X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi.waw wrote:
    Chodzi Ci o ksiązeczki kontrastowe , zabawki o prostych formach.( czarno biale) , to są kolory ktor dziecko bardzo ostro widzi. Polecam. Moj uwielbial się na nie patrzec. ;)
    "Noworodek widzi, i to niezbyt wyraźnie, to, co znajduje się w odległości 20-30 centymetrów od jego twarzy. Świat widziany oczami takiego maluszka jest dwuwymiarowy, bez głębi, przypomina obraz widziany przez zamarzniętą szybę. Niemowlęta lubią proste wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, większe rozmiary i co najważniejsze – czarno-białą kolorystykę.

    Naukowcy zaobserwowali, że najbardziej atrakcyjne dla niemowlaka są przedmioty w kontrastowych barwach, takich jak czerń i biel. Przedmioty, które mają prosty kształt i formę. Na początku życia są one bardziej stymulujące niż skomplikowane, wielobarwne zabawki."


    Dziwne z tą ksiązeczką, moze zalezy od lekarza lub kantonu.
    No ja mam na pamiątkę to kartę ciąży,mi tam pielęgniarki ktore robily morfologię, poiar wagi i cisnienie oraz mocz zapisywaly wszystko, plus to co lekarz w gabinecie. Usg, waga dzidizusia,

    A jak często macie USG? ja miałam na każdej wizycie, czasami 3-4 D, chociaz moj lekarz tego nienawidzil robić. Ale ja go zazwyczaj przekonywalam :D

    agniecha2101 a ty z jakiego kantonu, miasta?

    Magda,
    Fajnie wiedzieć o tych książeczkach, zabawkach. Dzięki za wyjaśnienie :-) Jakoś jeszcze nie zagłebiłam się do tej pory w ten temat. To od ilu mniej więcej miesięcy dziecko już zaczyna widzieć normalnie...?

    Ja teraz wzięłam tą kartkę, mówiła, że może mi dawać to na każdej wizycie i tam są właśnie te pomiary robione przez pielęgniarkę i wyniki krwi, jakie leki/suplementy mam przepisane, wielkość dziecka z USG itp. Będę sobie zbierać i wkładać w tą książeczkę co mam :-)

    Ja jak narazie miałam wizyty w 6, 8 i 13 tugodniu i na każdej miałam USG :-) Narazie 3d/4d ani razu, ale też o to nie pytałam ani nie prosiłam. Kolejną wizytę mam za 5 tygodni teraz i jeśli się uda (nie okaże się, że jest trochę za wcześnie), to odrazu dokładne badanie połówkowe, bo pozniej Pani doktor która ma mi robić to badanie ucieka na 3 tygodnie na urlop :-/ Jeśli się jej nie uda (to będzie 18tydz, więc trochę wcześnie), to skieruje do kogoś innego jeszcze.

    A ja mieszkam w sumie na granicy Aargau i Luzern :-) ale teraz należę do Luzern. Mieszkam na wsi :-) a z takich większych miejscowości blisko to Triengen, Sursee... Pewnie i tak nic Ci to nie mówi;-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wy tu wszystkie dziewczyny z j. Niemieckim ? Ja ucze sie nie dlugo, poziom B1-B2. Ale ciagle mam obawy co do języka a przy porodzie to juz calkiem haha

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Witam
    Jestem tu nowa :)
    Ścieżkę ciąży już przerobiłam gdyż mam syna 2 letniego mieszkam w Szwajcarii od niedawna i poszukuje polskiego ginekologa w Cham, Zug Luzern bądź gdzieś indziej ale nie 100 km


    Super :) im nas więcej tym lepiej :) Gratuluję bliźniaków :)

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd jesteście dziewczyny ? Bo ja mieszkam w Cham niedaleko Zug / Luzern i chętnie przejdę się na spacer, kawę , czy plac zabaw. Jakby która z Was potrzebowała pomocy w sprawie narodzin ciąży itp to chętnie pomogę gdyż znając słabo niemiecki A2 rodziłam w Szwajcarii cała ciaża niby była Ok a nakłonić wyszło zatrucie ciazowe i wywołanie porodu wiec nie było wesoło ale opieka i lekarze super mimo mojego kali chcieć kali mieć

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    A skąd jesteście dziewczyny ? Bo ja mieszkam w Cham niedaleko Zug / Luzern i chętnie przejdę się na spacer, kawę , czy plac zabaw. Jakby która z Was potrzebowała pomocy w sprawie narodzin ciąży itp to chętnie pomogę gdyż znając słabo niemiecki A2 rodziłam w Szwajcarii cała ciaża niby była Ok a nakłonić wyszło zatrucie ciazowe i wywołanie porodu wiec nie było wesoło ale opieka i lekarze super mimo mojego kali chcieć kali mieć

    He , myslalam ze tylko ja chce rodzic w Szwajcarii ze slabym niemieckim. Mam mocne b1 slabe b2

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To możecie być spokojne w tej materii bo jak ja dałam rade mimo stresu z A 2 to Wy na pewno wiec nie martwcie się o to co do
    porodu ja

    Ton możecie być spokojne w tej materii bo jak ja dałam rade mimo stresu z A 2 to Wy na pewno wiec nie martwcie się o to

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2018, 12:29

  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, widzę że wątek się rozkręcił. Ja przy 3 dzieci nie mam kompletnie czasu na pisanie i wogóle na cokolwiek. No ale jutro przylatuje na 3 miechy tesciowa, wiec bedzie troche luzi. Mam tylko nadzieje, ze sie nie pozabijamy.
    Jeśli chodzi o znajomość języka to u mnie bardzo słabo, ale rodziłam tu 2 razy i nie było problemu. Zawsze można też dogadać się po angielsku.
    AnkaSasanka ja jestem z Küssnacht am Rigi wiec rzut beretem.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paninka wrote:
    Hej dziewczyny, widzę że wątek się rozkręcił. Ja przy 3 dzieci nie mam kompletnie czasu na pisanie i wogóle na cokolwiek. No ale jutro przylatuje na 3 miechy tesciowa, wiec bedzie troche luzi. Mam tylko nadzieje, ze sie nie pozabijamy.
    Jeśli chodzi o znajomość języka to u mnie bardzo słabo, ale rodziłam tu 2 razy i nie było problemu. Zawsze można też dogadać się po angielsku.
    AnkaSasanka ja jestem z Küssnacht am Rigi wiec rzut beretem.


    To super ja bardzo chętnie spotkam się jak znajdziesz chwile

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2018, 14:07

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Gratulacje ! U mnie w 13 tygodniu lekarz stwierdzil ze chlopiec na 80%. Ale ponoc najlepiej kolo 16 widac wiec nanastępnej wizycie sie ujawni ! Super masz NT , u mnie 2mm i mam robic drugie badanie troche mam mala obawe, ale dzidzius ruchliwy to jestem dobrej mysli.
    U nas gin nie wypatrzyła niestety co bąbel ma między nogami :-( sami też się nie dopatrzyliśmy, a taką miałam nadzieję, że już się dowiemy.
    2mm to wcale też nie jest tak dużo, napewno będzie wszystko ok :-)
    Mi dziś przyszły wyniki z krwi, podobno wszystko ok, ryzyko trisomii niskie :-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Jak Wy tu wszystkie dziewczyny z j. Niemieckim ? Ja ucze sie nie dlugo, poziom B1-B2. Ale ciagle mam obawy co do języka a przy porodzie to juz calkiem haha
    U mnie z językiem powiedziałabym, że marnie :-P Nigdy nie miałam głowy do języków :-/ Tzn ja rozumiem sporo, ale jak już sama chcę coś powiedzieć, to mi się blokada jakaś włącza :-/

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    A skąd jesteście dziewczyny ? Bo ja mieszkam w Cham niedaleko Zug / Luzern i chętnie przejdę się na spacer, kawę , czy plac zabaw. Jakby która z Was potrzebowała pomocy w sprawie narodzin ciąży itp to chętnie pomogę gdyż znając słabo niemiecki A2 rodziłam w Szwajcarii cała ciaża niby była Ok a nakłonić wyszło zatrucie ciazowe i wywołanie porodu wiec nie było wesoło ale opieka i lekarze super mimo mojego kali chcieć kali mieć
    Ja mam do Cham 50 km ;-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    To super ja bardzo chętnie spotkam się jak znajdziesz chwile

    Ja też chętnie się spotkam. Chociaż narazie trochę trudno ruszyć się gdzieś z dwójką takich maluchów. Jedno cały czas biega a drugie ani chwili nie poleży w wózku.
    Bywasz czasem w Küssnacht? My czasem jeździmy do tureckiego sklepu w Cham. No i widzialam na necie, ze tam chyba jest taki duży park nad jeziorem, ale jeszcze nie miałam okazji się tam wybrać.

    Co do płci malucha, to ja w jednej i drugiej ciąży dowiedziałam się późno, bo jakoś w 6 miesiącu. Już się strasznie wkurzałam, no ale lekarka twierdziła, że nie widać.

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    Moja znajoma ma i mi poleciła :) Są też takie do odkurzacza ale w bloku to sobie nie wyobrażam w nocy go używać :P
    A tu znalazłam jedną stronkę :) http://pantabletka.pl/aspirator-nosa-wskazowki-wybrac-analiza/
    Uwielbiam analizy Pana Tabletki :-) Fajne ma porównanie np składu suplementów dla ciężarnych :-)
    Lubię też przeglądać bloga SROKAO z analizami składu kosmetyków :-)

    homerowa lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paninka wrote:
    Co do płci malucha, to ja w jednej i drugiej ciąży dowiedziałam się późno, bo jakoś w 6 miesiącu. Już się strasznie wkurzałam, no ale lekarka twierdziła, że nie widać.
    O to późno się dowiedziałaś. Ja wczoraj powiedziałam mężowi, że jak na kolejnej wizycie się gin też nie dopatrzy, to jak pojedziemy w lipcu do PL, to będę chodzić codziennie na USG aż mi w końcu powiedzą :-P

    homerowa lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paninka wrote:
    Ja też chętnie się spotkam. Chociaż narazie trochę trudno ruszyć się gdzieś z dwójką takich maluchów. Jedno cały czas biega a drugie ani chwili nie poleży w wózku.
    Bywasz czasem w Küssnacht? My czasem jeździmy do tureckiego sklepu w Cham. No i widzialam na necie, ze tam chyba jest taki duży park nad jeziorem, ale jeszcze nie miałam okazji się tam wybrać.

    Co do płci malucha, to ja w jednej i drugiej ciąży dowiedziałam się późno, bo jakoś w 6 miesiącu. Już się strasznie wkurzałam, no ale lekarka twierdziła, że nie widać.


    To ja mieszkam nad Tureckim sklepem tak jest fajny plac zabaw nad jeziorem i jest jeszcze jeden zamknięty odpłatny wejście jednorazowe 4 chf karnet sezonowy 50 chf maluchy do 6 lat za free jest dużo przestrzeni do biegania jest brodzik dla tych co czworaczkuja i drugi basen 40 cm dla starszych zjeżdżalnia płac zabaw i dostęp do jeziora fajne miejsce na spędzenie czasu z dziećmi jeszcze w Kussnacht nie byłam ale zawsze mogę się wybrać

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Ja mam do Cham 50 km ;-)
    To kawałeczek :) tu 50 km to jak w Pl przejażdżka tramwajem 3 przystanki

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Fajna ściągawka :-) Pewnie trochę się przyda :-)
    Fotelik to wiadomo, że trzeba porządny kupić, szczególnie jeśli się planuje podróże z dzieckiem samochodem do PL i spowrotem tyle km. Ważne żeby był nie tylko bezpieczny, ale i wygodny i oddychający, żeby dziecko się nie pociło. Ja już mam swoje typy :-) Wózków też mam już kilka upatrzonych z PL, bo tu jak się rozglądałam, to wszyatkie takie brzydkie i szaro bure.

    Podziel sie swoimi Typami, ja przegladnelam chyba milion stron z wozkami haha

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kupując fotelik patrzcie na możliwość odchylenia go gdy dziecko zaśnie my z naszym maluchem zawsze podróżujemy samochodem a do domu rodzinnego my 1300km wiec bardzo nam się sprawdziło gdy mały zasnął i można go było odchylić żeby choć trochę zmienił pozycje na leżąca
    Co do wózka to miałam używany z Pl po bratanicy teraz dla bliźniaków kupiliśmy wózek Pl firmy ELCAR jest lekki stabilny ma duże koła co ułatwia jazdę po różnych nawierzchniach ja kupując wózek sugeruje się tym żebym sama mogła ogarnąć wszystko gdyż rak na prawdę s 80% to my się zajmujemy dzieckiem wiec to dla nas jest ta wygoda

    IBella lubi tę wiadomość

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    O to późno się dowiedziałaś. Ja wczoraj powiedziałam mężowi, że jak na kolejnej wizycie się gin też nie dopatrzy, to jak pojedziemy w lipcu do PL, to będę chodzić codziennie na USG aż mi w końcu powiedzą :-P

    Trzymam kciuki, żebyś się jak najszybciej dowiedziała :)

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwrot podatku TAX FREE , moze otrzymac osova majaca stale miejsce zamieszkania poza unia europejska , minimalna kwota 200 zl.

    Jak to dziala w rzeczywistości ?
    Duze zakupy dla dziecka, ktos jeszcze zaoszczedzil ? Wiecie cos na ten temat ?

‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ