płaciliśmy
    Tyle z moich doświadczeń z tax free jedyny plus ze za wszystko co kupiliśmy w Pl do domu wyszło nas z przejazdem taniej niż robiąc tutaj zakupy


    Ten dokument dostaliscie w jakim jezyku ? Bo potem tu przy granicy z CH trzeba to podbic i jak zwrot otrzymaliscie ?

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie otrzymaliśmy zwrotu bo sklep w Pl nam nie wystawił Tax Free gdyż pow nam ze nie wystawiają na granicy Szwajcarskiej mąż był i tam jest firma która się tym zajmuje my skrupulatnie pozbieralismy rachunki za zakupy jadąc do Ch na granicy im pokazaliśmy co kupiliśmy ze zapłaciliśmy podatek w Pl a ze kwota nie była dużo wiekasza niż 600 chf bo masz 300 na os to nas puścili
    http://szwajcariamoimioczami.ch/index.php/odzyskiwanie-podatku-vat-z-zagranicznych-zakupow/

    http://konnowszwajcarie.blogspot.com/2018/01/zwrot-podatku-za-zakupy.html?m=1
    Może tu coś znajdziesz

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Nie otrzymaliśmy zwrotu bo sklep w Pl nam nie wystawił Tax Free gdyż pow nam ze nie wystawiają na granicy Szwajcarskiej mąż był i tam jest firma która się tym zajmuje my skrupulatnie pozbieralismy rachunki za zakupy jadąc do Ch na granicy im pokazaliśmy co kupiliśmy ze zapłaciliśmy podatek w Pl a ze kwota nie była dużo wiekasza niż 600 chf bo masz 300 na os to nas puścili
    http://szwajcariamoimioczami.ch/index.php/odzyskiwanie-podatku-vat-z-zagranicznych-zakupow/

    http://konnowszwajcarie.blogspot.com/2018/01/zwrot-podatku-za-zakupy.html?m=1
    Może tu coś znajdziesz


    Czyli w Polsce z tym.ciezko hehe. , dzieki za info

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak my się spotkaliśmy z największym oporem w sklepach polskich i miałam wrażenie ze to ja uświadamiam ich o czymś takim jak tax free

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Tak my się spotkaliśmy z największym oporem w sklepach polskich i miałam wrażenie ze to ja uświadamiam ich o czymś takim jak tax free

    My z okolic podkarpacia wiec tam przy ukrainie moga wiedziec co to jest

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Podziel sie swoimi Typami, ja przegladnelam chyba milion stron z wozkami haha
    Podobają mi się bardzo wózki z firm: Bebetto, Camarelo, Tako, Riko, Roan :-) konkretnych modeli już nie będę wymieniać, bo jest tego trochę ;-)
    W ogóle dla mnie przecudnym wózkiem jest INGLESINA CLASSICA BALESTRINO :-) ale mimo, że mi się bardzo wizualnie podoba, to raczej się na niego nie zdecyduję ;-) Podobają mi się bardzo wózki retro, ale wydają mi się niebardzo praktyczne.

    A o foteliku myślałam np BRITAX ROMER DUALFIX.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 10:31

    IBella lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja umieram dziś :-/  Wczoraj po południu nagle zaczęło mi kręcić w nosie w lewej dziurce i ciekło jak z kranu... Myślałam, że jakoś sobie czymś podrażniłam może czy coś, bo cały dzień czułam się dobrze, nawet powiedziałabym, że w stosunku do poprzednich dni bardzo dobrze, więc nie podejrzewałam nawet, że mi się może jakieś chorubsko zaczynać. Ale już w nocy obudziłam się z tak bolącym gardłem, że nie mogłam śliny przełknąć :-/ Prawie cała noc nie spałam, bo nos zawalony, gardło bolące...  Z rana poleciała mi krew z nosa, gdzie nigdy mi się to nie zdarzało :-/ i leżę teraz bez sił z bólem mięśni, głowy i gardła, z zapchanym nosem :-/ Próbuję leczyć się jakoś domowymi sposobami plus mam syrop Pelafen Mama i pastylki prenalen gardło z PL, ale nic to nie daje :-( :-(
    Macie może do polecenia jakieś skuteczne specyfiki bezpieczne w ciąży...?

    homerowa lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Dziewczyny ja umieram dziś :-/  Wczoraj po południu nagle zaczęło mi kręcić w nosie w lewej dziurce i ciekło jak z kranu... Myślałam, że jakoś sobie czymś podrażniłam może czy coś, bo cały dzień czułam się dobrze, nawet powiedziałabym, że w stosunku do poprzednich dni bardzo dobrze, więc nie podejrzewałam nawet, że mi się może jakieś chorubsko zaczynać. Ale już w nocy obudziłam się z tak bolącym gardłem, że nie mogłam śliny przełknąć :-/ Prawie cała noc nie spałam, bo nos zawalony, gardło bolące...  Z rana poleciała mi krew z nosa, gdzie nigdy mi się to nie zdarzało :-/ i leżę teraz bez sił z bólem mięśni, głowy i gardła, z zapchanym nosem :-/ Próbuję leczyć się jakoś domowymi sposobami plus mam syrop Pelafen Mama i pastylki prenalen gardło z PL, ale nic to nie daje :-( :-(
    Macie może do polecenia jakieś skuteczne specyfiki bezpieczne w ciąży...?
    Biedna.. :( wracaj szybko do zdrowia :*
    Ja leczyłam się czosnkiem i imbirem, z tym drugim trzeba uważać, żeby nie za dużo go dawać. Czosnek jadłam z kanapką, taki pokrojony drobniutko, 3 razy dziennie jeden ząbek (smak okropny, ale działa).
    Z imbiru robiłam sobie napar i dodawałam jeszcze miód jak już przestygło :) Na gardło miałam spray z apteki Halset. Dużo wody 2l (dla mnie to dużo :)) i sok z cytryny. Do tego płukanie zatok irygatorem, o którym już pisałyśmy :) Wyleczyłam się w parę dni :)
    P.S. Dużo odpoczywaj to też pomaga :)

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napar z imbiru najlepszy, jagoruje we wrzacej wodzie kawalki imbiru z 10 minut i pije ostry cieply napar, zawsze pomaga

    homerowa, agniecha2101 lubią tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny URODOWA POMOC mi potrzebna , stosujecie cos antyrozstepowo ? Dostalam od lekarza krem AndreaCare Striae , ale wiem ze mozna pilingowac i olejowac skore. Co Wy robicie? Lepiej zapobiegac niz potem wzdychac

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do choroby to nie pomogę bo ja tylko raz w ciąży miałam bolące gardło i mnie leczyli syropem z cebuli obrzydlistwo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 23:33

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Dziewczyny URODOWA POMOC mi potrzebna , stosujecie cos antyrozstepowo ? Dostalam od lekarza krem AndreaCare Striae , ale wiem ze mozna pilingowac i olejowac skore. Co Wy robicie? Lepiej zapobiegac niz potem wzdychac
    Ja w okresie dojrzewania się już nabawiłam rozstępów, także od razu w 4 miesiącu zaczęłam stosować balsamy :) Miałam ten z Palmers'a a teraz mam z z Lirene- Będę mamą.
    Palmers jest bardzo treściwy a ten z Lirene raczej lekki :) Na razie nic się nie pojawiło ale to zależy od skóry. Ja mam bardzo cienką i tylko czekam, aż coś się pojawi :)
    W internetach dziewczyny polecają Mustelle ale nie testowałam na sobie :)

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella daj znać jak ten Twój krem czy polecasz :)

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    Biedna.. :( wracaj szybko do zdrowia :*
    Ja leczyłam się czosnkiem i imbirem, z tym drugim trzeba uważać, żeby nie za dużo go dawać. Czosnek jadłam z kanapką, taki pokrojony drobniutko, 3 razy dziennie jeden ząbek (smak okropny, ale działa).
    Z imbiru robiłam sobie napar i dodawałam jeszcze miód jak już przestygło :) Na gardło miałam spray z apteki Halset. Dużo wody 2l (dla mnie to dużo :)) i sok z cytryny. Do tego płukanie zatok irygatorem, o którym już pisałyśmy :) Wyleczyłam się w parę dni :)
    P.S. Dużo odpoczywaj to też pomaga :)
    Dzięki :-)
    Imbiru akurat nie mam w domu, ale piłam wczoraj mleko z miodem i czosnkiem, tylko jakoś chyba czosnek mi nie służy teraz, bo odrazu mi żołądek rozbolał :-( Ale już dziś czuję się trochę lepiej :-) Do gardła mam jeszcze taki spray z PL Argentin-T, można normalnie w ciąży stosować.
    He he dla mnie 2l wody dziennie to też duuużo ;-) Odkąd się dowiedziałam, że w ciąży jestem, to staram się pić jak najwięcej, wyciskam sobie cytrynę do wody lub pomarańcz, to trochę lepiej wchodzi :-) ale mimo wszystko 2 litrów aż nie wcisnę :-P

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Dziewczyny URODOWA POMOC mi potrzebna , stosujecie cos antyrozstepowo ? Dostalam od lekarza krem AndreaCare Striae , ale wiem ze mozna pilingowac i olejowac skore. Co Wy robicie? Lepiej zapobiegac niz potem wzdychac
    Mi mama właśnie z PL przywiozła z Musteli olejek taki przeciw rozstępom, to smaruje trochę, ale ja mało systematyczna jestem w tym :-P Wcześniej to normalnie po kąpieli tak jak zawsze całe ciało zwykłym balsamem. No i ja lubię też do wszystkiego olej kokosowy wykorzystywać, więc czasem też smaruję :-) Jak pojadę do PL, to pewnie coś sobie dokupię jeszcze :-)
    Polecam do poczytania bloga SROKAO, super analizuje składy kosmetyków, również tych dla kobiet w ciąży :-) Podobno kosmetyki Nacomi Pregnant Care są super :-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Dziewczyny URODOWA POMOC mi potrzebna , stosujecie cos antyrozstepowo ? Dostalam od lekarza krem AndreaCare Striae , ale wiem ze mozna pilingowac i olejowac skore. Co Wy robicie? Lepiej zapobiegac niz potem wzdychac

    Hey, ja stosowałam olejek z Weleda. Dla kobiet w ciąży. Od początku do końca. Wynik , zero rozstępów.
    Więc bardzo polecam. Jak macie możliwosc to kupujcie w De lub PL dużo tańszy niż w Szwajcarii. Nie brudzi ubrań.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co robię złe ze moje wiadomości nie pokazują się w całości ?

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Co robię złe ze moje wiadomości nie pokazują się w całości ?
    Podobno jak się wstawia jakieś emotikony z tel. to urywa wiadomość.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa to mi wyjaśnia wszystko
    Dziękuje :)

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ